اقامت لهستان

چگونه می توانیم برای اقامت لهستان اقدام کنیم؟

۲۱ مهر ۱۳۹۷

اقامت لهستان

کشور لهستان با برخورداری از شرایط اقلیمی، اشتغالی و هزینه ای مناسب، افراد زیادی را از سراسر جهان جذب خود می کند و البته برای این منظور باید اقامت لهستان را دریافت نمود. دریافت اقامت در کشور لهستان شرایط و قوانین خاصی دارد که در این مقاله به آنها اشاره خواهد شد. اگر تمایل دارید اقامت در لهستان را اخذ نمایید اما از نحوه و چگونگی انجام آن مطلع نیستید، این مقاله را تا انتها پیگیری نمایید.

اقامت لهستان
اقامت لهستان

چرا اقامت کشور لهستان؟

خیلی از افراد می پرسند چرا اقامت دائم در لهستان را انتخاب کنیم؟ اقامت در لهستان چه مزیت هایی دارد؟ در پاسخ باید گفت: کشور لهستان جزو کشورهای مرفه جهان می باشد. بنابراین شرایط رفاهی افراد مقیم آن نیز مطلوب خواهد بود. با اخذ اقامت لهستان شما نیز می توانید از این شرایط مناسب رفاهی بهره مند شوید. فرصت های شغلی که در این کشور یافت می شود به شما این امکان را می دهد که یک شغل مناسب برای خود انتخاب کنید. بدین ترتیب با دریافت اقامت دائم لهستان از این زمینه ها و فرصت های شغلی استفاده خواهید کرد. جهت اخذ ویزای لهستان اولین مرحله رزرو وقت سفارت لهستان میباشد که میتوانید در این زمینه از آژانس های مسافرتی معتبر کمک بگیرید.

آب و هوای مناسب کشور لهستان می‌تواند دلیل و انگیزه دیگری برای اخذ اقامت در لهستان باشد. لازم است بدانید با دریافت اقامت در لهستان می توان به راحتی به همه کشورهای عضو شینگن رفت و آمد کنید. افرادی که اقامت در لهستان دارند ویزای آمریکا و استرالیا را آسان تر دریافت می کنند. هزینه های زندگی در لهستان پایین می باشد بنابراین برای یک زندگی کم هزینه می توان اقامت در لهستان را اخذ کرد. نرخ جرم نیز در لهستان، کم است و با اخذ اقامت لهستان می توان یک زندگی آسوده را تجربه کرد. اگر بتوانید اقامت لهستان را بگیرید از تسهیلات بلند مدتی که این کشور برای خرید مسکن و ماشین می دهد، نیز می توانید استفاده کنید. پس از گذشت ۵ سال از اقامت در لهستان، امکان گرفتن پاسپورت لهستان نیز برای شما فراهم می شود. احتمالا با این دلایل، به اندازه کافی برای اخذ اقامت در لهستان قانع شده اید. البته این نکته را فراموش نکنید که برای اقامت در لهستان باید زبان لهستانی را بیاموزید، اما این زبان جزو زبان های سخت می باشد.

اقامت لهستان
اقامت لهستان

چگونه می توان اقامت لهستان را دریافت نمود؟

برای دریافت اقامت لهستان به چند طریق می توان اقدام نمود:

 • دریافت اقامت در لهستان با ثبت شرکت در لهستان
 • دریافت اقامت در لهستان از طریق سرمایه گذاری در لهستان
 • اخذ اقامت در لهستان از طریق استخدام در کشور لهستان
 • اخذ اقامت در لهستان از طریق ازدواج با اتباع لهستانی

دریافت اقامت لهستان با ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان، زمینه اشتغال بیشتر در این کشور را فراهم می نماید. از طرفی درآمدهای حاصل از مالیات های پرداختی توسط این شرکت، سبب استقبال کشور لهستان از اینگونه پروژه ها می شود. به همین خاطر افرادی که در کشور لهستان یک شرکت ثبت کنند به راحتی می توانند اقامت لهستان را دریافت نمایند. خانواده این اشخاص نیز می توانند از این طریق، اقامت در لهستان را اخذ نمایند. در مورد هزینه های ثبت شرکت در لهستان باید گفت حداقل آن ۱۵۰۰۰ یورو می باشد. در صورت ضرورت به دریافت وام، باید به نسبت ارزش پروژه، سرمایه را افزایش داد. فرایند ثبت شرکت و کارهای مربوط به آن در لهستان حدود ۳ ماه زمان می برد. کشور لهستان از نظر سرمایه در گردش و فعالیت شرکت، محدودیتی قائل نشده است. یعنی در صورتی که فعالیت شرکت صفر هم باشد منع قانونی ندارد. اقامت در لهستان که از طریق ثبت شرکت در این کشور صادر می شود، در ابتدا یک ساله است و تا ۵ سال بعد باید به صورت سالانه تمدید شود. اما پس از آن به صورت دائم خواهد بود. سالانه بسیاری از مسافرین با تور لهستان به این کشور سفر میکنند تا در هزینه های سفر صرفه جویی گردد.

اقامت لهستان
اقامت لهستان

دریافت اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری در لهستان

با سرمایه گذاری در کشور لهستان می‌توان اقدام به دریافت اقامت در لهستان هم برای خود و هم برای خانواده خود کرد. از آنجایی که مالیات در کشور لهستان پایین است و اقتصاد آن از ثبات خوبی برخوردار می باشد و همچنین زمینه ورود به بازارهای جهانی فراهم است، به راحتی می توان در این کشور سرمایه گذاری نمود. در واقع برای دریافت اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور لازم است که تراز مالی مثبت سالانه خود را حفظ نمود.

اخذ اقامت لهستان از طریق استخدام در کشور لهستان

با آغاز استخدام در کشور لهستان می توان به راحتی اقامت در کشور لهستان را دریافت نمود. در واقع اخذ اقامت در لهستان به این طریق، خیلی سریع تر از سایر روش ها است. در کشور صنعتی لهستان، فرصتی ویژه برای استخدام متخصصین در این بخش ایجاد کرده است. از جمله شرکت های معتبر لهستان، شرکت مونوپولیس است که درخواست دهندگان اقامت لهستان را استخدام می نماید و ظرف یک ماه اقامت لهستان به آنها داده می شود. در واقع اگر بتوانید از این طریق اقامت در کشور لهستان را دریافت نمایید با توجه به این که یک شغل مناسب نیز پیدا کرده اید، قطعا زندگی خوبی را در این کشور آغاز خواهید کرد.

اقامت لهستان
اقامت لهستان

اخذ اقامت لهستان از طریق تحصیل در این کشور

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت لهستان، از طریق ادامه تحصیل می باشد. دانشگاه های کشور لهستان، در سطح علمی بالایی قرار دارند و پذیرای دانشجویان مستعد از سراسر جهان می باشند. لازم به ذکر است که دانشگاه های لهستان عموما در مقاطع تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکترا اقدام به جذب دانشجو از سایر کشورها می‌نمایند و کمتر اتفاق می افتد که دانشجویان در مقطع کارشناسی را جذب کنند. البته گرفتن اقامت در کشور لهستان از این طریق زمان بر می باشد یعنی حداقل ۱۰ سال برای این کار زمان لازم است.

اقامت لهستان
اقامت لهستان

اخذ اقامت لهستان از طریق ازدواج

هر یک از اتباع خارجی که با شهروندان لهستانی ازدواج نمایند می توانند، اقامت در کشور لهستان را دریافت نمایند. در واقع مدارک ازدواج با شهروند لهستانی باید به سفارت لهستان ارائه نمود و پس از حداکثر ۳ سال می توان اقامت لهستان را اخذ کرد. ازدواج سوری با شهروند لهستانی، صرفا جهت اخذ اقامت لهستان، در صورت محرز شدن منجر به ابطال اقامت شما می گردد. همچنین دولت لهستان نیز مجازات هایی را در این زمینه، در نظر گرفته است. برای این که ازدواج خود در خارج از کشور را ثبت کنید، باید درخواست خود را به USC ارائه نمایید تا گواهی ازدواج خارجی به لهستانی منطبق گردد. برای این منظور می‌بایست سوابق بیان کننده وضعیت مدنی خود که به زبان لهستانی ترجمه شده است به همراه کارت شناسایی یا گذرنامه خود و همسر و همچنین گواهی پرداخت تمبر را ارسال نمایید.

اقامت لهستان
اقامت لهستان

مدارک لازم برای دریافت اقامت لهستان

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت لهستان عبارتند از:

 • چهار نسخه از درخواست اقامت در لهستان
 • چهار قطعه عکس جدید
 • کپی از پاسپورت درخواست دهنده اقامت لهستان
 • گواهی اجازه کار در کشور لهستان
 • گواهی قرارداد کار در لهستان
 • گواهی بیمه بهداشت و درمان
 • گواهی بیان کننده وضعیت مالی فرد متقاضی اقامت در لهستان
 • مجوز قانونی جهت اشتغال و یا تحصیل در کشور لهستان
 • تاییدیه پرداخت مالیات توسط متقاضی اقامت در کشور لهستان
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بلیط کراکوف شهر کراکوف یکی از شهرهای بزرگ و پایتخت سابق کشور لهستان است. وجود جاذبه های تاریخی و فرهنگی...

ویزای توریستی لهستان اگر به تازگی سفر تفریحی به یک کشور اروپایی و از جمله لهستان را در برنامه خود...

وقت سفارت لهستان لهستان یکی از مقاصد گردشگران و دیگر افراد برای سفر می باشد. اگر شما هم تصمیم گرفته...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر