اقامت اسپانیا

از چه راه هایی می توان اقامت اسپانیا را دریافت کرد؟

۱ آبان ۱۳۹۷

اقامت اسپانیا، کشور اسپانیا، با برخورداری از شرایط مناسب اقتصادی، رفاهی، تحصیلی و سرمایه گذاری، یکی از کشور های پر طرفدار اروپا برای مهاجرت می باشد. با هر یک …

اقامت اسپانیا

کشور اسپانیا، با برخورداری از شرایط مناسب اقتصادی، رفاهی، تحصیلی و سرمایه گذاری، یکی از کشور های پر طرفدار اروپا برای مهاجرت می باشد. با هر یک از اهداف مذکور می توان برای دریافت اقامت اسپانیا اقدام نمود. این مقاله به توضیج بیش تر در مورد هر یک از این روش های اخذ اقامت در اسپانیا می پردازد.

از چه راه هایی می توان اقامت اسپانیا را دریافت کرد؟ | سایت ویزا

چرا اقامت کشور اسپانیا

اگر بخواهیم در مورد انتخاب اسپانیا برای دریافت اقامت این کشور چند دلیل قانع کننده عنوان کنیم باید بگوییم:

در وهله اول، اسپانیا کشوری اروپایی با شرایط ویژه ی خود می باشد. عمدتاً اقامت در اروپا، خواسته ی افراد زیادی می باشد. اقامت در اسپانیا نیز همین گونه است. با دریافت اقامت در اسپانیا، شرایط تحصیلی، شغلی و رفاهی شما در آینده، مساعد خواهد بود. همچنین با دریافت اقامت‌اسپانیا، می توانید در کشوری زندگی کنید که به راحتی از آنجا به سایر کشور های عضو شینگن سفر کنید.

با اخذ اقامت در اسپانیا، از امتیازات شهروندان اسپانیایی برخوردار می شوید. فرزندان شما نیز با دریافت اقامت در اسپانیا از تحصیل رایگان در این کشور بهره می برند. با اخذ اقامت در اسپانیا، به راحتی ویزای سایر کشورها را می توان دریافت نمود.

توصیه ما به شما اینست که جهت بازدید از این کشور، تور اسپانیا را از طریق آژانس های مسافرتی معتبر رزرو نمایید. اگر از طریق تمکن مالی، برای گرفتن اقامت‌اسپانیا اقدام نمایید از پرداخت مالیات سالیانه نیز معاف خواهید شد. با توجه به موارد فوق، اسپانیا می تواند گزینه ی مناسبی برای مهاجرت باشد.

برای دریافت اقامت در اسپانیا لازم است که از طریق سفارت این کشور، صلاحیت شما محرز گردد. سفارت اسپانیا (Embassy of Spain)، پس از احراز صلاحیت متقاضیان اقامت در اسپانیا برای آن ها، بسته به هدف سفر آن ها، ویزای اسپانیا صادر می کند. مدارک لازم جهت دریافت روادید اسپانیا و مراحل مربوطه را از آژانس های مسافرتی دریافت نمایید.

چرا اقامت کشور اسپانیا | سایت ویزا

از چه طریقی باید برای اقامت اسپانیا اقدام نمود؟

طبق قوانین وضع شده، اقامت‌اسپانیا را با داشتن یکی از چند شرط زیر می توان دریافت نمود:

  • اخذ اقامت در اسپانیا از طریق تمکن مالی
  • اخذ اقامت در اسپانیا از طریق ادامه تحصیل
  • اخذ اقامت در اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در این کشور
  • اخذ اقامت در اسپانیا از طریق کار
  • اخذ اقامت در اسپانیا از طریق ازدواج
از چه طریقی باید برای اقامت اسپانیا اقدام نمود؟ | سایت ویزا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

تمکن مالی، یکی از شروطی است که به راحتی از طریق آن می توان اقامت اسپانیا را دریافت نمود. افرادی می توانند اقامت اسپانیا به این روش را دریافت نمایند که توان مالی بالایی داشته باشند و برای زندگی در کشور اسپانیا نیازی به اشتغال نداشته باشند. افرادی که از طریق تمکن مالی، اقامت‌اسپانیا را دریافت می کنند، نیازی به سرمایه گذاری در اسپانیا و خرید ملک ندارند.

برای اخذ اقامت در اسپانیا با این روش، می بایست سرپرست خانواده حداقل ۲۵۰۰ یورو به ازای خود، ۱۰۰۰ یورو به ازای همسر و برای هر فرزند نیز ۵۰۰ یورو درآمد داشته باشد. این درآمدها شامل درآمد حاصل از اجاره ی ملک، سود سپرده بانکی، کسب و کار، سود سهام، یا حقوق بازنشستگی می باشد.

برای اینکه توان مالی افراد، به صورت رسمی، مشخص گردد باید کلیه ی مدارک به صورت تأیید شده به سفارت اسپانیا تحویل داده شوند. گفتنی است، افرادی که موفق به دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی می شوند، بعد از ۵ سال اقامت در این کشور، می توانند اقامت دائم اسپانیا را دریافت نمایند. بعد از دریاقت اقامت اسپانیا به صورت دائم، می توان پاسپورت اسپانیا را نیز اخذ نمود. جهت رزرو وقت سفارت اسپانیا با آژانس های مسافرتی معتبر در ارتباط باشید.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی | سایت ویزا

فواید اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی از مزایایی خاصی برخوردار است از جمله:

افراد مشمول، نیازی به سرمایه گذاری در این کشور نخواهند داشت. آن ها می توانند به افتتاح حساب در بانک های اروپایی و دریافت کارت بین المللی پیردازند. بر خورداری از بیمه کامل و معافیت مالیاتی نیز از دیگر مزایای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی می باشد.

این دسته از افراد، محدودیتی در سفر به کشورهای ناحیه شینگن نخواهند داشت. امکان ثبت و راه اندازی شرکت یا کسب و کار برای آن ها وجود دارد. امکان دریافت اقامت دائم اسپانیا بعد از گذشت پنج سال و امکان گرفتن تابعیت کشور اسپانیا پس از گذشت ده سال نیز امتیازات دیگری در این رابطه هستند.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ادامه تحصیل

کشور اسپانیا مانند بسیاری از کشورها از دانشجویان مستعد در زمینه های مختلف استقبال می کند. البته دانشگاه های این کشور بر خلاف بعضی از کشورهای دیگر در کلیه ی مقاطع، دانشجو می پذیرند زیرا در برخی از کشورها فقط در مقاطع تحصیلات تکمیلی، پذیرش دانشجو صورت می گیرد.

حسن دیگری که دانشگاه های اسپانیا دارند، این است که برخی از آن ها به زبان انگلیسی تدریس می کنند و ایرانیان با آموزش زبان انگلیسی، امکان تحصیل در این کشور را خواهند داشت. با این شرایط افراد می توانند برای ادامه تحصیل از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش گرفته و با استناد به این موضوع، اقدام به دریافت ویزای اسپانیا نمایند.

بدین ترتیب می توانند اقامت اسپانیا را اخذ کنند. البته این اقامت، اقامت دائم اسپانیا نیست. افرادی که به این طریق اقامت اسپانیا را دریافت کرده اند، بعد از گذشت چند سال اقامت در این کشور و اشتغال، می توانند برای دریافت اقامت دائم در اسپانیا نیز اقدام کنند.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ادامه تحصیل | سایت ویزا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

افرادی که با یکی از شهروندان اسپانیایی، ازدواج نمایند می توانند اقامت اسپانیا را اخذ نمایند. تمکن مالی فرد برای تأمین مخارج همسر، از جمله شروطی است که در این رابطه وجود دارد. گفتنی است که بعد از یک سال از زندگی مشترک، امکان دریافت اقامت اسپانیا به صورت دائم وجود خواهد داشت.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج | سایت ویزا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اسپانیا، از جمله راه هایی است که افراد برای اخذ اقامت اسپانیا می توانند از آن کمک بگیرند. برای دریافت اقامت اسپانیا به روش سرمایه­ گذاری لازم است که فرد در این کشور حداقل پنج هزار یورو سرمایه گذاری نمایند. فرد متقاضی باید یا ملک بخرند و یا به ثبت شرکت بپردازند. گفتنی است که در صورت خرید ملک به ارزش کم تر از مبلغ مذکور، اقامت اسپانیا برای متقاضیان صادر نمی شود.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری | سایت ویزا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار

اقامت اسپانیا را با دریافت ویزای کار نیز می توان دریافت نمود. به این صورت که متقاضی اقامت اسپانیا باید به کارفرمایان در اسپانیا درخواست ارسال دعوت نامه دهد.

اگر تا سه ماه بعد از این درخواست، هیچ کارفرمایی، برای فرد دعوت نامه نفرستد، این اجازه به او داده می شود که به کار فرمایان در اتحادیه اروپا درخواست ارسال دعوت نامه را بدهد. برای این منظور نیز فرصت سه ماهه در نظر گرفته می شود.

بدین ترتیب اگر در طی این بازه ی شش ماهه، هیچ دعوت نامه ای برای متقاضی اقامت اسپانیا، ارسال نشود او مجاز است که با کار فرمایان غیر اروپایی مکاتبه داشته باشد. با کسب دعوت نامه، امکان دریافت ویزای تجاری اسپانیا فراهم می شود. اقامت اسپانیا از طریق کار نیز به صورت دائم نیست، بلکه باید بعد از گذشت چند سال و با پرداخت مالیات، درخواست اقامت دائم اسپانیا را ارائه نمود.


سوالات متداول اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا چه مزایایی در بر دارد؟

دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

اقامت اسپانیا از طریق ادامه تحصیل چگونه است؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هتل های ایبیزا جزیره ایبیزا یکی از مقاصد ایده آل برای کسانی می باشد که به دنبال سفری لذت بخش...

شهر مالاگا یکی از شهرهای تاریخی و بزرگ ترین شهرهای بندری قاره اروپا می باشد. این شهر اسپانیایی با قرار...

هتل های بارسلونا هتل های بارسلونا با هدف ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات و امکانات سعی بر آن...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر