روادید اسلواکی

روادید اسلواکی | انواع – مدارک لازم

۱۶ مهر ۱۳۹۷

روادید اسلواکی، یکی از پرکاربردترین روادیدهای اروپایی است. سالانه افراد زیادی به دلایل مختلف از جمله تحصیل، گردشگری، کار و یا اقامت در صدد تهیه روادید …

راهنمای کامل روادید اسلواکی

روادید اسلواکی یکی از پرکاربردترین روادیدهای اروپایی است. سالانه افراد زیادی به دلایل مختلف از جمله تحصیل، گردشگری، کار و یا اقامت در صدد تهیه روادید اسلواکی هستند. اگر شما هم جزء کسانی هستید که به تازگی قصد سفر به اسلواکی را دارید این مطلب دنبال کنید تا با مهم ترین اطلاعات درباره شرایط دریافت روادید اسلواکی آشنا شوید.

روادید اسلواکی | انواع - مدارک لازم | سایت ویزا

روادید اسلواکی

از آنجایی که اسلواکی موقعیت جغرافیایی خوبی دارد افراد زیادی به قصد مهاجرت و یا سفرهای چند روزه به این کشور سفر می کنند. همانطور که می دانید یکی از مهم ترین مجوزها برای ورود به یک کشور دریافت ویزای آن کشور است. هر کشور قوانین و شرایط خاص خود را دارد که قبل از سفر باید مورد بررسی قرار بگیرد.

ما در این مطلب سعی کردیم شما را با مهم ترین اطلاعات درباره روادید اسلواکی آشنا کنیم تا کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند در زمان دریافت ویزای اسلواکی با مشکلی مواجه نشوند.

درباره اسلواکی

یکی از مهم ترین موارد در زمان دریافت روادید اسلواکی آشنایی با کشور اسلواکی است. این کشور با جمعیتی بالغ بر ۵ میلیون نفر در نزدیکی کشورهای اتریش، چک و اوکراین است. زبان رسمی مردم در این کشور اسلواک بوده و ادیان مختلفی از جمله مسیحیت، بی دین و … وجود دارند اما در کل دین رسمی مردم مسیحیت کاتولیک است.

وجود اقوام مختلفی شامل رومی، اسلواکی و مجاری باعث شده تنوع زیادی در آداب و رسوم مردم این منطقه ایجاد شود. واحد پول در کشور اسلواکی یورو است و اقتصاد آن بیشتر بر پایه فعالیت های صنعت فلزی، الکتریکی و خودروسازی است.

انواع روادید اسلواکی

در کشور اسلواکی نیز مانند سایر کشورهای اروپایی ویزاهای مختلفی برای ورود و خروج افراد خارجی در نظر گرفته می شود. اینکه شما چه نوع روادیدی را برای سفر خود انتخاب می کنید بستگی به هدف شما از سفرتان دارد.

روادید حمل و نقل فرودگاهی

یکی از انواع روادید اسلواکی روادید حمل و نقل فرودگاهی است. این روادید برای زمانی قابل استفاده است که شما قصد داشته باشید پرواز خود را در فرودگاه اسلواکی تعویض کنید. در این روش شما اجازه خروج از محوطه فرودگاه را ندارید.

ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت یکی دیگر از انواع روادید اسلواکی است. این ویزا زمانی استفاده می شود که شما بخواهید از کشوری غیر شینگن به کشور غیر شینگن دیگر سفر کنید اما در حین پرواز از یک کشور عضو شینگن عبور می کنید. نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که در این شرایط سفر شما نباید بیشتر از ۵ روز به طول انجامد.

ویزای موقت و کوتاه مدت

ویزای موقت یکی از ویزاهای پرکاربرد اسلواکی است که بیشتر برای اشخاصی که به قصد گردشگری وارد این کشور می شوند قابل استفاده است. این افراد باید برای سفر خود ویزای شینگن از نوع موقت تهیه کنند.

ویزای بلند مدت

ویزای بلند مدت اسلواکی برای کسانی استفاده می شود که قصد اقامت طولانی مدت در این کشور را داشته باشند. افرادی که به قصد تحصیل، کار، سرمایه گذاری و غیره وارد کشور اسلواکی می شوند از این ویزای اسلواکی استفاده می کنند.

اقدامات لازم برای اخذ روادید اسلواکی

اولین مرحله برای دریافت روادید اسلواکی، رزرو وقت سفارت اسلواکی است. سعی کنید بین یک تا ۳ ماه قبل از سفر خود برای گرفتن وقت سفارت از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام کنید. فرم مربوط به درخواست ویزای اسلواکی را از طریق مشاوره با آژانس های مسافرتی تکمیل کرده و تمامی مراحل را به آنها بسپارید.

سپس با دقت اطلاعات مربوط به خود را به آنها ارائه دهید. گذرنامه شما برای دریافت روادید اسلواکی باید حداقل ۶ ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد در غیر این صورت برای تمدید آن باید اقدام کنید. یکی دیگر از اقداماتی که برای دریافت روادید اسلواکی باید مد نظر قرار دهید رزرو بلیط رفت و برگشت به همراه هتل رزرو شده است.

مدت اعتبار روادید اسلواکی

به طور کلی مدت اعتبار روادید اسلواکی برابر ۹۰ روز است که این مدت برای یک دوره ۱۸۰ روزه می باشد. البته در صورت نیاز می توانید روادید اسلواکی را تمدید کنید که برای این کار باید به مرکز خدمات شهروندی اسلواکی رجوع کنید.

راه های اقامت در اسلواکی

هر کشور برای اقامت افراد خارجی روش های زیادی را پیش روی آنها قرار می دهد برخی از این روش ها نسبت به سایر موارد راحت تر هستند اما دریافت روادید آنها بستگی موقعیت شخص دارد. در این مطلب شما را با روش های اقامت در کشور اسلواکی و دریافت روادید اسلواکی آشنا می کنیم.

مهم ترین راه های اقامت در کشور اسلواکی شامل تحصیل، تجارت، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد فرزند هستند. همه این روش ها قوانین و شرایط مربوط به خود را دارند که در بین آنها دریافت اقامت تحصیلی آسان ترین روش برای مهاجرت به این کشور است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید اسلواکی

مهم ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید اسلواکی به شرح زیر هستند:

 • بیمه مسافرتی
 • رزرو هتل و بلیط هواپیما
 • کارت ملی و شناسنامه
 • گواهی بازنشستگی (برای افراد بازنشسته)
 • سند مالکیت
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان
 • نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر سپرده بانکی
 • فرم درخواست ویزا ( از سایت سفارت دریافت نمایید )
 • دو قطعه عکس رنگی، ۶ در ۴ رنگی با پس زمینه سفید
 • اصل پاسپورت
 • پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی (برای صاحبان مشاغل)
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان و کارگران

کسانی که قبلا ویزای شینگن و یا ویزای سایر کشورها را تهیه کرده اند باید یک نسخه از کپی آنها را تحویل دهند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید اسلواکی | سایت ویزا

روادید اسلواکی برای تحصیل

یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین روش های دریافت روادید اسلواکی اخذ اقامت تحصیلی است. در اسلواکی نیز دانشگاه ها قوانین مربوط به خود را دارند و شما باید قبل از دریافت روادید اسلواکی نسبت به شرایط هر دانشگاه اطلاعاتی را کسب کنید.

از آنجایی که دانشگاه های کشور اسلواکی در بین سایر دانشگاه های اروپایی از سطح کیفی خوبی برخوردارند پذیرش در این دانشگاه ها ممکن است کمی دشوار و وقت گیر باشد. اولین گام در این روش برای دریافت روادید اسلواکی این است که برای دانشگاه مورد نظرتان در این کشور درخواست بفرستید البته بهتر است قبل از این کار درباره شرایط تحصیلی دانشگاه مورد نظر و رتبه بندی آن در بین سایر دانشگاه های اسلواکی اطلاعاتی بدست آورید.

پس از اینکه مسئولان دانشگاه درخواست شما را بررسی و پذیرفتند باید همراه با مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید به سفارت اسلواکی (embassy of slovakia) مراجعه کنید. از آنجایی که ممکن است بررسی مدارک کمی وقت گیر باشد بهتر است چند ماه قبل از سفر خود برای دریافت این ویزا اقدام کنید تا صدور ویزای اسلواکی با مشکلی مواجه نشود. مدارک خود را به صورت کامل و متناسب با شرایط گفته شده به سفارت اسلواکی تحویل دهید.

روادید اسلواکی برای تحصیل | سایت ویزا

روادید کاری اسلواکی

یکی دیگر از راه های اقامت در کشور اسلواکی دریافت روادید کار این کشور است. یکی از مهمترین امتیازات در این روش داشتن دعوت نامه کاری از اسلواکی است. دعوت نامه از طرف یک شخص و یا شرکتی معتبر در اسلواکی برای شما ارسال می شود و می تواند مجوزی برای ورود شما به کشور اسلواکی باشد.

همانطور که می دانید پیدا کردن کار در اسلواکی کمی دشوار است زیرا در ابتدا برای کار مربوطه در کشور اسلواکی سپس سایر کشورهای اروپایی درخواست نیرو می شود در صورتی که برای این کار شخصی پیدا نشود شرکت مورد نظر می تواند نیروی خود را از بین سایر کشورهای غیر اروپایی وارد کند. داشتن دعوت نامه کاری باعث می شود روند دریافت روادید اسلواکی با سرعت بیشتری پیش رود.

روادید کاری اسلواکی | سایت ویزا

روادید ازدواج اسلواکی

در کشور اسلواکی نیز مانند برخی کشورهای دیگر از طریق ازدواج تابعیت شخص به شخص خارجی منتقل می شود. به این صورت که شما با استفاده از ازدواج با یک شخصی که تابعیت اسلواکی را دارد می توانید تابعیت این کشور را بدست آورید. شهروندان اسلواکی می توانند با شهروندان سایر اتباع خارجی ازدواج کنند و طی یک مراسم مذهبی که در کلیسا و در حضور کشیش برگزار می شود مراسم را انجام دهند. در این صورت شخص دوم هم به تابعیت اسلواکی درآمده و شهروند این کشور شناخته می شود.

روادید ازدواج اسلواکی | سایت ویزا

روادید توریستی اسلواکی

یکی دیگر از روش های دریافت ویزای اسلواکی گردشگری در این کشور است. کشور اسلواکی یکی از کشورهای تاریخی و هیجان انگیزی است که جاذبه های گردشگری فراوانی دارد و همه روزه افراد زیادی به قصد بازدید از این جاذبه ها وارد کشور اسلواکی می شوند. روادید اسلواکی یک روادید کوتاه مدت و موقت است که مدت اعتبار آن ۹۰ روز می باشد. شما از طریق دریافت روادید گردشگری اسلواکی می توانید در طول سفر خود از سایر کشورهای اروپایی نیز دیدن کنید.


سوالات متداول روادید اسلواکی

برای دریافت روادید اسلواکی چه مدارکی لازم است؟

چگونه می‌توان از طریق ازدواج روادید اسلواکی را دریافت نمود؟

چگونه می‌توان از طریق کار برای أخذ روادید اسلواکی اقدام کرد؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای تحصیلی اسلواکی دانشگاه های کشور اسلواکی این امکان را فراهم کرده اند که دانشجوهای سرتاسر دنیا با دریافت ویزای...

سفر به اسلواکی اسلواکی یکی از کشور های قدیمی است که هر ساله گردشگران بسیاری از این کشور دیدن می...

راهنمای کامل ویزای توریستی اسلواکی کشور اسلواکی یکی از کشورهای مستقل می باشد که در زمینه تجارت و فرهنگ بسیاری...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر