روادید نروژ

روادید نروژ | شرایط اخذ روادید – انواع – مدارک لازم

۵ مهر ۱۳۹۷

روادید نروژ

ویزای نروژ یا روادید نروژ در واقع گواهی صادر شده از سوی سفارت نروژ برای سفر و مهاجرت به این کشور می باشد. روادید نروژ انواع مختلفی دارد و هر ساله افراد بسیاری از سراسر جهان با مقاصد گوناگون ویزای این کشور را گرفته و عازم سفر می شوند. ویزای توریستی نروژ یکی از ویزاهای پر درخواستی است که برای گردشگران و متقاضیانش صادر می شود.

دلایل سفر به کشور نروژ

کشور نروژ یکی از کشورهای اروپایی است که از نظر اقتصادی، کاری، سیاسی و رفاهی در موقعیت خوبی به سر می برد. از طرفی دیگر طبیعت زیبای این کشور و جاذبه های گردشگری آن دلیلی شده تا افراد بسیاری فکر سفر، مهاجرت و یا اقامت به نروژ به سرشان بزند. هر چند که ممکن است برخی از افراد به دلیل زندگی در کنار دیگر اعضای خانواده مهاجرت و زندگی در این کشور را انتخاب کنند و برخی دیگر بنا به دلایلی همچون سر و سامان دادن به اوضاع تجارت و کاری خود هوای اقامت در نروژ را در سر بگذرانند. برخی دیگر از افراد به بهانه ادامه تحصیل و وجود بهترین شرایط برای داشتن تحصیل رایگان، این کشور را مکانی امن برای ادامه تحصیلات و زندگی می دانند. چرا که این کشور چهارمین کشور شاد جهان است که آزادی بیان در آن به معنای واقعی دیده می شود. از طرفی دیگر کار و تجارت در آن موفقیت آمیز خواهد بود و تنها کشور اروپایی است که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان خارجی فراهم نموده است. هر چند که دلایل مختلفی برای مهاجرت و سفر به این کشور وجود دارد اما همگی برای پا نهادن به خاک این کشور باید روادید نروژ را گرفته و به صورت قانونی اجازه ورود را کسب نمایند. برای این امر مراحل و اطلاعاتی لازم است که در این بخش به بررسی آن ها می پردازیم. جهت کاهش هزینه های سفر میتوانید با تور نروژ به این کشور زیبا سفر نمایید.

روادید نروژ
روادید نروژ

شرایط اخذ روادید نروژ

یکی از مهمترین شرایطی که افراد متقاضی روادید نروژ باید داشته باشند، ارائه مدارک دال بر اثبات دلیل مهاجرت و سفر آن ها به این کشور است. لذا قبل از هر گونه تصمیم گیری در زمینه رفتن به نروژ بهتر است مدارکی را تهیه کنید که شما را برای رسیدن به اهدافتان کمک می کند. البته فراموش نشود که طی مراحل قانونی برای اخذ روادید نروژ نیز شرط اصلی سفر و مهاجرت به این کشور است. به همین دلیل برخی از این مراحل را در بخش های بعدی به همراه شرایط آن توضیح خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

روادید نروژ
روادید نروژ

وقت سفارت نروژ

می توان گفت برای گرفتن روادید نروژ اولین کاری که حداقل یکماه قبل از سفر خود باید انجام دهید، رزرو وقت سفارت نروژ است. برای گرفتن وقت سفارت نروژ به آدرس تهران، خیابان فرمانیه، دیباجی شمالی، خیابان یاسمن پلاک ۷۲ مراجعه کنید. با مراجعه حضوری به آژانس های مسافرتی تمامی مراحل ویزا را به آنها بسپارید. با ساخت اکانت برای شما، فرم درخواست روادید نروژ توسط آژانس مربوطه برایتان تکمیل میگردد و پس از ارسال زمانی برای شما مقرر می گردد که باید در همان روز و ساعت در سفارت حضور داشته و مراحل بعدی از قبیل ارائه مدارک لازم، مصاحبه حضوری و انگشت نگاری را شخصاً انجام دهید. لازم است بدانید در صورت درخواست روادید نروژ به صورت خانوادگی، حضور تک تک افراد خانواده جهت مصاحبه و انگشت نگاری در سفارت الزامی است.

روادید نروژ
روادید نروژ

انواع روادید نروژ

از جمله انواع روادید نروژ که افراد مهاجر درخواست می کنند می توان به ویزای تحصیلی نروژ، ویزای تجاری نروژ، ویزای کار نروژ، ویزای توریستی نروژ اشاره نمود. برای درخواست هر یک از این روادیدها باید مدارک خاصی را ارائه داد و البته لازم است بدانید هر ویزا تنها با توجه به شرایط فردی و صلاحیت او برایش صادر می شود. اعتبار هر یک از انواع روادید نروژ متفاوت می باشد و فرد متقاضی با توجه به هدف خود برای سفر و مهاجرت به این کشور ویزای مورد نظر را درخواست داده و در اغلب موارد متعهد می شود پس از اتمام اعتبار ویزا به کشورش برگردد. هر چند که در برخی موارد با ارائه مدارک لازم که دال بر دلایلی مستحکم برای گرفتن مدت زمان بیشتر باشد، امکان تمدید روادید نروژ امکان پذیر می باشد و فرد می تواند مدت بیشتری را در این کشور سپری کند. کشور نروژ نیز از دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن است و برای ورود به آن می توانید ویزای شینگن نروژ را درخواست دهید. اعتبار این ویزا ۹۰ روز است و فردی که این نوع ویزا را دارد می تواند در کشورهای محدوده شینگن نیز سفر داشته باشد.

روادید نروژ
روادید نروژ

مدارک لازم برای صدور روادید نروژ

 • ۲ قطعه عکس زمینه سفید واضح که در ۶ ماه گذشته گرفته اید.
 • گذرنامه ای که دارای حداقل ۶ ماه اعتبار باشد به همراه کپی و ترجمه آن
 • شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی و ترجمه آن ها
 • سند ازدواج و املاک در صورت متاهل بودن و داشتن ملک
 • فرم پر شده درخواست روادید نروژ
 • بیمه مسافرتی با حداقل پوشش ۳۰ هزار یورو، بلیط هواپیما و گواهی رزرو هتل یا تایید داشتن محلی برای اقامت
 • در صورت اشتغال به تحصیل یا کار ارائه گواهی تحصیلی و یا اشتغال به کار ضروری است.
 • پرینت حساب های مالی و گردش سه ماهه آخر آن ها
 • گواهی هایی دال بر داشتن تمکن مالی برای سفر به نروژ مانند فیش حقوقی یا اسناد اموال و دارایی ها
 • ارائه گواهی بازنشستگی برای افراد بازنشسته الزامی است.
 • صاحبان مشاغل دیگر برای اخذ ویزای نروژ ملزم به ارائه مدارکی از قبیل ثبت شرکت، قراردادها، فاکتورها، دعوتنامه تجاری و… هستند.

برای گرفتن روادید نروژ چه زمانی اقدام کنیم؟

هر چند که ممکن است صدور روادید نروژ برای افراد متقاضی مدت زمانی حدود ۱۰ الی ۲۰ روز کاری را در پی داشته باشد. اما از آن جایی که ممکن است به دلایل گوناگون اعم از کامل نبودن مدارک و یا دیگر دلایل شخصی موافقت با درخواست فرد مهاجر رد شود، لذا بهتر است از یکماه قبل از سفر خود برای گرفتن روادید نروژ اقدام نماید.در صورت هر گونه مشکل، امکان رفع آن وجود داشته باشد. از طرف دیگر با داشتن ویزای نروژ می توان برنامه ریزی های دیگر سفر را با خیالی آسوده انجام داد و در روزهای پایانی دغدغه گرفتن ویزا و یا ریجکت شدن آن را نداشته باشید.

روادید نروژ
روادید نروژ

تمدید روادید نروژ

لازم است بدانید روادید صادر شده برای کشور نروژ نوع شینگن می باشد و این نوع ویزای نروژ قابلیت تمدید ندارد. هر چند که قبل تر گفتیم بنا بر شرایط خاص و دال بر ارائه مدارک ویژه شاید این امکان باشد که فرد متقاضی بتواند ویزای خود را تمدید کند. البته فراموش نشود که اگر مدت اعتبار ویزای شما کمتر از ۹۰ روز باشد این نوع ویزا قابلیت تمدید را خواهد داشت و جای نگرانی ندارید.

روادید نروژ
روادید نروژ

دعوتنامه راهی سریع برای اخذ روادید نروژ

یکی از راه های سریع و مطمئن برای موافقت با درخواست صدور روادید نروژ ارائه دعوتنامه به کنسولگری سفارت این کشور می باشد. لذا این دعوتنامه می تواند خانوادگی، کاری و یا تجاری باشد. اما ارائه دعوتنامه به تنهایی نمی تواند شانس صدور روادید نروژ برای شما را افزایش دهد بلکه برای این کار باید مدارک دیگری را نیز ارائه دهید. ارائه مدارکی دال بر تمکن مالی دعوت کننده از سوی کشور نروژ الزامی است. از سوی دیگر او باید مدارکی از قبیل اشتغال، داشتن ملک یا خانه، سرمایه لازم و… را نیز ارائه دهد. اگر برای کار دعوتنامه می گیرید مدارک تجاری و فعالیت های فرد یا شرکت دعوت کننده نیز باید برای کنسولگری اثبات شده باشد.

هزینه ویزای نروژ

هزینه روادید نروژ ممکن است با توجه به شرایط فرد درخواست دهنده و همچنین نوع ویزایی که برای او صادر می شود متغیر باشد. اما مبلغی که برای صدور روادید نروژ از سوی سفارت این کشور در نظر گرفته شده است، چیزی حدود ۶۰ الی ۷۰ یورو برای افراد بزرگسال با بیش از ۱۱ سال سن می باشد. هزینه دریافت روادید نروژ برای کودکان ۶ ساله تا ۱۲ ساله مبلغی حدود ۳۴ تا ۴۰ یورو است و کودکان زیر ۶ سال ملزم به پرداخت هزینه نخواهند بود و صدور ویزا برای آن ها به صورت رایگان انجام می پذیرد. هزینه صدور روادید نروژ اگر به صورت اینترنتی ثبت نام کنید از همان اول پرداخت می شود به همین دلیل بهتر است کارت اعتباری بین المللی داشته باشید تا برای این کار به مشکلی برنخورید.

روادید نروژ
روادید نروژ

کسب اقامت در کشور نروژ

راه های بسیاری برای گرفتن روادید نروژ و کسب اقامت موقت یا دائم کشور نروژ وجود دارد. برای اقامت این کشور می توان از روش هایی همچون سرمایه گذاری و ثبت شرکت کمک گرفت. از طرفی دیگر با ورود به این کشور از طریق روادید نروژ برای تحصیل و پیدا کردن کار بلافاصله پس از تحصیل شانس اقامت دائم نروژ را خواهید داشت. همچنین می توانید با استفاده از روادید نروژ برای ازدواج از طریق فردی که تابعیت کشور نروژ را دارد شما نیز اقامت در این کشور را به دست آورید. ویزای کار نیز راهی دیگر برای سفر و مهاجرت به کشور نروژ خواهد بود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

تور اسلو سفر با تور اسلو یکی از بهترین نوع سفر به اسلو است چرا که در سفر انفرادی شاید...

هتل های نروژ اگر شما هم قصد سفر به نروژ را دارید بهتر است اول با بهترین هتل های نروژ...

تور نروژ یکی از کشورهای اروپایی جذاب و دیدنی که هر ساله میزبان تعداد زیادی مهاجر از سراسر دنیا می...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر