بلیط اسلوونی

چگونه می توانیم بلیط پراگ را تهیه کنیم؟

۲۶ شهریور ۱۳۹۷

بلیط پراگ

شهر پراگ یکی از زیباترین شهرهای تاریخی جهان به شمار می رود. گردشگران زیادی به دلیل جاذبه های فراوان و بی نظیرش با خرید بلیط پراگ به این مکان تاریخی سفر کنند. شهر پراگ از زیباترین  و محبوب ترین شهرهای جهان محسوب می شود که هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. شهر پراگ از بناهایی است که در قرون وسطی ساخته شده است و قدمتی ۱۱۰۰ ساله دارد. این مرکز تاریخی در میراث جهانی فرهنگی و طبیعی یونسکو به ثبت رسیده است و دارای بیشترین آثار ثبت شده در یونسکو (۴۰۰۰اثر) می باشد.

بلیط پراگ
بلیط پراگ
بلیط پراگ
بلیط پراگ

سفر به پراگ

شهر پراگ بزرگترین شهر کشور جمهوری چک است که پایتخت این کشور نیز می باشد. این شهر چهاردهمین شهر بزرگ از اتحادیه اروپا شناخته شده است. شهر پراگ در قسمت شمال غربی کشور چک و بر روی رودخانه ای به نام ولتاوا ساخته شده است. علی رغم این همه زیبایی و جاذبه سفر به این شهر بسیار راحت می باشد. هتل هایی در شهر پراگ وجود دارد که از لحاظ قیمت مقرون به صرفه می باشند . در صورت همراه داشتن چادر مسافرتی هم می توانید در کمپ های خارج از شهر اقامت داشته باشید. غذاهایی که عرضه می شود خوش مزه و با قیمت پایین در دسترس مردم قرار داده می شود. در صورت استفاده از مترو  هزینه های رفت و آمدتان کاهش فراوانی خواهد داشت. جهت رزرو بلیط پراگ میتوانید به آژانس های مسافرتی معتبر مزاجعه نمایید.

شرایط جوی شهر پراگ

شهر پراگ دارای آب و هوای اقیانوسی با زمستان های بسیار سرد می باشد. در نیمه های نوامبر بارش سنگین برف در شهر پراگ شروع  شده  و تا اواخر ماه مارس ادامه پیدا می کند. وارونگی هوا در اواسط اکتبر آغاز و تا اواسط مارس ادامه دارد به همین علت زمستان هایی سرد در انتظار مردم شهر پراگ می باشد. تابستان های پراگ دارای روزهای آفتابی است و دما در طول روز حدود ۲۵ درجه می باشد ولی در شب دما کاهش پیدا می کند. قبل از تهیه بلیط پراگ لازم است بفکر تهیه ویزای چک باشید. شما باید ابتدا از طریق مشاوره با آژانس های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو وقت سفارت چک نمایید.

مراحل اخذ ویزای پراگ

جهت اخذ ویزای توریستی چک اولین گام گرفتن وقت سفارت چک می باشد. در موعد مقرر شده بایستی مدارک مورد نیاز را جهت مصاحبه به سفارت جمهوری چک واقع در تهران همراه داشته باشید. این ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد گردشگری دارند و مدت زمان اعتبارش حداکثر سه ماه می باشد. کلیه پروازهایی که در شهر پراگ صورت می گیرد از طریق فرودگاه بین المللی آن انجام می گیرد.

بلیط پراگ
بلیط پراگ

 

راهنمایی برای خرید بلیط هواپیما به جمهوری چک

در حال حاضر پرواز مستقیم ایران به جمهوری چک وجود ندارد. مسیرهای پرواز به چک که بوسیله هواپیما صورت می گیرد شامل ترکیش ایرلاین ترکیه (یک توقف در استانبول) پگاسوس (یک توقف در استانبول) بلاویا (یک توقف در مینسک) و اکراین (یک توقف در کی یف) می باشد. برای آگاهی دقیق از طول پرواز و سایر مسیرهای پروازی می توانید به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه کرده و با بررسی همه جانبه یکی از آن ها را برای سفرتان برگزینید. بهترین زمان برای سفر به شهر پراگ فصل بهار و اوایل پاییز می باشد. پس اگر قصد سفر در این زمان را دارید، از چندین ماه قبل از سفرتان اقدام به رزرو بلیط پراگ نمایید. البته لازم به ذکر است پس از اخذ ویزای چک نسبت به خرید بلیط اقدام نمایید سفر به شهر زیبای پراگ خاطره ای به یادماندنی خواهد بود. در ادامه مطلب شما را با تعدای از جاذبه های این شهر آشنا می کنیم.

قلعه پراگ

شهر پراگ جاذبه های گردشگری فراوانی دارد . اولین مکانی که در بدو ورود به چشم می خورد قلعه پراگ می باشد. قلعه پراگ از قلعه های باستانی جهان به شمار می رود. قلعه پراگ همانند شهر کوچکی است که توسط شهری بزرگ احاطه شده است. سه محوطه و تعداد زیادی خیابان در این قلعه قرارگرفته است. دراولین محوطه می توان هر ساعت گارد یونیفرم پوشیده قصر را هنگام تعویض گارد سلطنتی به تماشا نشست. دروازه ی ورودی این محوطه بوسیله مجسمه های بزرگی از مردان قوی هیکل در حال رزم و کودکان بالدار تزیین شده اند. جهت خرید بلیط پراگ از چندین ماه قبل اقدام نمایید تا با خیالی آسوده به سفر بپردازید.

رودخانه ولتاوا در چک

یکی از زیبایی های شهر پراگ رودخانه ولتاوا نام دارد که وجود این رودخانه زیبایی این قلعه را دو چندان کرده است. ولتاوا با ۴۳۴ کیلومتر طول بلندترین رودخانه چک شناخته شده است. این رودخانه از جنگل های بوهم حاصل می شود و پس از عبور از سدها به رودخانه البه می ریزد. این  رودخانه از قسمت مرکزی پراگ می گذرد  و آبیاری منطقه اطراف شهر توسط رودخانه پراگ صورت می گیرد. در شهر پراگ روخانه ولتاوا که در کنار پل چارلز قرار گرفته جاذبه گردشگری مهمی ایجاد شده است که باعث  اهمیت روزافزون آن در کشور چک و اروپا شده است. در این قسمت شهر بناهایی با قدمت زیاد دیده می شود که از بمباران آلمان نازی در امان مانده است. به شما توصیه میشود جهت رزرو بلیط پراگ با آژانس های مسافرتی معتبر در ارتباط باشید.

بلیط پراگ
بلیط پراگ

برج باروت

این برج یکی از دروازه های اصلی شهر پراگ به شمار می رود که در قرن یازدهم ساخته شده است . این برج محل ذخیره سازی باروت بوده  و بر همین اساس نامگذاری شده است. داخل برج باروت را پله مارپیچی با ۱۸۶ پله وجود دارد و به تالار منتهی می شود که از طریق آن نمای کلی شهر قابل دیدن می باشد. گردشگران بسیاری با استفاده از تور چک به این شهر زیبا سفر میکنند.

خانه رقصان

پراگ به علت معماری فوق العاده ای که دارد مدت طولانی است در جهان شناخته شده است. یکی از این بناهای کم نظیرش خانه رقصان نام دارد که توسط معمارانی به نام های والدو میلونیک و فرانک گری ساخته شده است. این بنا نشان دهنده بانویی رقصنده است. این بنا در مجاورت رودخانه ولتاوا قرار دارد و ساختمانی خصوصی محسوب می شود. جهت رزرو بلیط پراگ میتوانید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو نمایید.

بلیط پراگ
بلیط پراگ

مالا استرانا

مالا استرانا شهر کوچکی است  که به علت وجود کلیسای باروک و قدمت زیادش مورد توجه قرار گرفته است. در این محله کلیسا پارک میدان و باغ های زیادی ساخته شده است و قصر پراگ در قسمت بالای این شهر قرار دارد. خانه های این خیابان با مجسمه هایی از قوی سفید اسب کفش طلا و عقاب سرخ تزیین شده اند. در صورتی که مایلید پیاده روی بدون دغدغه  و آرامی داشته باشید پارک وجان و تپه پترین که در این شهر واقع شده اند را به شما توصیه می کنیم.

پل چارلز

احداث پل چارلز به دستور چارلز چهارم انجام شد. نام های پیشین آن پل سنگی و پل پراگ می باشد. در کناره های پل سی مجسمه به سبک باروک قرار داده شده اند. پل چارلز سه قسمت شهر قدیم شهر کوچک و محله قلعه را به هم متصل می کند.

بلیط پراگ
بلیط پراگ

 

میدان ونس ‌سالز

میدان ونس سالز در قسمت مرکزی شهر پراگ واقع شده است و از جمله مهمترین میادین شهر پراگ به شمار می رود. فروشگاه ها و رستوران های زیادی در این قسمت قرار دارند و مسافرین می توانند احتیاجات خود را تهیه کنند. در پایان توصیه می شود قبل از سفر به کشور کوچک جمهوری چک اطلاعات لازم را از آژانس های مسافرتی معتبر کسب کرده تا در هنگام اقامت در آنجا با مشکلی مواجه نشوید و همینطور جهت اخذ بلیط پراگ با مشاورین و متخصصین همین آژانس های مسافرتی در ارتباط باشید.

راهنمایی های ذکر شده شما را در برنامه ریزی سفری فراموش ناشدنی یاری می کنند و با به کارگیری توصیه های بالا در کاهش هزینه های سفرتان اقدام موثری صورت گرفته باشد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای تحصیلی چک اگر قصد مهاجرت به یک کشور اروپایی دارید، ورود از طریق ویزای تحصیلی را به عنوان یکی...

ویزای نمایشگاهی چک ویزای نمایشگاهی چک یکی از شیوه های سفر به این کشور برای بازید از نمایشگاه های برگزار...

هتل های چک جمهوری چک یکی از کشورهایی است که دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است و افراد زیادی مشتاق...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر