ویزای کرواسی | صدور ویزای کرواسی | قیمت ویزای کرواسی 88851080-021

ویزای کرواسی

۲ بهمن ۱۳۹۶

ویزای کرواسی

زمانی که قصد سفر به خارج از کشور به ویژه کشورهای اروپایی را داشته باشید حتماً باید قبل از هر چیز دیگری نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. اگر کسی قصد داشته باشد که به کرواسی برود باید ویزای کرواسی را از سفارت درخواست نماید. بهانه های بسیاری می تواند انگیزه اخذ ویزای کرواسی و در نهایت اقامت کوتاه مدت و یا دائم در این کشور را به دنبال داشته باشد. ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج، ویزای تجارت و ویزای توریستی از جمله ویزاهایی است که می توان برای سفر و یا اقامت در کشور کرواسی گرفت.

سفر به کرواسی و اخذ ویزای کرواسی

کرواسی یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل جاذبه های گردشگری بی نظیرش در بسیاری از فصل های سال به ویژه فصل های تابستان و بهار افراد زیادی را به سمت خود می کشاند. از آنجایی که این کشور دارای جاذبه های تاریخی بسیاری است بیشتر  تاریخ شناسان را به این کشور دعوت کرده و میزبانی می کند. البته باید گفته شود که ورود به کشور کرواسی، این کشور زیبای اروپایی، لازمهٔ اخذ ویزای کرواسی می باشد.

برای دریافت ویزای کرواسی می توانید با داشتن مدارک لازم و با مراجعه به سفارت کرواسی ویزای مورد نظر خود را درخواست نمایید. اگر ویزای گردشگری کرواسی را اخذ کنید؛ اجازه دارید تا ۹۰ روز در این کشور به گردشگری و سفر مشغول باشید. همچنین این امکان وجود دارد تا مدت ۶ ماه بعد از اولین ورود به کشور کرواسی به این کشور مجدداً سفر کنید.

ویزای کرواسی | صدور ویزای کرواسی | قیمت ویزای کرواسی 88851080-021

برای اخذ ویزای کرواسی چه مدارکی لازم است؟

مدارک لازم برای اخذ ویزای کرواسی شامل پر کردن فرم جهت درخواست ویزای کرواسی، دو قطعه عکس، گذرنامه ای به اعتبار ۶ ماه، اثبات بازگشت به کشور خود پس از این دوره و همچنین اثبات هدف سفر به کشور کرواسی، مشخص کردن محل اقامت و ارائهٔ مدارک شغلی و مالی می باشد.

ویزای کرواسی | صدور ویزای کرواسی | قیمت ویزای کرواسی 88851080-021

نکته هایی در خصوص ویزای کرواسی

· چنانچه نسبت به دریافت ویزای کرواسی از سفارت اقدام کرده اید باید برای بررسی آن ها به مدت ۱۴ روز صبر کنید.

· قیمت هر کدام از انواع ویزای کرواسی با یکدیگر متفاوت است.

· کودکانی که زیر ۶ سال سن دارند یا دارای گذرنامهٔ دیپلماتیک هستند برای ورود به این کشور نیازی به اخذ ویزای کرواسی ندارند.

· کسانی که در کشور پاکستان یا افغانستان زندگی می کنند باید برای ورود به کشور کرواسی و دریافت ویزای کرواسی به سفارت ایران مراجعه کنند.

سفارت ویزای کرواسی

برای اخذ ویزای کرواسی باید از سه ماه قبل از این که به این کشور سفر کنید آن را از سفارت کرواسی درخواست کرده و وقت سفارت ویزای کرواسی را بگیرید. در زمانی که قرار است مدارک شما مورد بررسی سفارت قرار بگیرد نیازی به انگشت نگاری یا حضور خود شخص برای دریافت آن نمی باشد و حتی کسی که وکالت را از جانب شخص سفر کننده داشته باشد می تواند ویزای کرواسی را دریافت نماید. اما در زمان تحویل مدارک به سفارت حضور شخص برای مصاحبه و انگشت نگاری الزامی است.

ویزای کرواسی | صدور ویزای کرواسی | قیمت ویزای کرواسی 88851080-021

انواع ویزای کرواسی

درست است که قصد سفر به کشور کرواسی را دارید اما باید هدف خود را از این سفر مشخص نمایید تا دریافت ویزای کرواسی برای شما راحت تر مشخص شود. ویزای کرواسی بیشتر به نوع گردشگری و توریستی آن بسنده می کند و برخلاف کشورهای دیگر دارای ویزای کار نمی باشد. نکته ای مهم در خصوص انواع ویزاهای کرواسی این است که کشور کرواسی به تازگی عضو اتحادیه اروپا شده است و می توانید از طریق اخذ ویزای شینگن به این کشور سفر کنید. از جمله دیگر ویزاهای کرواسی می توان به ویزای کار کرواسی، ویزای تحصیلی کرواسی و ویزای ازدواج کرواسی اشاره نمود.

ویزای کرواسی | صدور ویزای کرواسی | قیمت ویزای کرواسی 88851080-021

شرایط اخذ اقامت در کرواسی

شاید برخی ها تصور کنند که با اخذ ویزای کرواسی و ورود به خاک این کشور به راحتی می توانند در آنجا اقامت کنند ولی اینگونه نیست و اقامت دائم در این کشور نیز تابع قوانین است. به طور مثال نوزادی که پدر و مادرش هر دو تابعیت کرواسی را داشته باشند و خود در کشوری دیگر به دنیا آمده باشد می تواند در کشور کرواسی اقامت کند. در برخی موارد نیز ممکن است که به شخصی اجازهٔ اقامت در کشور کرواسی داده شود که ۱۸ سال دارد یا به مدت پنج سال در این کشور اقامت موقت داشته است و یا این که به زبان کرواسی تسلط کافی داشته باشد.

بعضی اشخاص نیز از طریق ویزای تحصیلی و گذراندن دورهٔ تحصیلی خود به درخواست اخذ اقامت کرواسی اقدام می کنند. باید گفته شود که در کشور کرواسی مانند دیگر کشورهای اروپایی تولد فرزند در خاک این کشور باعث اخذ تابعیت می شود و همچنین با خرید شرکت یا ملکی در کرواسی می توان اقامت خود را درخواست کرد. اما برای گرفتن اقامت دائم در این کشور باید مراحل ابتدایی را طی کرده و پس از گذشت مدت زمان اقامت موقت، شما در کشور کرواسی بتوانید تابعیت و اقامت دائم آن را بگیرید.

شایان ذکر است که اخذ تابعیت کشور کرواسی نیز برای هر هدفی که باشد مراحل و شرایط بسیاری دارد، از این رو باید به مرور زمان و موازی با قوانین و شرایط این کشور پیش رفت، به طور مثال درخواست کننده اقامت دائم کرواسی باید به زبان کرواتی و علاوه بر آن به سیستم سیاسی این کشور آشنایی داشته باشد و به خوبی به آن ها عمل کند.

در زمینهٔ تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم اگر ۵ سال یا بیشتر در آن کشور زندگی کنید می توانید دست به انجام این کار بزنید و برای همیشه در این کشور زندگی کنید. اگر به هر دلیلی با اقامت شما موافقت شد باید یک موضوع مهم را قبل از هر چیزی در نظر بگیرید و آن هم موضوع هزینهٔ زندگی در کرواسی می باشد. هزینهٔ زندگی در این کشور شامل رفت و آمدهای درون شهری، پوشاک، خانه، خوراک و غیره است. به هر حال کل هزینه ای را که برای امرار معاش در کشور کرواسی خرج می شود، باید در نظر بگیرید. بر اساس گزارشات اخیر نشان می دهد که میانگین هزینهٔ زندگی در کشور کرواسی برای یک شخص در طول یک ماه چیزی حدود ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ یورو است.

ویزای کرواسی | صدور ویزای کرواسی | قیمت ویزای کرواسی 88851080-021

قیمت ویزای کرواسی چگونه است؟

با توجه به نوع ویزای کرواسی قیمت آن هم تغییر می یابد. چنانچه تمایل داشتید از هر گونه قیمت ویزای کرواسی استعلام بگیرید، می توانید به طور مستقیم و با مراجعهٔ حضوری به سفارت کرواسی پیگیر این آن شوید و یا به سایت سفارت کرواسی بروید و به صورت آنلاین هم از قیمت ویزای این کشور و هم از شرایط نحوهٔ دریافت آن مطلع شوید.

ویزای کرواسی | صدور ویزای کرواسی | قیمت ویزای کرواسی 88851080-021

تحصیل در کرواسی

گرفتن ویزای تحصیل کرواسی می تواند یکی دیگر از راه های اخذ اقامت در این کشور باشد. اگر شما جزء کسانی هستید که خواستار تحصیل در کشور کرواسی هستید می توانید ویزای تحصیل کرواسی را دریافت کنید و در بهترین دانشگاه های کرواسی تحصیل کنید. دانشجویان پزشکی که قصد دارند در کشور کرواسی تحصیل کنند می توانند با ورود به بهترین دانشگاه پزشکی کرواسی یعنی دانشگاه زاگرب به آرزوی شیرین خود برسند. تحصیل در کشور کرواسی نیازمند تسلط کافی به زبان کرواتی یعنی زبان عمومی مردم آنجا باشد.

ویزای کرواسی | صدور ویزای کرواسی | قیمت ویزای کرواسی 88851080-021

دلایلی که باعث مهاجرت به کرواسی می شود

کشور کرواسی از همهٔ جهات باعث شده که افراد به این کشور مهاجرت کنند و ویزای کرواسی را دریافت کنند. دلایل عمده ای که باعث شده است افراد زیادی خواهان مهاجرت یا اقامت در کشور کرواسی شود شامل فرهنگ بسیار بالای این کشور، محیط سیاسی و اقتصادی مناسب آن و همچنین دور بودن این کشور از فسادهای اجتماعی می باشد. یک راه دیگر برای مهاجرت به کشور کرواسی این است که شرکتی را در این کشور ایجاد کنید یا برای دیدار با خانواده خود به آنجا مهاجرت کنید.

ویزای کرواسی | صدور ویزای کرواسی | قیمت ویزای کرواسی 88851080-021

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کرواسی

زمانی که می خواهید ویزای توریستی کرواسی را دریافت کنید باید مدارکی را بدین جهت به سفارت کرواسی تحویل دهید که آن مدارک شامل گذرنامه با اعتبار ۳ ماه، اصل شناسنامه، یک عکس و پر کردن فرم درخواست، واچر هتل در کشور کرواسی، بیمه نامه مسافرتی و همچنین نامهٔ تمکن مالی است. همهٔ این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و در روز مصاحبه به سفارت تحویل داده شوند.

ویزای کرواسی | صدور ویزای کرواسی | قیمت ویزای کرواسی 88851080-021

همه چیز در مورد ویزای توریستی کرواسی

از زمانی که شما درخواست ویزای توریستی کشور کرواسی را انجام داده اید باید به مدت ۱۴ الی ۱۵ روز صبر کنید تا با درخواست شما موافقت شده و ویزای مورد نظر برایتان صادر شود. هزینهٔ ویزای توریستی کرواسی به مبلغ ۸۰ دلار است که باید در همان مرحلهٔ اول پرداخت شود. در زمان تحویل گرفتن ویزای توریستی کرواسی حضور شخص الزامی می باشد مگر این که شخص زیر ۱۲ سال سن داشته باشد. مدت زمانی که اشخاص می توانند با این نوع ویزای کرواسی در کشور بمانند مطابق با واچر هتل است و برای کسانی که اولین بار به این کشور می روند به مدت ۲۱ روز است.

در نظر داشته باشید که هیچگاه امکان تمدید دوبارهٔ ویزای توریستی کرواسی وجود ندارد. وقتی قصد سفر به کشور کرواسی را به عنوان تفریح و گردش در نظر دارید بهتر است قبل از آن با آب و هوای کشور کرواسی آشنا شوید و بدانید بهترین زمان سفر به این کشور چه فصل و ماهی است. تقریباً می توان گفت آب و هوای کشور کرواسی معتدل است از ماه دسامبر تا فوریه دمای هوا سرد است و در ماه های جولای و آگوست دمای هوا گرم است که البته در این دو ماه گردشگران بیشتر به این کشور سفر می کنند. هنگامی که به عنوان یک توریست وارد کشور کرواسی می شوید شاید نگران موضوع خرج و مخارج و هزینه هایی از قبیل خوراک و خرید بلیط برای ورود به امکان گردشگری و غیره باشید اما می توانید در برخی موارد کمی صرفه جویی کنید.

ویزای کرواسی | صدور ویزای کرواسی | قیمت ویزای کرواسی 88851080-021

دلایلی که باعث رد شدن ویزای کرواسی می شود چیست؟

عمده دلایلی که سبب می شود با دریافت ویزای کرواسی شما مخالفت شود، ناقص بودن مدارکی است که شما به سفارت کرواسی ارائه داده اید. علاوه بر آن اگر از نظر مأمور کنسولگری کرواسی قبلاً سابقه دار بوده اید یا از نظر امنیتی_ سیاسی فعالیت های منفی داشته اید با رد شدن ویزای کرواسی خود مواجه می شوید. همچنین اگر برای ارائه مدارک خود به سفارت و اخذ ویزای این کشور سعی داشته باشید که با مدارک جعلی ویزای کرواسی را دریافت کنید؛ ولی این موضوع توسط مأمور سفارتخانه فهمیده شود باید به طور کلی قید رفتن به کشور کرواسی را از سرتان بدر کنید؛ چرا که این سفارت در زمینه ارائه ویزا در مورد مدارک تقلبی و جعلی بسیار سختگیرانه عمل می کند. حتی اگر مدارک شما ناقص باشد و یا برگه های گذرنامه از هم جدا باشد باز هم دلیلی است برای رد شدن ویزای کرواسی وجود دارد.

ویزای کرواسی | صدور ویزای کرواسی | قیمت ویزای کرواسی 88851080-021

رفتن به جاذبه های گردشگری کرواسی با ویزای گردشگری آن

زمانی که هدف شما از سفر به کرواسی دیدن جاذبه های گردشگری این کشور باشد می توانید از سفارت کرواسی در کشور خود  ویزای توریستی کرواسی را درخواست دهید و پس از دریافت آن و رسیدن به مقصد به بهترین جاذبه های زیبا، تاریخی و گردشگری کشور کرواسی بروید و لذت ببرید. یکی از شهرهای تاریخی و زیبایی که در این کشور است دوبروونیک می باشد. از آنجا که کشور کرواسی با دریای آدرباتیک هم مرز می باشد طبیعت های بکر و بی نظیری دارد که هیچ گاه نباید در طی سفر خود از آن ها غافل شد.

ویزای کرواسی | صدور ویزای کرواسی | قیمت ویزای کرواسی 88851080-021

مؤسساتی که در برخی موارد می تواند به مهاجران کرواسی کمک کند

ممکن است  برای افرادی که ویزای کرواسی را می گیرند و به کشور کرواسی مهاجرت می کنند، اتفاقاتی بیافتد که در این صورت سه موسسه به یاری آن ها در محدودهٔ خاصی می پردازد.  یکی از این مراکز، مرکز مطالعات صلح است که کارش دفاع از حقوق مهاجران و ارائهٔ مشاورهٔ روانی _ اجتماعی به آن ها است. دومین مرکز، مرکز حقوق کرواسی است که کارش رسیدگی و نظارت به حقوق مهاجران است و در نهایت موسسهٔ صلیب سرخ کرواسی است که وظیفه اش کمک به مهاجرانی می باشد که در بازداشتگاه به سر می برند.

ویزای کرواسی | صدور ویزای کرواسی | قیمت ویزای کرواسی 88851080-021

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر