روادید اسلوونی

روادید اسلوونی | انواع – مدارک لازم

۱۲ مهر ۱۳۹۷

روادید اسلوونی، اسلوونی یکی از کشورهای پیشرفته اروپا می باشد که در جنوب اروپای مرکزی واقع شده است. اسلوونی جزء محدوده ی شینگن است و باید برای سفر به این کشور …

اسلوونی یکی از کشورهای پیشرفته اروپا می باشد که در جنوب اروپای مرکزی واقع شده است. اسلوونی جزء محدوده ی شینگن است و باید برای سفر به این کشور، نسبت به دریافت روادید اسلوونی اقدام نمود. ویزای اسلوونی انواع مختلفی دارد که فرد متقاضی بنابر شرایط و هدف خود، درخواست صدور روادید اسلوونی را می دهد.

روادید اسلوونی | انواع - مدارک لازم | سایت ویزا

راهنمای کامل روادید اسلوونی

اسلوونی سرزمینی سرسبز و کوهستانی است که با کشورهای مجارستان، اتریش، ایتالیا و کرواسی هم مرز است. برای سفر به این کشور اروپایی نیاز به دریافت روادید اسلوونی خواهید داشت. چرا که اسلوونی جزء کشورهای محدوده‌ی شینگن است و سفر به هر کشوری که عضو این پیمان باشد نیاز به داشتن روادید دارد. برای دریافت روادید، هدف شما از سفر اهمیت دارد.

آیا برای تفریح و گذراندن تعطیلات خود قصد سفر به اسلوونی را دارید؟ یا دوست دارید تحصیل خود را در این کشور ادامه دهید؟ روادید اسلوونی انواع مختلفی دارد. شما با توجه به قصد خود از سفر به این کشور باید نسبت به آن اقدام نمایید. در ادامه‌ی این مقاله به انواع روادید اسلوونی اشاره می‌کنیم. جهت اخذ ویزای اسلوونی نیاز است تا وقت سفارت اسلوونی از طریق آژانس های مسافرتی معتبر رزرو گردد.

انواع روادید اسلوونی

همان طور که بیان کردیم، روادید اسلوونی با توجه به قصد شما از سفر صادر می‌شود. روادید اسلوونی تاریخ اعتبار و تعداد روزهای مجاز دارد.

تعداد روزهای مجاز نشان دهنده‌ی تعداد روزهایی است که شما می توانید در این کشور اقامت کنید. در صورتی که روادید شما فاقد اعتبار باشد حتی در صورت داشتن روز مجاز برای اقامت در اسلوونی، باید این کشور را ترک کنید. علاوه بر تاریخ اعتبار و تعداد روزهای مجاز، در روادید، تعداد دفعات مجاز ورود شما به اسلوونی نیز نوشته می‌شود. تعداد دفعات مجاز با کدهای ۱،۲ و … مشخص می‌شود. کد ۱ در روادید اسلوونی به این معنی است که شما تنها یک بار قادر خواهید بود وارد کشور اسلوونی شوید. ویزای اسلوونی به ۴ نوع کلی تقسیم بندی می‌شوند.

روادید اسلوونی نوع A

این نوع روادید اسلوونی صرفاً جهت توقف در فرودگاه و تغییر مسیر هوایی است که مسلماً این نوع ویزا برای کسانی که قصد تحصیل، تجارت و … در اسلوونی را دارند مناسب نخواهد بود و تنها با استفاده از این ویزا می‌توان در فرودگاه اسلوونی برای چند ساعت توقف نمود و به کشور دیگر سفر کرد.

روادید اسلوونی نوع B

این نوع روادید برای عبور از کشور اسلوونی صادر می شود. دارنده ی این نوع روادید می تواند به مدت حداکثر ۵ روز از این کشور عبور کند. برای کسانی است که دوست دارند سفر خود را برای بازدید از چند کشور اروپایی ترتیب دهند. این نوع ویزا می تواند مناسب باشد اما مطمئناً افرادی که قصد تجارت در اسلوونی را دارند یا می خواهند در دانشگاه های این کشور به ادامه ی تحصیل بپردازند، این گزینه مناسب نخواهد بود.

روادید اسلوونی نوع C

این نوع روادید، روادید کوتاه مدت نیز نامیده می شود. با استفاده از این روادید می توان حداکثر به مدت نود روز به کشور اسلوونی وارد و خارج شد. روادید نوع C برای کسانی که قصد تفریح و سیاحت در اسلوونی را دارند، مناسب است. هم چنین اگر برای انجام معامله یا هر کاری که بیش تر از نود روز نیاز به اقامت ندارد، می توانید این نوع روادید را تقاضا کنید. در نتیجه روادید توریستی اسلوونی مربوط به این نوع روادید می باشد.

روادید اسلوونی نوع C | سایت ویزا

 

روادید اسلوونی نوع D

این نوع روادید اسلوونی که روادید بلند مدت نیز نامیده می‌شود، مناسب کسانی است که به اقتضای شغل، تحصیل و … مدت زمان طولانی‌تری قصد اقامت در کشور اسلوونی را دارند. تعداد دفعات ورود و خروج این افراد نسبت به سایر افراد بیش‌تر است.

در صورتی که موفق به دریافت این نوع روادید شوید، نشان دهنده‌ی آن است که شما برای کشور اسلوونی نسبت به سایر افرادی که هدف خاصی برای سفر به این کشور ندارند و صرفاً برای سیاحت وارد آن می‌شوند، مفیدتر هستید اما نه به اندازه‌ی افرادی که اقامت دائم دارند. بازرگانانی که قصد تجارت در این کشور را دارند باید نسبت به دریافت این نوع روادید اقدام نمایند.

مدارک لازم برای دریافت روادید اسلوونی

برای دریافت روادید اسلوونی ابتدا باید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو وقت سفارت اسلوونی نمایید. از زمانی که درخواست رزرو وقت سفارت داده اید تا زمانی که شما را برای مصاحبه دعوت شوید، ممکن است چند ماه طول بکشد. علت آن می‌تواند شلوغ بودن سفارت خانه‌ی اسلوونی و تعداد زیاد متقاضیان سفر به این کشور باشد. بعد از گذشت چند ماه از سفارت خانه تماس گرفته و روز و ساعت مصاحبه‌ی شما را اعلام خواهند کرد.

در این مصاحبه از هدف شما برای سفر سؤال خواهد شد. هم چنین مدارک مورد نیاز اعلام شده برای صدور ویزای اسلوونی را باید همراه خود داشته باشید. در صورت پذیرش شما رد مصاحبه و کامل بودن مدارک، روادید شما ظرف مدت ۱۵ روز صادر خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید در زیر آورده شده است:

 • ارائه ی اصل و کپی از کارت ملی و شناسنامه به همراه ترجمه ی آن ها
 • فرم درخواست مربوط به صدور روادید اسلوونی
 • ارائه گذرنامه ای که حداقل شش ماه اعتبار دارد و دارای حداقل دو برگه ی سفید است.
 • سه قطعه عکس رنگی ۶ در ۴ رنگی با زمینه سفید که اخیراً گرفته شده باشد.
 • ارائه ی روادید شنگن قبلی
 • ارائه گردش حساب شش ماه اخیر به منظور نشان داد تمکن مالی
 • برای صاحبان کسب و کار و کارمندان، ارائه ی گواهی اشتغال
 • برای تاجران و صاحبان مشاغل، ارائه ی کارت بازرگانی، ارائه ی پروانه کسب و گواهی ثبت شرکت
 • برای بازنشستگان، ارائه ی گواهی بازنشستگی
 • برای دانشجویان و دانش آموزان، ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل
 • داشتن بیمه مسافرتی الزامی است
 • دعوت نامه و معرفی نامه
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • رزرو هتل
 • ارائه ی سند مالکیت در صورتی که وجود دارد

مدارک لازم برای ویزا های تحصیلی، کاری و پزشکی

کسانی که برای دریافت روادید تحصیلی اقدام کرده‌اند باید حتماً از دانشگاهی که قصد ادامه‌ی تحصیل در آن را دارند پذیرش بگیرند و مدارک مربوطه را در روز مصاحبه به سفارت خانه اسلوونی تحویل دهند. کسانی که برای کار در شرکت اسلوونی می‌خواهند به این کشور سفر کنند باید نسبت به دریافت روادید اسلوونی اقدام نمایند.

برای دریافت روادید کاری باید کارفرما شغل مورد نظر شما در اسلوونی ۳ ماه آگهی استخدام منتشر کند و در صورتی که فردی از اروپا برای آن شغل پیدا نشد آن را به اتحادیه‌ی اروپا گزارش دهد که در صورت پیدا نشدن شخص متقاضی از اروپا شما می‌توانید به عنوان فردی غیر اروپایی نسبت به دریافت روادید خود اقدام نمایید و با طی کردن مراحل گفته شده روادید شما صادر و شما می‌توانید سفر کاری خود را شروع کنید.

در صورتی که فرد متقاضی خواهان دریافت روادید پزشکی باشد باید مدارک پزشکی بیمار و مدارک مربوط به پذیرش بیمار در بیمارستان اسلوونی را تحویل دهد.

مدارک لازم برای ویزا های تحصیلی، کاری و پزشکی | سایت ویزا

سوالات متداول روادید اسلوونی

برخی از مدارک مورد نیاز برای أخذ روادید اسلوونی چیست؟

روادید اسلوونی نوع D چیست؟

روادید نوع C اسلوونی چیست؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره اسلوونی باید درباره اسلوونی گفت که جمهوری اسلوونی، کشوری در بالکان است که از لحاظ جغرافیایی جزو کشورهای اروپایی...

راهنمای کامل ویزای نمایشگاهی اسلوونی هر ساله نمایشگاه های متعددی در کشور اسلوونی برگزار می شود و حتی تورهای نمایشگاهی...

راهنمای کامل ویزای توریستی اسلوونی در این مقاله با کشور اسلوونی، شهرهای مهم، موقعیت جغرافیایی و اقتصادی آن، جاذبه های...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر