اقامت آلمان

چگونه می توانیم اقامت آلمان را دریافت کنیم؟

۶ آبان ۱۳۹۷

اقامت آلمان، افراد زیادی هستند که در تلاش هستند که به آلمان مهاجرت کرده و برای اخذ اقامت آلمان اقدام کنند. بسیاری از آن ها معمولا با شرایط و روش های اخذ …

افراد زیادی هستند که در تلاش هستند که به آلمان مهاجرت کرده و برای اخذ اقامت آلمان اقدام کنند. بسیاری از آن ها معمولا با شرایط و روش های اخذ اقامت این کشور آشنایی چندانی ندارند. به همین خاطر ما در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

چگونه می توانیم اقامت آلمان را دریافت کنیم؟ | سایت ویزا

اقامت کشور آلمان

آلمان یکی از صنعتی ترین  و پیشرفته ترین کشورهای جهان است که طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. علاوه بر این از نظر موقعیت تحصیلی و دانشگاهی نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد. نرخ بیکاری در این کشور پایین بوده و شرایط خوبی برای کارکنان در آلمان وجود دارد.

به همین خاطر اخذ اقامت آلمان و مهاجرت به این کشور برای بسیاری افراد اهمیت دارد و شاید کار چندان راحتی نیز نباشد. ما در این مقاله می خواهیم شما را با انواع روش های اخذ اقامت آلمان و شرایط دریافت اقامت دائم این کشور آشنا کنیم. جهت رزرو تور آلمان و یا وقت سفارت آلمان با آژانس های مسافرتی معتبر در ارتباط باشید.

شرایط اخذ اقامت دائم آلمان و زندگی در این کشور

برای دریافت اقامت آلمان شرایط بسیار زیادی وجود دارد که در اینجا به چند مورد مهم خواهیم پرداخت. فرد برای دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور باید به مدت حداقل ۶ سال در یکی از مدارس یا دانشگاه های این کشور تحصیل کرده و حداقل ۸ سال در این کشور سکونت داشته باشد.

سوء سابقه نداشته باشد و نسبت به قوانین عمومی و سیاسی کشور آلمان آگاهی کامل داشته باشد. هم چنین فرد باید قانون اساسی این کشور را قبول داشته باشد. فردی که قصد دارد اقامت دائم و تابعیت این کشور را بگیرد باید از روش های مورد تایید اقدام کرده و هزینه های لازم برای ادامه زندگی در آلمان را نیز داشته باشد.

شرایط اخذ اقامت دائم آلمان و زندگی در این کشور | سایت ویزا

شرایط اقامت موقت آلمان

همان طور که از نام آن بر می آید، این نوع اقامت به طور موقت بوده و قابل تمدید می باشد.

از جمله افرادی که می توانند با اهداف مختلف این نوع اقامت آلمان را دریافت کنند شامل موارد زیر می شوند:

 • افرادی که به قصد ادامه تحصیل به آلمان سفر می کنند.
 • افرادی که برای ادامه کار به آلمان سفر می کنند.
 • اقامت موقت به دلیل حقوق بین الملل و پناهندگی
 • اقامت موقت برای پژوهش و تحقیق و فرصت مطالعاتی
 • اقامت برای افراد متخصص

مزایای اخذ اقامت آلمان

شما با دریافت اقامت آلمان می توانید از مزایای خاصی بهره مند شوید. در ادامه به چند مورد اشاره خواهیم کرد. البته این ها تنها چند مورد هستند که به صورت عمومی به شما اختصاص پیدا می کند.

بسیاری مزایای دیگر هستند که اگر از طرق مختلف برای دریافت اقامت آلمان اقامت کنید، می توانید از آن ها بهره‌مند شوید.

 • با دریافت اقامت دائم آلمان شما رسما شهروند آلمانی و شهروند اتحادیه اروپا شناخته شده و می توانید از حقوق شهروندی استفاده کنید.
 • شما بدون اخذ ویزای آلمان می توانید به کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنید و نیاز به پرداخت هزینه ویزا نیز ندارید.
 • شما با مهاجرت به آلمان می توانید از خدمات درمانی و بهداشتی و سلامت به صورت رایگان استفاده کنید.
 • تحصیل در آلمان برای افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند و یا تبعه این کشور هستند رایگان است.
 • شما می توانید با دیگر افراد و شرکت های تجاری در سطح جهان مراودات تجاری داشته و کار کنید.
 • شما می توانید به راحتی و به مانند دیگر شهروندان آلمانی در این کشور کار کنید.

اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

به نظر می رسد یک روش بسیار خوب برای اخذ اقامت آلمان، سرمایه گذاری در این کشور از طریق ثبت شرکت باشد. شما با ثبت شرکت در آلمان علاوه بر این که برای خود یک شغل و سرمایه ایجاد کرده اید، امکان زندگی خود و خانواده تان را نیز در آلمان به وجود آورده اید و خیلی سریع نیز می توانید برای اخذ اقامت آلمان اقدام کنید. برای ثبت شرکت در آلمان شما باید حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در آلمان را داشته باشید.

نکته دیگر این است که شما می توانید شرکت تان را به صورت مستقل تاسیس کنید و یا نمایندگی و یا شعبه یک شرکت در کشور را به آلمان ببرید. اگر از این روش برای اخذ اقامت آلمان اقدام کنید، مزایا خوبی خواهید داشت. اولا از شما مالیات زیادی کسر نمی شود. در ثانی شما می توانید از تسهیلات و وام های بانکی نیز استفاده کنید. همچنین شما به راحتی می توانید با دیگر شرکت های اروپایی تعامل داشته و تجارت کنید.

اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت | سایت ویزا

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

یکی از راه های ساده تر برای اخذ اقامت آلمان به طور دائم و کسب تابعیت این کشور، ازدواج با یک فرد آلمانی تبار می باشد. در آلمان با ازدواج با یک مرد یا زن آلمانی شما می توانید پس از یک مدت زمان مشخص نسبت به اخذ تابعیت این کشور اقدام کنید. البته چند سالی است که به خاطر سوء استفاده هایی که از این قانون شده است، دیگر شرایط به این سادگی ها نیست.

فردی که اقامت دائم آلمان را دارد و یا تبعه آلمان است می بایست توانایی اداره کردن دو نفر را داشته باشد. این فرد باید منزل مسکونی، شغل مناسب و درآمد کافی برای تامین دو نفر را داشته باشد. به خاطر شرایط سختگیرانه ای که قرار داده شده است، باید هر دو نفر واقعا قصد ازدواج و زندگی با یکدیگر را داشته باشند و مدارک مربوطه چون سند ازدواج، عکس های خانوادگی و … را ارائه نمایند.

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج | سایت ویزا

اخذ اقامت آلمان با روش کارت آبی

کارت آبی یکی از روش های اخذ اقامت آلمان می باشد که شرایط اخذ اقامت را برای شما آسان تر کرده است. کارت آبی شبیه به یک ویزای کاری و مجوز اقامت در آلمان می باشد که قابلیت تبدیل شدن به اقامت دائم را نیز دارد. برای دریافت کارت آبی آلمان شما می بایست یک مدرک تحصیلی معتبر و شغلی با درآمد تعیین شده داشته باشید. مدرک تحصیلی شما می بایست توسط سازمان ارزشیابی مدارک تحصیلی آلمان تایید شود.

اگر شما تخصص و مهارت خاصی دارید که جز مهارت های خاص در کشور آلمان باشد و به این تخصص نیاز داشته باشند نیز می توانید برای کارت آبی اقامت آلمان تلاش کنید. اگر شما مدرک تحصیلی تایید شده را دارید، می توانید با پیدا کردن یک شغل مناسب، برای دریافت کارت آبی و سپس ویزای تجاری آلمان تلاش کنید. شما پس از مدت زمان خاصی که در آلمان کار کردید می توانید اقامت آلمان را به طور دائم اخذ کنید.

اخذ اقامت آلمان با روش کارت آبی | سایت ویزا

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل

تحصیل نیز یکی از مرسوم ترین روش های اخذ اقامت آلمان است که معمولا افراد از آن استفاده می کنند. خوشبختانه وضعیت کیفی دانشگاه های آلمان بسیار خوب است. شما برای تحصیل در آلمان باید مدارک تحصیلی و ریز نمرات خود را به یکی از دانشگاه های این کشور ارائه نمایید. همچنین شما می بایست به زبان انگلیسی یا زبان آلمانی مسلط باشید. پس از ارائه درخواست، اگر با درخواست شما موافقت شود، پذیرش دانشگاه به شما داده شده و شما می توانید برای اخذ اقامت آلمان اقدام کنید. شما در تمامی مقاطع من جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانید در این کشور تحصیل کنید. در حین تحصیل به طور محدود می توانید کار کنید.

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل | سایت ویزا

سوالات متداول اقامت آلمان

برخی از شرایط برای اخذ اقامت دائم آلمان چیست؟

برخی از شرایط برای اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل چیست؟

چگونه می‌توان کارت آبی را برای اقامت آلمان دریافت کرد؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

یکی از بزرگترین بندرگاه های کشور آلمان که از نظر تجاری بسیار برای این کشور مهم تلقی می شود، شهر...

راهنمای کامل سفر به آخن آخن یکی از شهرهای زیبای کشور آلمان است که مملو از جاذبه های گردشگری و...

تور هامبورگ برای کسانی که اولین تجربه سفر به این شهر را دارند فرصت مناسب و ایده آلی است. خدمات...

نظرت چی بود؟

2 نظر

رضا 18 خرداد 1398 پاسخ

جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !

adminiranvisa 6 آبان 1398

بابازاده کارشناس ویزا :
با سلام و احترام
ممنون از نظرتون
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید
سایت ویزا

آژانس مسافرتی سفری دیگر