تور دانمارک

تور دانمارک | آب و هوا – جاذبه ها – مراکز خرید

۲۵ تیر ۱۳۹۷

تور دانمارک

دانمارک کشوری اروپایی در منطقه اسکاندیناوی است. پایتخت کشور دانمارک کپنهاک است. نحوه حکومت در کشور دانمارک بصورت پادشاهی است و پادشاه میتواند زن یا مرد باشد. جمعیت کشور دانمارک پنج و نیم میلیون نفر است و میانگین سنی افراد به چهل سال میرسد. زبان کشور دانمارک، زبان دانمارکی است که یکی از چالش برانگیزترین زبانهای دنیاست. کشور دانمارک دارای پنج استان و بیش از نود شهرستان است. جمعیت پایتخت این کشور حدود دو میلیون نفر است. پرچم این کشور که جزء قدیمیترین پرچمهای دنیا به حساب میآید، پرچمی قرمز رنگ با یک صلیب سفید در میان آن است. دین اغلب مردم در کشور دانمارک مسیحیت است. تور دانمارک درمیان تورهای اروپا از جذاب ترین ها بشمار میاید.

تور دانمارک
تور دانمارک

فرهنگهای ویژه مردم دانمارک

در کشور دانمارک دوچرخه سواری بسیار رایج است بطوریکه شاید برای افرادی که برای بار اول به این کشور سفر میکنند عجیب به نظر می آید. مردم دانمارک برای چراغ راهنمای خیابانها احترام خاصی قائل هستند و حتی اگر در صبح زود که کسی در خیابان نباشد به چراغ راهنما برخورد کنند، باز هم پشت چراغ راهنما منتظر میمانند تا چراغ راهنما برای آنها سبز شود. ناگفته نماند که رد کردن چراغ قرمز در کشور دانمارک جریمه ی بسیار سنگینی دارد و افراد در این کشور از سنین کودکی در مورد چراغ راهنما آموزش میبینند. افراد در کشور دانمارک به حریم خصوصی یکدیگر بسیار احترام میگذارند به طوریکه بعضاً پنجره ی خانه ها فاقد پرده بوده و فضای داخل خانه ها از بیرون مشخص است ولی افراد با حفظ حریم خصوصی یکدیگر به خانه های هم سرک نمیکشند. در مورد رفتار غریبه ها با دانمارکیها باید گفت دانمارکیها از اینکه یک خارجی به آنها توجه کند یا درصدد برقراری ارتباط باشد تمایلی نشان نمیدهند مگر اینکه خودشان در ارتباط پیشقدم باشند. جهت سفر به این کشور رویایی باید وقت سفارت دانمارک را چندین ماه قبل از سفرتان رزرو نمایید.

تور دانمارک
تور دانمارک

رضایت مردم دانمارک از کشورشان

مردم دانمارک یکی از خوشحالترین مردم دنیا هستند. با اینکه مردم کشور دانمارک مالیات زیادی میپردازند ولی مردم این کشور رضایت قابل قبولی از کشور خود دارند چرا که تحصیل، خدمات بهداشتی درمانی، مهدکودک و … در کشور یا رایگان بوده یا بهصورت یارانهای است. افراد از نظر امنیت شغلی سطح خوبی دارند. اگر افراد بیکار شوند از کمک برخوردار میشوند و نرخ بیکاری کشور دانمارک از بین کشورهای اتحادیه اروپا کمترین نرخ است. جهت سفر به کشور دانمارک به شما پیشنهاد میشود از تور دانمارک بهره ببرید. از نظر اقتصادی هم وضع مردم ظاهراً رضایتبخش است. دانمارک یکی از کشورهایی است که اختلاف طبقاتی ناچیزی بین مردم دیده می شود. از نظر اقتصادی کشور دانمارک از صادرکنندگان بزرگ جهان در زمینهٔ محصولات دامی مثل گوشت، کره، پنیر و … در جهان است. این کشور در زمینهٔ ماشین آلات صنعتی نیز فعال بوده و از صادرات ماشین آلات صنعتی بهره میبرد. جهت اخذ ویزای کشور دانمارک باید زمان مصاحبه و وقت سفارت دانمارک را رزرو نمایید.

تور دانمارک
تور دانمارک

وضعیت آب و هوایی کشور دانمارک

از نظر آب و هوایی کشور دانمارک آب و هوایی معتدل، مرطوب و بارانی دارد بطوریکه زمستانهای سرد و تابستانهایی متعادل دارد. کشور دانمارک دارای چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان است. ماه فوریه سردترین و ماه آگوست گرم ترین ماه های سال هستند. بهترین ماههای سال برای سفر به کشور دانمارک ماه ژوئن تا آگوست است که در واقع فصل تابستان به حساب میآید چرا که علاوه بر فراهم بودن شرایط برای شنا، مناظر طبیعی، زیبایی منحصربه فردی پیدا میکنند. لازم به ذکر است که ماه جولای در فصل تابستان، ماه تعطیلات این کشور محسوب شده که به دلیل شلوغی اماکن توریستی مسافرت در این فصل پیشنهاد نمیشود.

تور دانمارک
تور دانمارک

جاذبه های توریستی کشور دانمارک

شهر کپنهاک
شهر کپنهاک که شهر وایکینگها به شمار می آید یکی از جالبترین شهرهای این کشور است.
از جاذبههای گردشگری شهر کپنهاک میتوان به مجسمه پری دریایی ،گالری ملی دانمارک، آکواریوم کره آبی، خیابان استروگت، باغوحش، موزه هنر نوکارلزبورگ گلوپتوتک، کاخ آمن لین برگ، بندر نوهاون، موزه فضای باز، کاخ روزنبرگ، اتاقهای پذیرائی کاخ کریستین برگ، شهربازی تیوولی، موزه ملی دانمارک، رصدخانه برج گرد، کاخ کریستین برگ، باغ گیاهشناسی، پل اوروسوند، کاخ فردریکس برگ، موزه هنرهای معاصر لوئیزیانا و کاخ کرون برگ اشاره کرد. جهت سفر به این کشور زیبا از تور دانمارک بهره ببرید.

جاذبه های شهر روسکیلده:
کلیسای جامع روسکیلده، موزه کشتی وایکینگها

جاذبه های شهر اودنسه:
موزه هنس کریستین اندرسن قلعه اودنسه، قلعه اگو اسکو، برجها و خندقهای قلعهEgeskov ، مقبره شاه کانوت
جاذبه های شهر آرهوس:
سالن کنسرت، موزه هنر آرهوس، موزه وایکینگ آرهوس، کلیسای بزرگ آرهوس
جاذبه های شهر آلبورگ:
مرکز اوتسن
جاذبه های شهر راسکیله:
کلیسای جامع، قصر آجری راسکیله، موزه کشتی وایکینگها، کلیساهای سنگی از قرونوسطی
جاذبه های شهر کرتمیند:
جزایر زیبای فونان، نمایشگاه کشتی وایکینگها و خانه نقاش معروف یوهانس لارسن
جاذبه های شهر بیلوند:
پارک آبی للندیا، شهربازی و پارک لگولند

تور دانمارک
تور دانمارک

ویزای کشور دانمارک

کشور دانمارک جزء کشورهای تحت پیمان شینگن است. برای مسافرت به کشور دانمارک تهیه ویزای شنگن ضروری است. نکته بسیار مهم در اینباره این است که برای سفر به جزایر فارو و گرینلند باید ویزای جداگانه دریافت کرد و ویزای شنگن کافی نیست. یکی از موانع بزرگ سفر به کشور دانمارک همین تهیه ویزاست چرا که کشور دانمارک از سختگیرترین کشورهای دنیا برای صدور ویزای گردشگری محسوب میشود. جهت کاهش هزینه های سفر از تور دانمارک استفاده نمایید. برای درخواست ویزای کشور دانمارک داشتن دعوتنامه از فامیل ضروری است. ناگفته نماند که فرد مقیم دانمارک تنها برای پدر، مادر، فرزند و همسر خود قادر به ارسال دعوت نامه است و حتی برای خواهر یا برادر خود این امکان را ندارد.

مدارک موردنیاز برای روز مصاحبه در سفارت

۱٫ اصل گذرنامه با حداقل یک سال اعتبار
۲٫ اصل شناسنامه
۳٫ یک قطعه عکس رنگی جدید تمامرخ
۴٫ اصل مدارک اثبات نسبت خانوادگی با معرف در دانمارک به همراه کپی
۵٫ فرم درخواست روادید
۶٫ دعوتنامه از معرف با قید مشخصاتی مثل نام و نام خانوادگی، شماره کارکنان (CPR)، آدرس، تلفن، پست الکترونیکی معرف و توضیح پرداخت هزینههای سفر توسط معرف
۷٫ کارت اقامت یا گذرنامه دانمارکی معرف
۸٫ کپی از صفحات عکسدار گذرنامه، کپی از صفحات همراهان و کپی از روادیدهای قبلی
۹٫ کپی از تمام صفحات شناسنامه و ترجمه آن به زبان انگلیسی
۱۰٫ درصورتیکه میخواهید همسر خود را در دانمارک ملاقات کنید اصل سند ازدواج، اصل ترجمه رسمی سند ازدواج و کپی رنگی سند ازدواج الزامی است.
۱۱٫ برای افراد شاغل یا در حال تحصیل گواهی کار یا تحصیل به زبان انگلیسی با ذکر تاریخ استخدام، سمت، مدت مرخصی و تعهد بازگشت به کار پس از پایان مرخصی. برای بازنشستگان ارائه اصل و کپی کارت بازنشستگی یا آخرین حکم بازنشستگی یا آخرین فیش حقوقی بازنشستگی و ترجمه به زبان انگلیسی
۱۲٫ گردش حساب بانکی در سه ماه اخیر با مهر بانک
۱۳٫ متقاضیانی که قبلاً به دانمارک سفر کرده یا جواب مثبت یا منفی دریافت نمودهاند اصل گذرنامه قبلی، کپی روادیدهای قبلی به دانمارک و نامه سفارت را بایستی به همراه داشته باشند.
۱۴٫ اصل و کپی از بیمه مسافرتی پزشکی به مدت روزهای اقامت در منطقه
۱۵٫ یک پاکت پستی متوسط با نام و نشانی کامل برای ارسال جواب مثبت یا منفی درخواستتان
۱۶٫ ۷۰ دلار امریکا وجه نقد

مراکز خرید و بازارهای شهر کپنهاک

مراکز خرید
• مرکز خرید فیسکهتوروِه در مرکز شهر که ۱۲۰ مغازه و ۱۵ کافه و رستوران دارد.
• فیسکهتوروِه به معنای بازار ماهی است.
• گالری کا که در منطقهی خرید استروگت است.
• مرکز خرید فیلدز که با مترو از مرکز شهر میتوان به آنجا رسید.
• آتلت لانگهلینی

بازارهای غذایی کپنهاگ

• بازار غذای خیابانی کپنهاگ در جزیرهی پاپیروئن در آماگر
• بازار توروِههالِرنه واقع در مرکز شهر
بازارهای خیابانی کپنهاگ
• بازار دستدومهای نورِبروگاده
• بازار اُستِربرو در رِمیسِن

هزینه های سفر به کشور دانمارک

سفر به دانمارک سفر گرانی محسوب میشود بنابراین در این سفر باید مواظب هزینه های خود بود. برای صرفه جویی در هزینه های سفر نکاتی را ذکر میکنیم:
هرچه محل اقامت از شهرهای بزرگ دور باشد هزینه اقامت کمتر میشود.
فروشگاههای نتو و ایدل فروشگاههای ارزانی برای خرید مواد غذایی محسوب میشوند.
قیمت تهیه بلیت سفر با توجه به زمان سفر میتواند ارزانتر یا گرانتر شود چرا که هر چه زمان تهیه بلیت به زمان سفر نزدیکتر باشد، قیمت بلیت گرانتر میشود. پس برای صرفهجویی در هزینههای حملونقل باید بلیت سفر را هر چه زودتر تهیه کرد.
سفر با تور دانمارک میتواند بهترین پیشنهاد برای صرفهجویی در هزینههای سفر باشد.
فستیوال ها و جشنواره های کشور دانمارک
فستیوال بندر کپنهاگ هر ساله از ۲۶ تا ۲۸ آگوست میزبان برنامه های مربوط به موسیقی، تئاتر و ورزش میباشد. در این فستیوال شما میتوانید از انواع ورزشهای آبی ازجمله شنا، اجرای زنده موسیقی و برنامههای رقص لذت ببرید.
فستیوال جاز کپنهاگ در ماه جولای میزبان گروههای راک از سرتاسر جهان است.
فستیوال فرایدی راک، از آوریل تا سپتامبر جمعهشبها در پارک تیوولی دایر است. این فستیوال با حدود ۲۴ کنسرت از موزیسینهای دانمارکی و بینالمللی، جمعهی هر هفته در استیج روباز پارک تیوولی برگزار میشود.
فستیوال استروم، از ۶ تا ۱۳ آگوست در کپنهاگ با اجرای موسیقی الکترونیک برپا میشود.
در جشنوارهای خیابانی به نام دیستورشن، از ۱ تا ۶ ژوئن هر شب از عصر تا نیمهشب در میدانها و بلوارهای اصلی شهر رقص و پارتی خیابانی برپا میشود.
فستیوال عکس کپنهاگ از ۲ تا ۱۲ جولای، زیباترین عکسها را در معرض دید علاقه مندان قرار میدهد.
جشنواره غذا و آشپزی کپنهاگ از ۱۹ تا ۲۰ آگوست انواع غذاهای رنگارنگ را برای علاقه مندان فراهم می آورد.

تور دانمارک
تور دانمارک
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

تور کپنهاگ سفر به کشورهای زیبا و مدرن یک سفر کامل و جذاب برای هر گردشگری محسوب می گردد. در...

سفر به دانمارک سفر به دانمارک می تواند بسیار جذاب باشد، پس اگر به دنبال گشت و گذار در دانمارک...

بلیط کپنهاگ در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد بلیط کپنهاگ بپردازیم، اگر می خواهید به...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر