اقامت استونی، گرفتن اقامت استونی به مانند دیگر کشورهای خارجی دارای شرایط خاصی می باشد و افراد می‌توانند با خواندن این مقاله تا حدی به آن پی ببرند. همچنین ...

اقامت استونی | هزینه اقامت – راه های اقامت

۲۲ مهر ۱۳۹۷

اقامت استونی، گرفتن اقامت استونی به مانند دیگر کشورهای خارجی دارای شرایط خاصی می باشد و افراد می‌توانند با خواندن این مقاله تا حدی به آن پی ببرند. همچنین …

درباره اقامت استونی بیشتر بدانیم

گرفتن اقامت استونی به مانند دیگر کشورهای خارجی دارای شرایط خاصی می باشد و افراد می‌توانند با خواندن این مقاله تا حدی به آن پی ببرند. همچنین دانستن هزینه های زندگی در کشور استونی می تواند برای افرادی که قصد اخذ اقامت استونی را دارند حائز اهمیت باشد که ما در این مقاله سعی کرده ایم تا حدی آن را برای شما بیان کنیم.

اقامت استونی | هزینه اقامت - راه های اقامت | سایت ویزا

کشور استونی

یکی از کشورهای شمالی قاره اروپا جمهوری استونی می باشد که در غرب آن دریای بالتیک واقع شده و در شمال خلیج فنلاند واقع است دیگر کشورهای همسایه استونی روسیه و لتونی می باشد. می‌توان گفت کشور استونی جزو کم جمعیت ترین کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می رود و همچنین مردم این کشور جز بی دین ترین مردم جهان شناخته شده اند.

با توجه به این که کشور استونی از نظر آزادی مطبوعات، آزادی اقتصادی، آزادی سیاسی و همچنین سیستم آموزشی در سطح بسیار بالایی قرار دارد افراد زیادی به دنبال گرفتن اقامت‌استونی هستند. مهم ترین رودخانه های این کشور رودخانه اما یوگی، پورنو ناروا بوده که در کنار این رودخانه ها دریاچه ها و جنگل های فراوانی نیز دیده می شود.

آب و هوای کشور استونی معتدل و مرطوب بوده و تابستان های ملایم و زمستان های سردی دارد. جهت اخذ ویزای استونی باید وقت سفارت استونی توسط آژانس های مسافرتی معتبر رزرو گردد.

اقامت استونی

یکی از مهم ترین دلایل تمایل افراد به گرفتن اقامت‌استونی شباهت بسیار زیاد این کشور با روسیه می باشد. وجه تمایز کشور استونی و روسیه برای مهاجران این است که آب و هوای کشور استونی بسیار مناسب تر از روسیه بوده و این امر موجب می شود افراد به جای مهاجرت به روسیه نظرشان را به سوی اقامت‌استونی تغییر دهند.

از طرفی دیگر هزینه زندگی در این کشور به گونه ای است که افراد بسیاری می توانند به راحتی در این کشور زندگی کنند. در ادامه در مورد هزینه زندگی در این کشور بیشتر توضیح خواهیم داد زیرا یکی از موارد مهم در مورد اقامت‌استونی هزینه های این کشور می باشد. مسافرین جهت سفر به کشور استونی اقدام به رزرو تور استونی مینمایند.

هزینه اقامت در استونی

توجه به ریز قیمت های زندگی و اقامت در کشور استونی می‌تواند برای هر فردی که قصد دریافت اقامت استونی را دارد حائز اهمیت باشد. گرفتن تمامی قیمت ها از آژانس های مسافربری معتبر و مشاور راه حلی بسیار آسان برای اطلاع از هزینه های زندگی در این کشور می باشد.

نکته قابل توجه در مورد هزینه‌های اقامت‌استونی این است که هزینه یک بسته سیگار تقریباً ۸ برابر خرید هر کیلو برنج در این کشور می باشد و همچنین تقریباً قیمت یک کیلو گوشت با قیمت یک بسته سیگار یکی می باشد و این در حالی است که هزینه خرید میوه و سبزیجات در این کشور خیلی پایین است.

اگر قصد زندگی و اقامت در این کشور را دارید بهتر است بدانید حمل و نقل در کشور استونی نیز با هزینه و قیمت مناسبی صورت می گیرد و شاید بتوان گفت که این امر می تواند برای افرادی که قصد اخذ اقامت استونی را دارند خوشایند باشد.

برای اقامت و زندگی در کشور استونی نباید نگران هزینه مسکن بود چرا که خوشبختانه هزینه اجاره آپارتمان های این کشور نیز مناسب بوده و حدوداً  می توان گفت دو برابر قیمت خرید یک شلوار جین می باشد. در کل می توان هزینه اقامت در استونی را متوسط و تا حدودی پایین دانست که اگر کار خوبی داشته باشید می توانید به راحتی در این سرزمین گذران زندگی کنید.

هزینه اقامت در استونی | سایت ویزا

اقامت استونی از طریق تولد

یکی از راه های گرفتن اقامت استونی که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند، تولد فرزند در این کشور می باشد. با توجه به سیستم قانونی کشور این نوع مهاجر پذیر بودن یا نبودن کشور را تعیین می کند.

برای گرفتن اقامت استونی از طریق تولد باید مواردی چون تولد کودک حاصل از والدین اسپانیایی در خاک این کشور، کودک حاصل از والدین اسپانیایی در خارج از قلمرو حاکمیت استونی، تولد کودک حاصل از والدین نامعلوم بدون تابعیت در قلمرو حاکمیت استونی و همچنین اخذ اقامت از طریق فرزند خواندگی مد نظر قرار گرفته شود.

اقامت استونی از طریق تولد | سایت ویزا

اقامت استونی از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های گرفتن اقامت استونی تحصیل در این کشور می باشد که افراد زیادی با استفاده از ویزای تحصیلی استونی اقدام به اخذ اقامت استونی می کنند.

از مهمترین مزایای تحصیل در کشور استونی کیفیت بالای تدریس و شرایط تحصیل رایگان می باشد که افراد واجد شرایط می‌توانند با انتخاب رشته مورد علاقه خود از میان رشته های دانشگاهی کشور استونی، از این مزایا برخوردار شوند. اقامت استونی از طریق تحصیل در این کشور به گونه ای است که فرد باید به مدت ۵ سال برای امور تحصیلی در این کشور زندگی کرده و پس از آن نسبت به اخذ اقامت استونی اقدام نمایند.

  • رسیدن به سن ۱۸ سالگی
  •  آشنایی با آداب و رسوم اتباع استونی
  • عدم سوابق کیفری در هیچ جای دنیا
  •  آشنایی با زبان استونی
اقامت استونی از طریق تحصیل | سایت ویزا

اقامت استونی از طریق ازدواج

ازدواج کردن با یکی از اتباع استونی یکی دیگر از راه های اخذ اقامت استونی به صورت دائم می‌باشد. قانون ازدواج در این کشور تعیین کرده است که مردان و زنان زیر بیست سال برای ازدواج حتما باید اجازه نامه از طرف پدر و مادر خود داشته باشند و همچنین افراد زیر ۱۸ سال نمی توانند اقدام به ازدواج کنند.

مهم ترین نکته برای اخذ اقامت استونی از طریق ازدواج این است که ازدواج افراد باید به صورت قانونی ثبت شود. همچنین فرد خارجی می‌تواند پس از طلاق همسر خود بعد از ۵ سال درخواست اقامت دائم کند.

اقامت استونی از طریق ازدواج | سایت ویزا

اقامت استونی از طریق سرمایه گذاری

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور استونی یکی دیگر از روشهای گرفتن اقامت استونی می‌باشد. برای اخذ اقامت استونی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت پس از پرداخت مالیات های مربوطه افراد می‌توانند نسبت به اخذ اقامت ۵ سال اقدام نمایند.

توجه داشته باشید که ثبت شرکت در سرمایه گذاری، در کشور استونی نیاز به حضور یک وکیل دارد که مراحل ثبت شرکت از جمله افتتاح حساب بانکی، انتخاب برند و نام شرکت، ثبت نام شرکت، پرداخت مالیات و …به کمک او به راحتی انجام می گیرد.

اقامت استونی از طریق سرمایه گذاری | سایت ویزا

اقامت استونی از طریق کار

برای گرفتن اقامت استونی از طریق کار اولین نکته حائز اهمیت این است که افراد باید از سوی کارفرما یا شرکت در استونی پیشنهاد کاری داشته باشند زیرا این کشور مهاجر پذیر نبوده و داشتن این پیشنهاد الزامی می باشد بعد از داشتن این پیشنهاد در صورت بررسی و اعمال مراحل قانونی فرد می تواند وارد بازار کار این کشور شده و ویزای سه ساله دریافت کند.

نکته قابل اهمیت در مورد کار در کشور استونی این است که افرادی که از طریق فرزند یا همسر استونیایی خود توانستند اقامت دائم این کشور را بگیرند می‌توانند به طور آزادانه در مشاغل این کشور وارد بازار شوند. حرفه و تخصصی که موجب می‌شود افراد بتوانند اقامت استونی را دریافت کنند شامل سرمایه گذاری وکلا و دانشمندان، سرمایه گذاری پزشکان متخصص، استادان دانشگاه و معلمین می باشند.

اقامت استونی از طریق کار | سایت ویزا

سوالات متداول اقامت استونی

هزینه های اقامت در استونی چگونه است؟

اقامت استونی از طریق کار چگونه است؟

یکی از مهم ترین دلایلی که برخی از افراد اقامت استونی را برمی‌گزینند، چیست؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل ویزای توریستی استونی سفر به کشور استونی یکی از موارد پرطرفدار در ایران می باشد. برای سفر به...

راهنمای کامل ویزای تجاری استونی استونی یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که افراد به منظور کار و تجارت،...

راهنمای کامل روادید استونی دریافت روادید یا همان ویزا و سفر به کشورهای مختلف می تواند موقعیت های زیادی برای...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر