زمان شروع دانشگاه های آمریکا، در اکثر کالج ها، سال تحصیلی با یک ترم پاییزی، معمولاً در اواخر اوت یا اوایل سپتامبر آغاز می‌شود. طول دوره‌های کالج شما به نوع ...

زمان شروع دانشگاه های آمریکا چگونه است؟

۱۳ دی ۱۴۰۲

زمان شروع دانشگاه های آمریکا، در اکثر کالج ها، سال تحصیلی با یک ترم پاییزی، معمولاً در اواخر اوت یا اوایل سپتامبر آغاز می‌شود. طول دوره‌های کالج شما به نوع …

چه زمانی باید برای شروع دانشگاه آماده باشید؟ زمان شروع دانشگاه های آمریکا چه زمانی است؟ هر کالج تقویم تحصیلی خود را برای سال تحصیلی تنظیم می‌کند؛ بنابراین تاریخ شروع هر ترم کمی متفاوت خواهد بود.

در اکثر کالج ها، سال تحصیلی با یک ترم پاییزی، معمولاً در اواخر اوت یا اوایل سپتامبر آغاز می‌شود. طول دوره‌های کالج شما به نوع تقویمی که دانشگاه شما دنبال می‌کند، معمولاً ترم یا سه ماهه بستگی دارد.

آمریکا هرساله میزبان بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی در جهان است. آموزش با کیفیت، برنامه درسی منحصر به فرد، محیط چندفرهنگی و فرصت‌های فراوان تنها برخی از دلایلی است که باعث می‌شود بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان تمایل به تحصیل در این کشور را داشته باشند.

چه زمانی باید برای شروع دانشگاه آماده باشید؟ زمان شروع دانشگاه های آمریکا چه زمانی است؟ هر کالج تقویم تحصیلی خود را برای سال تحصیلی تنظیم می‌کند؛ بنابراین تاریخ شروع هر ترم کمی متفاوت خواهد بود - سایت ویزا

در این مقاله از سایت ویزا، نگاهی دقیق‌تر به این دو نوع تقویم خواهیم داشت، سپس به جزئیات بیشتری در مورد رایج‌ترین تقویم دانشگاهی، یعنی سیستم ترم، می‌پردازیم.

زمان شروع دانشگاه های آمریکا

زمان شروع دانشگاه های آمریکا: آیا می‌خواهید در آمریکا تحصیل کنید؟ پس باید با سیستم کالج ایالات متحده و نحوه درخواست برای دانشگاه در ایالات متحده به عنوان یک دانشجوی بین المللی آشنا شوید. آمریکا مرکز بیش از ۴۰۰۰ موسسه آموزش عالی است، از جمله هشت دانشگاه از ۱۰ دانشگاه برتر در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز سال ۲۰۲۲.

شهرت جهانی دانشگاه‌های این کشور، آن را به مقصد شماره یک تحصیل در خارج از کشور در جهان برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است. محبوب‌ترین دروس برای دانشجویان بین المللی در ایالات متحده آمریکا کسب و کار و مدیریت، مهندسی، ریاضیات، علوم کامپیوتر و علوم اجتماعی است.

در حال حاضر زمان شروع دانشگاه های آمریکا با هر دانشگاهی متفاوت است. برخی از دانشگاه‌ها هنوز به الگوی سنتی پایبند هستند و سال تحصیلی خود را از اوایل پاییز شروع می‌کنند و در اواخر بهار به پایان می‌رسانند، اما برخی از دانشگاه‌ها به دلیل عوامل مختلفی مانند شرایط آب و هوایی، تغییرات در برنامه درسی یا جذب دانشجویان بین المللی، زمان شروع متفاوتی را انتخاب می‌کنند.

برخی از آن‌ها ممکن است در ماه‌های دیگر سال شروع به کار کنند تا این شرایط را برآورده کنند و فرصت بهتری برای شرکت در دوره‌های آموزشی به دانش آموزان بدهند.

چرا تحصیل در آمریکا؟

در ادامه ۵ دلیل اصلی که چرا تحصیل در ایالات متحده می‌تواند بهترین تصمیم زندگی شما باشد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

برتری علمی: آمریکا برخی از بهترین دانشگاه‌ها را در خود جای داده است که بسیاری از آن‌ها به طور مداوم در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان رتبه‌بندی می‌شوند.

سیستم آموزشی انعطاف پذیر: دانشگاه‌ها و کالج‌های آمریکا تعداد بی‌شماری از دوره‌ها و برنامه‌ها را برای انتخاب به دانشجویان ارائه می‌دهند. شما این آزادی را دارید که نه تنها محتوای دوره، بلکه ساختار را نیز انتخاب کنید.

سیستم پشتیبانی عالی برای دانشجویان بین‌المللی: دانشگاه‌های آمریکا شرایط دانشجویان بین‌المللی را درک می‌کنن؛ بنابراین برنامه‌های جهت یابی، کارگاه‌ها و آموزش‌های منظمی را برای ارائه کمک برگزار می‌کنند.

تنوع فرهنگی: ایالات متحده مرکز فرهنگ ها، نژادها و قومیت‌های مختلف است. محیط متنوع آن تضمین می‌کند که در بین همه جوامع پذیرش وجود دارد و جایی برای هیچ نوع تبعیض نیست.

زندگی پر جنب و جوش: این یک واقعیت شناخته شده است که زندگی دانشگاهی در ایالات متحده بی‌نظیر است. صرف نظر از دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید، خود را در میان تجربیات فرهنگی جدید و سبک زندگی آمریکایی خواهید دید.

آزمون‌ های مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه‌ های آمریکا

قبل از زمان شروع دانشگاه های آمریکا باید در آزمون‌هایی شرکت کنید. برای پذیرش در یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده، باید چند تست برای تایید توانایی‌های ذهنی و زبانی خود بدهید. ارزیابی‌های علمی برای پذیرش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های ایالات متحده از جمله آن‌ها است.

از جمله این آزمون‌ها می‌توان به آیلتس (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی)، SAT/ACT (ارزیابی تحصیلی در مقطع کارشناسی)، GRE/GMAT/LSAT/MCAT (ارزیابی تحصیلی فارغ التحصیل) و غیره اشاره کرد.

سیستم درجه‌ بندی در ایالات متحده

همانطور که شروع به بررسی کوتاه دانشگاه‌های مورد نظر خود در ایالات متحده می‌کنید و به آماده کردن برنامه‌های کاربردی را برای هر یک می‌پردازید، برای شما ضروری است که با سیستم درجه‌بندی منحصر به فردی که در این کشور دنبال می‌شود آشنا شوید.

مانند بسیاری از کشورها، سیستم نمره‌گذاری در کشور شما ممکن است بر اساس نمرات عددی باشد که در پایان سال تحصیلی به درصدی تبدیل می‌شوند. با این حال، در ایالات متحده، دانش آموزان بر اساس یک سیستم واحد نمره‌های حروف الفبا و همچنین عددی را دریافت می‌کنند.

به عنوان یک دانشجوی جدید، مواجهه با شرایطی مانند ساعات اعتبار، معدل و واحدهای اضافی برای اولین بار می‌تواند ترسناک باشد. برای اینکه به خوبی با یک کالج یا دانشگاه آمریکایی تطابق داشته باشید، توصیه می‌شود که ماتریس ارزیابی آن‌ها را درک کنید.

آشنایی با شرایط کالج

زمان شروع دانشگاه های آمریکا: کالج‌ها و دانشگاه‌ها معمولاً تقویم تحصیلی خود را در یک ترم یا سه ماه تنظیم می‌کنند. در این سیستم ترم، دو ترم اصلی در سال تحصیلی وجود دارد، پاییز و بهار که هر کدام حدود ۱۵ تا ۱۷ هفته یا حدود چهار ماه طول می‌کشد.
از آنجا که اکثر کالج‌ها تقویم تحصیلی خود را بر اساس سیستم ترم دو ترم سازماندهی می‌کنند، اجازه دهید نگاهی دقیق‌تر به این جدول زمانی بیندازیم.

تاریخ‌ های مهم ترم پاییز

تاریخ شروع: اواخر آگوست تا اوایل سپتامبر
تعطیلات: روز کارگر (سپتامبر)، روز مردم بومی (اکتبر)، تعطیلات شکرگزاری (نوامبر)
هفته پایانی: اوایل تا اواسط دسامبر
زمان شروع دانشگاه های آمریکا (در پاییز): ترم پاییز معمولاً از اواخر آگوست یا اوایل سپتامبر تا دسامبر ادامه دارد و یک هفته برای امتحانات نهایی در اوایل تا اواسط دسامبر برنامه ریزی شده است. در طول ترم، دانشگاه‌ها معمولاً برای تعطیلات ملی ایالات متحده در روز کارگر در سپتامبر، روز مردم بومی در اکتبر و تعطیلات شکرگزاری در نوامبر تعطیل می‌شوند و ترم را قبل از تعطیلات کریسمس به پایان می‌رسانند.

تعطیلات زمستانی

زمان شروع دانشگاه های آمریکا (در زمستان): کالج‌ها اغلب برای یک تعطیلات زمستانی طولانی بسته می‌شوند که از تعطیلات کریسمس شروع می‌شود و تا سال جدید ادامه می‌یابد. بسیاری از مدارس کلاس‌های ترم بهار را تا اواسط یا تا اواخر ژانویه از سر نمی‌گیرند.
در طول ترم زمستانی، به جای گذراندن بار کامل دروس، دانش‌آموزان معمولاً فقط یک درس فشرده را می‌گذرانند که بین پایان ترم پاییز و شروع ترم بهار است.

تاریخ‌ های مهم ترم بهار

تاریخ شروع: اواسط تا اواخر ژانویه
تعطیلات: تعطیلات بهاری (مارس یا آوریل)
هفته پایانی: اردیبهشت

زمان شروع دانشگاه های آمریکا (در بهار): ترم بهار معمولا از اواسط تا اواخر ژانویه شروع می‌شود و تا ماه مه ادامه می‌یابد. دانشگاه‌ها یک هفته را برای امتحانات نهایی در نقاط مختلف در سراسر ماه می‌برنامه ریزی می‌کنند. در طول ترم، برخی از کالج‌ها برای تعطیلات مانند روز رئیس جمهور در فوریه یا عید پاک، اغلب در آوریل تعطیل می‌شوند.
با این حال، اکثر کالج‌ها برای تعطیلات بهار در ماه مارس یا آوریل تعطیل می‌شوند. این وقفه بیشتر قابل توجه است و حدود یک هفته در حدود وسط ترم طول می‌کشد.

چه نوع دانشگاه‌ هایی در ایالات متحده وجود دارد؟

قبل از زمان شروع دانشگاه های آمریکا باید با دانشگاه‌های این کشور آشنا شوید. طیف گسترده‌ای از انواع موسسات آموزش عالی در این کشور وجود دارد که مطابق با علایق هر دانشجو است. قبل از شروع، یک نکته در مورد ایالات متحده باید توجه داشته باشید: کلمات «کالج» و «دانشگاه» معمولاً به جای یکدیگر استفاده می‌شوند.

معتبرترین مجموعه کالج ها، آیوی لیگ، شامل دانشگاه هاروارد، دانشگاه براون، دانشگاه کرنل، کالج دارتموث، دانشگاه کلمبیا، دانشگاه ییل، دانشگاه پرینستون و دانشگاه پنسیلوانیا است. کالج‌های ایالات متحده می‌توانند به صورت خصوصی یا دولتی تامین شوند.

بسیاری از موسسات شناخته شده در ایالات متحده، مانند دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد و دانشگاه ییل، موسسات غیرانتفاعی خصوصی هستند که هزینه‌های تحصیلی بالاتری دارند، اما معمولاً فرصت‌های کمک مالی بیشتری برای همراهی با هزینه‌های اضافی به دانشجویان ارائه می‌دهند.

چگونه برای تحصیل در آمریکا اقدام کنیم؟

با شروع دانشگاه‌های آمریکا باید اقداماتی را جهت ثبت نام انجام دهید. ایالات متحده شاید سختگیرترین کشور جهان در مورد معیارهای درخواست کالج باشد. دانشگاه‌های آمریکا سوابق تحصیلی شما را در چهار سال آخر تحصیل و همچنین مشارکت شما در فعالیت‌های فوق برنامه و موقعیت‌های رهبری و ویژگی‌های شخصی شما را در هنگام درخواست در نظر می‌گیرند.

با شروع دانشگاه‌های آمریکا باید اقداماتی را جهت ثبت نام انجام دهید. ایالات متحده شاید سختگیرترین کشور جهان در مورد معیارهای درخواست کالج باشد - سایت ویزا

کلام پایانی

شروع دانشگاه‌های آمریکا چالشی متنوع و گاهی پیچیده است که به عوامل مختلفی، از جمله فرهنگی، تاریخی و عملکردی، بستگی دارد. در حال حاضر، این تنوع زمانی فرصت‌ها و چالش‌های متفاوتی را برای دانشجویان بین المللی ایجاد می‌کند.

به همین ترتیب، انتخاب زمان شروع متفاوت می‌تواند برنامه ریزی آموزشی را بهبود بخشد و نیازهای جامعه و بازار کار را برآورده کند، اما در عین حال نیاز به سازگاری و تعادل برای سازگاری دانشجویان بین المللی با شرایط مختلف فرهنگی و آموزشی وجود دارد.


سوالات متداول زمان شروع دانشگاه های آمریکا

معمولا زمان شروع دانشگاه های آمریکا چه زمانی است؟

دانشگاه های آمریکا برای ورود چه شرایطی را در نظر میگیرند؟

معتبرترین دانشگاه های آمریکا کدامند؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ایالات متحده آمریکا سرزمینی شگفت انگیز و رویایی است که فرصت رشد و شکوفایی را برای تمام افرادی که شهروند...

راهنمای کامل شرایط تحصیل در استرالیا مهاجرت تحصیلی به استرالیا، یکی از راهکارهای مطمئن و آینده‌دار برای دانشجویان بین‌المللی است....

ویزای دانشجویی استرالیا یا همان ویزای تحصیلی برای افرادی صادر می‌شود که جزو اتباع کشورهای دیگر باشند و بخواهند در...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر