اقامت لیتوانی

اقامت لیتوانی | مدارک لازم – راه های اقامت

۲۲ مهر ۱۳۹۷

اقامت لیتوانی

برای اخذ اقامت لیتوانی باید با قوانین و مقررات مهاجرت به این کشور آشنا شوید. لیتوانی یکی از کشورهای پرطرفداری است که سالانه افراد زیادی در صدد دریافت اقامت آن هستند. با ما همراه باشید تا شما را با مهم ترین روش های دریافت اقامت لیتوانی آشنا کنیم.

روادید لیتوانی

در طی چندین سال اخیر افراد زیادی برای مهاجرت به کشورهای خارجی اقدام کرده‌اند. معمولا انتخاب مقصد بستگی به نیاز افراد و هدفشان از مهاجرت دارد. لیتوانی یکی از کشورهایی است که در طی چند سال گذشته افراد زیادی برای اخذ اقامت لیتوانی اقدام کرده اند. لیتوانی یکی از کشورهای جذاب اروپایی است که دارای تاریخ و فرهنگ منحصر به فردی بوده و همین عامل باعث جذب گردشگران زیادی شده است. وجود جاذبه های گردشگری متنوع، برخورداری از دانشگاه های خوب و شرایط اقتصادی مناسب باعث شده افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد خود جهت مهاجرت انتخاب کنند. اگر قصد مهاجرت به لیتوانی را دارید ابتدا باید هدف خود از سفر به این کشور را تعیین کنید سپس متناسب با آن برای دریافت روادید لیتوانی اقدام کنید.

اقامت لیتوانی
اقامت لیتوانی

آشنایی با کشور لیتوانی

لیتوانی در شمال شرق اروپا واقع شده است. این کشور بزرگترین کشور در حوزه بالتیک به شمار می رود. کشور لیتوانی با بلاروس، لتونی، لهستان، روسیه و دریای بالتیک هم مرز است. این کشور جمعیتی نزدیک به ۲٫۳ میلیون نفر دارد و دارای ده استان می باشد. هر استان در این کشور شامل ۶۰ شهرستان هستند. مهم ترین شهرهای این کشور شامل ویلنیوس (پایتخت لیتوانی)، بندر کلاپیدا، کاواناس و شهر فستیوالی پلانگاه هستند. زبان مردم این کشور لیتوانیایی بوده و دین رسمی اکثریت مردم نیز مسیحیت می باشد.

اقامت لیتوانی
اقامت لیتوانی
اقامت لیتوانی
اقامت لیتوانی

مهاجرت به لیتوانی

لیتوانی به دلیل شرایط خوبی که دارد به یکی از کشورهای پرطرفدار در زمینه مهاجرت تبدیل شده است و به همین دلیل افراد زیادی درصدد دریافت اقامت لیتوانی هستند. مهم ترین دلایلی که باعث انتخاب لیتوانی برای مهاجرت می شوند به شرح زیر هستند:

-امنیت اجتماعی در کشور لیتوانی بالا است.

-از طریق دریای بالتیک به آب های آزاد راه دارد.

-دارای خدمات گسترده ای از شبکه های معتبر در بانک های بین المللی است.

-زیر ساخت حمل و نقل آن به اتحادیه اروپا متصل است.

-هزینه های زندگی در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی پایین است.

در ادامه این مطلب به معرفی انواع روش های اخذ اقامت لیتوانی اشاره می کنیم.

اقامت لیتوانی از نوع تحصیلی

یکی از راه های دریافت اقامت لیتوانی تحصیل در این کشور است. دانشگاه های لیتوانی در مقاطع تحصیلی مختلف اقدام به جذب دانشجوی خارجی می کنند که این می تواند دلیلی برای دریافت اقامت لیتوانی باشد. در ابتدا باید با کلیه شرایط مربوط به دانشگاه های مختلف لیتوانی آشنا شوید تا بتوانید بهترین دانشگاه را برای تحصیل در رشته تحصیلی خود انتخاب کنید سپس متناسب با قوانین دانشگاه درخواست پذیرش می کنید در صورتی که نامه پذیرش شما توسط دانشگاه تایید شد می توانید برای یک سال اقامت این کشور را دریافت کنید. البته این مدت قابل تمدید است و می توانید توسط آن اقامت لیتوانی را برای خود بدست آورید.

اقامت لیتوانی
اقامت لیتوانی

مدارک لازم برای دریافت اقامت لیتوانی با روش تحصیلی

شخص برای دریافت اقامت لیتوانی باید مدارک زیر را تهیه کند:

گذرنامه، ویزای لیتوانی، عکس چهار در شش، گواهینامه، ارائه مدارکی که نشان دهنده بودجه کافی فرد برای زندگی در لیتوانی باشد، ارائه اسناد مربوط به محل اقامت فرد، ارائه مدارک مربوط به بیمه.

اخذ اقامت لیتوانی از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت لیتوانی ازدواج است. در این روش شخص می تواند با کسی که تابعیت لیتوانی را دارد طبق قوانین این کشور ازدواج کند و اقامت لیتوانی را دریافت کند. البته این روش شرایط مخصوص به خود را دارد که باید رعایت شوند.

-در زمان ارسال درخواست به منظور دریافت تابعیت کشور لیتوانی شخص حق اقامت دائم در این کشور را ندارد.

-شخصی که این درخواست را ارسال می کند نباید شرایط زیر را داشته باشد.

  • نباید به سن ۶۵ سال رسیده باشد.
  • افرادی که اختلالات روانی مزمن دارند.
  • افرادی که امتیاز آنها زیر ۰-۵۵ است.
  • افرادی که سن متقاعد کننده نداشته باشند.
اقامت لیتوانی
اقامت لیتوانی

اخذ اقامت لیتوانی از طریق کار

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت لیتوانی پیدا کردن کار در این کشور است. شما می توانید در یک شرکت لیتوانیایی کار پیدا کنید تا در این صورت موفق به دریافت اقامت در این کشور شوید. اجازه اقامت در این کشور منجر به دریافت حق اقامت در یک دوره مشخص می شود. فرد ابتدا باید در یک شرکت لیتوانی استخدام شود البته صلاحیت فرد و تجربه کاری وی از شرایط اساسی برای دریافت مجوز کار هستند. شخص باید مدارکی از جمله گواهی دوره های مختلف، آموزش های علمی، دیپلم و … را داشته باشد. ضمنا این شخص باید حداقل دو سال سابقه کار در طی چند سال گذشته داشته باشد تا بتواند برای دریافت کار در کشور لیتوانی اقدام کند. قبل از شروع کار در این کشور باید مدارک مربوطه را ارسال کنید تا مجوز کار برای شما صادر شود. البته لازم به ذکر است که اجازه کار در لیتوانی با اجازه اقامت در این کشور تفاوت دارد. زمانی که مجوز کار در لیتوانی برای شما صادر شد از نظر قانونی حق اقامت و کار در این کشور به شما داده می شود.

اقامت لیتوانی
اقامت لیتوانی

اقامت لیتوانی از طریق سرمایه گذاری

از دیگر روش های دریافت اقامت لیتوانی سرمایه گذاری در این کشور است. شما در این روش می توانید اقامت دائم یا شهروندی لیتوانی را دریافت کنید. روش سرمایه گذاری به منظور کمک به اقتصاد لیتوانی در نظر گرفته شده است به همین منظور شخص سرمایه گذار باید تاثیر مثبتی بر اقتصاد کشور داشته باشد. این روش معمولا برای سرمایه داران و افراد ثروتمند قابل استفاده است. در این روش هم سطح اقتصاد کشور بهبود پیدا می کند و هم افراد بیشتری در کشور لیتوانی جذب کار می شوند. با دریافت اقامت لیتوانی از طریق سرمایه گذاری به شما حق اقامت در اروپا داده خواهد شد و می توانید به راحتی به سایر کشورهای اروپایی سفر کنید. از آنجایی که کشور لیتوانی دارای ۷ منطقه آزاد تجاری است برای سرمایه گذاری موقعیت بسیار خوبی را فراهم می کند. شرکت های موجود در مناطق اقتصادی از مالیات بر سود سهام، مالیات بر املاک و مستغلات معاف هستند.

مزایای اخذ اقامت لیتوانی

دریافت اقامت لیتوانی مزایای زیادی دارد. همانطور که متوجه شدید لیتوانی عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است بنابراین با دریافت اقامت این کشور به راحتی می توانید به سایر کشورهای اروپایی از جمله اتریش، فرانسه، یونان، آلمان و … بدون نیاز به ویزا و هیچ گونه محدودیتی سفر کنید و از مزایای آنها بهره ببرید. این کشور شرایط اقتصادی خوبی دارد و هزینه های زندگی نیز در آن کم است. کسانی که ساکن لیتوانی هستند راحت تر می توانند برای دریافت اقامت کشورهایی از جمله استرالیا، کانادا، بریتانیا و … اقدام کنند. بنابراین اگر قصد مهاجرت به لیتوانی را دارید ابتدا با شرایط انواع مهاجرت ها آشنا شوید تا بهترین روش را برای دریافت اقامت لیتوانی انتخاب کنید. استفاده از کارشناسان خبره و باتجربه آژانس های مسافرتی معتبر در این زمینه می تواند کمک خوبی برای شما باشد تا با کمک آنها اقدام به رزرو وقت سفارت لیتوانی نمایید.

اقامت لیتوانی
اقامت لیتوانی
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

روادید لیتوانی به دلایل مختلف تقاضا برای سفر به خارج از کشور و مهاجرت در این سال ها افزایش یافته...

ویزای تحصیلی لیتوانی اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی لیتوانی را دارید ادامه این مقاله را مطالعه نمایید، این کشور شرایط...

سفر به لیتوانی کشور لیتوانی یکی از زیباترین و خوش آب و هوا ترین کشورهای قاره اروپا می باشد که...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر