درباره رم، شهری تاریخی و با قدمت دیرینه صحبت می کنیم، چنانچه قصد سفر به این شهر زیبا و تاریخی که مملو از آثار و بناهای تاریخی مربوط به اعصار مختلف می باشد ...

درباره رم بیشتر بدانیم

۷ بهمن ۱۳۹۷

درباره رم، شهری تاریخی و با قدمت دیرینه صحبت می کنیم، چنانچه قصد سفر به این شهر زیبا و تاریخی که مملو از آثار و بناهای تاریخی مربوط به اعصار مختلف می باشد …

اطلاعات کامل درباره رم

درباره رم شهری تاریخی و با قدمت دیرینه صحبت می کنیم، چنانچه قصد سفر به این شهر زیبا و تاریخی که مملو از آثار و بناهای تاریخی مربوط به اعصار مختلف می باشد را دارید بهتر آن است که پیش از سفر خود اطلاعاتی درباره شهر شکفت انگیز رم و ویژگی های آن داشته باشید تا هرچه بیشتر از سفر خود لذت ببرید.

ناآگاهی در مورد شهر و یا کشور مقصد می تواند دردسرهای زیادی برای مسافر و گردشگر بوجود بیاورد. پس با ما تا پایان این مطلب همراه باشید تا شما را با اطلاعاتی درباره رم آشنا کنیم.

درباره رم بیشتر بدانیم | سایت ویزا

شهر رم

شهر رم به عنوان پایتخت کشور زیبای ایتالیا، از کهن ترین شهرهای تاریخی در طول تمدن انسانی به بحساب می آید. اگرچه درباره رم مقالات بسیاری وجود دارد اما خواندن این مطلب خالی از لطف نیست. شهر رم در طی سال های متمادی، پستی بلندی های زیادی را تماشا‌گر بوده.

همین امر موجب رقم زدن تاریخ و فرهنگ غنی برای این منطقه شده است. تاریخ رم با افسانه آغاز می‌شود. انیید، یکی از بازماندگان شهر تروا در آن جنگ افسانه‌ای، به سرزمین ایتالیای امروزی می‌آید و این آغازی برای رقم خوردن تاریخ جدید می باشد.

شهر رم در اطراف رودخانه توره و نزدیک دریای مدیترانه واقع شده است. همچنین کشور واتیکان داخل شهر رم بنا شده است. طبق آمارها در سال ۲۰۰۷ رم عنوان یازدهمین مکان پربازدید جهان را از آن خود کرده است. البته عناوین سومین شهر در اروپا و اولین در ایتالیا نیز از آن این شهر می باشد. به همین دلیل کاملا راحت می توان فهمید که این شهر گردشگران بسیاری را در خود چذیرا می باشد.

پس داشتن اطلاعاتی درباره رم می تواند بسیار سودمند باشد. بی تردید شهر رم از باستانی ترین و کهن ترین شهرهای دنیا محسوب می شود.

قدمت پیدایش رم به قرن ۷ قبل از میلاد مسیح برمی گردد که این خود نشان از تاریخ کهن آن دارد . دانستنی ها درباره رم بسیار بیشتر از آن است که بتوان درک یا حتی ده مقاله بازگو کرد. با ما همراه باشید تا اطلاعات مختصر اما کاربردی درباره رم بدست آورید.

آب و هوای رم

پیش از سفر به رم و بازدید از این شهر زیبا و کسب اطلاعات بیشتر درباره رم بهتر است درباره شرایط آب و هوایی رم بیشتر بدانید تا در سفر خود با مشکلی مواجه نشوید. در فصل پاییز و در بهار شهر رم آب و هوای نسبتا گرم مدیترانه‌ای دارد و آب و هوای مطبوع و خوشایندی را بوجود می آورد.

در این ماه‌ها توریست ها با تعداد نه چندان زیاد از شهر رم و گوشه کنار آن دیدن می کنند. در ماه اگوست هوای گرم باعث آزار می باشد و مردم محلی این شهر بیشتر وقت خود را در کنار سواحل می گذرانند و حتی تعدادی از مغازه‌ها و کافه-بارها نیز ممکن از تعطیل باشند.

با این وجود طیف وسیعی از توریست ها در همین ماهها به بازدید از این شهر می پردازند و بیشتر زمان ها هاستل ها و هتل‌ها از ۳۰ روز پیشتر برای ماه بعد رزرو هستند. در فصل زمستان هوا به ۴ درجه سانتی گراد افت می کند. به همین دلیل هزینه اقامت در رم و تجمع توریست ها کاهش می‌یابد.

آب و هوای رم | سایت ویزا

جاذبه های دیدنی رم

همانطور که در مطالب بالا درباره رم و دیدنی های آن اشاره کردیم ، این شهر مملو از آثار باستانی و تاریخی و فرهنگی بسیاری است که گردشگران را مجذوب خود می کند. در زیر اشاره ای به چند نمونه از آن ها می کنیم:

هر پایتخت نماد خود را دارد. برای مثال برج میلاد تهران و برج ایفل پاریس. درباره رم می توان آمفی تئاتر فلاوین که بنایی باشکوه و تاریخی بازمانده از دوران رم باستان می باشد نام برد این بنا محل برگزاری نبردهای گلادیاتوری بوده است و الهام بخش ساخت باشگاههای ورزشی امروزه بوده است.

جاذبه های دیدنی رم | سایت ویزا

واتیکان به عنوان یک دولت کوچک و مستقل در جهان و مساحت ۰٫۴۴ کیلومتر مربع که تقریبا بیشتر مساحتش توسط دیوارهای واتیکان محصور شده در دنیا مشهور می باشد. داخل این دیوارها کاخ و باغ‌های واتیکان، کلیسای سنت پیتر و میدان سنت پیتر قرار دارد. این دولت کوچک تحت نظر پاپ اعظم کلیسای کاتولیک رومی کنترل می شود. با وجود مساحت کم این شهر بسیار دیدنی و خیره کننده می باشد.

هر زمان که درباره رم و جاذبه های آن صحبتی به میان می آید می توان در مورد این بنا صحبت کرد. پانتئون، زیباترین بنای تاریخی حفظ شده طی عصر رم باستان، نزدیک به مدت ۲ هزار سال، بدون تخریب و محفوظ باقی مانده است. البته پاپ گرگوری ۳ دستور داد کاشی‌های برنزی سقف این بنا را بردارند و  تغییرات نسبتا کوچکی هم بر روی آن انجام شده اما به نسبت یک بنای تاریخی کهن سالم مانده است.

غذاهای رم

غذاهای هر شهر و کشوری بخشی از فرهنگ مردم می باشد که می تواند سفر لذت بخشی را برای شما به ارمغان بیاورد. درباره رم و غذاهای آن می توان گفت ،ممکن نیست در سفر به شهر رم و بدون چشیدنِ پیتزاهای اسلایسی مشهورش تکمیل شود!

هر بخشی در کشور ایتالیا غذای خیابانی مختص خود را داراست و درباره رم و غذاهایش می توان گفت که رم به پیتزاهای تکه‌ای مشهور است. غالبا نوع ساده‌ی این پیتزاها -شامل سس گوجه‌فرنگی و جعفری، پنیر و نمک دریایی- طرفداران زیادی در رم دارد. از دیگر غذاهای محبوب رم می توان به کاربونارای اشاره کرد. طعم کاربونارای بی نظیر و اصیل می‌تواند به لذیذترین خاطره‌تان از شهر رم تبدیل شود.

غذاهای رم | سایت ویزا

بهترین زمان برای سفر به رم

برای سفر به هر شهر و کشوری باید بهترین زمان را برگزید. درباره رم و زمان سفر به آن می توان گفت که در زمستان شاید هوا کمی سرد باشد اما نه آنقدر که نتوان در شهر به گردش پرداخت اما در این فصل شهر اصلا شلوغ و پر رفت و آمد نیست و قیمت ها از هتل گرفته تا بلیط بازدید مکان های تاریخی و فرهنگی نسبت به فصول پرگردشگر نصف قیمت می باشد. اگر لباس های گرم و مناسبی با خود داشته باشید این فصل بی شک بهترین زمان برای سفر شما خواهد بود.

در فصل پاییز جمعیت کمتر و کمتر می شود و دما پایین می آید. و زمان مناسبی برای سفر به رم می باشند زیرا که در این فصل می توانید در شهر با آرامش و بدون معطلی در سفر های طولانی بازدید از اماکن تاریخی به گردش بپردازید و درباره رم و شکوه آن تحقیق کنید. در این فصول شما شاهد کاهش قیمت ها در زمینه هزینه های توریستی همچون فصل زمستان خواهید بود. پس می توان گفت بدون شک این فصول مناسب برای سفر به رم می باشند.

بهترین زمان برای سفر به رم | سایت ویزا

در فصل بهار دما به ۲۱ درجه سانتیگراد می رسد و گردشگران به شهر رم هجوم آورده و از این موقعیت استفاده می کنند با این حال می توان این فصل را هم برای گردش در رم مناسب دانست هرچند که قیمت ها با افزایش مواجه می شود اما نباید نگران رزرو اتاق و یا هتل خود باشید زیرا که مکان های زیادی برای اقامت در این شهر زیبا برای گردشگران و مسافران تهیه شده تا توریست ها برای اقامت خود دچار مشکل نشوند. پیش از سفر به رم با کسب اطلاعاتی درباره رم و هتل های آن می توانید اقامتی خوش را در این شهر تجربه کنید.


سوالات متداول درباره رم

بهترین زمان سفر به رم چه زمانی است؟

در شهر رم خوردن چه غذا هایی را پیشنهاد می‌دهید؟

نماد رم چیست؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل روادید ایتالیا روادید ایتالیا از پر طرفدارترین روادیدهای اروپایی می باشد که مورد توجه عموم مردم کشورمان قرار...

هتل های ونیز هتل های ونیز مکان مناسبی برای سکونت در این شهر باشکوه به حساب می آیند همچنین هتل...

اطلاعات کامل بلیط ایتالیا کشور ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی محسوب می‌شود که می‌توان با تهیه بلیط ایتالیا به راحتی...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر