روادید فرانسه

روادید مجارستان | مدارک لازم – انواع – هزینه روادید

۹ مهر ۱۳۹۷

روادید مجارستان

در این متن قصد داریم به بررسی روادید مجارستان بپردازیم. از آن جا که این کشور جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد، بنابراین نظر مسافران زیادی به این کشور جلب می‌شود. در نتیجه روادید مجارستان از روادید پر طرفدار در بین کشورهای اروپایی می‌باشد. برای آشنایی بیشتر با جزئیات روادید مجارستان تا انتهای متن با ما همراه باشید.

کشور مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای بسیار زیبا و پر طرفدار در بین کشورهای اروپایی می‌باشد که در اروپای مرکزی واقع شده است. این کشور با مساحت ۹۳ هزار کیلومتر مربع دارای جمعیتی حدود ۱۰ میلیون نفر می‌باشد. پایتخت مجارستان بوداپست نام دارد. از آن جایی که این شهر جاذبه‌های بسیار زیادی داشته و مورد توجه توریست‌های زیادی قرار می‌گیرد، به آن پاریس شرق نیز می گویند. مجارستان از جمله کشورهایی است که عضو اتحادیه ی اروپا می‌باشد، بنابراین افرادی که قصد دارند به این منطقه سفر کنند، باید اقدام به دریافت ویزای شینگن نمایند. آب و هوای کشور مجارستان در فصل زمستان سرد و در فصل تابستان نسبتاً گرم می‌باشد. زبان رسمی مردم کشور مجارستان، مجاری و نژاد آن‌ها اسلاو شرقی است. واحد رسمی پول این کشور فورینت نام دارد. دین اغلب مردم مجارستان، مسیحیت است. جهت اخذ روادید مجارستان و یا به بیان دیگر ویزای مجارستان میتوانید با آژانس های مسافرتی معتبر در ارتباط باشید و وقت سفارت مجارستان را رزرو نمایید.

روادید مجارستان
روادید مجارستان

روادید مجارستان

روادید مجارستان، مجوزی است که از سمت سفارت این کشور برای افرادی صادر می‌شود که قصد سفر به مجارستان را داشته باشند. در واقع افرادی که قصد سفر به مجارستان را دارند، بدون دریافت ویزای مجارستان نمی‌توانند وارد خاک این کشور شوند.  این روادید انواع مختلفی از قبیل روادید تجاری مجارستان، روادید تحصیلی مجارستان، روادید ورزشی مجارستان و … دارد. از آن جایی که این کشور عضو اتحادیه ی اروپا است، بنابراین ویزای مورد نیاز برای سفر به این کشور، ویزای شینگن می‌باشد. توریست‌های کشور مجارستان برای اخذ روادید مجارستان، باید اقدام به رزرو بلیط مجارستان، رزرو هتل در این کشور برای مدت اقامت در این کشور و … نمایند. برای دریافت ویزای مجارستان به مدارکی نیاز می‌باشد، که پس از جمع آوری این مدارک باید طی مراحلی برای اخذ روادید مجارستان اقدام کرد.

روادید مجارستان
روادید مجارستان

مدارک لازم برای اخذ روادید مجارستان

۱) فرم درخواست ویزای مجارستان (موجود در سایت سفارت که باید کپی شده و بدون اشتباه باشد.)

۲) گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه

۳)‌ اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه

۴) ۲ قطعه عکس رنگی زمینه سفید جدید، بدون روتوش

۵)‌ کپی ویزاهای قبلی و مهرهای ورود و خروج

۶) نامه ی تمکن مالی

۷) گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، پروانه کسب، ثبت شرکت، کارت بازرگانی یا گواهی بازنشستگی (سندی که نشان دهنده ی اشتغال و تمکن مالی متقاضی ویزا باشد).

۸) بیمه مسافرتی به ارزش ۳۰,۰۰۰ یورو

۹) سند مالکیت

۱۰) واچر هتل و بلیط رفت و برگشت هواپیما

باید در نظر داشت که همه ی مدارک باید ترجمه شده باشند. هم چنین افرادی که موفق به دریافت دعوت نامه شده اند، باید آن را به همراه سایر مدارک به سفارت تحویل دهند.

روادید مجارستان
روادید مجارستان

مراحل لازم برای اخذ ویزای مجارستان

افراد برای دریافت روادید مجارستان باید مراحل خاصی را سپری کنند. ابتدا باید مدارک گفته شده در قسمت‌های قبل را جمع آوری کنند. هم چنین فرم درخواست ویزا را از طریق آژانس های مسافرتی معتبر تکمیل کرده ولی باید دقت شود که این فرم با دقت و بدون اشتباه پر کنید. پس از انجام این مرحله باید مدارک را به سفارت این کشور تحویل داد. سپس در روز تعیین شده برای مصاحبه و انگشت نگاری با مراجعه ی حضوری به سفارت مجارستان، با تمامی مدارک ظاهر شوید. پس از انجام مصاحبه و انگشت نگاری، پلیس مهاجرت باید صلاحیت فرد متقاضی را تأیید کند. اگر صلاحیت فرد برای اخذ روادید مجارستان تأیید شود، سایر مراحل نیز انجام می‌شود. در غیر این صورت فرد باید مجدداً برای اخذ روادید مجارستان تلاش کند. در صورت تأیید صلاحیت، پاسپورت برای الصاق ویزای مجارستان به سفارت این کشور ارسال می‌گردد. خوب است بدانید افرادی که موفق به دریافت دعوت نامه از کشور مجارستان می‌شوند، می‌توانند این مراحل را با سرعت بیشتری انجام دهند. هم چنین افراد می‌توانند انجام تعداد زیادی از این مراحل را با دادن وکالت، به آژانس‌های مسافرتی بسپارند. در نتیجه می‌توانند در زمان صرفه جویی کنند و با خیالی آسوده به سفر بپردازند.

انواع روادید مجارستان

روادید مجارستان به چند دسته تقسیم می‌شوند. که هر کدام از این دسته‌ها به مدارک خاص خود نیاز دارند. هم چنین هزینه ی لازم برای اخذ هر کدام از انواع روادید مجارستان با یک دیگر متفاوت می‌باشد. انواع روادید مجارستان شامل روادید تجاری مجارستان، روادید شرکت در کنفرانس‌ها و سمینارهای مجارستان، روادید ورزشی مجارستان، روادید تحصیلی مجارستان و روادید ملاقات با بستگان مجارستان می‌باشد. هم چنین به طور کلی روادید مجارستان از نوع شینگن می‌باشد که این ویزا به چهار صورت A,B,C,D ارائه می شود و به شکل‌های ویزای ترانزیت، ویزای بلند مدت، کوتاه مدت و … می‌باشد. موضوع حائز اهمیت این است که در تاریخ مشخص و مقرر که روی ویزا درج شده است، افراد باید خاک این کشور را ترک کنند. در غیر این صورت مجرم شناخته شده و جریمه خواهند شد.

هزینه روادید مجارستان

هزینه روادید مجارستان بسته به نوع ویزا متفاوت می باشد. مسلماً هر چه مدت زمان اقامت در این کشور بیشتر باشد، هزینه ی بالاتری باید پرداخت شود. افراد برای اطلاع از آخرین قیمت روادید مجارستان می توانند به صورت حضوری به آژانس های مسافرتی مراجعه کنند.

روادید مجارستان
روادید مجارستان

روادید مجارستان توسط چه کسانی صادر می شود؟

روادید مجارستان توسط سفارت این کشور صادر می‌شود. البته آژانس‌های مسافرتی با گرفتن وکالت از افراد متقاضی روادید مجارستان، همه ی کارهای لازم را انجام می‌دهند. در واقع این آژانس‌ها با گرفتن هزینه ی نه چندان زیادی در کم‌ترین زمان ممکن، ویزای این کشور را برای افراد متقاضی دریافت می‌کنند که البته با این کار در زمان و هزینه‌ها صرفه جویی زیادی خواهد شد چرا که آژانس‌های مسافرتی به خوبی با روند اخذ ویزای مجارستان آشنا هستند. با سپردن این کار به آژانس‌های مسافرتی می‌توان گفت که افراد کار را به دست کاردان سپرده‌اند.

نکات لازم در رابطه با روادید مجارستان

افرد متقاضی ویزای مجارستان باید بدانند که حداقل زمان لازم برای صدور روادید مجارستان ۲۰ روز کاری می باشد. بنابراین افراد باید حداقل ۲۰ روز قبل از زمانی که باید در این کشور حاضر شوند، اقدام به دریافت روادید مجارستان نمایند. افراد برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری باید در سفارت حاضر شوند و برای انجام این کار نمی توانند به کسی وکالت دهند. هم چنین در هنگام مصاحبه باید نهایت دقت و صداقت را داشته باشند.

آدرس سفارت مجارستان در تهران، دروس، میدان هدایت، خیابان شادلو، پلاک ۱۶ می باشد.

از همراهی شما تا پایان این متن سپاس گزاریم.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

وقت سفارت مجارستان امروزه راهکار های مختلفی برای گرفتن وقت سفارت مجارستان جهت تعیین وقت مصاحبه و اخذ ویزا در...

درباره بوداپست بوداپست پایتخت مجارستان و یکی از مهم ترین و زیباترین شهرهای اروپای شرقی است. این شهر که در...

هتل های بوداپست بوداپست پایتخت کشور مجارستان بوده که ما در این مقاله می خواهیم با معرفی تعدادی از هتل...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر