اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است که در جنوب این قاره قرار دارد. این کشور آب و هوای معتدل فصلی دارد و هر ساله افراد زیادی خواهان اخذ اقامت ایتالیا می باشند. اخذ اقامت ایتالیا به چند طریق امکان پذیر است که شامل اقامت از طریق ازدواج، تحصیل، ثبت شرکت و … می باشد که در ادامه هر یک را توضیح خواهیم داد.

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا

در خواست برای اقامت در کشور ایتالیا همیشه در شمار محبوب ترین درخواست ها برای مهاجرت و اقامت بوده است. اقامت از طریق تحصیل و سرمایه گذاری نیز بیشترین میزان درخواست اقامت ایتالیا را به خود اختصاص داده است. راه های بسیاری برای اقامت در ایتالیا وجود دارد که هر یک از افراد بر اساس توانایی و شرایط خود می توانند هر یک را برگزینند. از جمله راه های اخذ اقامت ایتالیا می توان به درخواست اقامت از طریق تحصیل، کار، تجارت، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد فرزند و مهاجرت را نام برد. افرادی که متقاضی دریافت اقامت ایتالیا می باشند می بایست حسن رفتار داشته و تابع قوانین این کشور بوده و همچنین مسلط به یکی از زبان های رایج در کشور ایتالیا اعم از انگلیسی، ایتالیایی و … باشند. جهت سفر به کشور ایتالیا نیازمند اخذ ویزای ایتالیا هستید که باید در ابتدا وقت سفارت ایتالیا را از طریق آژانس های مسافرتی معتبر رزرو نمایید.

راه های دریافت اقامت ایتالیا

راه های دیگر برای دریافت اقامت ایتالیا به شرح زیر می باشد:

 1. از طریق اصل خون: طبق قوانین مصوبه در دولت ایتالیا اگر فرزندی از والدینی که حداقل یکی از آن ها ایتالیایی باشد متولد شود، اقامت ایتالیا خواهد داشت.
 2. از طریق ازدواج: ازدواج با فرد شهروند ایتالیا یا تبعه ایتالیا یکی دیگر از راه های دریافت اقامت می باشد. برای این اقامت باید حداقل ۳ سال از ازدواج و ۵ سال از سکونت در ایتالیا گذشته باشد.
 3. از طریق تحصیل: ویزای تحصیلی اروپا از جمله رایج ترین و آسان ترین راه برای دریافت اقامت ایتالیا می باشد. دانشجویان برای ادامه تحصیل با ارائه ی مدارک معتبر می توانند به آسانی برای اقامت کشور ایتالیا اقدام نمایند.
 4. از طریق ثبت شرکت: با ثبت یک شرکت و ایجاد و گسترش کسب و کار خود نیز می توانید برای دریافت اقامت اروپا اقدام کنید.
 5. از طریق سرمایه گذاری: سرمایه گذاری در کشور ایتالیا یک راه مؤثر برای دریافت اقامت ایتالیا و سکونت در این کشور است. این روش محدودیت ها و قوانین این کشور را نیز آسان تر می نماید.
 6. از طریق کار: برای دریافت اقامت ایتالیا از نوع کار باید دعوت نامه از شرکت های معتبر ایتالیا داشته باشید.

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا

هزینه های اقامت در کشور ایتالیا

با دریافت اقامت کشور ایتالیا هزینه های شما در این کشور نیز کاهش خواهد یافت زیرا عموماً هزینه ها معقول و متناسب هستند. از جمله مواردی که برای فرد ساکن، مسافر یا شهروند ایتالیایی هزینه در بر خواهد داشت عبارتند از:

 • هزینه های حمل و نقل: حمل و نقل در ایتالیا توسط وسایل عمومی همچون قطار، هواپیما، مترو، تاکسی، قایق، دوچرخه و اتوبوس صورت می گیرد.
 • هزینه غذا: غذاهای بسیار لذیذی در رستوران های ایتالیا سرو می شوند اما در هر صورت صرف غذا در رستوران های گردشگری صرفه ی اقتصادی ندارد. از جمله بهترین غذاهای ایتالیایی می توان به پاستا، پیتزا، اسپاگتی، ریزوتو، تیرامیسو و … اشاره نمود.
 • هزینه محل اقامت: هزینه ی هتل ها در کشور ایتالیا برای مسافران و گردشگران مناسب است و همین طور هزینه اجاره خانه و خرید خانه برای افرادی که مقیم کشور ایتالیا هستند در حد معقول و مناسبی می باشد.

هزینه های دیگری نیز از جمله هزینه های گردشگری و خرید اجناس مختلف در ایتالیا وجود دارد که به طور کلی در محدوده مناسبی از قیمت های رایج در سراسر این کشور است و افرادی که قصد دریافت اقامت ایتالیا را دارند در صورت تمکن مالی مناسب نباید از این بابت نگرانی داشته باشند.

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا از طریق تولد فرزند

قوانینی برای اقامت از طریق تولد فرزند وجود دارد، قانون خاک یعنی اگر فرزندی در کشور ایتالیا متولد شد تابعیت آن کشور را می گیرد و قانون خون یعنی اگر فرزندی در کشوری متولد شود که پدر یا مادرش تابعیت آن کشور را داشته باشند، خودش نیز تابع آن کشور محسوب می شود. ایتالیا قانون خون را به عنوان اصل قبول دارد و قانون خاک را پس از آن و به صورت فرع می پذیرد. در مواردی تابعیت و اقامت ایتالیا به فرزند متولد شده تعلق می گیرد:

 • اگر پدر و مادر نوزاد تابعیت ایتالیا را داشته باشند، فرزند متولد شده نیز تبعه ی ایتالیا است.
 • اگر پدر و مادر نوزاد مشخص نباشد و فرزند در کشور ایتالیا باشد، تابعیت ایتالیا را خواهد گرفت.
 • فرزندی که یکی از پدر یا مادر او تابعه ایتالیا باشند، تابعیت کشور ایتالیا را خواهد گرفت.

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا از طریق ویزای کار

یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا دریافت ویزای کار است هر فردی بعد از کار، پرداخت مالیات و سکونت در کشور ایتالیا می تواند بعد از ۴ سال اقامت این کشور را دریافت نماید. برای دریافت ویزای کار ابتدا باید درخواستی از جانب یکی از کارفرمایان ایتالیایی داشته باشید که برای این موضوع باید سه ماه آگهی استخدام در این کشور منتشر شود. اگر کارفرما برای شما پیدا نشد آگهی به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا داده می شود و بعد از آن دعوت نامه کاری برای کارجو ارسال می شود. دریافت ویزای تجاری ایتالیا معمولا سخت و پیچیده تر از سایر روش هاست بنابراین اگر مایل به دریافت اقامت ایتالیا هستید بهتر است از طریق ویزای تحصیلی به این کشور سفر کنید و پس از آن برای کار اقدام نمایید.

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا از طریق ویزای تحصیلی

تحصیل یکی از بهترین و مناسبترین راه ها برای دریافت اقامت ایتالیا است. حتی با مدرک دیپلم به راحتی می توان در یکی از دانشگاه های ایتالیا تحصیل نمود. به دلیل این که رشته های تحصیلی بسیاری در این کشور ظرفیت ارائه ی پذیرش دانشجو را دارد. بنابراین از نظر آسانی و کم هزینه بودن در حال حاضر اقامت ایتالیا از طریق تحصیل از همه آسان تر می باشد.

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی

اگر می خواهید از طریق تمکن مالی اقامت ایتالیا را دریافت کنید باید به نکات زیر توجه نمایید:

 • این راه مناسب برای افرادی است که نمی خواهند درگیر سرمایه گذاری و یا پرداخت مالیات باشند.
 • اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی سبب می شود از کلیه ی امکانات شهروندی مانند خدمات بیمه ای، حساب بانکی و تحصیلات رایگان برای فرزندان برخوردار شوید.
 • می توانید اقامت دائم خود را بعد از گذشت ۵ سال از اقامت موقت در ایتالیا یا هر کشور اروپایی دیگر دریافت نمایید.
 • می توانید برای اخذ پاسپورت ایتالیایی بعد از گذشت ۲ سال از اقامت دائم اقدام نمایید.
 • لازم است که درآمدهای ثابت خود را در ایران نشان دهید.
 • پروسه دریافت اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی بین ۴ تا ۶ ماه به طول می انجامد.
 • در ایتالیا خریدن ملک از سال دوم اقامت اجباری است و مهم نیست که ارزش ملک شما چقدر باشد.

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا

از دست دادن اقامت دائم ایتالیا

افراد به دو صورت تابعیت کشور ایتالیا یا هر کشوری را از دست می دهند:

 1. ترک تابعیت و اقامت به صورت ارادی که بر اساس قانون ترک تابعیت اختیاری اجازه داده شده است.
 2. ترک تابعیت و اقامت غیر ارادی که دلیل آن می تواند استخدام شخص در ارتش کشوری دیگر در هنگام جنگ باشد و یا کسانی که به تابعیت کشور دیگری در آمده اند که با کشور ایتالیا در جنگ است.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص وقت سفارت ایتالیا، ویزای ایتالیا، تور ایتالیا میباشد. ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!