اقامت پرتغال

از چه راه هایی می توان اقامت پرتغال را دریافت کرد؟

۳۰ مهر ۱۳۹۷

اقامت پرتغال

کشور پرتغال به عنوان یکی از کشورهای صاحب نام همواره پذیرای بسیاری از گردشگران و مهاجرانی است که سالانه به این کشور سفر می کنند. دریافت اقامت پرتغال دارای مراحل مختلفی می باشد و افراد برای رفتن به این کشور باید شرایط مختلفی را داشته باشند. با توجه به اینکه اقامت پرتغال مورد توجه بسیاری از افراد می باشد، ما قصد داریم تا چگونگی دریافت اقامت این کشور و سفر به آن را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه قصد دارید به کشور پرتغال مهاجرت کرده و در این کشور زندگی نمایید، ما را تا پایان متن همراهی نمایید.

اقامت در کشور پرتغال

کشور پرتغال به عنوان یکی از کشورهای قاره سبز مورد توجه بسیاری از افراد برای گردش و اقامت می باشد. با توجه به اروپایی بودن این کشور امکانات رفاهی بسیاری در آن گنجانده شده است. با توجه به این امکانات که در بخش های مختلف موجود می باشد، بسیاری از افراد سعی می کنند تا اقامت پرتغال را اخذ نمایند و ادامه زندگی خود را به صورت دائم در این کشور سپری نمایند. افراد متقاضی دریافت اقامت باید یک سری از شرایط را که مورد نظر مسئولین سفارت این کشور می باشد، به جای آورند. افراد می توانند با استفاده از راه های مختلفی چون، ثبت شرکت، داشتن تخصص و کارایی، تحصیل در این کشور، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری و … اقامت این کشور را اخذ نمایند و در آن زندگی کنند. متقاضیان می توانند در این راه با استفاده از افراد خبره و دریافت مشاوره از آن ها، روند دریافت اقامت دائم خود را بهتر به پیش ببرند.

 اقامت پرتغال

اقامت پرتغال

ویزای دائم کشور پرتغال

افرادی که قصد دریافت ویزای دائم کشور پرتغال را دارند، باید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو وقت سفارت پرتغال نمایند و سپس با مدارک کامل در روز مصاحبه حاضر شوند. پس از آن یک زمان به عنوان وقت مصاحبه حضوری به افراد تعلق می گیرد و این افراد باید در زمان مقرر در محل سفارت حاضر شده و دلایل خود از مهاجرت به این کشور و دلیل دریافت اقامت پرتغال را به صورت کامل شرح دهند. سپس مسئولین سفارت با توجه به ادله افراد برای مهاجرت در آن مورد تصمیم گیری می نمایند. با توجه به اینکه اقامت دائم از حساسیت های بالاتری برخوردار می باشد، مسئولین این سفارت با وسواس بیشتری نسبت به این قضیه اقدام می نمایند. چنانچه جواب سفارت برای تخصیص اقامت پرتغال به فرد متقاضی مثبت بود، آن فرد می تواند نسبت به انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک مورد نیاز، مانند کارت های شناسایی و سایر مدارک مربوط به اخذ ویزای دائم اقدام نمایند. ادله و مستنداتی که افراد به سفارت این کشور ارائه می نمایند، شامل مدارک ملکی، تحصیلی، ازدواج، کاری و … می باشد. جهت اخذ اقامت پرتغال باید ویزای پرتغال را از سفارت دریافت نمایید. توصیه ما به شما اینست در خصوص رزرو وقت سفارت پرتغال به کارشناسان آزانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید.

 اقامت پرتغال

اقامت پرتغال

چرا اقامت در پرتغال

همانطور که گفته شد کشور پرتغال به عنوان یکی از کشورهای اروپایی دارای امکانات و خدمات بسیاری می باشد. اقامت در پرتغال دارای مزایای مختلفی است. افرادی که به این کشور مهاجرت می نمایند، به مانند تمامی شهروندان عادی این کشور از حقوق و مزایای شهروندی برخوردار می باشند. با توجه به اینکه این کشور در محدوده شینگن است، افرادی که اقامت پرتغال را کسب می نمایند به راحتی می توانند در کشورهای اروپایی بدون ویزا رفت و آمد نمایند. لازم به ذکر است مهاجرینی که تابعیت این کشور را اخذ می نمایند، به راحتی می توانند در انتخابات، علاوه بر رای دادن اعلام کاندیداتوری نمایند. لازم به ذکر است با توجه به اینکه این کشور دارای اقتصادی قوی می باشد، افراد از لحاظ مالی در آرامش کامل می باشند.

اقامت پرتغال از طریق تولد

یکی از راه های دریافت اقامت پرتغال، تولد در خاک این کشور می باشد. پدر و مادرانی که قصد دارند برای کودک خود پاسپورت پرتغالی دریافت نمایند، می توانند نوزاد خود را در خاک این کشور به دنیا بیاورند و سپس برای دریافت پاسپورت پرتغالی برای کودک خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است پدران و مادرانی که قصد دریافت پاسپورت پرتغالی برای کودک خود دارند، باید حداقل به مدت یک سال در خاک این کشور اقامت داشته باشند.

 اقامت پرتغال

اقامت پرتغال

اقامت پرتغال به وسیله سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت پرتغال سرمایه گذاری در بخش های مختلف این کشور می باشد. اولین راه سرمایه گذاری در این کشور خرید ملک در پرتغال می باشد. افراد باید ملکی را به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو خریداری نمایند. در این صورت افراد نه تنها مجوز اقامت خود، بلکه مجوز اقامت خانواده خود برای مدت ۱ سال را دریافت می نمایند. اعتبار اقامت افراد تا ۵ سال تمدید می شود و سپس مجوز اقامت دائم صادر می گردد. از دیگر روش های سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در بخش های مختلف و پروژه هایی که در این کشور در حال انجام هستند، می باشد. افراد می توانند با مبلغ کمتری نسبت به خرید خانه یعنی مبلغی برابر با ۳۵۰ هزار یورو به راحتی اقامت این کشور را اخذ نمایند. گفتنی است در این روش نیاز به حضور مداوم افراد نمی باشد و فقط سالی یک بار باید اقامت خود را در این کشور تمدید نمایند. افراد می توانند با ثبت شرکت به عنوان یک سرمایه گذاری اقامت پرتغال را اخذ نمایند.

 اقامت پرتغال

اقامت پرتغال

اقامت پرتغال با ازدواج

متقاضیان می توانند اقامت پرتغال را از طریق ازدواج با فردی که مقیم کشور پرتغال می باشد، کسب نمایند. لازم به ذکر است که با توجه به اینکه تقلب هایی به مانند ازدواج های صوری برای دریافت اقامت پرتغال صورت می گیرد، سفارت این کشور به این موضوع توجهی ویژه دارد. لذا افراد باید مدارک ازدواج خود را به صورت دقیق به سفارت این کشور ارائه دهند. گفتنی است افراد متقاضی که با ازدواج اقامت پرتغال را دریافت می نمایند، باید ۳ سال صبر کنند و بعد از آن برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند.

 اقامت پرتغال

اقامت پرتغال

اقامت پرتغال به وسیله تحصیل در این کشور

یکی از راه های دریافت اقامت پرتغال تحصیل در این کشور می باشد. افرادی که از لحاظ سطح علمی در درجه بالایی قرار دارند، می توانند در یکی از موسسات آموزش عالی این کشور ثبت نام نمایند و اقامت این کشور را برای مدت زمانی که در این کشور به تحصیلی می پردازند، دریافت کنند. گفتنی است مدت اقامت این افراد بستگی به مقطع تحصیلی مورد نظر و زمان تحصیل آن ها دارد. لذا افراد بعد از اتمام تحصیلشان باید خاک این کشور را ترک نمایند، مگر اینکه بعد از پایان تحصیل خود، با پیشنهادهای کاری روبرو شوند و بتوانند اقامت پرتغال را کسب نمایند.

 اقامت پرتغال

اقامت پرتغال

اقامت در کشور پرتغال

در پایان می توان گفت جهت کسب اقامت پرتغال، راه های مختلفی وجود دارد و ما سعی کردیم تا مهمترین آن ها را برای افراد مورد بررسی قرار دهیم. توصیه ما این است که از آژانس های مسافرتی معتبر و خبره که در امر دریافت ویزاهای دائم و موقت فعالیت می نمایند بیشتر استفاده نمایید، زیرا آن ها به قوانین روز آگاهی بیشتری دارند و مسیر دریافت اقامت پرتغال را برای شما کوتاه تر خواهند نمود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای نمایشگاهی پرتغال ویزای نمایشگاهی پرتغال یکی از پر طرفدارترین ویزاهای کشور پرتغال می باشد. این ویزا برای افرادی که...

سفر به پرتغال هر ساله سفر به پرتغال مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد چرا که تاریخی بودن...

درباره پرتغال کشور پرتغال یکی از مشهورترین و زیباترین کشورهای قاره اروپا می باشد که در جنوب غربی اروپا واقع...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر