روادید ایتالیا، از پر طرفدارترین روادیدهای اروپایی می باشد که مورد توجه عموم مردم کشورمان قرار گرفته است. مدارک و هزینه ی مربوط به اخذ ویزای ایتالیا در این ...

روادید ایتالیا – انواع + مدارک لازم + هزینه روادید

۱۴ مهر ۱۳۹۷

روادید ایتالیا، از پر طرفدارترین روادیدهای اروپایی می باشد که مورد توجه عموم مردم کشورمان قرار گرفته است. مدارک و هزینه ی مربوط به اخذ ویزای ایتالیا در این …

راهنمای کامل روادید ایتالیا

روادید ایتالیا از پر طرفدارترین روادیدهای اروپایی می باشد که مورد توجه عموم مردم کشورمان قرار گرفته است. مدارک و هزینه ی مربوط به اخذ ویزای ایتالیا در این مقاله مورد بررسی واقع شده است. شما می توانید با داشتن روادید ایتالیا به راحتی و بدون مواجه شدن با هر گونه مشکلی به این کشور سفر کنید.

کشور ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب قاره اروپا واقع شده است و شباهت بسیار زیادی به چکمه دارد که به خاطر این شباهت شگفت انگیزش به کشور چکمه‌ای مشهور می‌باشد. شهر رم پایتخت این کشور زیبا می‌باشد و جزء پیشرفته ترین و صنعتی‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. این کشور همیشه توانسته است اسم خود را در جداول گردشگر پذیر در رتبه‌های اول جای دهد و از طریق همین صنعت بزرگ جهان، توانسته سود بسیار کلانی را کسب کند.

این کشور از لحاظ تاریخی و فرهنگ و داشتن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیار غنی می‌باشد. جمعیت کشور ایتالیا در حدود ۶۰ میلیون نفر است که جزء کشورهای پر جمعیت در قاره اروپا به حساب می‌آید. کشور ایتالیا با کشورهای واتیکان و اتریش و فرانسه و سوئیس هم مرز بوده و جزء کشورهای شنگن می‌باشد.

کشور ایتالیا در جنوب قاره اروپا واقع شده است و شباهت بسیار زیادی به چکمه دارد که به خاطر این شباهت شگفت انگیزش به کشور چکمه‌ای مشهور می‌باشد - سایت ویزا

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن نیز ایتالیایی است البته به زبان انگلیسی و فرانسوی نیز در این کشور صحبت می‌کنند که تعداد آن‌ها بسیار کم می‌باشد. مسافرین سالیانه از طریق رزرو تور ایتالیا به این کشور زیبا سفر میکنند.

ایتالیا به دلیل زیبایی‌های که دارد مهم‌ترین مقصد گردشگری برای هر مسافری است و لقب بهترین مقصد گردشگری را به خود اختصاص داده و در بازار رقابت جهانی توانسته به خوبی پیشرفت و رقابت کند و از رقیبان خود پیشی بگیرد.

از مهم‌ترین و مشهورترین جاذبه‌های این کشور می‌توان به موزه واتیکان که در کشور واتیکان و برج کج پیزا و میدان دی اسپاگنا و کلیسای جامع سن مارکو و ویرانه‌های پمپئی در نزدیکی شهر ناپل که جزء آثار ثبت شده در میراث فرهنگی یونسکو است، اشاره کرد.

آب و هوای کشور ایتالیا

آب و هوای کشور ایتالیا مدیترانه ای است. البته به دلیل نزدیکی به کوه های آلپ می توان آب و هوای سرد و یخبندان را نیز در این کشور مشاهده نمود. تابستان های این کشور بسیار گرم و شرجی و ماه تیر نیز از گرم ترین فصل های سال می باشد. سعی کنید این فصل را برای سفر به ایتالیا انتخاب نکنید زیرا گرمای این فصل غیر قابل تحمل است.

البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که دمای هوا و آب و هوای هر شهر ایتالیا نسبت به شهر دیگر بسیار متفاوت می باشد. زمستان های آن نیز در برخی قسمت ها یخبندان و در برخی مناطق معتدل و دل نشین است.

 معرفی روادید ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی عضو شنگن می باشد و برای سفر به این کشور با هر هدفی باید روادید ایتالیا و شینگن را داشته باشید چرا که بدون اخذ و تهیه ویزای ایتالیا اجازه ی سفر و پرواز به شما داده نخواهد شد.

روادید یک مدرکی مبنی بر اجازه ی ورود شما به کشور ایتالیا می باشد و با اخذ روادید ایتالیا در واقع این اجازه را برای رفتن به این کشور بدست می آورید. در این مقاله سعی بر آن است که مدارک لازم جهت اخذ روادید ایتالیا و هزینه های مربوطه و روند اخذ روادید ایتالیا را برای شما خوانندگان گرامی توضیح دهیم.

انواع روادید ایتالیا

از انواع روادید ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روادید توریستی: اگر قصد بازدید از جاذبه های این کشور را دارید حتماً باید روادید توریستی تهیه کنید که مدت اعتبار آن در مقایسه با دیگر روادیدها کم می باشد.
 • روادید تحصیلی: برای دانشجویان و افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند ارائه می شود.
 • روادید تجاری: همان طور که از اسمش معلوم می باشد اگر قصد تجارت کردن را دارید، باید این نوع از روادید ایتالیا را دریافت کنید.
 • روادید پزشکی: از دیگر روادیدهای این کشور می باشد که به افرادی که جهت معالجه به این کشور سفر می کنند داده می شود.

چگونگی اخذ روادید ایتالیا

برای دریافت روادید ایتالیا باید از چندین ماه قبل از سفر از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو وقت سفارت ایتالیا نمایید و بعد تمامی مدارک لازم را به سفارت خانه ارائه بدهید. منتظر باشید تا وقت سفارت برای شما مشخص شود و در آخر بعد از انجام مصاحبه می توانید روادید خود را گرفته و به سفر خود بپردازید. حتماً به اعتبار ذکر شده در روادید خود دقت کنید و سعی کنید تا قبل از به پایان رسیدن اعتبار روادید ایتالیا به کشور خود بازگردید تا با برخورد قانونی مأموران این کشور مواجه نشوید.

برای دریافت روادید ایتالیا باید از چندین ماه قبل از سفر از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو وقت سفارت ایتالیا نمایید و بعد تمامی مدارک لازم را به سفارت خانه ارائه بدهید - سایت ویزا

مدارک لازم جهت اخذ روادید ایتالیا

همان طور که گفتیم کشور ایتالیا دارای روادیدهای متعددی می باشد که برای اخذ هر کدام از آن باید مدارکی را تهیه و آماده کنید که البته مدارکی که در ادامه ذکر خواهیم کرد در همه ی آن ها مشترک می باشد و تفاوت آن چنانی با هم ندارند به جز در روادید تجاری که علاوه برای این مدارک مشترک، باید دعوت نامه نیز به همراه داشته باشید.

از مدارک لازم جهت اخذ روادید ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شناسنامه و کارت ملی
 • ۲ قطعه عکس ۶ در ۴ با زمینه سفید
 • فتوکپی از بلیط رفت و برگشت هواپیما و برگه ی رزرو هتل در صورت داشتن
 • پر کردن فرم درخواست اخذ روادید ایتالیا
 • بیمه مسافرتی و گواهی پزشکی
 • ارائه گواهی و حکم بازنشستگی در صورت بازنشسته بودن
 • ارائه گواهی اشتغال و پروانه کسب در صورت بازرگان بودن
 • ارائه ترجمه شده ی آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات و گواهی معتبر زبان انگلیسی در صورت دانشجو بودن

هزینه اخذ روادید ایتالیا

با توجه به نوع روادید اخذ شده، قیمت و هزینه آن نیز متفاوت خواهد بود. شما برای دریافت هر گونه روادید ایتالیا باید یک سری هزینه ها را متقبل شوید که این هزینه برای بزرگ سالان و کودکان متفاوت خواهد بود. جهت اطلاع از هزینه های واقعی با آژانس های مسافرتی خبره و معتبر در ارتباط باشید.

لازم است بدانید که کل هزینه را باید به یورو پرداخت نمایید. این هزینه و مبلغ صرفاً برای انجام کارهای اخذ ویزای ایتالیا گرفته می شود و فقط در این جهت خرج خواهد شد؛ بنابراین در پرداخت آن بیم نداشته باشید. برای اخذ به موقع روادید ایتالیا خود مدارک را حتماً سر فرصت و در زمان تعیین شده ارائه دهید تا از سفر خود جا نمانید.

گرفتن وقت سفارت برای اخذ روادید ایتالیا

رزرو وقت سفارت ایتالیا از مهم ترین گام ها برای اخذ روادید ایتالیا است. برای گرفتن وقت سفارت حتماً باید به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید. شما باید در روز مصاحبه با تمامی مدارک در جلسه حاضر شوید و سعی کنید به سؤالات مأموران سفارت ایتالیا پاسخ های بسیار روشن و صریح بدهید و اعتماد و نظر مأمور را به دست بیاورید. سفارت خانه ی کشور ایتالیا در تهران به آدرس خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۷۹/۶۸ می باشد.


سوالات متداول روادید ایتالیا

روادید ایتالیا چند نوع دارد؟

هزینه أخذ روادید ایتالیا چقدر است؟

برای أخذ روادید ایتالیا چه مدارکی لازم چیست؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

جاذبه‌های گردشگری رم را اکثر بازدید کنندگان نمی‌شناسند. بسیاری از افرادی که به این شهر می‌روند تنها به بعضی از...

هتل های فلورانس یکی از شهرهای ایتالیا، شهر زیبا و دوستداشتنی فلورانس می باشد که همواره گردشگران، این مکان را...

سفر به ایتالیا یکی از کشور های رویایی که در حال حاضر محبوب ترین کشور دنیا برای گردشگران نیز می...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر