اقامت چک

اقامت چک

اقامت چک

جمهوری چک، کشوری دوست داشتنی در قلب اروپا و از کشورهای پرطرفدار برای اقامت دائم می باشد. ایرانی ها نیز از طرفداران این کشور و درخواست دهندگان برای اقامت چک هستند. اگر شما نیز متقاضی اقامت چک هستید از گفته های این مقاله برای آشنایی با شرایط و نحوه درخواست اقامت چک استفاده نمایید.

اقامت چک

اقامت چک

انگیزه برای درخواست اقامت چک

خیلی از افراد هستند که برای پیشرفت و توسعه کار خود، انتخاب یک شغل مناسب، تحصیل و هدف های دیگر قصد مهاجرت دارند ولی دقیقا نمی دانند چه کشوری را انتخاب کنند. دریافت اقامت چک، برای زندگی و ادامه تحصیل و رونق در کسب و کار، یک پیشنهاد عالی به آنها می باشد. زیرا چک کشوری خوش آب و هوا است و اخذ اقامت آن تجربه زندگی در یک کشوری با آب و هوای مناسب را نصیب مقیمان آن می کند. همچنین هزینه های زندگی در این کشور پایین است. قطعا این مورد از اولین اولویت های متقاضیان اقامت چک خواهد بود. جمهوری چک، از دانشگاه هایی با سطح علمی بالا به ویژه در زمینه های مهندسی و پزشکی برخوردار است و کلیه مدارک دانشگاهی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم می باشند. بنابراین با اخذ اقامت کشور چک، شرایط تحصیلی ایده آلی برای درخواست دهندگان اقامت چک، فراهم خواهد شد. کشور چک، یک کشور صنعتی است و زمینه های اشتغال در آن فراوان است به همین خاطر با دریافت اقامت چک می توان، یک شغل مناسب پیدا کرد. جهت سفر به کشور چک از طریق آزانس های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو تور چک نمایید.

اقامت چک

اقامت چک

مرجع قانونی رسیدگی به امور متقاضیان درخواست اقامت در چک

کلیه متقاضیان اقامت چک، باید مراحل قانونی مورد نیاز برای احراز صلاحیت و نهایتا اخذ اقامت چک را از طریق سفارت این کشور در تهران پیگیری نمایند. سفارت چک در فرمانیه، خیابان پاسداران شمالی، خیابان بوستان، کوچه نسترن، پلاک ۳۶ واقع شده است. تعیین وقت سفارت چک و تحویل مدارک لازم برای درخواست اقامت چک از جمله مراحلی است که برای این منظور می بایست انجام شود. برای اطلاع دقیق از مدارک مورد نیاز جهت دریافت اقامت چک، نیز می توانید از این سفارت و آژانس های مسافرتی مربوطه به آن کمک بگیرید.

اقامت چک

اقامت چک

به چه طریق می توان اقامت چک را دریافت کرد؟

برای اخذ اقامت دائم چک، به یکی از طرق زیر می توان اقدام نمود:

  • اخذ اقامت چک از طریق ادامه تحصیل در کشور چک
  • اخذ اقامت چک از طریق پناهندگی در این کشور
  • دریافت اقامت دائم در چک از طریق ازدواج با شهروند جمهوری چک
  •  دریافت اقامت چک به کمک ثبت شرکت در این کشور
  • دریافت اقامت چک برای استخدام و کار با کسب ویزای کار
  •  دریافت اقامت چک از راه تولد

در رابطه با آخرین مورد، یعنی اخذ اقامت چک از طریق تولد باید گفت، صرفا تولد یک فرد در کشور چک، سبب اخذ اقامت چک برای او نمی شود. برای این منظور باید پدر و مادر و یا پدر بزرگ و مادر بزرگ او، دارای پاسپورت چک یا چک اسلواکی باشند تا او نیز بتواند اقامت این کشور را دریافت نماید.

اقامت چک

اقامت چک

اخذ اقامت کشور چک از طریق ادامه تحصیل در کشور چک

ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور چک، دلیل موجهی برای سفارت این کشور جهت دریافت اقامت دائم چک می باشد. در واقع زمانی که درخواست دهندگان اقامت چک، موفق به پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های این کشور شوند با ارائه مدرکی دال بر این موضوع و همچنین سایر مدارک مورد نیاز مانند مدارک هویتی، مالی و شغلی به سفارت چک، می توانند اقدام به اخذ اقامت چک نمایند. البته شما ابتدا ویزای تحصیلی چک دریافت می کنید و در صورت موافقت، به ادامه تحصیل در کشور چک می پردازید. پس از اتمام مراحل تحصیل، به مدت ۳ تا ۵ سال باید در این کشور، کار کنید و بعد از آن می توانید اقامت چک را به صورت دائم دریافت نمایید.

دریافت اقامت کشور چک از طریق ازدواج با شهروند جمهوری چک

ازدواج اتباع خارجی با شهروندان جمهوری چک، راه دیگری است که به کمک آن می توان اقامت چک را اخذ نمود. البته اقامتی که در ابتدا به این افراد داده می شود اقامت دائم نیست. برای دریافت اقامت دائم چک لازم است که مدت ۵ تا ۶ سال از زندگی مشترک فرد با شهروند جمهوری چک بگذرد. افرادی که اقامت چک را به صورت دائم از این طریق کسب می کنند می توانند از کلیه امتیازات شهروندان کشور چک برخوردار شوند. نکته ای که در این رابطه باید یادآور شد عدم صداقت در مدارک ازدواج است. به این معنی که متقاضی اقامت چک صرفا یک ازدواج صوری برای دریافت اقامت کشور چک انجام دهد. در صورتی که این امر، آشکار شود این امتیاز برای متقاضی لغو خواهد شد.

اقامت چک

اقامت چک

دریافت اقامت کشور چک به کمک ثبت شرکت در این کشور

ثبت شرکت در کشور چک، راه دیگری برای دریافت اقامت چک می باشد. به این صورت که متقاضی، در این کشور سرمایه گذاری می نماید و شرکتی را به ثبت می رساند. پس از گذشت ۵ سال در صورتی که شرایط مورد نظر چک را دارا باشد می تواند اقامت به صورت دائم را دریافت نماید. همچنین پاسپورت کشور چک را نیز می تواند دریافت کند. گفتنی است که مزایای زیادی مانند دسترسی به کلیه کشورهای عضو پیمان شینگن، دریافت آسان ویزا جهت مسافرت به سراسر دنیا، افتتاح حساب شرکتی و شخصی و بهره مندی از مارک تجاری اروپایی را می توان از طریق اخذ با این روش کسب کرد.

دریافت اقامت کشور چک برای استخدام و کار با کسب ویزای کار

کسب ویزای چک از نوع کار راه دیگری است که برای اخذ اقامت کشور چک، از آن استفاده می شود. درخواست دهندگان برای اقامت چک می توانند با مراکز کاریابی کشور چک در ارتباط باشند و با معرفی تخصص و مهارت خود، از آنها بخواهند از طریق کارفرمایان اروپایی برایشان دعوت نامه ارسال کنند. این امر لازمه دریافت ویزای کار برای کشور چک می باشد. به عبارتی این دعوت نامه مدرک موجهی برای سفارت کشور چک می باشد که در حین درخواست ویزای کار به همراه سایر مدارک، باید ارائه گردد. فردی که از این طریق وارد کشور چک شود و مشغول به کار گردد و  پس از چند سال کار در این کشور و با تایید شدن از طرف کشور چک، اقامت این کشور را دریافت خواهد کرد و میتوانید از مزایای شهروند این کشور استفاده نمایید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص وقت سفارت چک، ویزای چک، تور چک میباشد. ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!