روادید پرتغال

روادید پرتغال | انواع – مدارک لازم – هزینه روادید

۱۱ مهر ۱۳۹۷

روادید پرتغال

در این متن قصد داریم به بررسی روادید پرتغال و جزئیات آن بپردازیم. این کشور یکی از کشورهای اروپایی است که عضو اتحادیه اروپا می باشد و برای سفر به آن نیاز به اخذ ویزای شینگن است. در صورت تمایل به سفر به این کشور و آشنایی با نحوه اخذ روادید پرتغال تا انتهای متن با ما همراه باشید.

کشور پرتغال

کشور پرتغال یکی از کشورهای اروپایی است، که در جنوب غربی این قاره واقع شده است. مساحت کشور پرتغال ۹۱،۷۲۰می باشد، که جمعیتی حدود ۱۰،۵۰۰،۰۰۰ نفر دارد. پایتخت کشور پرتغال لیسبون نام دارد. که این شهر بزرگ ترین شهر پرتغال نیز می باشد.  پورتو، براگا، فارو، آویرو و کویمبرا دیگر شهرهای این کشور هستند. واحد پول رسمی کشور پرتغال یورو و زبان رسمی مردم این کشور، پرتغالی است.

دین اغلب مردم پرتغال کاتولیک می باشد. این کشور ۲ منطقه بزرگ دارد، که یکی در جنوب آن و دیگری در شمال این کشور قرار دارند. که این ۲ منطقه لیسبون و پورتو نام دارند. نظام حاکم بر کشور پرتغال جمهوری است. این کشور از جمله کشورهای توسعه یافته اروپا می باشد.  کشور پرتغال جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیاری دارد. از این رو نظر افراد زیادی را به خود جلب می کند. صومعه‌ جرونیموس، برج بلم، قلعه سائو جورج، صومعه‌ آلکوباکا، کلیسای استخوان، کاخ ملی پنا و اسکله‌ ریبیرو، از جمله جاذبه های کشور پرتغال می باشند.

روادید پرتغال
روادید پرتغال

روادید پرتغال

از آن جایی که پرتغال عضو اتحادیه اروپا می باشد، بنابراین افراد برای سفر به این کشور الزاما باید روادید پرتغال را دریافت کنند. که در واقع روادید پرتغال توسط سفارت این کشور برای افراد متقاضی صادر می شود. که می توان گفت این روادید مجوزی است که برای ورود به خاک هر کشوری از جمله کشور پرتغال نیاز می باشد. ویزای پرتغال انواع متفاوتی دارد. که در ادامه متن به بررسی آنها خواهیم پرداخت. باید توجه داشت که هر کدام از انواع روادید پرتغال به مدارک و هزینه های متفاوتی نیاز دارند. دریافت روادید پرتغال در برخی فصول سال که متقاضیان بیشتری داشته باشد، هم هزینه بیشتر و هم دشوارتر صورت می گیرد.

روادید پرتغال
روادید پرتغال

انواع روادید پرتغال

روادید توریستی پرتغال، روادید تجاری پرتغال، روادید پزشکی پرتغال، روادید شرکت در رویدادهای فرهنگی، ورزشی، روادید مقام ‌های رسمی، روادید تحصیلی و تحقیقاتی پرتغال، روادید ترانسفر فرودگاهی پرتغال و روادید کودکان زیر سن قانونی همگی از انواع روادید پرتغال می باشند. هر کدام از انواع این روادید پرتغال برای کار و هدف خاصی صادر می شوند. که البته شرایط و مدارک خاص خود را نیاز دارند. البته روادید لازم برای سفر به پرتغال از نوع ویزای شینگن است، که ویزای پرتغال به چند صورت صادر می شود. البته هدف سفر و مدت زمان سفر نیز در نوع ویزا تاثیرگذار است. همچنین ویزاهای صادر شده به صورت یک بار ورود، ۲ بار ورود و چند بار ورود می باشند.

مدارک لازم برای اخذ روادید پرتغال

  1. شناسنامه و کارت ملی
  2. یک قطعه عکس رنگی، جدید، تمام رخ، بدون روتوش و با زمینه سفید
  3.  گذرنامه معتبر اعتبار گذرنامه باید بیشتر از ۳ ماه از تاریخ پایان روادید باشد.
  4. همراه داشتن پاسپورت ‌های قبلی
  5. فیش حقوقی، نامه بانکی با اظهار مانده موجودی حساب و همچنین ریز صورت حساب بانکی در ۳ ماه اخیر
  6. دعوت نامه‌ امضا شده
  7. رزرو هتل
  8. بیمه پزشکی مسافرت معتبر جهت کشورهای عضو شنگن
  9. رزرو بلیط برای سفر به پرتغال و برگشت به ایران
  10. فرم درخواست ویزا تایپ شده بدون اشتباه

باید دقت شود کامل بودن مدارک به تایید صلاحیت فرد کمک بسیاری می کند. همچنین افرادی که موفق به دریافت دعوت نامه شده اند، می توانند بسیار سریع تر از سایر افراد مراحل اخذ روادید پرتغال را طی کنند. که البته باید توجه داشت که دعوت نامه باید امضا شود و فرد یا ارگان دعوت کننده و همچنین علت دعوت باید مشخص باشد. همینطور تکلیف مدت اقامت و هزینه های مربوط به سفر و اقامت نیز باید تعیین شود که دعوت کننده مسئولیت این هزینه ها را خواهد پذیرفت یا خیر. جهت اخذ روادید پرتغال باید وقت سفارت پرتغال از طریق آژانس های مسافرتی معتبر رزرو گردد.

روادید پرتغال
روادید پرتغال

مراحل لازم برای اخذ روادید پرتغال

افراد برای اخذ روادید پرتغال باید ابتدا مدارک گفته شده در قسمت های قبلی را ترجمه و جمع آوری کنند. سپس مدارک گفته شده را به سفارت پرتغال تحویل دهند. بعد از انجام این مرحله فرد متقاضی باید اقدام به تعیین وقت سفارت پرتغال کند. که این تاریخ را می توانند از طریق آژانس های مسافرتی معتبر رزرو نمایند. سپس در تاریخ مقرر در سفارت این کشور برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری حاضر شود. در این مرحله پلیس مهاجرت با فرد متقاضی مصاحبه خواهد کرد و هدف وی از مسافرت را خواهد پرسید. اگر فرد متقاضی به همه سوالات با دقت و صادقانه پاسخ دهد، به احتمال زیاد می تواند تایید صلاحیت خود را از پلیس مهاجرت دریافت کند. اما اگر موفق به اخذ تایید صلاحیت خود در طی مصاحبه نشود، مجددا باید مراحل اخذ روادید پرتغال را تکرار کند. در صورت تایید شدن صلاحیت فرد، پاسپورت وی برای الصاق ویزا به آن ارسال خواهد شد. که در نتیجه روادید پرتغال برای وی صادر می گردد.

سفارت پرتغال

آدرس سفارت پرتغال در جمهوری اسلامی ایران، تهران، دروس، خیابان هدایت، کوچه روزبه، پلاک ۱۶ می باشد. در ضمن ساعات کاری سفارت پرتغال در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر می باشد. که افراد در این زمان ها می توانند به صورت حضوری در روز مصاحبه، به سفارت پرتغال مراجعه کنند. ضمنا افراد برای تحویل و دریافت مدارک جهت ترجمه و تایید می توانند پنجشنبه ها از ساعت ۱۲:۰۰ تا ۱۲:۳۰ اقدام کنند.

روادید پرتغال
روادید پرتغال

هزینه لازم برای اخذ روادید پرتغال

هزینه لازم برای اخذ ویزای پرتغال بستگی به نوع روادید درخواست شده دارد. هر چه مدت زمان ویزای درخواستی بیشتر باشد، مسلما هزینه بیشتری برای اخذ ویزا نیاز است. که البته بهتر است بدانید که بعد از پرداخت هزینه لازم برای اخذ روادید پرتغال در صورت پشیمانی، هزینه پرداخت شده بازگردانده نمی شود.

نکات لازم در رابطه با روادید پرتغال

افرادی که موفق به دریافت دعوت نامه می شوند، سریع تر از سایر افراد می توانند مراحل اخذ روادید پرتغال را طی کنند. اما داشتن دعوت نامه به معنی ضمانت ۱۰۰ % برای تایید صلاحیت و دریافت روادید پرتغال نخواهد بود. بلکه افرادی وجود دارند که دعوت نامه دریافت می کنند، اما موفق به اخذ ویزای پرتغال نمی شوند.

همه مدارک لازم برای دریافت روادید پرتغال باید ترجمه شده باشند. که در واقع برای ترجمه به مهر و امضای دادگستری نیاز است. فرد باید در تاریخ درج شده روی ویزا خاک این کشور را ترک کند. در غیر این صورت مجرم می باشد و جریمه خواهد شد. در ضمن باید بدانید که هزینه پرداخت شده برای اخذ ویزا به هیچ عنوان بازگردانده نمی شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای توریستی پرتغال یکی از موارد دردسر ساز و مشکل برای برخی افراد اخذ انواع ویزا از کشورهای اروپایی می...

وقت سفارت پرتغال با دریافت وقت سفارت پرتغال هر فرد می تواند در زمان مناسب جهت تعیین وقت مصاحبه و...

هتل های لیسبون یکی از زیباترین و البته بزرگترین شهرهای کشور پرتغال، شهر لیسبون می باشد که در این مقاله...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر