کشور هلند با داشتن جاذبه های دیدنی فراوان و تنوع نژادی گوناگون یکی از مهمترین کشورهای اروپایی قرار گرفته است. آداب و معاشرت خاصی در این کشور حاکم است. اطلاعات کلی درباره هلند در ادامه مطالب ارائه شده است با ما همراه باشید تا کشور هلند را بیشتر بشناسید.

درباره هلند بیشتر بدانیم

۱ بهمن ۱۳۹۷

درباره هلند

کشور هلند با داشتن جاذبه های دیدنی فراوان و تنوع نژادی گوناگون یکی از مهمترین کشورهای اروپایی قرار گرفته است. آداب و معاشرت خاصی در این کشور حاکم است. اطلاعات کلی درباره هلند در ادامه مطالب ارائه شده است با ما همراه باشید تا کشور هلند را بیشتر بشناسید.

کشور هلند

درباره هلند میتوان از موقعیت جغرافیایی این کشور صحبت کرد .کشور هلند یکی از کشورهای مهم قاره اروپا می باشد که در همسایگی کشور برتر دنیا واقع شده است. اقوام و نژادهای مختلفی در کشور هلند در کنار هم زندگی می کنند به همین دلیل تنوع نژادی بسیار غنی در این کشور حاکم است. پایتخت آن آمستردام می باشد و به دلیل گل های فراوانی که در این کشور نگهداری می شوند، هر ساله نمایشگاه های ویژه ای نیز بر این اساس برگزار می شود که توریست ها و گردشگران فراوانی از سراسر جهان برای شرکت در این نمایشگاه با استفده از تور هلند  مقصد سفر خود را هلند انتخاب می کنند.

کشور هلند
کشور هلند

آداب و معاشرت در هلند

مردم هلند بسیار صمیمی و مهمان نواز هستند و به رابطه های دوستی بسیار اهمیت می دهند مانند بسیاری از کشورهای اروپایی که اکثر مردمانش سرد و خشک می باشند.در این بخش درباره هلند و آداب ماشرت مردم آن بیشتر توضیح میدهیم . شما با سفر به هلند در همان اولین برخورد متوجه این خواهید شد که مردم هلند با سایر افراد متفاوت هستند. معمولا در زمان های ملاقات به همدیگر دست می دهند و این امر در بین آنها بسیار پسندیده می باشد ولی اگر شما از این امر مضطرب هستید می توانید دلیل آن را برایشان توضیح دهید. معمولا با اسم کوچک همدیگر را می خوانند ولی شما در اولین برخورد اندکی از به کار بردن اسم کوچک فرد احتیاط کنید آنها بعدا از شما خواهند خواست که با اسم کوچکشان مورد خطاب قرار بگیرند.

از پرسیدن سوالات شخصی مانند حقوق ماهیانه، دین و مذهب شان پرهیز کنید زیرا در اولین برخورد پرسیدن این گونه سوالات را نامطلوب می دانند البته در روزهایی آتی بعد از آشنایی بیشتر خودشان شما را از این اطلاعات آگاه خواهند کرد. قرار قبلی برای همه قرارها از جمله قرار دوستانه یا قرار شغلی در بین مردم کشور هلند بسیار ضروری است به گونه ای که آنها قرارهای سرزده را نامناسب می دانند و به آن تایم بودن نیز بسیار اهمیت می دهند در یک قرار شغلی اگر به موقع در زمان مشخص شده نتوانید در آنجا حضور داشته باشید مطمئن باشید امکان توافق کاری را از دست خواهید داد. اگر به خانه آنها دعوت شده اید می توانید کادوهایی از جمله گل های مختلف را به منزله هدیه خریداری کنید.

آداب و معاشرت در هلند
آداب و معاشرت در هلند

آب و هوای حاکم بر هلند

درباره هلند میتوان گفت آب و هوای حاکم بر این کشور شبیه آب و هوای انگلستان است و نکته قابل توجهی که وجود دارد. این است در همه فصل های سال می توانید شاهد بارش باران در کشور هلند باشید. به گونه ای که این امر سبب شده است هلند یکی از پربارش ترین کشورها در نظر گرفته شود ولی بارش باران به گونه ای است که ساکنان به راحتی می توانند به آن عادت کنند و لذت ببرند. البته ناگفته نماند نوع آب و هوای به شهری که شما در آن زندگی خواهید کرد نیز بستگی دارد.

آب و هوای حاکم بر هلند

 

جاذبه های دیدنی کشور هلند

جاذبه های دیدنی بسیاری در هلند وجود دارد که سبب جذب گردشگران از سراسر جهان شده است و همچنین دولت هلند برای گسترش صنعت توریسم در این کشور در صدد آن است که خدمات رفاهی را در سراسر هلند افزایش دهد. در این بخش درباره هلند راجع  به مهمترین مکان های دیدنی هلند اشاره شده است

آسیاب های بادی هلند: آسیاب های بادی هلند علاوه بر تولید الکتریسیته به عنوان مکانی برای جذب گردشگران شده است به گونه ای که شهرت جهانی یافته اند و عملکرد اولیه آنها برای تولید الکتریسیته این جایگزین مکانی برای جذب گردشگران گسته است. حتما در طول سفر خود به هلند از آسیاب های گوناگون موجود بیشتر مناطق هلند دیدن کنید.

موزه مرمونو: موزه کتاب هلند است که هر سال جشنواره های کتاب مخصوصی در این موزه نیز برگزار می شود.

هوس تن پوش: فضای دیدنی بسیار مهمی در لاهه است که کاخ های قصری را می توانید در آنجا بازدید کنید.

جاذبه های دیدنی کشور هلند
جاذبه های دیدنی کشور هلند

غذا و نوشیدنی ها در هلند

درباره هلند و غذاها و نوشیدنی های میتوان گفت مردم کشور هلند مانند بیشتر کشورهای اروپایی منوی بسیار غنی در آشپزخانه خود ندارند ولی این به معنا آن نیست که شما تنوع غذایی زیادی را در این کشور پیدا نخواهید کرد. سوپ مخصوصی در این کشور مشهور است که بیشتر در فصل های زمستان تهیه می شود و در بیشتر رستوران های این کشور نیز سرو می شود؛ که این سوپ با سوس میل می شود. شاید خنده دار به نظر برسد ولی مردم هلند علاقه بسیاری به سیب زمینی دارند و در بیشتر غذاهای خود از سیب زمینی استفاده می کنند. در شب سال تحویل نوعی کیک در همه خانه ها پخته می شود که از آن به عنوان دونالد هلندی یاد می شود. نکته بسیار جالب دیگر این است که مردم هلند تمایل دارند غذاهای خود را در ظروف شیک سنتی میل کنند به همین دلیل به آن انواع ظروف توجه بسیاری دارند.

غذا و نوشیدنی ها در هلند
غذا و نوشیدنی ها در هلند

شرایط تحصیلی در هلند

آنچه درباره هلند و شرایط تحصیلی آن میتوان گفت این است که شرایط تحصیلی به گونه ای است که کودکان باید از ۴ سالگی به مدرسه ثبت نام کنند و آنچه برای تحصیل یک فرد در این کشور مد نظر است علاقه فرد می باشد به گونه ای که همه رشته های تحصیلی در این کشور بدون نگرانی های شغلی قابل انتخاب است زیرا اصول کار بر پایه این است که اگر شما به زمینه تحصیلی خود علاقه داشته باشید در این صورت حتما موفق خواهید بود و ایده های نویی را در این زمینه مطرح خواهید کرد. برای دانشجویان خارجی نیز در صورت برقراری شرایط فاندهای تحصیلی ویژه ای اهدا می شود.

شرایط تحصیلی در هلند
شرایط تحصیلی در هلند

دانستنی های جالب در مورد هلند

نکته جالبی که درباره هلند وجود دارد این است که هیچ گونه حیوان ولگردی را نمی توانید در خیابان های این کشور پیدا کنید زیرا نظارت ویژه ای برای این مورد توسط دولت هلند انجام می شود. شهر هوتن در کشور هلند از امن ترین و پاک ترین شهر در دنیا می باشد زیرا مردم برای تردد از دوچرخه استفاده می کنند و دیگر هیچ گونه نگرانی ناشی از آلودگی هوا در این شهر وجود ندارد‌. هلند با توجه به جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد از لحاظ صنعت توریسم نیز پیشرفت های بسیار قابل توجهی داشته است. شما می توانید یک سفر به یاد ماندنی را به همراه دوستان و یا خانواده در کشور هلند داشته باشید.

دانستنی های جالب در مورد هلند
دانستنی های جالب در مورد هلند

تفریحات خانوادگی در هلند

درباره هلند میتوان از تفریحات خانوادگی این کشور یاد کرد از تفریحات مهم  و مرفه برای اعضای خانواده در کشور هلند می توان به بازدید از موزه های گوناگون یاد کرد همینطور در بین آن جشنواره ها نیز بسیار مورد پسند خانواده های هلندی می باشد. در موزه های موجود در کشور هلند علاوه بر این که آثار تاریخی مهمی نگهداری می شود معمولا از افراد خبره استفاده می شود که اطلاعات کاملی را در مورد تاریخ و قدمت اشیا برای بازدید کنندگان ارائه دهند به همین دلیل موزه ها مکانی برای تفریح و آموزش گشته است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بلیط آمستردام اگر قصد دارید که بلیط آمستردام را تهیه کنید و به این شهر سفر کنید در این مقاله...

اقامت هلند کشور هلند از جمله زیباترین و رویایی ترین کشورهای اروپایی می باشد و هر ساله بر تعداد افرادی...

ویزای تجاری هلند با کمک ویزای تجاری هلند می توان برای انجام تجارت و کارهای تجاری به این کشور سفر...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر