تور آتن

تور آتن | آب و هوا – بهترین زمان سفر – جاذبه ها

۲۶ تیر ۱۳۹۷

تور آتن

آتن کشوری است که اغلب در فصل بهار میزبان تور های زیادی است بخصوص که هزینه مناسبی دارد اغلب برای سفر به آنجا از تور آتن استفاده می کنند.آتن شهر ی است با جاذبه های گردشگری فراوان و زیبایی مه که حتی در بهار هم وجود دارد.

تور آتن
تور آتن

معرفی شهر آتن:

آتن پایتخت کشور یونان زادگاه بازی های المپیکی است آتن تاریخ و حوادث زیاید را به خود دیده است البته شاید در ابتدا این شهر جذاب به نظر نیاید و یا بین مردم شهرت فراوانی نداشته باشد ولی وقتی در دل آن فرد قرار گیرد لذت بخشی هایش را تجربه می کند. مردمان آتن علاقه خاصی به پرتقال دارند به همین دلیل در هر کوچه این شهر حداقل یک درخت پرتقال کاشته شده است.

تور آتن
تور آتن

یکی از بهترین راه های لذت بردند از سفر به آتن این است که روز های خود را مانند محلی بگذرانید در واقع صبح زود بیدار شوید به گردش در شهر بپردازید و در اواسط روز به دلیل گرمی هوا از خوابیدن در زیر باد خنک کولر لذت ببرید و شب که هوا بسیار مناسب است بیدار باشید و به تماشای نقاط تاریخی و توریستی آتن بپردازید. بهترین روش برای سفر به آتن استفاده از تور آتن است که در طول سال شرکت های مختلفی تور آتن را به شکل و قیمت های مختلفی بر گذار می کند.

آب و هوای آتن:

در حالت کلی آتن آب و هوای ملایم و مدیترانه ای دارد در فصل تابستان میزان بارندگی کم است و در فصل زمستان برعکس می باشد. پس انتخاب تور آتن در زمستان با هوایی سرد و بارانی همراه خواهد بود که لذت های خودش را دارد وجود مه یکی از مسائلی است که افراد را از سایر کشور ها را به آتن می کشاند. اما ماه اوت بیشترین میزان مه وجود دارد و در فصل زمستان میزان رطوبت زیاد است.

بهترین زمان سفر به آتن:

اما بهترین زمان برای تور آتن فصل بهار است پس اوایل نوامبر برای انتخاب تور آتن بسیار مناسب است مطمئنا میزان بارندگی کم می باشد اما در مورد رطوبت نمی تواند نظری داد.

جاذبه های گردشگری آتن:

برای سفر به آتن و استفاده از تور آتن نیاز است با برخی از مکان های دیدنی آتن آشنا شوید.

باغ ملی آتن:

این باغ در قلب آتن قرار دارد در این باغ محل اختصاصی وجود دارد که در حال حاضر به ساختمان پارلمان شهرت یافته است و می توان در مکانی امن و آرام و بدون هیاهو در زیر سایه درختان قدم بزنید. در سراسر این باغ انواع مجسمه ها، گل ها، و ساختمان های کوچک از دوران باستان قرار دارد. همچنین باغ زاپئون در آنجا قرار دارد.

تور آتن
تور آتن

موزه جدید آکروپلیس:
یکی از برنامه هایی که در تور آتن قرار می گیرد موزه آکروپلیس است این موزه در کنار تپه ای در مجاورت شهر واقع شده است این موزه در ۵ طبقه و نزدیک به ۴۰۰ اثر تاریخی دارد نمایشگاه های دائمی در این موزه شامل پانتون فریز، مجسمه آتنا، رنگ پپلوس کور، گالری پاتنون و آتنانایک می باشد.

کوه لیکابتوس:
برای لذت بردن از غروب آفتاب و منظره ی کلی از شهر آتن این کوه بی نظیر است.به علاوه بر فراز این کوه کوه نوردی علاقه مندان زیادی دارد البته مسافران می توانند برای بالارفتن از تله سیژ استفاده کنند که در خیابان پلوتارکو و آریستوپو واقع شده است.

موزه ملی باستان شناسی آتن:
در اغلب تور آتن بهترین گزینه موزه ملی در آتن است در این موزه آثار مختلفی از هنرمندان به نمایش گذاشته شده است قدمت برخی از این آثار به عصر نوسنگی بر می گردد این آثار شامل ظروف کوچک، ابزار کار و مصنوعات کوچک می باشد. در این موزه ۳۰ اتاق که مجسمه های باستانی از جمله مجسمه مصر در آنجا نگه داشته می شود.

تور آتن
تور آتن

پارتنون:
در تور آتن گردشگران را بر روی تپه ای می برند که مقابل آتن قرار گرفته است که دید کاملی به آتن دارد. در واقع معبدی در آنجا وجود دارد که این بنا توسط مجسمه ساز معروف فید یاس ساخته شد و یکی از گنجینه های ارزشمند یونان محسوب می شود. اما در این معبد جاذبه معروف مجسمه آتنا است که از عاج فیل و طلا ساخته شده است.

تور آتن:
یکی از ساده ترین روش ها برای تهیه تور آتن این است که به سایت مربوطه مراجعه کرده و با مشخص کردن تعداد روز های اقامت و امکاناتی که نیاز دارید و نوع هتلی که انتخاب می کنید و در انتها مبلغ را به شما نشان می دهد.
در تور آتن اغلب از مکان هایی چون آکروپولیس، معبد آتنا، معبد پارتنون، محله پلاکا، ساختمان پارلمان، معبد دلفی، آنتی تئاتر هرودس آتیکوس بازدید نمی شود. امکاناتی که در تور آتن در اختیار مسافران قرار می گیرد عبارت است از: بلیط رفت و برگشت هواپیما، ترانسفر رایگان فرودگاهی، اقامت در هتل ۵ ستاره با صبحانه رایگان، ویزای شنگن، بیمه مسافرتی، گشتهای شهری به همراه مترجم فارسی و راهنمای محلی جهت ارتباط راحت با محیط.

انواع تور آتن:

تور آتن ۲ شب:
در هتل پارنیثا- آچارنس (با صبحانه و عصرانه رایگان)، پرواز از فرودگاه امام خمینی تهران به مقصد آتن با ترنسفر رایگان از فرودگاه، شرکت ارائه دهنده خدمات هواپیمایی ماهان می باشد و مبلغ قابل پرداخت ۳۰۵۰۰۰۰ ریال می باشد.
تور آتن ۷ شب:
در هتل میکالاکوکوکو (به همراه صبحانه رایگان) پرواز از فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد آتن با ترنسفر رایگان از فرودگاه، شرکت هواپیمایی ارائه دهنده ی خدمات ماهان است و قیمت این تور ۱۸۰۰۰۰۰۰ ریال می شود.
تور آتن ۱ شب:
در هتل آکروپلیس (با صبحانه، ناهار، شام، پرواز از فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد آتن با ترنسفر رایگان از فرودگاه تا هتل، شرکت ارائه دهنده این خدمات شرکت هواپیمایی ماهان می باشدو حدود ۳۰۰۰۰۰۰ ریال هزینه دارد.
تور آتن ۳ شب:
در هتل آکروپلیس (با صبحانه رایگان) پرواز از فرودگاه تهران به مقصد آتن با ترنسفر رایگان، شرکت هواپیمایی ماهان رائه دهنده ی این خدمات می باشد و کل هزینه برابر با ۱۳۱۵۰۰۰۰ ریال است.
تور آتن ۱ شب:
در هتل آگیوکنستانتینو (با صبحانه و ناهار رایگان) پرواز از فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد آتن، با ترنسفر رایگان تا هتل مقصد، شرکت ماهان ارائه دهنده خدمات است و قیمت برای این تور آتن ۵۳۵۰۰۰۰ ریال است.
علت استفاده از تور آتن برای سفر به آتن:
وقتی فردی به کشوری برای اولین بار سفر می کند بهتر از تور استفاده کند چون اغلب اطلاعات کمی در زمینه کشوری که به آن سفر می کنند دارند و اینکه استفاده از تور سبب می شود یک سری از دغدغه ها نظر انتخاب هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت را نداشته باشید.
مدارک لازم جهت اخذ تور آتن:
۱-اصل گذرنامه به همراه گذرنامه های قبلی( مدت اعتبارش باید ۶ ماه از تاریخ ورود گذشته باشد و دو صفحه سفید روبروی هم داشته باشد، ارائه گذرنامه برای هر نفر به صورت جداگانه)

تور آتن
تور آتن

۲- ۶ عدد عکس رنگی تمام رخ با زمینه سفید
۳- اصل و ترجمه شناسنامه و به همراه داشتن کپی از همه ی صفحات آن
۴- اصل گواهی حساب بانکی از تاریخی که مدارک را تحویل سفارت می دهید تا ۱۰ روز قبل به همراه مهر بانک
۵-حساب های جاری ( کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلسیس)
نکات مهم در تور آتن:
۱-بدون پول نقد سفر نکنید:
درست است که پرداخت از طریق کارت در تمام دنیا وجود دارد ولی اکثر مردمان آتن پول نقد را ترجیه می دهند مخصوصا اگر قصد سفر به شهر های سنتی آتن را داشته باشید.
۲- به آثار داخل موزه ها دست نزنید:
چون در آتن موزه فراوان وجود دارد و اغلب در تور آتن از موزه ها بازدید می کنند حواستون باشد که به موارد داخل موزه دست نزنید و حتی در زمان عکس برداری چراغ فلاش گوشی هم باید خاموش باشد. بهتر است در ابتدا گوشی خود را تحویل دهید و از دیدن لذت کافی را ببرید.
۳- در کلیسا لباس نامناسب نپوشید:
قانون کلی در آتن وجود دارد که فرقی ندارد از چه مذهبی هستید برای ورود به کلیسا باید لباس مناسب را بپوشید چرا که کلیسا برای شما معنای گردشگری دارد ولی برای بومی ها محل عبادت است شلوار بلند برا آقایان و دامن بلند برای خانم ها اجباری است و همچنین باید با شال وارد شوید.

تور آتن
تور آتن

۴- از تاسیسات نظامی عکس نگیرید:
در جزایر دریای اژه نزدیک مرز ترکیه ساختمان های نظامی وجود دارد که عکس برداری ممنوع بوده و نباید حتی به دنبال دلیل باشید چون قانون ملی آن کشور است.
۵- غذا های یونانی را ازدست ندهید:
یونان بخصوص آتن دارای غذاهای مخصو ص و خوش مزه ای است که نباید آن ها را از دست داد و حتما چند باری در سفرتان از آنها استفاده کنید. جهت کاهش هزینه های سفر از تور آتن بهره مند شوید.
فرودگاه آتن:
فرودگاه آتن به عنوان پر تردد ترین فرودگاه ها در دنیا است نام دیگر این فرودگاه الفتریوس ونیزلوس است مالکیت این فرودگاه بین یونان و بخش های خصوصی تقسیم شده است و سرمایه گذاران خصوصی در اداره آن مشارکت دارند. فرودگاه آتن توانایی پذیرش هواپیما های ایر باس که پهن ترین پیکر را دارند را دارد . نکته جالب این است که اولین ایر باس در فرودگاه آتن به زمین نشست.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بلیط سانتورینی سانتورینی یکی از جزیره های زیبا در کشور بزرگ یونان می باشد. امروزه افراد زیادی به کشور یونان...

بلیط آتن در بین کشورهای اروپایی که اولین مقصد گردشگران‌ هستند، یونان به مرکزیت آتن از محبوبیت خاصی برخوردار است....

بلیط یونان هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای سفر به یونان، بلیط یونان را تهیه می کنند. بهترین...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر