اقامت فرانسه

اقامت فرانسه | مزایای اخذ اقامت – مدارک لازم – راه های اخذ اقامت

۱ آبان ۱۳۹۷

اقامت فرانسه

اگر شما هم جز افرادی هستید که می خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ اقامت فرانسه و مهاجرت به این کشور به دست بیاورید، بهتر است با ما همراه باشید. ما در ادامه این مقاله می خواهیم شما را با انواع روش های مهاجرت به فرانسه و زندگی در این کشور آشنا کنیم.

اقامت فرانسه

هر روزه به تعداد افرادی که قصد دارند به فرانسه مهاجرت کنند و اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند، افزوده می شود. فرانسه یکی از پیشرفته ترین و شناخته شده ترین کشور های جنوب غرب اروپا است که در تمامی زمینه ها من جمله گردشگری و صنعت پیشرفت های بسیار خوبی داشته است. بسیاری از افراد نیز این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می کنند و به دنبال دریافت اقامت دائم فرانسه هستند. اگر شما هم می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، در ادامه می توانید با انواع روش های دریافت اقامت فرانسه آشنا شوید. جهت اخذ ویزای فرانسه به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید و اقدام به رزرو وقت سفارت فرانسه نمایید.

اقامت فرانسه
اقامت فرانسه

مزایا اخذ اقامت فرانسه و مهاجرت به این کشور

اخذ اقامت یک کشور و به خصوص فرانسه که یک کشور اروپایی و عضو اتحادیه اروپا است، مزایای بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. شما با داشتن اقامت فرانسه می توانید بدون اخذ ویزا به سایر کشورهای اروپایی سفر کنید و حتی در این کشورها به کار بپردازید. نکته دوم در خصوص افرادی است که کارهای تجاری بین المللی انجام می دهند و به دلیل مشکلات بانکی، امکان بهبود کارشان در کشور وجود ندارد. این افراد با دریافت اقامت دائم فرانسه می توانند با دیگر شرکت های بین المللی روابط آزاد تجاری داشته و از این فرصت برای بهبود و توسعه کارشان استفاده کنند. تحصیل در فرانسه برای افرادی که اقامت دائم و تابعیت این کشور را دارند، رایگان بوده و شما بدون هیچ شهریه ای می توانید در مراکز آموزش دولتی این کشور به تحصیل بپردازید. علاوه بر این شما از حقوق شهروندی برخوردار بوده و می توانید از انواع امکانات و به ویژه خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان استفاده نمایید. این ها تنها چند مورد از مزایای اقامت فرانسه می باشند.

اقامت فرانسه
اقامت فرانسه

مدارک لازم برای اخذ تابعیت و اقامت فرانسه

بهتر است پیش از اقدام برای اخذ اقامت فرانسه نسبت به جمع آوری مدارک مورد نیاز برای این کار تلاش کنید. در ادامه لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ تابعیت و اقامت دائم فرانسه را مشاهده خواهید کرد:

– فرم درخواست اخذ اقامت دائم و تابعیت فرانسه

– اصل شناسنامه به همراه متن ترجمه شده از آن

– اطلاعات کلی شامل اطلاعات هویتی و اطلاعات تماس

– مدرک زبانی که نشان دهد شما به زبان رسمی کشور فرانسه مسلط هستید.

– مدرکی که نشان دهد شما سوء سابقه ندارید.

– گواهی اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار

– گواهی ازدواج و اطلاعات همسر در صورت ازدواج

اقامت فرانسه
اقامت فرانسه

شرایط استثنائی برای اقامت فرانسه

درخواست اقامت دائم کار چندان راحتی نیست و در مواردی ممکن است شما مجبور شوید، چندین سال در این کشور زندگی کنید و از روش خاصی برای اخذ اقامت فرانسه تلاش کنید. اما نگران نباشید. برخی افراد که شرایط خاصی داشته باشند، به راحتی و بدون این شرایط می توانند نسبت به اخذ تابعیت و اقامت فرانسه اقدام کنند. معمولا به این افراد به سرعت و با شرایط آسان تری اقامت دائم فرانسه را می دهند. البته افراد دیگری نیز می توانند از این شرایط استفاده کنند. برای مثال افرادی که در یک کشور فرانسوی زبان زندگی کرده و در یک مرکز آموزشی زبان فرانسه به مدت حداقل ۵ سال تحصیل کرده اند. اگر شما هم جزء یکی از این افراد باشید، خیلی راحت تر می توانید برای اخذ اقامت دائم فرانسه تلاش کنید.

راه های اخذ اقامت فرانسه

راه های مختلفی برای دریافت اقامت فرانسه وجود دارند. شما می توانید بنا به شرایط خود از بهترین روش ممکن استفاده کنید. برای دریافت ویزای دائم فرانسه شما می توانید از روش های اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج، تحصیل در دانشگاه های فرانسه، تولد فرزند، سرمایه گذاری در فرانسه، کار در یک شرکت فرانسوی، خرید ملک و … استفاده نمایید. برای مثال شما با سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در کشور فرانسه می توانید اقامت دائم این کشور را برای خود و همچنین خانواده تان دریافت کنید. همچنین شما با کار در کشور فرانسه بعد از یک مدت زمان خاص می توانید اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده تان دریافت نمایید.

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

ازدواج یکی از اولین راه های اخذ تابعیت فرانسه است. البته در سال های اخیر شرایط سخت تری برای این روش در نظر گرفته شده است. چرا که در گذشته برخی افراد از این مسئله سوء استفاده کرده و برای مثال پس از یک ازدواج سوری و اخذ تابعیت فرانسه، تصمیم به طلاق می گرفتند. در این جا باید عرض کنیم که شما می توانید با یک مرد یا زن که تبعه کشور فرانسه است و یا اقامت دائم این کشور را دارد، ازدواج کنید و شما نیز اقامت فرانسه را اخذ نمایید. اما باید توجه داشته باشید که هرگونه سوء استفاده از این روش به ضرر شما بوده و می تواند تبعات بدی داشته باشد. فرد تبعه فرانسه باید توانایی مالی اداره یک زندگی دو نفره را داشته باشد و تمامی مدارک مبنی بر ازدواج و واقعی بودن این ازدواج را ارائه نماید.

اقامت فرانسه
اقامت فرانسه

اخذ اقامت فرانسه از طریق تولد

روش دیگری که برای اخذ تابعیت کشور فرانسه پیشنهاد می شود، تولد در خاک کشور فرانسه است. به این ترتیب کودکی که در خاک فرانسه متولد می شود، اما تابعیت این کشور را ندارند، دو هفته پس از تولد می توان برای آن ها تابعیت فرانسه را اخذ کرد. البته شرایط خاص دیگری برای این منظور وجود دارد. برای مثال فردی که در خاک فرانسه متولد شده است، باید از سن ۱۱ سالگی به مدت ۵ سال متوالی در این کشور زندگی کند و در یک مدرسه فرانسوی مشغول به تحصیل باشد. در این صورت در سن ۱۸ سالگی می تواند تابعیت کامل این کشور را اخذ کرده و از حقوق شهروندی نیز بهره مند شود. افرادی که والدین فرانسوی دارند، اما در یک کشور دیگر به دنیا آمده اند، به راحتی می توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند.

اقامت فرانسه
اقامت فرانسه

اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل

تحصیل در یک کشور اروپایی که بهترین دانشگاه های جهان در آن واقع شده اند، آرزوی هر کسی است. فرانسه یک کشور بزرگ و بسیار پیشرفته است. به همین خاطر وجود چندین دانشگاه با کیفیت و بسیار خوب در این کشور چندان غیر منتظره نیست. شما می توانید برای هر یک از دانشگاه های مد نظر خود درخواست پذیرش ارسال کرده و در صورت تایید درخواست، ابتدا برای اقامت موقت و سپس برای اخذ اقامت دائمی فرانسه تلاش کنید. اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل طرفداران بسیار زیادی دارد. شما برای دریافت پذیرش از دانشگاه های فرانسه باید تمامی مدارک تحصیلی خود در ایران را برای دانشگاه مد نظر ارسال نمایید.

اقامت فرانسه
اقامت فرانسه
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هتل های فرانسه یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار در اروپا، فرانسه است. هتل های فرانسه با خدمات و امکانات زیادی...

کشور فرانسه یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای اروپایی و جهانی می باشد که با داشتن جاذبه های تاریخی...

یکی از پرطرفدارترین ویزا های اروپای، ویزای کشور فرانسه می باشد که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر