تور پرتغال

چگونه می توانیم با تور پرتغال به این کشور سفر کنیم؟

۲ مرداد ۱۳۹۷

تور پرتغال

کشور پرتغال یکی از کشورهای توریستی بی نظیر می باشد و سالانه مسافران بسیاری از سرتاسر دنیا به تور پرتغال می روند، ایرانی ها نیز از این قاعده جدا نیستند و هر ساله شاهد هستیم که مسافران زیادی از ایران به تور پرتغال می روند. کشور پرتغال یکی از کشورهای بسیار جذاب و دیدنی می باشد که علاوه بر داشتن جاذبه های طبیعی بسیار زیاد جاذبه های گردشگری تاریخی و هنری بسیار زیادی را نیز دارا می باشد که می توانید با رفتن به تور پرتغال از جاذبه های گردشگری پرتغال دیدن کنید.
تاریخ پرتغال
برای رفتن به تور پرتغال بهتر است ابتدا با تاریخ این کشور آشنا شویم. نام این کشور در ابتدا پروتوکال بود و شهری بسیار کوچک بود که تحت سلطه امپراتوری رم بود. پادشاهان رومی برای اولین بار در این مکان دین مسیحیت را رسمیت بخشیدند. شاید بتوان کشو پرتغال را مهد مسیحیت در اروما دانست، چرا که بعد از رسمیت بخشیدن به مسیحیت در این مکان بود که بیشتر کشورهای اروپا این دین را به عنوان دین اول خود انتخاب کردند. فرمانده لوسیتانی به نام ویریاتوس این کشور را از چنگال رومیان آزاد کرد و بعد از آن بود که کشور پرتغال شکل گرفت. پرتغالی ها از قدیم الایام دریانوردان بسیار قوی بودند و راه های بسیاری را از دریا به سایر نقاط دنیا پیدا می کردند و همین امر باعث شد پرتغال به عنوان یکی از قدرت های دنیای قدیم وارد عرصه رقابت با قدرت های دنیا شود، آن ها حتی به ایران نیز حمله کردند و تنگه هرمز را تحت سلطه خود درآوردند که بعدها با همت شاه عباس این تنگه بسیار مهم از زیر سلطه آن ها بیرون آمد.

تور پرتغال
تور پرتغال

جغرافیای پرتغال
شاید آگاهی پیدا کردن از جغرافیای کشور پرتغال نیز بتواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که به تور پرتغال بروید یا خیر. کشور پرتغال کشوری کوچک می باشد که در شبه جزیره ایبری قرار دارد، این کشور در جنوب غربی ترین نقطه قاره اروپا واقع شده است. و بسیار نزدیک به فلات مرکزی کشور اسپانیا می باشد و البته دارای ارتفاعی بسیار کم می باشد. در قسمت های جنوب و جنوب غربی این کشور می توانید اقیانوس اطلس را مشاهده کنید که ساحل های آن به این کشور وارد شده اند. این کشور از سمت شمال با کشور اسپانیا همسایه است، همسایگی این دو کشور بسیار جالب می باشد چرا که این دو کشور چسبیده با یکدیگر هستند و هیچ طبیعتی همانند کوه و یا جنگل بین این دو وجود ندارد.
پایتخت کشور پرتغال شهر لیسبون می باشد و شهری بسیار زیبا برای بازدید در تور پرتغال می باشد، لیسبون شهری بسیار ثروتمند می باشد و یکی از مهم ترین شهرهای قاره اروپا برای اتحادیه اروپا نیز می باشد و دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی نیز می باشد. بلندترین نقطه کشور پرتغال قله استرلا می باشد، که ارتفاعی معادل ۱۹۹۳ متر بالا تر از سطح دریا دارد. کشور پرتغال دارای رودهای بسیار زیادی می باشد که چند مورد از مهم ترین رودهای این کشور عبارت اند از رودهای تاگوس، دوئرو و گوادیانا . رودهای تاگوس و دوئرو از کشور اسپانیا سر چشمه می گیرند و سر چشمه اصلی آن ها این کشور می باشد.

تور پرتغال
تور پرتغال

زبان و دین رسمی پرتغال و جمعیت این کشور
برای رفتن به تور پرتغال دانستن زبان رسمی این کشور می تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند. زبان رسمی این کشور پرتغالی می باشد و ۹۸ درصد مردم با این زبان با یکدیگر صحبت می کنند و اگر به تور پرتغال رفته اید و دوست دارید مردم با مهربانی با شما برخورد کنند حتما چند کلمه ای از زبان پرتغالی را فرا بگیرید. کشور پرتغال جمعیتی بالغ بر ۱۱،۰۰۰،۰۰۰ نفر را دارا است که تعداد کمی از این مردم مهاجر هستند و از این نظر کشور پرتغال را می توان کشوری یک دست دانست چرا که نزدیک به ۹۷ درصد از مردم این کشور را مردم اصیل پرتغالی تشکیل داده اند. اگر دوست دارید به کشوری اصیل سفر کنید حتما تور پرتغال را به شما پیشنهاد می کنیم. دین رسمی این کشور نیز مسیحی کاتولیک می باشد و اگر دوست دارید نشانه های اولیه از رسمیت بخشیدن به دین مسیحیت را مشاهده کنید تور پرتغال را فراموش نکنید.

فرهنگ مردم پرتغال
بی شک یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از رفتن به تور پرتغال باید بدانید فرهنگ مردم این کشور می باشد. در قسمت اول می خواهیم کمی در مورد فرهنگ و آداب و معاشرت در پرتغال صحبت کنیم، نکته ای که قطعا در تور پرتغال به درد شما خواهد خورد این است که، مردم پرتغال اگر قبلا یکدیگر را ندیده باشند با یکدیگر دست می دهند که معمولا این اتفاق در موقعیت های رسمی پیش می آید. مردها اگر با یکدیگر آشنا باشند یکدیگر را در آغوش می کشند و زن ها نیز اگر با یکدیگر آشنا باشند صورت یکدیگر را می بوسند. حتما سعی کنید این نکات را در تور پرتغال رعایت کنید.

قسمت مهمی از فرهنگ مردم پرتغال، شامل فرهنگ غذاخوردن است. چرا که برای رفتن به تور پرتغال باید با فرهنگ غذا خوردن این کشور نیز آشنا شوید. اگر در پرتغال به جایی دعوت شدید سعی کنید بیشتر از ۱۵ دقیقه دیر نکنید، سعی کنید در هنگام غذا خوردن به هیچ وجه در مورد کار صحبت نکنید، در هنگام غذا خوردن چنگال در دست چپ و چاقو باید در دست راست قرار بگیرد درست مانند سایر کشورهای اروپایی، قبل از نوش جان گفتن میزبان غذا خوردن را شروع نکنید. این نکات نیز از نکات ضروری برای مدتی است که در تور پرتغال حضور دارید.

آب و هوای پرتغال
کشور پرتغال از لحاظ آب و هوایی دارای آب و هوای بسیار مناسب و گوناگونی می باشد و تور پرتغال قطعا می تواند یکی از بهترین خاطره های شما باشد. آب و هوای کل کشور پرتغال بسیار تحت تاثیر اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه می باشد و شما می توانید آب و هوای مدیترانه ای را در تور پرتغال تجربه کنید. قسمت های شمالی این کشور به جهت دور بودن از دریا کمی معتدل تر می باشد و میانگین دمای آن ۱۳ درجه است، که برای یک سفر خوب فوق العاده می باشد. اگر در زمستان به تور پرتغال رفته اید پیشنهاد می کنیم به قسمت های جنوبی این کشور سفر کنید چرا که دمای آن کمی گرم تر می باشد و میانگین دما در این کشور ۱۸ درجه می باشد.

تور پرتغال
تور پرتغال

تور پرتغال
تور پرتغال بی شک می تواند به یکی از بهترین سفرهای شما تبدیل شود، کشور پرتغال دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد و آب و هوای بسیار مناسب این کشور شما را مجاب می کند که تور پرتغال را به عنوان یک تفریح بسیار مناسب بر گزینید. کشور پرتغال علاوه بر داشتن جاذبه های گردشگری طبیعی فراوان مکان های بسیار زیبایی را نیز برای هنر دوستان و علاقه مندان به هنر و تاریخ دارد. در ادامه این مطلب به معرفی برخی از جاذبه های گردشگری کشور پرتغال می پردازیم که می توانید در تور پرتغال از آن ها دیدن کنید. جهت اخذ ویزای این کشور باید وقت سفارت پرتغال را از طریق آژانس های مسافرتی معتبر رزرو کنید.

جاذبه های گردشگری پرتغال
اولین جاذبه گردشگری این کشور که در تور پرتغال حتما باید از آن دیدن کنید صومعه آلکوباکا می باشد، این صومعه را اولین پادشاه پرتغالی ساخته است و نشانی از قدمت مسیحیت در این کشور است، این صومعه در سال ۱۱۵۳ تاسیس شده است و تا به امروز پا بر جا مانده است. با رفتن به تور پرتغال می توانید از یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های سرتاسر اروپا نیز دیدن کنید، دانشگاه کویمبرا می تواند مکانی مناسب برای بازدید برای دانشجویانی باشد که به تور پرتغال رفته اند. صخره کابوجیراو که در مجمع الجزایر کابوجیراو واقع شده است جزو بلندترین صخره های قاره اروپا می باشد و مکانی مناسب برای کسانی است که به زیبایی های طبیعی علاقه دارند و به تور پرتغال رفته اند.

دو قلعه بسیار بزرگ و زیبای سائوخورخه و اوبیدوس نیز از دیگر جاذبه های گردشگری بسیار زیبا می باشند که در تور پرتغال باید از آن ها بازدید کنید، قلعه سائوخورخه در شهر لیسبون و قلعه اوبیدوس نیز در شهر اوبیدوس واقع شده است. اسکله ریبیرا یکی از زیباترین اسکله های دنیا می باشد که سالانه مسافران بسیاری برای بازدید از آن به تور پرتغال می آیند و شما نیز در تور پرتغال حتما باید از این مکان فوق العاده زیبا دیدن کنید. ساحل نیروی دریایی نیز جزو جاذبه های گردشگری کشور پرتغال می باشد که به شما معرفی می کنیم این منطقه ساحلی در قسمت جنوبی پرتغال واقع شده است و در واقع یکی از ساحل های اقیانوس اطلس می باشد.

جاذبه های گردشگری پرتغال
برج سنت وینسنت که به نام برج بلم نیز شناخته می شود از مکان هایی است که در تور پرتغال باید از آن دیدن کنید، این برج در داخل رودخانه تاقوس واقع شده است. کاخ ملی پنا نیز از دیگر جاذبه های گردشگری کشور پرتغال می باشد این کاخ واقع در نقاط بسیار بلند کشور پرتغال می باشد به همین دلیل در روزهای ابری شما می توانید این کاخ را حتی بالاتر از ابرها مشاهده کنید و همانند افسانه این کاخ را زیبا ببینید. این کاخ از لحاظ معماری در تمامی دنیا مشهور می باشد.

ویزای پرتغال
برای رفتن به تور پرتغال شما در ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کنید و سپس اقدام به خرید بلیط پرتغال برای رفتن به تور پرتغال کنید. برای دریافت ویزای این کشور باید مدارکی را آماده نمایید و تحویل سفارت پرتغال در ایران دهید و سپس منتظر دریافت ویزای این کشور بمانید. شما با دریافت ویزای پرتغال می توانید به راحتی و بدون نیاز به ویزای دیگری به سایر کشورهای اروپایی نیز سفر کنید. برای دریافت ویزای پرتغال مدارکی را نیاز دارید که در ادامه این مطلب این مدارک را نام می بریم و در صورت نیاز توضیح می دهیم. جهت اخذ ویزای این کشور باید وقت سفارت پرتغال را از طریق آژانس های مسافرتی رزرو نمایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پرتغال
برای دریافت ویزای پرتغال ابتدا باید ۲ قطعه عکس ۶ در ۴ که تصویر شما به صورت واضح در آن افتاده باشد و پس زمینه آن سفید باشد را آماده کنید. کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی خود که به تایید و امضای وزارت خارجه و دادگستری در آمده باشد را نیز باید تحویل سفارت دهید، ارائه مدرکی معتبر از سوی بانک که مبنی بر توانایی مالی شما برای رفتن به تور ترکیه باشد که این مدرک نیز باید به مهر و امضای وزارت خارجه و دادگستری درآمده باشد. ارائه مدارک ازدواج در صورت متاهل بودن و مدارک شغلی خود نیز از دیگر موارد مورد نیاز می باشد.

تور پرتغال
تور پرتغال

مهاجرت به پرتغال
کشور پرتغال کشور مهاجر پذیری نیست ولی با این حال سالانه تعدادی از مردم دنیا به این کشور مهاجرت می کنند و تابعیت این کشور را می گیرند، از ایران نیز سالانه تعداد اندکی به این کشور مهاجرت می کنند، برای مهاجرت به این کشور راه هایی وجود دارد که برخی ممکن است سریع تر جواب بدهند و برخی دیگر بیشتر طول می کشند که در ادامه به توضیح این روش ها می پردازیم.

روش های مهاجرت به پرتغال
اولین روش برای مهاجرت به پرتغال درخواست کار می باشد، اگر دارای تخصص خاصی می باشید می توانید به سفارت این کشور مراجعه کنید و درخواست مهاجرت به این کشور را ارائه دهید، این روش معمولا جواب نمی دهد و در صورت جواب دادن مدت زیادی طول می کشد. روش دوم مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج می باشد که این روش سریع تر از روش قبلی به نتیجه می رسد و اگر شما با شخصی پرتغالی ازدواج کرده اید می توانید از این روش به پرتغال مهاجرت کنید. روش سوم نیز مهاجرت از طریق تحصیل می باشد که اگر دانشجوی مستعدی باشید این روش سریع تر از سایر روش هایی که بالاتر گفته شد به نتیجه خواهد رسید. سریع ترین روش برای مهاجرت به پرتغال را می توان مهاجرت از طریق تاسیس یک شرکت و سرمایه گزاری در آن، یعنی در این کشور دانست.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

روادید پرتغال در این متن قصد داریم به بررسی روادید پرتغال و جزئیات آن بپردازیم. این کشور یکی از کشورهای...

تور لیسبون در این مقاله قصد داریم تا شما را با تور لیسبون آشنا کنیم و توضیحاتی را در جاذبه...

ویزای تحصیلی پرتغال با توجه به اینکه شرایط زندگی در کشور ما روز به روز سخت‌تر می‌شود، تعداد افرادی هم...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر