اقامت اسلوونی

چگونه می توانیم اقامت اسلوونی را دریافت کنیم؟

۶ آبان ۱۳۹۷

اقامت اسلوونی، یکی از کشورهای اروپایی که سالانه افراد زیادی تمایل به مهاجرت کردن به آن دارند کشور اسلوونی می باشد، از این رو ما در این مقاله راه های اخذ …

اقامت اسلوونی

یکی از کشورهای اروپایی که سالانه افراد زیادی تمایل به مهاجرت کردن به آن دارند کشور اسلوونی می باشد، از این رو ما در این مقاله راه های اخذ اقامت اسلوونی را بیان کرده ایم تا اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور را دارید بدانید که از چه راه هایی می توانید اقدام به اخذ اقامت اسلوونی کنید.

چگونه می توانیم اقامت اسلوونی را دریافت کنیم؟ | سایت ویزا

کشور اسلوونی

این کشور یکی  از کشورهای جنوب اروپای مرکزی  بوده است که بزرگترین شهر آن لیوبلیانا می باشد. کشورهای همسایه اسلوونی ایتالیا، اتریش، کرواسی و… است. این کشور جزو کشورهای پیشرفته از نظر اقتصاد و وضعیت اجتماعی به شمار می رود از این رو افراد زیادی سالانه اقدام به اخذ اقامت اسلوونی می کنند. حدود ۶۱ درصد مردم اسلوونی مسیحی بوده و بقیه این مردم از دیگر ادیان پیروی می‌کنند یا بی دین هستند.

اگر بخواهیم به اقتصاد مردم اسلوونی نگاه کنیم باید بگویم که مهمترین صنایعی که در تامین درآمدهای این کشور ایفای نقش می‌کند صنعت گردشگری، صنایع سبک، سنگ های ساختمانی، صنایع زغال سنگ، دامپروری، و معادن عظیم جیوه می باشد همچنین چند سالی است که صنایع دستی و محلی این کشور رشد چشمگیری کرده است.

اخذ اقامت اسلوونی از طریق تحصیل

مهاجرت به کشورهای اروپایی از طریق ویزای تحصیلی اسلوونی همواره یکی از راه هایی است که افراد آن را امتحان می کنند. اخذ اقامت اسلوونی از طریق تحصیل نیز در حال حاضر بسیار مورد توجه قرار گرفته است که برای پذیرفته شدن در دانشگاه های اسلوونی در مقطع لیسانس باید به زبان اسلوونیایی تسلط داشته باشید اما نیاز به ارائه مدرک زبان خاص دیگری نمی باشد.

مهاجرت تحصیلی به اسلوونی، به شما این امکان را می دهد که با فرهنگ و شرایط اقامت اسلوونی بیشتر آشنا شده تا اگر قصد اقامت دائم در این کشور را دارید بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید؛ زیرا اگر هر فردی بتواند از طریق تحصیل ۵ سال در کشور اسلوونی اقامت داشته باشد بعد از این پنج سال می تواند نسبت به اخذ اقامت دائم اسلوونی اقدام نماید.

یکی از مهمترین مزیت های مهاجرت تحصیلی به اسلوونی، این است که مدرک دانشگاه های این کشور در سراسر جهان قابل قبول بوده و اگر شما در این کشور تحصیل کنید از امکانات رفاهی و درمانی کاملا رایگان می توانید استفاده کنید.

اخذ اقامت اسلوونی از طریق تحصیل | سایت ویزا

اخذ اقامت اسلوونی از طریق ویزای کار

اخذ اقامت استونی با توجه به شرایط خوب زندگی و آب و هوای مطلوب این کشور، همواره مورد توجه افراد قرار گرفته است.

اگر شما هم قصد دارید اقامت اسلوونی را از طریق ویزای کار به دست آورید باید بدانید که ویزای تجاری اسلوونی به گونه ای است که به افراد اجازه می دهد در این کشور به مدت یک سال اقامت داشته باشند که در این زمان متقاضی می تواند همسر و یا فرزند خویش را به همراه خود به این کشور ببرد البته توجه داشته باشید اگر فردی بخواهد به صورت موقت کار فصلی در این کشور انجام دهد، دیگر اجازه بردن همسر و فرزند خود را ندارد.

در این روش هم مانند مهاجرت تحصیلی، اگر متقاضی پنج سال متوالی در این کشور بتواند ویزای کار دریافت کند بعد از آن می تواند اقدام به اخذ اقامت اسلوونی به صورت دائم کند.

اخذ اقامت اسلوونی از طریق ویزای کار | سایت ویزا

اخذ اقامت اسلوونی از طریق ثبت شرکت

یکی از پرکاربردترین راه های اخذ اقامت اسلوونی از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور می باشد که تقریباً می‌توان گفت آسان ترین راه نیز است؛ با توجه به اینکه کشور اسلوونی دارای اقتصاد پیشرفته‌ای است افراد زیادی تقاضای مهاجرت به این کشور را داشته تا بتوانند از طریق ثبت شرکت در آن علاوه بر اینکه اقامت دائم این کشور را دریافت کنند تجربه های کاری زیادی نیز به دست آورند.

برای این امر افراد می‌توانند شرکتی راه اندازی کرده و موجبات سرمایه گذاری در استونی را فراهم نمایند، که لازم است ابتدا مالیات های مربوطه پرداخت شود و پس از آن به مدت ۵ سال اقامت اسلوونی به متقاضی داده می‌شود که این اقامت به عنوان اقامت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری می باشد.

بعد از اتمام این پنج سال، صاحبان کسب و کار اگر دوست داشته باشند می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهند. جهت اخذ ویزای اسلوونی باید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو وقت سفارت اسلوونی نمایید.

اخذ اقامت اسلوونی از طریق تولد

یکی از راه های دریافت اقامت اسلوونی به صورت انتسابی، تولد در این کشور می باشد؛ برای این منظور لازم است که پدر یا مادر فرد تابعیت اسلوونیایی داشته تا فرد نیز بتواند اقامت این کشور را به دست آورد.

اگر فردی در کشور اسلوونی به دنیا نیامده باشد اما پدر یا مادر او تابعیت این کشور را داشته باشند فرزند می تواند اقامت اسلوونی را کسب کند؛ همچنین اگر کودک در این کشور به دنیا آمده باشد اما پدر و مادر او تابعیت اسلوونی را نداشته باشند و یا شناخته باشند کودک می‌تواند تابعیت اسلوونیایی را اخذ کند. از طرف دیگر اگر فرد متولد اسلوونی باشد و پدر یا مادر وی نیز تابع این کشور باشند فرد می تواند تابعیت اسلوونی را به دست آورد.

اخذ اقامت اسلوونی از طریق تولد | سایت ویزا

مزایای اقامت در اسلوونی

افرادی که بتوانند اقامت اسلوونی را کسب کنند می توانند به راحتی به کشورهای دیگر قاره اروپا نیز بدون داشتن ویزا سفر کنند و در هر کدام از بانک های کشورهای اروپایی که بخواهند صاحب حساب بانکی شوند که این امر موجب می شود به افراد وام هایی با نرخهای بسیار کم اطلاق شود.

همچنین این افراد می توانند از خدمات پزشکی به صورت رایگان در کشور اسلوونی استفاده کرده و در بهترین مدارس و دانشگاه های اروپا به صورت رایگان آموزش ببینند. امکان شروع کسب و کار و واردات وسایل نقلیه در شرایط گمرکی مطلوب از دیگر مزایایی است که به مهاجران اسلوونی اطلاق می شود.

مزایای اقامت در اسلوونی | سایت ویزا

هزینه حمل و نقل و مسکن در اسلوونی

با توجه به شرایطی که در بالا ذکر شد شاید شما هم بتوانید اقامت اسلوونی را اخذ کنید اما قبل از اقدام به این عمل بهتر است که با هزینه های زندگی در این کشور کمی آشنا شده تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

هزینه حمل و نقل در کشور استونی تقریبا می‌توان گفت ارزان است و طبیعتا مانند دیگر کشورها اگر از اتوبوس برای حمل و نقل استفاده کنید مناسب تر از تاکسی می باشد. هزینه مسکن این کشور نیز بسته به نوع آپارتمانی که انتخاب می‌کنید متفاوت می باشد، اگر این آپارتمان در مرکز شهر باشد طبیعتاً قیمت بالاتری از مناطق دور افتاده تر خواهد داشت.

هزینه حمل و نقل و مسکن در اسلوونی | سایت ویزا

هزینه های دیگر در اسلوونی

یکی از هزینه های دیگر که ممکن است افراد قبل از اخذ اقامت اسلوونی به آن توجه کنند هزینه خورد و خوراک می باشد. نکته قابل توجه این است که به طور معمول می توان گفت هزینه های کشور اسلوونی در حد نرمال بوده و افراد می‌توانند شرایط زندگی خوبی در این کشور داشته باشند.

هزینه خورد و خوراک نیز بستگی به نوع محصولی که خریداری می کنید دارد به عنوان مثال برنج و گوشتی که استفاده می کنید اگر از با کیفیت ترین محصولات این کشور باشد طبیعتاً قیمت بیشتری از نوع درجه دو آن خواهد داشت.


سوالات متداول اقامت اسلوونی

چگونه می‌توان از طریق تحصیل اقامت اسلوونی را دریافت کرد؟

برخی از مزایای اقامت اسلوونی چیست؟

هزینه های کشور اسلوونی چگونه است؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل ویزای تحصیلی اسلوونی اسلوونی یکی از کشور های متمدن اروپای مرکزی است که به دلیل امکانات رفاهی بسیار...

راهنمای کامل ویزای نمایشگاهی اسلوونی هر ساله نمایشگاه های متعددی در کشور اسلوونی برگزار می شود و حتی تورهای نمایشگاهی...

هتل های اسلوونی کشور اسلوونی یکی از پر جاذبه ترین کشورهای اروپایی می باشد که هر ساله گردشگران بسیاری را...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر