اقامت سوئیس

اقامت سوئیس | شرایط اقامت – راه های اخذ اقامت

۲۸ مهر ۱۳۹۷

اقامت سوئیس

کشور سوئیس با داشتن فرصت های پیشرفت عالی در زمینه های کاری، تحصیلی و زندگی باعث شده است افراد به دنبال کسب اقامت سوئیس و تضمین زندگی خود باشند. شما با دریافت روادید سوئیس قادر خواهید به تمام کشورهای عضو اتحادیه شینگن بدون ویزا سفر کنید. با وجود اینکه سوئیس، سختگیری های زیادی در زمینه اقامت در کشور خود داشته است، اما فراموش نکنید با کمی شکیبایی و صبر می توانید به آنچه می خواهید برسید.

اقامت سوئیس

سوئیس یکی از کشورهایی است که شرایط زندگی عالی و فرصت های بی نظیری برای پیشرفت دارد، از اینرو افراد زیادی در تلاش هستند تا با کسب اقامت سوئیس آینده خود و فرزندانشان را تضمین کنند. سوئیس یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است؛ از اینرو افرادی که تابعیت اتحادیه اروپا را دارند، راحت تر از دیگران می توانند اقامت سوئیس را کسب کنند. فرصت های شغلی بسیاری در این کشور وجود دارد، این امر باعث شده است نرخ بیکاری در این کشور روز به روز کاهش پیدا کند. بدیهی است راه های مختلفی برای دریافت اقامت سوئیس وجود دارد که در ادامه درباره آنها بیشتر توضیح داده خواهد شد. جهت اخذ ویزای سوئیس نیازمند رزرو وقت سفارت سوئیس هستید.

اقامت سوئیس
اقامت سوئیس

اقامت سوئیس از طریق کارآفرینی

اقامت سوئیس از طریق کارآفرینی یکی از روش های بسیار عالی برای بدست آوردن اقامت دائم سوئیس می باشد. با توجه به اینکه هزینه اقامت در سوئیس بالا است، شما با سرمایه گذاری و کسب درآمد در این کشور، دیگر نگرانی از بابت هزینه ها نخواهید داشت. برای سرمایه گذاری، باید هدف شما از سفر به این کشور در روادید قید شده باشد. برای دریافت این نوع تابعیت، باید اطلاعات کاملی راجع به محل شرکت خود، تعداد کارمندان، مدیران، هدف شرکت و سرمایه ارائه دهید. بعد از اینکه موفق به ثبت شرکت خود در سوئیس شدید، باید حداقل ۵ سال از اقامت و ثبت شرکت شما در این کشور بگذرد تا بتوانید تابعیت این کشور را بدست آورید. در صورتی که سرمایه، مهارت، تجربه و علاقه کافی برای این کار را دارید، می توانید همین حالا برای شروع اقدام کنید تا در نهایت به نتیجه مطلوب برسید.

اقامت سوئیس
اقامت سوئیس

اقامت سوئیس از طریق ازدواج

در صورتی که به یک فرد سوئیسی علاقه مند هستید و تصمیم به ازدواج دارید، می توانید از این طریق نیز برای دریافت اقامت سوئیس اقدام کنید. در صورتی که حداقل ۳ سال از ازدواج شما با فرد تابع سوئیس گذشته باشد و به مدت ۵ سال شخصا در سوئیس اقامت داشته باشید، شرایط کسب اقامت از این طریق را دارید. در این شیوه نیازی نیست که حتما به زبان سوئیسی تسلط داشته باشید، فقط کافی است خلاف قوانین سوئیس عمل نکنید، خطری برای امنیت سوئیس ایجاد نکنید و با شرایط زندگی در سوئیس مشکلی نداشته باشید تا اقامت سوئیس از طریق ازدواج را بتوانید کسب کنید. گاهی اوقات در بعضی از شرایط، شخصی که با یک شهروند سوئیسی ازدواج کرده است، در خود سوئیس اقامت ندارد. در این شرایط باید از مدت زمان ازدواج آنها حداقل ۶ سال گذشته باشد تا بتواند درخواست اقامت دهد.

اقامت سوئیس
اقامت سوئیس

اقامت سوئیس از طریق کار

سوئیس یکی از کشورهایی است که از لحاظ اقتصادی رتبه بالایی دارد و میزان بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد. شرایط دریافت کار برای افرادی که تابعیت اتحادیه اروپا را دارند، فرق دارد. اخیرا کشور سوئیس شرایط دریافت ویزای کار و اقامت سوئیس از این طریق را محدودتر کرده است. برای اینکه بتوانید در این کشور به کار بپردازید، باید همزمان شرایط اقامت و کار را داشته باشید. در صورتی که مهارت کافی، تجربه کاری مناسب و دانش در زمینه مورد نظر را داشته باشید، در شرایط که هیچ تبعه اروپایی برای دریافت این شغل وجود نداشته باشد، شما یکی از کاندیداهای این شغل خواهید بود. در شرایطی که قصد کار در این کشور را دارید، حتما باید از طریق ویزای کار (به استثنای دانشجویان) قدم در خاک این کشور گذاشته باشید، در غیر این صورت مجوز کار در این کشور را نخواهید داشت.

اقامت سوئیس از طریق تحصیل

سوئیس با داشتن مراکز عالی و دانشگاه های برتر، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. یکی از روش های مهاجرتی به سوئیس، اخذ روادید تحصیلی و تحصیل در این کشور می باشد. شما با این روش فقط می توانید به اقامت موقت دست پیدا کنید، چرا که پس از به اتمام رسیدن زمان تحصیل، اقامت موقت شما نیز به پایان می رسد. با دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های سوئیس می توانید وارد این کشور شوید و تا مدت زمان خاصی در آنجا اقامت سوئیس را داشته باشید. با توجه به اینکه هزینه تحصیل و اقامت در این کشور زیاد است، می توانید همزمان با تحصیل با کسب اجازه از دولت برای پیدا کردن یک شغل پاره وقت نیز اقدام کنید و کسب درآمد کنید.

اقامت سوئیس
اقامت سوئیس

 

کسب اقامت دائم سوئیس پس از ۱۲ سال

در صورتی که شما یکی از افرادی هستید که از اقامت شما در سوئیس بیش از ۱۲ سال می گذرد، می توانید برای دریافت اقامت سوئیس اقدام کنید. برای کسب این اقامت، باید در طی تمامی این سال ها از قوانین سوئیس پیروی کرده باشید و مرتکب هیچ گونه جرمی نشده باشید. چنانچه قصد دریافت اقامت را دارید، باید به زبان مردم آنجا (آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی) با توجه به منطقه ای که در این کشور زندگی می کنید، تسلط داشته باشید. در برخی موارد این امکان وجود دارد که پس از ۱۰ سال اقامت موقت (کمتر از ۱۲ سال) نیز بتوانید برای اقامت سوئیس درخواست دهید. گاهی اوقات ایالت خاصی که می خواهید در آنجا زندگی کنید، علاوه بر موارد گفته شده دارای شرایط دیگری نیز می باشد که باید آنها را دارا باشید. جهت سفر به این کشور زیبا میتوانید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو تور سوئیس نماییید.

اقامت سوئیس
اقامت سوئیس

 

مزایای کسب اقامت سوئیس

درست است که دریافت اقامت سوئیس، پروسه ای طولانی و نسبتا سخت است، اما با دریافت آن می توانید از مزایای بسیار اقامت سوئیس استفاده کنید. یکی از مزیت های اصلی مجوز کار برای شما است. با داشتن اقامت می توانید به راحتی در استخدام شرکت های مختلف قرار بگیرید یا با توجه به مهارتی که کسب کرده اید، برای خود یک شرکت تاسیس کنید. با کسب اقامت سوئیس می توانید همچون تمام شهروندان سوئیسی، از تمام امکانات رفاهی و خدماتی کشور استفاده کنید و حق رای داشته باشید. علاوه بر تابعیت سوئیسی، می توانید تابعیت اصلی خود را نیز حفظ کنید و حتی با خروج از این کشور، بازهم تابعیت آن کشور را خواهید داشت. یکی دیگر از مزیت های اقامت سوئیس این است که شما به راحتی و بدون هیچ محدودیتی می توانید هر ملکی که می خواهید را خریداری کنید.

اقامت سوئیس
اقامت سوئیس

 

شرایط کسب تابعیت سوئیس

کشور سوئیس برای افرادی که قصد دریافت اقامت این کشور را دارند شرایط و قوانینی تعیین کرده است. این افراد دارای تابعیت سوئیس هستند:

  • یک فرد در سوئیس متولد شده باشد و از ابتدا دارای این تابعیت باشد.
  • با یک شهروند سوئیسی ازدواج کرده باشد.
  • آخرین قانون مشمول یک زن شهروند سوئیسی می شود که بدون ازدواج دارای فرزند شده است. طبق قانون این فرزند تابعیت سوئیسی دارد.
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

تور ژنو ژنو یکی از شهرهای بسیار دیدنی در اروپا است که هر ساله گردشگران بسیاری به قصد تفریح و...

تور سوئیس سوئیس یکی از زیباترین کشورهای اروپایی و شهرهای آن از جمله مرفه ترین شهرهای جهان است. تور سوئیس...

شهر ژنو یکی از زیباترین و پربازدیدترین شهرهای سوئیس می باشد که در حاشیه دریاچه ی ژنو نیز واقع شده...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر