شهر اسن، نهمین شهری که در کشور آلمان از نظر بزرگی وسعت و جمعیت معرفی شده است شهر اسن می باشد. این شهر در قاره اروپا با نام پایتخت فرهنگی شناخته شده است.

دانستنی های لازم درباره شهر اسن

۸ آبان ۱۳۹۸

شهر اسن، نهمین شهری که در کشور آلمان از نظر بزرگی وسعت و جمعیت معرفی شده است شهر اسن می باشد. این شهر در قاره اروپا با نام پایتخت فرهنگی شناخته شده است.

شهر اسن: نهمین شهری که در کشور آلمان از نظر بزرگی وسعت و جمعیت معرفی شده است شهر اسن می باشد. این شهر در قاره اروپا با نام پایتخت فرهنگی شناخته شده است. شهر بزرگ اسن در ایالت نوردراین _وستفالن در کرانه های رودخانه رور واقع شده است که امروزه شهر زیبای اسن به دلیل برگزاری نمایشگاه های فراوان و داشتن جاذبه های گردشگری مقصد مناسبی برای توریست ها انتخاب شده است.

دانستنی های لازم درباره شهر اسن | سایت ویزا

شهر اسن

یکی از مهمترین کشورهای اروپایی کشور آلمان است که بعد از شهرهای کلن، دور تموند و دوسلدورف، شهر اسن جزء شهرهای معروف و شناخته شده در کشور آلمان و منطقه اروپا به حساب می آید. این شهر در مرکز ناحیه رور قرار گرفته است. در واقع رور رودخانه ای است که از میان محله های فیشلاکن، کوپفادره، وردن و هایزینگن گذشته  و در نهایت به دریاچه ای با نام بالدنای زه در جنوب آلمان می ریزد.

در ایالت نوردراین_وستفالن، شهر اسن به عنوان چهارمین شهر بزرگ معرفی شده است. این شهر زیبای اروپایی به فاصله ۱۱۶ متر از سطح دریا ارتفاع داشته که محله هایدهاوزن با داشتن ۲۰۲/۵ متر ارتفاع بلندترین نقطه آن و محله کارناپ با داشتن ۲۶/۵ متر ارتفاع پست ترین نقطه این شهر به ثبت رسیده اند.

این شهر امروزه برگزار کننده ی نمایشگاه های زیبا و بزرگی مانند نمایشگاه گل و گیاه، نمایشگاه ظروف سفالی، نمایشگاه حصیر بافی و دیگر صنایع دستی و نمایشگاه های مختلف دیگری است که به واسطه همین صنایع  و همچنین زیبایی های زیادی که این شهر در خود جای داده است، گردشگران و توریست های بیشماری تمایل دارند سفری به اسن داشته باشند.

آب و هوای شهر اسن

اسن نیز مانند سایر شهرهای دیگر کشور آلمان می تواند مقصد مناسبی برای تمام طول سال باشد. شهر دیدنی اسن دارای زمستان های سرد و تابستان های گرمی است. در این شهر ماندگاری هوای سرد و برفی بسیار کوتاه مدت است. بیشتر بارش باران های متوالی سبب معتدل و مرطوب نگه داشتن آب و هوای اسن شده است. شرایط جوی این شهر به گونه ای است که در تابستان های گرم هم احتمال بارش باران وجود دارد.

بنابراین ماه می تا ماه سپتامبر مناسب ترین زمان برای سفر به اسن در نظر گرفته شده است.

این شهر به لحاظ شرایط آب و هوایی توانسته بهترین نمونه های انگور را در خود پرورش دهد. البته روزهای برفی در زمستان های اسن و بازی های اسکی در بین توریست ها و گردشگران از رونق خوبی برخوردار است. از این رو ماه های دسامبر تا مارس زمان مناسبی برای سفر به این شهر اروپایی می باشد.

آب و هوای شهر اسن | سایت ویزا

اقتصاد شهر بزرگ اسن در آلمان

شهر اسن به واسطه تولید فولاد و تولید زغال سنگ توانسته از اقتصاد قوی برخوردار باشد. زیرا این شهر در میان سایر شهرهای اروپایی بزرگترین و مهمترین کارخانجات تولید کننده زغال سنگ و فولاد را در بر گرفته است. البته در زمان های دور شهر صنعتی اسن کارخانه تولید آهن نیز داشته است. امروزه مهمترین کارخانه های تولید کننده فولاد در کشور آلمان در این شهر جای داده شده است. شهر زیبای اسن توانسته میزبان صد شرکت بزرگ آلمانی باشد و همچنین اقتصاد خود را از طریق زمینه های مختلف رونق ببخشد.

اقتصاد شهر بزرگ اسن در آلمان | سایت ویزا

حمل و نقل در شهر مشهور اسن

در این شهر صنعتی و بزرگ ساکنین شهر اسن و همچنین هر مسافر و توریستی که وارد این شهر شود این امکان را دارد تا توسط اتوبوس، مترو، تاکسی و یا ماشین های شخصی در نواحی مختلف این شهر تردد داشته باشند. اما بهتر است بدانید توریست ها و گردشگران برای  صرف هزینه های کمتر بهتر است در زمان های معینی از مترو و اتوبوس های عمومی استفاده نمایند. زیرا استفاده از تاکسی خصوصا به صورت دربستی بدون شک می تواند هزینه های بیشتری را برای مسافرین به همراه داشته باشد.

حمل و نقل در شهر مشهور اسن | سایت ویزا

غذاهای مشهور اسن در آلمان

امروزه با متنوع بودن ذائقه افراد توریست و گردشگر در شهر اسن رستوران های آلمانی سعی کرده منوی غذاهای خود را در تنوع بالاتری قرار دهند اگر چه آلمانی ها  بیشتر از هر چیز دیگری به سیب زمینی سرخ شده علاقه دارند اما از مشهورترین غذاهایی که در اسن طبخ می شود اسپاتزل است که به صورت کاملا گیاهی تهیه شده و جزء پاستاها قرار ندارد، مولتاشه جالب ترین غذایی است که در اسن سرو می شود.

این غذا در زبان محلی به خردمندان کوچک شهرت دارد. زیرا در زمان هایی برای دوری از چشم خدایان گوشت در نوعی خمیر پاستا  جاسازی شده و مورد استفاده قرار می گرفته است. سوسیس کاری، لیبر کیزه و انواع ساندویچ های محلی از جمله غذاهای محبوبی است که در رستوران های مختلف این شهر طبخ می شود.

غذاهای مشهور اسن در آلمان | سایت ویزا

جاذبه های شهر اسن

شهر اسن به دلیل مرکز مذهبی و فرهنگی بودن تاریخچه ی بلندی را در خود به ثبت رسانده است و توانسته دربردارنده تعداد بیشماری کلیساها و موزه ها باشد. توریست ها و گردشگران با سفر به شهر تاریخی اسن خواهند دید که گوشه و کنار این شهر گویای دوره های مختلفی از تاریخ پرماجرای آلمان است.

در مرکز شهر قدیمی اسن علاوه بر کلیسا و موزه ها همچنین تفرجگاه های زیبا و نمایشگاه های هنری بی بدیلی وجود دارد. یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری در این شهر، معدن زغال سنگی است که با نام معدن زورلورین شهرت یافته است.

در سال ۲۰۰۱ یونسکو این منطقه از شهر اسن را جزء میراث فرهنگی به ثبت رسانده و امروزه بیشتر به عنوان یک موزه مورد بازدید عموم قرار گرفته است. از دیگر جاذبه های این شهر موزه رور می باشد که مجموعه شگفت انگیزی از تاریخ طبیعی و فرهنگی منطقه را به نمایش گذاشته است.

زیباترین جاذبه شهر دیدنی اسن پارک گروگا و باغ بوتانیک که با داشتن ۱۷۵ هکتار وسعت مکانی فوق العاده و مفرح را برای بازدید کنندگان به وجود آورده اند. در واقع باغ بوتانیک شامل گل ها و گیاهان بی نظیری است که تماشای آنها می تواند برای هر بیننده ای لذت بخش باشد.

وجود یک آکواریوم در این باغ هیجان طرفدارانش را بیشتر کرده است. کودکان در باغ بوتانیک این امکان را دارند تا در باغ وحش این باغ از دیدن حیوانات لذت برده و از وسایل بازی و تفریحی باغ استفاده نمایند.

یکی از مناطق یادبود در شهر اسن که به عنوان مکان پرستش هم به کار گرفته می شود، پرستشگاه یهود باستانی است که در آلمان جزء مناطق فرهنگی یهودی شناخته شده است. این مکان از سال ۱۹۱۳ مکان امنی برای پرستش مردم این شهر انتخاب شده است.

زیباترین جاذبه شهر اسن یک عمارت عظیم و با شکوهی است با نام خانه ییلاقی هوگل که برای خانواده  کروپ در سال ۱۸۷۳ بنا شده است که به عنوان قدیمی ترین خانه در منطقه معرفی شده است. این بنا در پارک بسیار زیبا و دیدنی قرار گرفته که مشرف به رودخانه رور می باشد و ۲۶۹ اتاق از این عمارت برای استفاده عموم قرار گرفته است.

موزه راه آهن جذاب ترین مکان دیدنی شهر اسن است که بازدید کنندگان می توانند تاریخچه حمل و نقل و راه اندازی اولین لوکوموتیوها  را در کشور آلمان بدانند. این موزه در شرق اسن جای گرفته که بازدید کنندگان می توانند با قطار سواری جذابیت حضور در آن را شگفت انگیزتر کنند.

دهکده ی تاریخی وردن جزء قدیمی ترین و دیدنی ترین مکان های این شهر به حساب می آید که مشهورترین کلیسای رومی در قرن سیزدهم با نام کلیسای ابی در آن جای گرفته است. شهر جذاب اسن جاذبه های گردشگری فراوان دیگری دارد که بی شک بازدید از آنها خاطرات خوشی را به یادگار خواهد گذاشت.

جاذبه های شهر اسن | سایت ویزا

هتل های شهر اسن

هتل های زیبا و باشکوهی در شهر اسن وجود دارد که مطابق با استانداردهای بین المللی بنا شده اند. تمامی این هتل ها نمایی زیبا، دکوراسیونی لوکس و خدماتی با امتیاز بالا را در بر گرفته اند. از جمله مشهورترین این هتل ها، هتل کانگرس آتلانتیک و هتل پلازا می باشد که دارای خدماتی نظیر استخر، سالن اجتماعات، پارکینگ اختصاصی، سالن های ورزشی، گشت درون شهری و….می باشند.

اگر چه هتل های این شهر اغلب پنج ستاره بوده و خدمات و سرویس دهی بالایی را ارائه می دهند اما برای صرف هزینه های کمتر مسافر خانه ها و اقامتگاه های ارزان قیمت تری در شهر اسن وجود دارد که مسافران می توانند در آنها خدمات مناسبی را در اختیار داشته باشند. البته برخی از هتل ها که در سواحل رودخانه رور وجود یافته اند نسبت به سایر هتل های این شهر قیمت بالاتری داشته و می تواند جزء اقامتگاه های لوکس قرار بگیرند.

هتل های شهر اسن | سایت ویزا

فرودگاه شهر بزرگ اسن

شهر اسن در شش کیلومتری قسمت جنوب غربی خود یک فرودگاه کوچک را جای داده است که پروازهای داخلی متعددی در آن انجام می گیرد. بیشترین پروازهای عمومی و پروازهای تجاری آلمان در فرودگاه اسن صورت می گیرد. از نظر موقعیت جغرافیایی فرودگاه دورتموند و فرودگاه دوسلدورف نزدیک ترین فرودگاه مسافربری به فرودگاه اسن هستند.

این فرودگاه در شهر صنعتی اسن تنها یک ترمینال داشته و در آن پروازهای بین المللی انجام نمی گیرد. اما ایرلاین های مشهوری در کشور آلمان در این فرودگاه پروازهای متعددی دارند. این فرودگاه جزء معروف ترین فرودگاه های آلمان بوده که خدمات و تشریفات ایده الی را به مسافران خود ارائه می دهد.

فرودگاه شهر بزرگ اسن | سایت ویزا

مهمترین شهر آلمان

شهر اسن از لحاظ توسعه صنعتی مهمترین شهر منطقه برشمرده شده است که در بیشتر مواقع همراه با دوسلدورف با نام میز تحریر منطقه ی رور معرفی می شود. دفتر مرکزی مدیون از جمله شرکت های مهمی است که در این شهر واقع شده است. شرکت تیسن کروپ که بزرگترین واحد تولید کننده فولاد در کشور آلمان است در این شهر قرار دارد.

مهمترین شهر آلمان | سایت ویزا

رستوران های ایرانی در شهر زیبای اسن

شهر دیدنی اسن به دلیل مسافران زیادی که هر ساله برای معاملات تجاری و یا بازدید از جاذبه های گردشگری  و مناظر طبیعی وارد این شهر می شوند رستوران ها و سالن های غذا خوری فراوانی را در خود جای داده است.

البته در  شهر اسن واقع در کشور آلمان علاوه بر رستوران های آلمانی که انواع سوسیس، کالباس و گوشت خوک و…را سرو می نمایند، چندین رستوران ایرانی بر پا شده است که ایرانیان به راحتی می توانند این سالن های غذاخوری ایرانی را در جای جای شهر اسن یافته و در آنجا آبگوشت ایرانی، قورمه سبزی و سایر غذاهای مشهور ایرانی میل نمایند. این رستوران ها سعی کرده غذاهایی را طبخ کنند که علاوه بر ایرانیان مطابق با ذائقه هر رهگذر دیگری باشد.

رستوران های ایرانی در شهر زیبای اسن | سایت ویزا

بهترین شهر آلمان

با اینکه تمام شهرهای کشور آلمان دربردارنده ی مناظر طبیعی و آثار تاریخی فراوانی می باشد اما اغلب توریست ها و مهاجران تمایل دارند شهر اسن را برای اقامت کوتاه مدت و یا اقامت دائمی خود انتخاب نمایند. زیرا این شهر از نظر اقتصادی، تجاری، تفریحی و تاریخی نسبت به سایر شهرهای دیگر آلمان امتیاز بالاتری را شامل شده است.

از طرفی به دلیل قرار گرفتن در کنار رودخانه رور شرایط آب و هوایی مناسب تری را در بر گرفته است به طوری که بزرگترین نمایشگاه تجاری گل و گیاه را به خود اختصاص داده است در این نمایشگاه مشهور انواع گل های ابریشمی و خشک، ظروف سفالی که با دست ساخته شده، ملزومات گلفروشی، گلدان های شیشه ای، سفالی، چینی، پلاستیکی و سرامیکی عرضه می شود. این نمایشگاه هر ساله در ماه ژانویه شهر اسن را به مسافران این شهر معرفی می نماید.


سوالات متداول شهر اسن

مناسب ترین زمان برای سفر به اسن چه زمانی است؟

شهر اسن چه رستوران هایی دارد؟

حمل و نقل در شهر اسن چگونه است؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

معرفی شهر دوسلدورف شهر دوسلدورف: یکی از شهرهای زیبا و توریستی این کره خاکی که هر ساله بازدیدکنندگان بسیاری را...

کشور آلمان یکی از بزرگترین کشور اقتصادی بوده که در غرب قاره اروپا واقع شده است و دارای مناظر طبیعی...

دیدنی های کلن را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از این دیدنی ها ویژگی...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر