روادید مالت

روادید مالت | مراحل دریافت – مدارک لازم – مزایای اخذ روادید

۱۷ مهر ۱۳۹۷

روادید مالت

برای سفر به کشور مالت در ابتدا باید برای اخذ روادید مالت اقدام نمایید. قبل از سفر به یک کشور با فرهنگی متفاوت در ابتدا باید آشنایی جزئی با فرهنگ و مکان های دیدنی آن داشته باشید. در این متن پس از پرداختن به این مباحث به نحوه ی اخذ روادید مالت می پردازیم و شرایط و مدارک لازم برای ویزای کشور مالت را بیان می نماییم.

مالت

در جنوب قاره اروپا کشوری به نام مالت واقع شده است که در موقعیت مکانی مرکز دریای مدیترانه واقع شده است. کشور مالت از مجموع چندین جزیره به وجود آمده و تراکم جمعیت در این کشور بسیار زیاد است. علت آن مساحت کم در مقابل جمعیت زیاد آن می باشد. پایتخت کشور مالت والتا نام دارد که جزء شهرهای مهم این کشور به حساب می آید. از دیگر شهرهای مهم و قابل ذکر کشور مالت بیرکیرکارا و سلیمه می باشد. مردم کشور مالت عموماً به زبان مالتی یا انگلیسی صحبت می کنند و در برخی از مناطق این کشور زبان ایتالیایی نیز مرسوم است و مردم به آن تسلط دارند.

روادید مالت
روادید مالت
روادید مالت
روادید مالت

کشور مالت بعلت برخورداری از مکان ها و جاذبه های طبیعی مورد توجه مردم دنیا برای سفرهای توریستی قرار گرفته است. طبیعت این کشور به حدی زیباست که بسیاری از فیلم سازان برای تهیه فیلم و تصویر برداری به این کشور سفر میکنند. پایتخت این کشور یعنی شهر والتا پیشینه ای تاریخی دارد و این موضوع سبب شده است تا بناهای تاریخی این شهر در کنار طبیعت زیبای آن مورد بازدید بسیاری از گردشگران واقع شود. جهت سفر به مالت باید روادید مالت را از سفارت اخذ نمایید.

ویزا و روادید

شما برای سفر به برخی از کشورها مانند ترکیه تنها نیاز به تهیه ی پاسپورت یا گذرنامه دارید که آن را توسط کشور خودتان می توانید تهیه نمایید؛ اما برای سفر به برخی دیگر از کشورها باید برای تهیه ویزا اقدام نمایید. برای این کار باید به سفارت خانه آن کشور مراجعه نمایید و از آن طریق اقدام نمایید. برای سفر به برخی از کشورهای اروپایی که عضو پیمان شینگن هستند، باید ویزای شینگن را تهیه نمایید. مدارک مورد نیاز برای تهیه ویزا به کشور مقصد و قوانین آن کشور برای ویزا مربوط می باشد. جهت اخذ روادید مالت باید در ابتدا وقت سفارت مالت را رزرو نمایید و در روز تعیین شده برای مصاحبه با تمامی مدارک حاضر شوید.

روادید مالت
روادید مالت

روادید مالت

برای اخذ روادید مالت باید به سفارت خانه این کشور مراجعه نمایید. سفارت خانه کشور مالت در ایران وجود ندارد و شما می توانید برای اخذ روادید مالت به سفارت خانه ی اتریش در ایران رفته و از آن طریق اقدام نمایید. همچنین می توانید به یکی از کشور های نزدیک و همسایه سفر کرده و از سفارت خانه ی مالت در آن جا برای ویزای مالت اقدام کنید. وجود نداشتن سفارت خانه ی کشور مالت در ایران می تواند نبود پرواز مستقیم به این کشور از ایران را نیز توضیح دهد. برای دریافت روادید مالت باید شخص متقاضی حتماً حضور داشته باشد مگر آنکه سن فرد زیر ۱۲ سال باشد. برای دریافت روادید مالت باید در ابتدا از سفارت خانه برای مصاحبه وقت بگیرید و در زمان مشخص شده جهت مصاحبه و ارائه ی مدارک در آن جا حضور یابید. باید بدانید که کشور مالت عضو پیمان شینگن بوده و برای سفر به این کشور باید ویزای شینگن را دریافت نمایید.

روادید مالت
روادید مالت

سفارت خانه جهت اخذ روادید مالت

همان طور که اشاره کردیم سفارت خانه ی کشور مالت در ایران وجود ندارد. از این جهت می توانید به سفارت خانه ی اتریش واقع در تهران برای دریافت روادید مالت مراجعه نمایید. سفارت خانه ی اتریش کارهای شما را جهت اخذ روادید مالت انجام می دهد. این سفارت خانه واقع در تهران، خیابان نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زبانی و کوچه میرولی، پلاک ۸ می باشد.

روادید مالت
روادید مالت

مراحل دریافت روادید مالت

برای دریافت روادید مالت در ابتدا باید هدفتان از سفر به این کشور را مشخص نمایید. ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای پزشکی و … هرکدام مدارک مختلفی لازم دارند. به طور مثال اگر بخواهید روادید مالت را جهت کار دریافت نمایید باید درخواستی مبنی بر دریافت این نوع از ویزا به سفارت خانه ارائه دهید. در صورت واجد شرایط بودن یک نامه از اداره مالیات به شما داده می شود که نشان دهنده ی تأیید درخواست شما برای روادید مالت است. سپس شما باید هزینه ای را در این جهت پرداخت نمایید. همچنین در صورتی که بخواهید ویزای تحصیلی کشور مالت را تهیه نمایید باید یک معرفی نامه از استادهای خود را به انضمام مدارکتان ارائه دهید.

مدارک لازم جهت دریافت روادید مالت

برای دریافت روادید مالت باید قبل از رسیدن زمان مصاحبه جهت تکمیل مدارک مورد نیاز اقدام نمایید. تکمیل بودن این مدارک برای دریافت روادید مالت الزامی بوده و در صورت ناقص بودن آن ها به شما روادید مالت تعلق نمی گیرد. در قدم اول باید برای گرفتن پاسپورت اقدام نمایید. برای دریافت پاسپورت و گذرنامه لازم است که به پلیس +۱۰ مراجعه کرده و پاسپورتتان را تهیه نمایید. مدت اعتبار پاسپورت شما برای دریافت ویزای مالت باید حداقل ۳ ماه بیشتر از تاریخ ویزایی که درخواست کرده اید باشد. در غیر این صورت باید نسبت به تمدید پاسپورت خود اقدام کنید. همچنین خالی بودن چند صفحه از پاسپورت نیز جهت مهر زدن الزامی می باشد.

روادید مالت
روادید مالت

فرم درخواست روادید مالت را باید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر تکمیل نمایید و به سفارت ارائه دهید. وجود کارت ملی و شناسنامه جهت احراز هویت و همچنین دو قطعه عکس پرسنلی که به چهره حال حاضر شما شباهت کامل داشته باشد، الزامیست. همچنین باید داشتن تمکن مالی برای سفارت خانه جهت دادن ویزا ثابت شود. به همین جهت گردش مالی ۶ ماه قبل شما باید به آن ها ارائه داده شود. گواهی اشتغال به کار، در صورت بازنشستگی داشتن گواهی بازنشستگی و در صورت تحصیل باید گواهی اشتغال به تحصیل را ارائه دهید. داشتن بیمه مسافرتی و رزرو هتل و بلیط هواپیما و مشخص کردن محل اقامت در زمان سفر از دیگر موارد لازم برای اخذ ویزای مالت می باشد.

روادید مالت
روادید مالت

انواع ویزای شینگن

همان طور که گفتیم برای سفر به کشور مالت باید ویزای شینگن را دریافت نمایید. ویزای شینگن به ۴ دسته تقسیم می شود؛ که بنا بر نوع نیاز و در خواستتان به شما تعلق می گیرد. نوع اول ویزای شینگن ترانزیت بوده و دارنده این نوع از ویزای شینگن تنها می تواند در فرودگاه این کشور تردد نماید و حق خروج از فرودگاه را ندارد. نوع دوم ویزای شینگن برای حق عبور از یکی از کشورهای عضو اتحادیه مانند کشور مالت مناسب است و حق اقامت در این کشور را نخواهید داشت. نوع سوم ویزای شینگن برای اقامت کوتاه مدت بوده و برای سفرهای توریستی شما می تواند مناسب باشد. ویزای نوع چهارم شینگن برای اقامت های بلند مدت بوده و برای اقامت های کاری و تجاری مناسب می باشد.

اگر بخواهید که بیشتر از ۹۰ روز در این کشور اقامت نمایید، باید برای درخواست اقامت، اقدام نمایید و نیازی به روادید مالت و ویزای شینگن نخواهید داشت.

مزایای اخذ روادید مالت برای کار

اگر ویزای کاری را برای سفر به کشور مالت انتخاب نمایید از مزایایی بهره مند می شوید. از جمله این مزایا می توان به سفر به تمام کشورهای اروپایی اشاره کرد. با ویزای کاری مالت می توانید بدون دریافت ویزای دیگر به تمام کشورهای واقع در اروپا بدون هیچ مشکلی سفر نمایید. همچنین می توانید در هر کدام از این کشور های اروپایی که می خواهید حساب بانکی داشته باشید. لازم به ذکر است که فردی که دارای ویزای کاری مالت باشد از پرداختن مالیات معاف بوده و ملزم به پرداخت هیچ هزینه ای بابت مالیات نخواهد بود.همچنین با این نوع از روادید مالت بعد از مدتی زندگی در کشور مالت می توانید ویزای اقامت دائم را دریافت نمایید.

روادید مالت
روادید مالت

ویزای تحصیلی مالت

یکی دیگر از انواع روادید مالت ویزای تحصیلی می باشد. از جمله بهترین دانشگاه های این کشور طبق بررسی های انجام شده دانشگاه راسکین بوده که می توانید برای تحصیل به این دانشگاه مراجعه نمایید. برای تحصیل در کشور مالت در ابتدا باید ویزای ۳ ماهه بگیرید و بعد از ثبت نام در دانشگاه مشخص می شود که تا چه زمانی تحصیل شما در آن جا طول می کشد. سپس به شما ویزایی به مدت همان زمان تعلق می گیرد.زبان تدریس در دانشگاه های این کشور انگلیسی است بنابراین برای اخذ روادید مالت و تحصیل در این کشور باید به این زبان تسلط کافی داشته باشید. از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مالت پاسپورت با مدت اعتبار حداقل ۶ ماه به همراه دو صفحه خالی، فرم درخواست که توسط شما برای اخذ ویزا تکمیل شده است، گواهی از بانک جهت اثبات تمکن مالی .مدت زمانی که برای دریافت ویزای تحصیلی مالت مورد نیاز است در حدود ۹ هفته می باشد.

روادید مالت
روادید مالت

پرواز به مالت

از جمله مواردی که بعد از روادید مالت مطرح می شود، خرید بلیط هواپیما برای سفر به کشور مالت می باشد. همان طور که گفتیم هیچ پرواز مستقیمی به این کشور از ایران وجود ندارد. از جمله ایرلاین هایی که به این کشور پرواز دارند و شما می توانید از آن ها بلیطتان را تهیه نمایید، ایران ترکیش با تنها یک توقف در استانبول، امارات، لوفت هانزا، اتریشی و آلیتالیا می باشد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

اقامت مالت کشور مالت به عنوان یکی از کوچکترین کشورهای اروپایی می باشد، که در عین کوچک بودن دارای پتانسیل...

سفر به مالت مالت یکی از جزایر زیبای مدیترانه ای است که در جنوب اروپا قرار دارد. این جزیره زیبا...

ویزای تجاری مالت کشور مالت، یکی از جزایر مهم دریای مدیترانه است. به دلیل زیبایی خاص و تأثیرگذار این کشور...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر