آب و هوای هلند : هلند کشوری زیبا در شمال غربی اروپا است و به دلیل وجود جاذبه های گردشگری بسیار و همچنین فرهنگی غنی، هر ساله گردشگران بسیاری به آنجا سفر می کنند و بسیاری از مهاجران این کشور را به عنوان مقصد خود برای زندگی انتخاب می کنند. آب و هوای هلند نیز مانند این کشور بسیار عالی است و اگر شما قصد سفر به این کشور را به دلایل گوناگون دارید، باید با آب و هوای هلند نیز آشنا شوید. زیرا آب و هوای هر کشور در جذب توریست و مهاجر بیشترین تاثیر را دارد.با ما در سایت ویزا همراه بمانید.

آب و هوای هلند

۱۵ مهر ۱۳۹۸

آب و هوای هلند : هلند کشوری زیبا در شمال غربی اروپا است و به دلیل وجود جاذبه های گردشگری بسیار و همچنین فرهنگی غنی، هر ساله گردشگران بسیاری به آنجا سفر می کنند و بسیاری از مهاجران این کشور را به عنوان مقصد خود برای زندگی انتخاب می کنند. آب و هوای هلند نیز مانند این کشور بسیار عالی است و اگر شما قصد سفر به این کشور را به دلایل گوناگون دارید، باید با آب و هوای هلند نیز آشنا شوید. زیرا آب و هوای هر کشور در جذب توریست و مهاجر بیشترین تاثیر را دارد.با ما در سایت ویزا همراه بمانید.

درباره کشور هلند

کشور هلند، کشوری کوچک در قسمت شرقی اروپا است و از روش پادشاهی برای اداره این کشور استفاده می شود. جمعیت این کشور نیز حدود 16.500.000 نفر است و جمعیت زیادی از آن را نیز ایرانیان تشکیل می دهد. کشور هلند از سمت جنوب با بلژیک و از سمت شرق با کشور آلمان همسایه است که اینها در تعیین آب و هوای این کشور بی تاثیر نیستند. همچنین هلند از سمت غرب با بریتانیا به دلیل دریای شمال همسایه است و سراسر مرزهای شمالی این کشور با آب پوشیده شده است. این کشور از لحاظ آب و هوایی بسیار عالی است و سفر به این کشور برای هر کسی می تواند بسیار جذاب باشد.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند

کشور هلند یک کشور بسیار زیبا و خوش آب و هوا است و آب و هوای هلند شاید یکی از نقاط مثبت آن باشد. پایتخت کشور هلند آمستردام است و به شهر گل معروف است و این به دلیل آب و هوای عالی این شهر است.  البته آب و هوای هلند در قسمت های مختلف این کشور از شهر به شهر دیگر کاملا متفاوت است اما این تغییرات آب و هوایی به دلیل اینکه هلند کشور کوچکی است و دارای شهرهای کوچکی نیز می باشد، تفاوت زیادی ندارد. در روزهای معمولی دمای این شهر 3 درجه سانتیگراد است و در بیشتر مواقع آب و هوایی بارانی دارد. مردم این کشور به باران عادت دارند و اکثر روزهای سال با باران مواجه می شوند. هلند دارای آب و هوایی معتدل و دریایی است و در تابستان ها هوای معتدل و در زمستان هوایی سرد دارد. بنابراین قبل از سفر به این کشور حتما از آب و هوای آن مطلع شوید تا لباس مناسب برای سفر به همراه داشته باشید.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند در فصل زمستان

همانگونه که گفته شد آب و هوای هلند در فصل زمستان سرد است. در کشور هلند به علت وجود دریا در کنار این کشور، وزش باد نیز در هلند بیشتر است و این در آب و هوای هلند در فصل زمستان بی تاثیر نیست و باعث سردی هوا می شود. البته باید توجه کنید که این سردی هوا به گونه ای نیست که آزاردهنده باشد و افراد اذیت شوند. به ندرت در فصل زمستان دمای هوا به زیر صفر می رسد و از سوی دیگر بارش باران نیز دمای هوا را کمی بالاتر می برد. از ماه دسامبر تا فوریه سردترین آب و هوای هلند را می توانید مشاهده کنید. در این ماه ها، دمای روزانه بین 3 درجه سانتیگراد و شب ها دمایی حدود 0 درجه سانتیگراد دارد. شما در هلند و در آب و هوای هلند هیچگاه یخبندان و دمای منجمد را نمی توانید ببینید و از این نظر خیال شما راحت است که در هر فصلی به این کشور سفر کنید، با آب و هوایی آزاردهنده اصلا برخورد نخواهید کرد.

آب و هوای هلند
3

آب و هوای هلند در فصل تابستان

تابستان یکی از فصولی است که بسیار مورد علاقه گردشگران است و در این فصل آب و هوای هلند بسیار عالی و دیدنی است. از ماه ژوئن تا آگوست بهترین آب و هوای هلند را می توانید مشاهده کنید و این ماه ها از ماه های پر رفت و آمد و شلوغ در این کشور است زیرا گردشگران در این ماه ها این کشور را برای سفر انتخاب می کنند. در فصل تابستان آب و هوای هلند گرم است اما گرمای آن به گونه ای نیست که آزاردهنده باشد و مسافران اذیت شوند. بنابراین در این فصل شما به راحتی می توانید از این کشور زیبا و پرگل دیدن کرده و لذت ببرید. همچنین فصل تابستان یکی از بهترین زمان ها است تا شما در کنار کانال های این شهر بتوانید پیاده روی کنید. در فصل تابستان کشور هلند به لندن بسیار شباهت دارد و مطمئنا شما از راه رفتن در این شهر و دیدن مناظر آن لذت خواهید برد.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند در فصل بهار و پاییز

پاییز  و بهار از زیباترین فصل های سال هستند که طرفداران خاص خود را دارند و آب و هوای هلند نیز در پاییز  و بهار دیدنی است. در هلند، فصل ماه مارس تا می از زیباترین و بهترین ماه های کشور هلند است. در این ماه ها هوا کم کم گرم می شود و مانند فصل بهار ایران، هوایی بسیار مطبوع و دل انگیز دارد. در ماه آوریل شما می توانید شکوفه های گل نرگس را ببینید و از دیدن آن لذت ببرید. در ماه می نیز می توانید شکوفه های لاله را ببینید و سرمست شوید. در این ماه ها شما می توانید به این کشور سفر کنید و خاطره انگیزترین سفر را برای خود و اطرافیان رقم بزنید. در این ماه ها هلند مانند تکه ای از بهشت روی زمین است و دیدن آن چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند.

آب و هوای هلند

تاثیر میزان بارش در آب و هوای هلند

هلند عروس کشورهای جهان است و این به دلیل سرسبزی و داشتن هزاران نمونه گل در این کشور است. کشور هلند همانگونه که گفته شد یکی از پربارش ترین کشورهای دنیا است و باران بسیاری در آن شروع به باریدن می کند. الته اگر شما در ماه های آوریل تا می به این کشور سفر کنید، کمترین میزان بارش را می توانید در این فصول مشاهده نمایید. پس از باران آب و هوای آفتابی در این کشور بسیار دیدنی و جذاب است و منظره ای خیره کننده را به وجود می آورد. آمستردام یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین شهرهای این کشور است که در آن بارش باران باعث شده است که این شهر سراسر گل باشد.

آب و هوای هلند

تاثیر جغرافیا در آب و هوای هلند

موقعیت جغرافیایی کشور هلند به گونه ای است که باعث شده تا آب و هوای هلند مانند کشور انگلستان باشد و به همین دلیل است که در فصول مختلف سال شما می توانید آب و هواهای مختلفی را در جای جای این کشور مشاهده نمایید. مثلا شما همیشه در فصل تابستان دمای هوای هلند را بین 17 تا 24 درجه سانتیگراد خواهید دید و هیچگاه پیش نخواهد آمد که در فصل تابستان بتوانید دمای 30 درجه را در این کشور مشاهده کنید. در ماه های جولای تا آگوست به دلیل  موقعیت جغرافیایی این کشور، این دما از هوا را مشاهده خواهید کرد و همانگونه که گفته شد به دلیل موقعیت جفرافیای این کشور هرگز در فصل زمستان شما دمای زیر صفر را تجربه نخواهید کرد و هوا همیشه بین 0 تا 10 درجه سانتیگراد کاملا متغیر است و این یکی از محاسن این کشور به حساب می آید. شما اگر در ماه های دسامبر تا ژانویه به این کشور سفر کنید، تجربه ای کاملا لذت بخش و متفاوت از هوای هلند را تجربه خواهید کرد و هوا سردی زمستان و گرما را با هم دارد و هوا بسیار دل انگیز و مطبوع است.

آب و هوای هلند

تاثیر آب و هوای هلند در جذب گردشگران

آب و هوای هلند به گونه ای است که گردشگران بسیاری مایل هستند تا به این کشور سفر کنند و آن را از نزدیک مشاهده کنند. جاذبه های گردشگری این کشور نیز در کنار آب و هوای عالی آن دست به دست هم داده اند تا این کشور را به یکی از توریستی ترین کشورهای دنیا تبدیل کند. در واقع آب و هوای هلند باعث شده است تا این کشور بسیار سرسبز و پر از گل باشد و بازدیدکنندگان از دیدن این مناظر لذت کافی را ببرند. چشمه ها و آبشارهای بسیاری در کنار سایر جاذبه های گردشگری این کشور وجود دارد و باعث زیباتر شدن آن شده است و همین چشمه ها نیز باعث شده اند تا آب و هوای این کشور از همیشه بیشتر دل انگیز و مطبوع باشد.

آب و هوای هلند

تاثیر درختان در مطبوع بودن آب و هوای هلند

در واقع در کشور هلند درختان بسیاری وجود دارد و همین باعث شده است تا هوای این کشور از هر لحاظ بسیار مطبوع باشد. درختان بسیاری در این کشور وجود دارند که علاوه بر میوه های بسیار خوشمزه ای که دارد، به صورت تزیینی نیز استفاده می شود و سابه های بسیاری نیز دارند که هوا را در فصل تابستان بسیار خنک و مطبوع می نمایند. در هلند انواع درختان و گیاهان با رنگ های متنوع و زیبا وجود دارند و از این لحاظ کشور هلند دارای پوشش گیاهی گوناگونی است. این گیاهان و درختان باعث شده اند تا آب و هوای این کشور بسیار بکر شود و اکسیژن و طراوت هوا نیز بیشتر شود. حتی برخی از درختان این کشور قدمتی بالای 2500 سال دارند و این یکی از نکات قوت در آب و هوای هلند است.

آب و هوای هلند

زمان مناسب برای سفر به کشور هلند

باید به این نکته دقت کنید که تمام فصل ها برای سفر به هلند مناسب است. اما بهترین زمانی که شما می توانید به این کشور زیبا سفر کنید اواسط ماه آوریل تا اکتبر است که بهترین زمان برای سفر به این کشور است. البته برای افرادی که گرما را بیشتر دوست دارند نیز می توانند در فصل تابستان به این کشور سفر کنند و از تفریحات آبی آن لذت ببرند. ما باید به این نکته دقت کنیم که در فصل تابستان هزینه های تورهای مسافرتی و سفر به این کشور بیشتر است و از سوی دیگر نیز این کشور در آن زمان مملو از توریست است و این مسئله ممکن است کمی شما را ناراحت کند. اگر قصد سفر به کشور هلند در فصل تابستان را دارید بهتر است لباس های خنک و روشن را نیز با خود به همراه داشته باشید اما با توجه به اینکه گرمای هوا در این فصل زیاد سوزناک نیست و شما را اذیت نمی کند، شما نیز اذیت نخواهید شد و نباید نگرانی از این بابت داشته باشید.

آب و هوای هلند

فصل لاله ها در هلند

آب و هوای هلند در فصل بهار به گونه ای است که زمان رویش گل های لاله در آن کشور است و هر ساله گردشگران بسیاری از اقصی نقاط دنیا برای دیدن لاله های زیبا به این کشور مسافرت می کنند تا از نزدیک این طبیعت بکر را مشاهده نمایند. در اواسط ماه می شما می توانید با مراجعه به مزارع این کشور لاله های زیبا را مشاهده نمایید. مزارع پر از لاله تابلویی خیزه کننده را برای بیننده به وجود می آورد و به گونه ای است که انگار خدا گوشه ای از بهشت را در این دنیا به ما نشان داده است. این گل ها در مهر و آبان کاشته می شوند و در فصل بهار آماده هستند و شما می توانید انواع گونه های گل های لاله را در این کشور مشاهده نمایید.

آب و هوای هلند

دوچرخه سواری در آب و هوای هلند

دوچرخه سواری یکی از ورزش های مفرح و بسیار هیجان انگیز در کشور هلند است که علاوه بر مردم هلند، گردشگران نیز در آب و هوای خوش هلند دوچرخه سواری می کنند و لذت می برند. تصور کنید در یک باغ پر از گل با آن هوای بکر و عالی در حال دوچرخه سواری هستید و چه چیزی بیشتر از این می تواند برای شما دل انگیز و خاطره انگیز باشد. در واقع تجربه دوچرخه سواری در هلند تجربه ای است که شاید در هیچ جای دنیا نمی توانید مانند آن را تجربه کنید. این کار باعث می شود تا شما یک آرامش عمیق پیدا کنید و روحیه ای بسیار عالی پیدا کنید.

آب و هوای هلند

تفریحات مناسب برای آب و هوای هلند

هلند کشوری است که تفریحات بسیاری دارد و همین باعث می شود تا شما از سفر به این کشور هیچگاه خسته نشوید و از لحظه لحظه سفر خود لذت کافی را ببرید. آب و هوای هلند به گونه ای است که شما می توانید در آن به انواع تفریحات بپردازید و لذت ببرید. قایق سواری یکی از تفریحات بسیار هیجان انگیز و جذاب این کشور است و این به دلیل داشتن رودخانه های بسیار در این کشور می باشد و همانگونه که می دانید در اطراف هلند آب های بسیاری وجود دارد. در کنار قایق سواری که یکی از تفریحات مورد علاقه گردشگران است، می توانید با توجه به آب و هوای عالی این کشور در خیابان های آن قدم بزنید و در آلاچیق های شهر بنشینید و غذا میل کنید یا یک نوشیدنی بخورید و از دیدن مناظر اطراف لذت ببرید. همچنین پیک نیک رفتن و نشستن در پارک های این شهر نیز خالی از لطف نیست و شما می توانید از هوای مطبوع در فضای آزاد لذت ببرید.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند برای مهاجرین

گاهی برخی از مهاجران از آب و هوای این کشور گله می کنند و به گونه ای نمی توانند خود را با آن وفق دهند. همانگونه که گفته شد بارش باران در کشور هلند بسیار زیاد است و این مسئله شاید برای افرادی که به بارش زیاد باران عادت ندارند، سخت باشد و نتوانند آن را هضم کنند. همچنین سرمای هوا در این کشور نیز مزید بر علت است تا مهاجران در ابتدای امر از آب و هوای این کشور گلایه کنند. اما همین مهاجران پس از گذشت مدت کوتاهی عاشق آب و هوای این کشور خواهند شد و شاید دوست نداشته باشند که این کشور را ترک کنند. بنابراین اگر شما نیز به تازگی به این کشور مهاجرت کرده اید و هنوز نتوانسته اید با آب و هوای این کشور خود را تطبیق دهید، بهتر است بگذارید زمان بگذرد تا شما نیز با این تغییرات آب و هوایی تطبیق پیدا کنید. البته این مسئله در همه کشورهای دنیا نیز وجود دارد.

آب و هوای هلند

نکاتی درباره آب و هوای هلند

  • اولین نکته ای که به هنگام سفر به این کشور باید مدنظر داشته باشید این است که این کشور به دلیل داشتن تغییرات زیاد آب و هوایی و تفاوتی که دردما در فصول مختلف سال در این کشور دارد، باید قبل از سفر به این کشور، حتمااز هواشناسی پیش بینی روزهای آینده را جویا شوید و لباس ها و لوازم مورد نیاز خود را با توجه به تغییرات آب و هوا با خود به همراه ببرید تا در این بین دچار مشکل خاصی نشوید.
  • حتما دقت داشته باشید به علت وزش بادهای موسمی، از قرار گفتن درکنار ساحل در فصلی که امکان ایجاد سیلاب و وزش بادهای شدید وجود دارد خودداری کنید تا خطری شما را تهدید نکند.
  • مردم هلند در تابستان ها به علت بارش باران از بارانی و در فصل زمستان نیز از لباس های گرم و ضدآب استفاده می کنند. بنابراین شما نیز بهتر است از این نوع لباس ها در فصول مختلف سال استفاده نمایید.
  • استفاده از چتر در همه فصول سال یکی از بایدهای زندگی در کشور هلنداست.
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بلیط هلند کشور هلند یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر پیشرفت های بسیار زیادی داشته است، یکی...

یکی از مهمترین و ضروری ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور هلند، فرم اپلیکیشن سفارت هلند می باشد....

مدارک ویزای هلند کشور هلند یکی از زیباترین و پر توریست ترین کشورها می باشد و هرساله خیل عظیمی را...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر