تور ایتالیا

تور ایتالیا – بهترین زمان سفر به ایتالیا + اماکن دیدنی ایتالیا

۱ مهر ۱۳۹۷

تور ایتالیا، ایتالیا از کشورهای معروف اروپا با قدمتی بسیار کهن می باشد، و سالانه تعداد بسیار زیادی گردشگر از طریق تور ایتالیا به این کشور سفر میکنند، ایتالیا …

راهنمای کامل تور ایتالیا

ایتالیا از کشورهای معروف اروپا با قدمتی بسیار کهن می باشد، و سالانه تعداد بسیار زیادی گردشگر از طریق تور ایتالیا به این کشور سفر میکنند، ایتالیا از فرهنگ بسیار غنی برخوردار است و در زمان های مختلف زادگاه و محل زندگی بزرگ ترین هنرمندان و دانشمندان بوده است.

این کشور در طی صدها سال گذشته فراز و نشیب های بسیاری را تجربه کرده است، از روم باستان گرفته تا دوران رنسانس، امپراتوری ناپلئون و جنگ های جهانی، که با تمام این اتفاقات ایتالیا امروزه به یکی از زیباترین کشورها برای گردشگران تبدیل شده است. در متن زیر یک راهنمای مختصر تور ایتالیا خدمت شما ارائه شده است.

ایتالیا از کشورهای معروف اروپا با قدمتی بسیار کهن می باشد، و سالانه تعداد بسیار زیادی گردشگر از طریق تور ایتالیا به این کشور سفر میکنند - سایت ویزا

معرفی کشور ایتالیا

کشور ایتالیا با پایتخت شهر رم، در جنوب قاره اروپا واقع شده است این کشور شامل یک شبه جزیره و ۲ جزیره در دریای مدیترانه است، جمعیت کشور حدود ۶۰،۰۰۰،۰۰۰ نفر است که بیشتر در شهرهای بزرگ پراکنده شده اند، پول رایج در این کشور یورو است و از لحاظ اقتصادی جزء قدرت های برتر اروپا و عضو گروه G8 می باشد.

از شهرهای معروف ایتالیا می توان به رم، میلان، ناپل، ونیز، پالرمو و فلورانس اشاره کرد. ایتالیا از لحاظ فرهنگی بسیار غنی است به طوری که طبق گفته یونسکو حدود نیمی از آثار برتر فرهنگی جهان در این کشور قرار دارد.

در این کشور شما شاهد تنوع بسیار در فرهنگ و لهجه ها خواهید بود، غنای فرهنگی بالای این کشور باعث شده است تا افراد زیادی برای آشنایی با فرهنگ ایتالیایی از طریق تور ایتالیا به این کشور سفر کنند، ایتالیا با کشورهای فرانسه، اتریش، واتیکان، سان مارینو، سوئیس و اسلوونی مرز مشترک دارد.

۲ کشور کوچک واتیکان و سان مارینو در داخل خاک ایتالیا قرار دارند. جهت سفر به کشور ایتالیا باید بفکر اخذ ویزای ایتالیا باشید که اینکار مستلزم رزرو وقت سفارت ایتالیا میباشد.

کشور ایتالیا با پایتخت شهر رم، در جنوب قاره اروپا واقع شده است این کشور شامل یک شبه جزیره و ۲ جزیره در دریای مدیترانه است - سایت ویزا

 آب و هوای ایتالیا و زمان مناسب برای تور ایتالیا

ایتالیا به دلیل شکل جغرافیایی خاص دارای آب و هوای بسیار متفاوتی است، از شمال تا جنوب آن آب و هوای متفاوتی را شاهد خواهید بود، در شمال این کشور رشته کوه های آلپ قرار دارد در این منطقه زمستان ها بسیار سرد، همراه با بارش شدید برف است که در ماه های دسامبر و مارس شاهد آن خواهید بود، تابستان ها هوای شمال نسبت به مناطق جنوبی بسیار معتدل تر است.

شهرهایی مانند ونیز و میلان در ناحیه شمالی ایتالیا قرار دارند، در نواحی مرکزی ایتالیا زمستان ها طولانی تر است و نسبت به شمال آب و هوای گرم اما مرطوبی را شاهد خواهید بود. شهرهایی مانند رم ،فلورانس، ناپل در این ناحیه قرار گرفته است، اما نواحی جنوبی از هوای گرم و خشک برخوردار است، پدیده برف در زمستان ها در نواحی جنوبی بسیار نادر است، البته آب و هوای این ناحیه بیشتر متاثر از آب و هوای شمال آفریقا است، شهرهایی مانند پالرمو و کاتانیا در این ناحیه قرار دارند.

انتخاب بهترین زمان برای شروع تور ایتالیا، به هدف شما از سفر به ایتالیا بستگی دارد اگر به دنبال تفریحات زمستانی مانند اسکی هستند باید اوایل زمستان را برای تور ایتالیا انتخاب کنید، اما اگر به دنبال گذران اوقات فراغت و آشنایی با دیدنی های ایتالیا هستید بهتر است زمان تور ایتالیا در بین ماه های آوریل و ژوئن یعنی فروردین و خرداد باشد.

زیرا میانگین آب و هوا در این زمان معتدل رو به گرم است و هنوز زمان اوج گرما نرسیده است همچنین توریست های زیادی هم تا آن زمان وارد ایتالیا نشده اند علاوه بر تمام این ها طبیعت در این زمان بسیار زیبا است و شاهد سرسبزی زیادی خواهید بود.

اماکن دیدنی در تور ایتالیا

ایتالیا مملو از مکان های دیدنی و زیبا است. اما ۳ شهری که بیشترین بازدید کننده را دارد عبارتند از شهرهای : رم، ونیز، فلورانس و میلان، که این شهرها بخش عمده توریست ها را به خود جلب می کنند و زیرساخت های بسیاری نیز برای پذیرایی از گردشگران در آنها ساخته شده است که باعث رونق گردشگری در این کشور شده است، یکی از مهمترین شهرهایی که در تور ایتالیا به آنجا سفر خواهید کرد شهر رم است این شهر از قدیمی ترین پایتخت های جهان است که قدمت آن به بیش از ۲۵۰۰ سال می رسد، و آثار تاریخی بسیاری در آن نهفته است.

جهت سفر به ایتالیا نیاز به اخذ ویزای ایتالیا خواهید داشت. شهر رم اولین انتخاب برای اکثر افرادی است که از طریق تور ایتالیا به این کشور سفر می کنند، اکثر آثار تاریخی شهر رم در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده اند و سالانه گردشگران بسیار از آنها دیدن می کنند. از جمله اصلی ترین مکان های دیدنی رم که در تور ایتالیا باید از آنها بازدید کنید عبارتند از:

ایتالیا مملو از مکان های دیدنی و زیبا است. اما ۳ شهری که بیشترین بازدید کننده را دارد عبارتند از شهرهای : رم، ونیز، فلورانس و میلان، که این شهرها بخش عمده توریست ها را به خود جلب می کنند - سایت ویزا

کولوسئوم

این نام بنایی است که در دوران رم باستان ساخته شد و معماری بسیار خیره کننده ای دارد، اگر می خواهید مکان واقعی نبرد گلادیاتورها در دوران رم باستان را ببینید باید از این مکان بازدید کنید.

از این مکان به عنوان تماشاخانه در رم باستان استفاده می شده است و ظرفیتی بین ۵۰،۰۰۰ تا ۸۰،۰۰۰ نفر دارد، ارتفاع این مکان حدود ۵۰ متر است، این مکان به گونه ای طراحی شده است که عبور و مرور جمعیت به آسانی صورت بگیر و این مساله آن را به یک شاهکار مهندسی تبدیل کرده است.

کولوسئوم نام بنایی است که در دوران رم باستان ساخته شد و معماری بسیار خیره کننده ای دارد، اگر می خواهید مکان واقعی نبرد گلادیاتورها در دوران رم باستان را ببینید باید از این مکان بازدید کنید - سایت ویزا

کلیسای سنت پیتر

این کلیسا به معنای واقعی کلمه یک گالری بسیار بزرگ از تاریخ و تمدن دوران رنسانس است، معماری این کلیسا توسط هنرمندان معروفی مانند میکل آنژ، برامانت و مادرنو طراحی و ساخته شده است، در داخل این کلیسا شاهد شاهکارهای مجسمه سازی و نقاشی خواهید بود که ممکن است در تمام طول تور ایتالیا نمونه آنها را پیدا نکنید، کلیسای سنت پیتر در داخل کشور واتیکان قرار دارد.

نکته جالب این است که نقشه هوایی آن را بصورت یک کلید نشان می دهد که اشاره به کلید رستگاری است،  در مسیحیت کاتولیک اعتقاد بر این است که پیتر مقدس که یکی از حواریون حضرت مسیح است در این کلیسا دفن شده است و به همین خاطر به کلیسای سنت پیتر معروف شده است، علاوه بر این کلیسای سنت پیتر آرامگاه جمع کثیری از پاپ ها و اشخاص بلند مرتبه امپراطوری رم است.

فواره تروی

فواره تروی یک از مکان های مشهور در ایتالیا است که برخی از مردم ایتالیا به آن اعتقاداتی دارند و برای برآورده شدن آرزوهایشان در داخل حوض فواره، سکه می اندازند، این بنا از یک حوض بزرگ و چندین مجسمه ساخته شده است، جنس این مجسمه ها از سنگ مرمر است و به دلیل هنر و ظرافتی که در ساخت آنها به کار رفته همه را مسحور خود می کنند.

چند نمونه دیگر از جاذبه های دیدنی ایتالیا که می توانید در تور ایتالیا از آن بازدید کنید عبارتند از:

  • کلیسای جامع میلان
  • برج کج پیزا
  • دریاچه ی کومو در نزدیکی شهر لمباردی
  • کاخ کاسرتا در نزدیکی شهر ناپل
  • آتشفشان اتنا در جزیره سیسیل
  • خرابه های پمپئی
  • کانال گرند در ونیز
  • ساحل آمالفی در شهر ناپل

غذا های ایتالیایی

غذاهای ایتالیایی بخش جالب و خوشمزه ای است که در طول تور ایتالیا بسیار به آن نیاز خواهید داشت، تعداد زیادی از لذیذترین و مشهورترین غذاهای جهان برای اولین بار در ایتالیا به وجود آمده اند و به مرور زمان جزو غذاهای مشهور جهان شده اند، در ایتالیا طیف وسیعی از غذاها را شاهد خواهید بود، در شمال و نواحی مرکزی ترکیب غذاها بیشتر از ماهی، سیب زمینی، برنج ، پنیر و سوسیس ساخته شده است و در نواحی جنوبی از گوجه، سس قرمز، فلفل و سیر بیشتر استفاده می شود، برخی از بهترین غذاها که در این کشور طرفداران بسیاری دارند عبارتند از:

غذاهای ایتالیایی بخش جالب و خوشمزه ای است که در طول تور ایتالیا بسیار به آن نیاز خواهید داشت، تعداد زیادی از لذیذترین و مشهورترین غذاهای جهان برای اولین بار در ایتالیا به وجود آمده اند - سایت ویزا

پیتزا

طعم اصیل پیتزا را فقط در تور ایتالیا درک خواهید کرد، زمانی که به زادگاه پیتزا می روید لذت واقعی آن را خواهید چشید، پیتزا جزو غذاهای سنتی ایتالیا و نمونه های بسیار زیادی از آن وجود دارد که در طول تور ایتالیا می توانید آنها را نوش جان کنید، ۲ نوع پیتزا در ایتالیا بسیار مشهور است این ۲ عبارتند از: پیتزای مارگاریتا و پیتزای پپرونی.

پیتزای مارگاریتا  اولین بار توسط یک پیتزا پز معروف برای ملکه مارگاریتا پخته شد و این نام از آنجا نشات می گیرد، علی‌رغم سادگی ظاهر اما این پیتزا بسیار خوشمزه است. مواد اصلی پیتزای پپرونی پنیر، سس قرمز و سوسیس پپرونی است که به همراه ترکیبات دیگر مزه ای به یاد ماندنی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

پیتزای مارگاریتا  اولین بار توسط یک پیتزا پز معروف برای ملکه مارگاریتا پخته شد و این نام از آنجا نشات می گیرد، علی‌رغم سادگی ظاهر اما این پیتزا بسیار خوشمزه است - سایت ویزا

  لازانیا

لازانیا یکی از قدیمی ترین غذاهای سنتی ایتالیا است این غذا از لایه های مختلف گوشت، پنیر، خمیر و سس به همراه مواد افزودنی مختلف ایجاد می شود، با سفر به شهرهای مختلف در ایتالیا انواع مختلفی از این غذا را خواهید چشید. در اکثر جشن ها و مناسبت ها در ایتالیا از این غذا به عنوان یکی از غذاهای اصلی استفاده می شود، اگر در تور ایتالیا گذرتان به رستوران های رم یا فلورانس افتاد حتما طعم لازانیای آنها را بچشید.

لازانیا یکی از قدیمی ترین غذاهای سنتی ایتالیا است این غذا از لایه های مختلف گوشت، پنیر، خمیر و سس به همراه مواد افزودنی مختلف ایجاد می شود - سایت ویزا

  پاستا و ماکارونی

بعید است به تور ایتالیا بروید و ماکارونی یا پاستا نخورید، این ۲ غذا یکی از رایج ترین خوردنی های این کشور است. یکی از این پاستاهای خوشمزه پاستای کاربونارا است که یک غذای اصیل رومی است. ترکیب اصلی این غذا از تخم مرغ، خامه،ژامبون مرغ،پاستا و پنیر مخصوص آن ایجاد شده است، از ترکیب این مواد یک سس خاص ایجاد می شود که به پاستا اضافه می شود.

اگر به دنبال یک پاستای گرم و داغ هستید بهتر است پاستای کاسیو ای پیه را امتحان کنید که مملو از فلفل است! از پاستاهای معروف دیگر می توان به ریتا الا جنسس که با مقدار زیادی پیاز درست می شود و پاستای راگو که مقدار زیادی گوشت دارد، اشاره کرد.


سوالات متداول تور ایتالیا

در طول تور ایتالیا چه غذا هایی را پیشنهاد می‌دهید؟

در تور ایتالیا بازدید از کدام شهر های ایتالیا را پیشنهاد می‌دهید؟

اصلی ترین مکان های دیدنی رم که در تور ایتالیا باید از آنها بازدید کرد چیست؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل ویزای تحصیلی ایتالیا یکی از کشورهای علمی در قاره اروپا کشور ایتالیا می باشد که بسیاری از دانشجویان...

راهنمای کامل تور میلان ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی مورد علاقه گردشگران است. فرهنگ غنی شهرهای مختلف این کشور و...

هتل های رم برای سفر به رم می توانید به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید تا با هتل های...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر