روادید هلند

روادید هلند | انواع – مدارک مورد نیاز – مراحل اخذ

۱۴ مهر ۱۳۹۷

روادید هلند

برای خیلی از افراد، سفر به کشور هلند، کشور گل ها و آسیاب های بادی از سفرهای محبوب خواهد بود. این کشور کم مساحت، از زیبایی های فوق العاده ای برخوردار است که نظر توریست های بسیاری را جلب می کند. با دریافت روادید هلند، می توان به این کشور سفر کرد. برای آشنایی با نحوه دریافت روادید هلند با ما همراه شوید.

روادید هلند
روادید هلند

روادید هلند، لازمه ورود به خاک هلند

ورود به کشور هلند، نیازمند مجوز است که از طرف سفارت هلند، به متقاضیان دریافت روادید هلند داده می شود. صدور این مجوز منوط به تایید شرایط مختلف متقاضیان اخذ روادید هلند (اعم از وضعیت مالی، شغلی و هویتی) می باشد. با دریافت روادید هلند، شما مجاز به ورود به خاک این کشور در بازه زمانی معین (بسته به نوع روادید هلند) خواهید بود.

روادید هلند
روادید هلند

سفارت هلند در تهران

مرجع قانونی رسیدگی به امور درخواست دهندگان برای دریافت روادید هلند، سفارت هلند در تهران می باشد. این سفارت که در فرمانیه، خیابان دیباجی شمالی، خیابان ارغوان غربی واقع شده است، طی مراحل قانونی صلاحیت و یا عدم صلاحیت افراد متقاضی درخواست ویزای هلند را اعلام می دارند. جهت اخذ ویزای هلند باید ابتدا وقت سفارت هلند را از طریق آژانس های مسافرتی رزرو نمایید.

روادید هلند
روادید هلند

انواع روادید هلند

بسته به هدف هر فرد از سفر به کشور هلند، یکی از انواع ویزای هلند برای او صادر می شود. یعنی این که ویزایی که برای گردشگران صادر می شود با ویزایی که برای ادامه تحصیل در این کشور، داده می شود، یکسان نیستند. هر کدام از این روادید هلند، شرایط و اختیارات خاصی را به دارندگان خود می دهند. انواع روادید هلند عبارتند از:

 • ویزای هلند که برای گردشگران صادر می شود. این نوع از روادید هلند، کوتاه مدت هستند.
 • ویزای تجاری برای افرادی صادر می شود که قصد شرکت در اجلاس، کارآفرینی، سرمایه گذاری و دیگر فعالیت های مرتبط با حوزه تجارت را دارند.
 • روادید هلند با هدف ادامه تحصیل: که کاملاً مشخص است مختص افرادی است که می خواهند در هلند به ادامه تحصیل بپردازند.
 • ویزای ملاقات با خانواده و بستگان: سفارت هلند به منظور ایجاد فرصتی برای ملاقات با خویشاوندان، این نوع ویزا را به متقاضیان دریافت روادید هلند ارائه می کند.
 • ویزای ورود مجدد به کشور: متقاضیان دریافت روادید هلند که این نوع ویزا را دریافت می کنند مجاز به اقامت در کشور هلند نیستند بلکه تنها می توانند از این کشور به کشور دیگر سفر کنند.
 • ویزای ترانزیت: دارندگان این دسته از روادید هلند، فقط اجازه تردد در فرودگاه هلند را دارند. این ویزای هلند حق خروج از فرودگاه را به آنها نمی دهد.
روادید هلند
روادید هلند

مدارک مورد نیاز برای اخذ روادید هلند

ارائه مدارک کامل به سفارت هلند از شروط لازم و اساسی دریافت روادید هلند می باشد. به نحوی که اگر مدارک ناقص تحویل دهید، به هیچ عنوان برای شما روادید هلند صادر نخواهد شد. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای هلند شامل مدارک هویتی، مالی و اشتغالی متقاضیان می باشد. لیستی از این مدارک در زیر قید شده است:

 • کارت ملی و شناسنامه متقاضی دریافت روادید هلند به عنوان مدارک هویتی او.
 • پاسپورت متقاضی که دارای اعتبار بیش از ۳ ماه از تاریخ درخواست روادید هلند باشد.
 • در صورتی که متقاضیان دریافت روادید هلند، ویزا یا ویزاهای دیگری نیز دارند باید از مهر ورود و خروج آن کپی تهیه کنند و به سفارت تحویل دهند.
 • دو قطعه عکس رنگی ۴*۶ که زمینه سفید و ساده داشته باشد. ارائه عکس نامناسب، از جمله موارد نقص مدارک حساب می شود. زیرا سفارت هر نوع عکسی را نمی پذیرد. عکسی که متقاضی دریافت روادید هلند ارائه می دهد باید جدید باشد و با ظاهر فعلی او تطابق داشته باشد.
 • ارائه گواهی تایید شده گردش ۶ ماه آخر حساب بانکی، که در واقع تمکن مالی فرد درخواست دهنده روادید هلند را بیان کند.
 • اسناد و مدارکی که وضعیت اشتغال متقاضی روادید هلند را نشان دهد. جواز کسب برای مشاغل آزاد، آخرین حکم کارگزینی برای مشاغل دولتی، گواهی بازنشستگی برای بازنشستگان به عنوان مدارک قابل قبول برای این بخش محسوب می شوند.
 • سند مالکیت در صورت وجود
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • تاییدیه رزرو هتل در کشور هلند در طول مدت سفر
 • بیمه مسافرتی که هزینه های درمانی احتمالی در طول سفر را برای دارندگان روادید هلند، پوشش دهد.
 • ارائه مدارک تحصیلی برای این قشر از درخواست دهندگان روادید هلند ضروری است.
 • فرم درخواست روادید هلند که باید به درستی تکمیل شود.

چند تذکر مهم در رابطه با مدارک لازم برای درخواست روادید هلند

 • همان طور که بیان شد سفارت هلند با استناد به مدارکی که به آن ارائه می شود، صلاحیت و یا عدم صلاحیت متقاضی دریافت روادید هلند را تعیین می کند. بنابراین این مدارک باید به همان نحوی ارائه شوند که سفارت قید می کند.
 • گواهی حساب بانکی که قرار است به سفارت تحویل دهید حتماً باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. در غیر این صورت از طرف سفارت قابل قبول نمی باشد. این گواهی را یک هفته قبل از درخواست روادید هلند، تهیه کنید.
 • اگر متقاضی، سند مالکیتی دارد که متعلق به خودش و یا همسرش می باشد، باید به صورت ترجمه شده به سفارت ارائه کند.
 • افراد زیر ۱۸ سال که درخواست دریافت روادید می دهند، باید از والدین خود رضایت نامه محضری به صورت ترجمه شده تحویل دهند.
 • فرم درخواست دریافت روادید هلند برای افراد زیر ۱۸ سال حتماً باید توسط پدر و مادر امضا شود.
روادید هلند
روادید هلند

نحوه اخذ روادید هلند

برای اخذ روادید هلند، ابتدا باید فرمی را که برای اعلام درخواست ویزا ارائه می شود، تکمیل کرد. در این فرم هدف متقاضیان دریافت ویزای هلند از سفر به کشور هلند پرسیده می شود که بایستی به درستی ذکر شود تا نوع ویزای متناسب با هدف آنها صادر شود. این فرم از طریق ایمیل، برای سفارت هلند فرستاده می شود. درخواست وقت سفارت هلند نیز با ذکر کامل مشخصات در این ایمیل، ارائه می شود.

درخواست وقت سفارت هلند و بایدها و نبایدهای لازم در این زمینه

وقت سفارت، زمانی است که توسط سفارت به هر یک از متقاضیان دریافت ویزای هلند داده می شود تا به صورت حضوری در مصاحبه شرکت کنند و تصمیم نهایی سفارت برای اعلام صلاحیت و یا عدم صلاحیت آنها مشخص شود. باید توجه داشت که وقت سفارت، را نمی توان به زمان دیگر موکول کرد و یا آن را لغو نمود. در واقع عدم حضور در وقت سفارت، منجر به ابطال این وقت برای فرد درخواست دهنده ویزای هلند می شود. نکته ای که در رابطه با درخواست وقت سفارت هلند باید تذکر داد این است که اگر قصد سفر به هلند را به صورت خانوادگی دارید، مدارک و درخواست وقت سفارت هر یک از اعضای خانواده را به صورت فردی ایمیل کنید نه به صورت خانوادگی. همچنین همراه داشتن پرینت ایمیل وقت سفارت، نکته کوچک اما مهمی است که باید به آن توجه کرد. حضور تنها خود فرد متقاضی دریافت ویزای هلند، برای مصاحبه، الزامی است. به هیچ عنوان نمی توان، شخصی را جایگزین متقاضی کرد.

هزینه مورد نیاز برای صدور ویزای هلند

هزینه صدور روادید هلند که شاید جزو اولین سوالات متقاضیان اخذ آن، باشد برای افراد ۱۲ سال به بالا ۶۰ یورو می باشد. افراد ۶ تا ۱۲ سال نیز ملزم به پرداخت ۳۵ یورو برای صدور ویزای هلند هستند. گفتنی است که امکان پرداخت این هزینه علاوه بر واحد پول یورو، بر حسب پول دیگر کشورهای عضو پیمان شنگن نیز امکان پذیر است. همان طور که می دانید هلند نیز یکی از اعضای پیمان شنگن می باشد.

افرادی که دریافت ویزای هلند برای آنها رایگان است:

صدور روادید هلند برای برخی از افراد، هیچ هزینه ای در بر ندارد. این افراد عبارتند از:

 • افراد زیر ۶ سال
 • دانشجویان و محققانی که با هدف انجام امور تحقیقاتی به این کشور سفر می کنند.
 • شهروند ۱۲ ساله آذربایجانی و ارمنستانی
 • افرادی که جهت اشتغال در سازمان های بین المللی به کشور هلند سفر می کنند.
 • افرادی که به عنوان نماینده سازمان های غیرانتفاعی برای شرکت در همایش های ورزشی، علمی و فرهنگی قصد سفر به هلند را دارند، البته به شرط اینکه سن آنها کمتر از ۲۵ سال باشد.
 • بستگان درجه یک شهروندان هلندی با این شرط که کمتر از ۲۱ سال سن داشته باشند.

زمان مورد نیاز برای صدور روادید هلند

مدت زمانی که طول می کشد سفارت درخواست متقاضیان ویزای هلند را بررسی کند نزدیک به ۲ هفته طول می کشد که ممکن است در برخی موارد این مدت افزایش یابد. بنابراین باید برنامه ریزی درستی برای آن انجام داد تا با مشکل کمبود زمان مواجه نشوید. به ویژه اگر قصد شرکت در یک مراسم؛ جلسه و یا ملاقات خاص را دارید. همچنین باید بدانید که در این مدت، پاسپورت متقاضیان، نزد سفارت می ماند. بنابراین در این بازه، امکان سفر خارجی دیگری برای متقاضیان دریافت ویزای هلند وجود ندارد. بهتر است از ۹۰ روز قبل از سفر خود، درخواست ویزای هلند را اعلام کنید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

اقامت هلند کشور هلند از جمله زیباترین و رویایی ترین کشورهای اروپایی می باشد و هر ساله بر تعداد افرادی...

ویزای توریستی هلند کشور هلند یکی از کشورهای غربی اروپایی می باشد و جزء کشورهای توسعه یافته جهان می باشد....

وقت سفارت هلند کشور هلند در شمال غربی قاره اروپا قرارگرفته است.این کشور با شهر زیبای آمستردام که پایتخت این کشور...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر