اقامت لتونی

اقامت لتونی | مزایای اخذ – شرایط و روش های اخذ اقامت – مدارک مورد نیاز

۲۲ مهر ۱۳۹۷

اقامت لتونی

گرفتن اقامت لتونی به نسبت سایر کشورهای اروپایی کار آسان تری است. البته جای رشد این کشور نیز بسیار زیاد است. با گرفتن اقامت دائم لتونی شما می توانید از امکانات و مزایای مختلفی نیز بهره مند شوید.

آشنایی با کشور لتونی

لتونی کشوری کوچک اما بسیار زیبا است که در شمال اروپا واقع شده است و با روسیه، لیتوانی، بلاروس و استونی مرز مشترک دارد. لتونی با این که وسعت چندان زیادی ندارد، اما توانسته است در اکثر زمینه ها جزء سردمداران و پیشگامان باشد. این کشور در زمینه وضعیت تحصیلی و آموزش کیفیت مناسبی دارد و برای افرادی که علاقه مند هستند، راحت تر در اروپا تحصیل کنند و یا اقامت بگیرند، گزینه بسیار مناسبی است. از طرف دیگر به لحاظ وضعیت معیشتی و سطح زندگی نیز در وضعیت خوبی قرار گرفته است و اکثر مردم رفاه نسبی را دارند. نرخ بیکاری در این کشور چندان بالا نیست و شما حتی به عنوان یک مهاجر هم می توانید شغل مناسبی در لتونی بیابید. به همین خاطر است که لتونی می تواند دروازه خوبی برای ورود به اروپا باشد. اگر شما هم قصد دارید با اخذ اقامت لتونی، تجربه زندگی در اروپا را کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم، خواندن این مقاله را به هیچ وجه از دست ندهید.

اقامت لتونی
اقامت لتونی

اقامت در لتونی

از آن جایی که لتونی یا لاتویا یکی از کشورهای کوچک اروپا است که چند سالی است که از شوروی جدا شده است و به طور مستقل اداره می شود، می توان گفت شرایط سفر به این کشور و یا حتی مهاجرت و اخذ اقامت لتونی کار به نسبت آسان تری از دیگر کشورهای مشهور اروپایی می باشد. به همین خاطر افراد زیادی لتونی را برای ورود به اروپا انتخاب می کنند. گرفتن اقامت لتونی برای هر فردی میسر است؛ مشروط به اینکه بر طبق قوانین مهاجرتی این کشور روند کار انجام شود. یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود، افراد زیادی اقامت لتونی را بگیرند، شرایط زندگی و هزینه های معیشت در این کشور می باشد. برای افرادی که برای اولین بار است می خواهند در یک کشور اروپایی زندگی کنند، شاید تامین هزینه های زندگی کار چندان راحتی نباشد؛ اما می توانیم این مژده را به شما بدهیم که هزینه های زندگی در لتونی بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی است.

مزایای اخذ اقامت لتونی

زندگی در لتونی و اخذ اقامت این کشور می تواند مزایای بسیار زیادی برای مهاجران داشته باشد که در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم.

  • با اخذ اقامت لتونی می توانید به راحتی به تمام کشورهای عضو شینگن و بدون اخذ ویزای لتونی سفر کنید.
  • شما با اخذ اقامت لتونی می توانید تجارت آزاد با دیگر افراد از دیگر کشورهای جهان را تجربه کنید.
  • در صورت مهاجرت به لتونی شما مانند یک شهروند عضو این کشور هستید و می توانید از خدمات درمانی، آموزشی و سایر خدمات به صورت رایگان بهره مند شوید.
  • با گرفتن اقامت دائم لتونی می توانید در دیگر کشورهای اروپایی به راحتی تحصیل کنید و یا به ادامه کار بپردازید.
  • در صورت مهاجرت به لتونی می توانید پس از گذشت ۵ سال زندگی در این کشور گذرنامه و پاسپورت اروپایی دریافت کنید.

و در یک کلام با اخذ اقامت لتونی می توانید به یک شهروند رسمی اتحادیه اروپا تبدیل شوید و از همه امتیازات دیگر شهروندان اروپایی بهره مند شوید.

شرایط و روش های اخذ اقامت لتونی

برای دریافت اقامت دائم لتونی شرایط و روش های مختلفی وجود دارد. البته روش های اخذ اقامت لتونی کمی محدودتر از دیگر کشورهای اروپایی است. برای مثال شما از طریق ازدواج یا خرید ملک نمی توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور تلاش کنید. اما روش های دیگری نیز وجود دارد. شما با تحصیل در لتونی می توانید در ابتدا اقامت موقت و پس از چند سال اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید. همچنین از طریق کار نیز می توانید اقامت لتونی را بعد مدت زمان حداقل ۵ سال زندگی در این کشور به دست بیاورید. دیگر روشی که می توان برای اخذ اقامت لتونی استفاده کرد، ثبت شرکت در لتونی و سرمایه گذاری و تجارت در این کشور است. شما از این طریق نیز می توانید راحت تر اقامت دائم لتونی را برای خود و اطرافیانتان بگیرید.

اخذ اقامت لتونی از طریق ثبت شرکت

یکی از راه های بسیار خوب برای گرفتن اقامت لتونی ثبت شرکت در این کشور می باشد. برای ثبت شرکت در لتونی شما می توانید نمایندگی شرکت خود در ایران را به این کشور منتقل کنید و یا به طور مستقل در لتونی یک شرکت تاسیس کنید. خوشبختانه این کشور برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت تسهیلات بسیار خوبی را برای افراد ایجاد کرده است. البته شما باید یک میزان خاص سرمایه اولیه داشته باشید. در این صورت مالیات اخذ شده از شما بسیار پایین خواهد بود و حتی شما می توانید از وام ها و تسهیلات بانکی نیز استفاده نمایید. همچنین شما قادر خواهید بود با دیگر شرکت های اروپایی به راحتی روابط آزاد تجاری داشته و کار کنید.

اقامت لتونی
اقامت لتونی

اخذ اقامت لتونی از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت لتونی، اقامت از طریق تحصیل در مراکز آموزشی و دانشگاه های این کشور می باشد. به این صورت که شما ابتدا می بایست شرایط دانشگاه های لتونی را بررسی کنید و سپس برای اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور تلاش کنید. در این حالت اگر به شما پذیرش بدهند، شما می توانید ویزا و اقامت موقت لتونی را دریافت کنید. اما اگر مدت بیشتری را در این کشور اقامت کنید، می توانید برای اخذ اقامت دائم نیز تلاش کنید. البته این را باید در نظر بگیرید که شما در حین تحصیل نمی توانید مانند یک شهروند عادی کار هم بکنید. البته شما تنها به میزان خاصی (از بابت ساعت کاری) قادر به کار کردن هستید.

اقامت لتونی
اقامت لتونی

اخذ اقامت لتونی از طریق کار و تجارت

معمولا افراد زیادی برای ادامه کار قصد دارند که به اروپا سفر کنند؛ اما این را نیز باید مد نظر قرار دهند که اخذ ویزای کار در کشورهای اروپایی یکی از سخت ترین کارهای ممکن است. به همین خاطر پیشنهاد می شود از طریق کشور لتونی برای اخذ این نوع ویزا اقدام کنید. به صورت کلی هر شرکت اروپایی که قصد استخدام افرادی را داشته باشد، باید آگهی استخدام خود را به مدت ۳ ماه در کشور خود، ۳ ماه در اتحادیه اروپا و سپس در سراسر جهان منتشر کند. شما در حالت آخر می توانید برای استخدام در شغل مورد نظر خود اقدام کنید. پس از این کار کارفرمای شما یک دعوت نامه برای شما ارسال می کند و می توانید از این طریق به طور موقت ویزای کاری دریافت کنید و اقامت لتونی را دریافت نمایید. اما برای اخذ اقامت دائم لتونی باید به مدت ۵ سال در این کشور زندگی کرده و کار کنید.

اقامت لتونی
اقامت لتونی

مدارک مخصوص مورد نیاز برای اخذ اقامت لتونی

به طور کلی برای مهاجرت به لتونی از راه های مختلف، نیازمند جمع آوری مدارکی هستید. تعداد زیادی از این مدارک جنبه عمومی دارند و البته برخی دیگر نیز بسته به روش مهاجرت می تواند متفاوت باشد. برای مثال شما برای اخذ اقامت لتونی از طریق تحصیل باید مدارک تحصیلی خود به همراه فرم پذیرش و نمرات را داشته باشید. یا برای ثبت شرکت باید مدارک ثبت شرکت، مدارک بانکی و مالی را جمع آوری کنید.

اقامت لتونی
اقامت لتونی
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای لاتویا لاتویا از کشورهایی است که عضو اتحادیه اروپا و از کشورهای اروپایی است، پس با وجود این موضوع...

سفر به لتونی با توجه به این که اکثر علاقه مندان به گردشگری اطلاعات کمی از کشور لتونی دارند در...

ویزای توریستی لاتویا برای سفر به لاتویا نیاز به ویزا خواهید داشت زیرا این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد....

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر