ویزای چین

ویزای چین

۲۱ آذر ۱۳۹۶

چین این سرزمین پر از شگفتی اغلب یکی از نمونه‌های خارق العاده برای توریست‌ها بوده و به بهترین سرزمین اسرار معروف است. نکته مهم در خصوص سفر به این سرزمین خارق العاده داشتن ویزای چین و در واقع یکی از مهم‌ترین پیش نیازها خواهد بود. انواع مختلفی از ویزای چین وجود دارد که هر کدام دارای توضیحاتی مشخص و به طبع مفید می باشد. متن زیر ضمن توضیح دقیق در خصوص ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای فوری، ویزای کاری و … از قیمت بندی آن سخن گفته و روش‌های اخذ ویزا برای این کشور را به تفصیل توضیح می‌دهد.

بایدها در خصوص ویزای چین

در نظر داشته باشید که برای رفتن به هر کشوری اغلب نیاز به داشتن ویزا آن کشور است، این موضوع در خصوص کشور چین نیز صدق می‌نماید. با توجه به هدف رفتن، نوع ویزا تعیین می‌شود به این معنی که اگر می‌خواهید برای تحصیل به چین سفر کنید می‌بایست ویزای تحصیلی گرفته این موضوع در خصوص کار و حرفه به ویزای کار تغییر خواهد نمود و حتی اگر می‌خواهید برای تفریح به این کشور سفر نمایید می‌بایست ویزای توریستی چین را گرفته و طبق روال مشخصی اقدام نمایید.

شما با توجه به بررسی‌هایی که در خصوص مدل‌های مختلفی از ویزا می‌شود می‌بایست از قانون‌های موجود برای هر ویزا به دقت استفاده نمایید. اغلب سایت‌هایی که در خصوص اخذ ویزا برای این کشور فعالیت دارند روش‌های مختلف سفارش را در اختیار شما قرار خواهند داد.

ویزای چین

ویزای چین

 ویزای تحصیلی چین

با توجه به تنوع متفاوتی که در خصوص ویزای چین دیده می‌شود بهترین نکته این است که هر کدام از ویزا به صورت کاملاً جداگانه بررسی شود. در خصوص ویزای تحصیلی چین می‌بایست در ابتدا به این نکته توجه نمایید: در صورتی که بخواهید ویزای چین گرفته و در این کشور به تحصیل مشغول باشید می‌بایست به طور حتم از ویزای تحصیلی استفاده نمایید، در واقع شما با استفاده از سایر ویزا نمی‌توانید در این کشور به تحصیل بپردازید. دقت نمایید که شما می‌بایست در ابتدا در یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرفته شوید. مدارک مورد نیاز در ویزای دانشجویی شامل اصل گذرنامه و اصل دعوتنامه می باشد. عکس رنگی ارسالی می بایست تمام رخ باشد، فرم تأیید شده پزشکی نیز بسیار مهم است. افرادی که متأهل هستند برای همسر خود نیز ویزای همراه گرفته و این موضوع در خصوص فرزندانشان نیز صدق می‌کند.

ویزای چین

ویزای چین

ویزای تجاری چین

ویزای تجاری چین اغلب به سبک‌های M و F تقسیم می شود: در مدل M میزان اعتبار ورود به چین حدود ۳ ماه بوده و مدل‌ F شامل بازدید و مبادلات علمی و هم چنین مسائل تجارت بوده و دارای اعتبار ۶ ماهه می باشد. در نظر داشته باشید که در مدل‌ اول اغلب زمان دریافت ویزا می‌تواند کمتر از سه روز باشد. در نوع دوم که شامل مبادلات علمی است در ابتدا می‌بایست هدف از ورود مشخص بوده و البته این موضوع می‌تواند شامل سیستم‌های کارآموزی نیز باشد. در نظر داشته باشید که ویزای تجاری دارای چندین نمونه‌های قیمت بندی شده است و می‌تواند به نوعی دارای سبک‌های ارزان و یا گران باشد.

ویزای چین

ویزای چین

ویزای کار چین

در انواع ویزای چین اغلب مسائلی از قبیل برنامه‌های تجاری و یا سیستم‌هایی که شامل موارد کاری هستند در رده ویزای کاری چین قرار می‌گیرد. این ویزا با عنوان Z معرفی شده و شامل روال‌های اجرایی است. ویزای کار برای افرادی مناسب است که می‌خواهند با هدف یک حرفه مشخص به این کشور رفته و دارای دعوت نامه‌ای مشخص از ارگان‌های اداری این کشور هستند.. این ویزا اغلب کمی دشوارتر از مدل‌های توریستی می باشد زیرا نیاز به بررسی‌های دقیق و مناسب می باشد. دقت نمایید که ویزای کار چین دارای تعرفه‌هایی به نسبت گرانتر از سایر ویزاها می باشد و در مقایسه با ویزای فوری نیز تا حدودی دارای اهمیت و درجه قیمت بالاتر است. در ویزای کار می‌توانید نیازهای متفاوتی را مورد بررسی قرار دهید.

ویزای چین

ویزای چین

ویزای روزنامه نگاری چین

این مدل از ویزای چین دارای دو سبک است. مدل J1 اغلب برای روزنامه نگارانی که مقیم چین هستند و همچنین شامل همسران آن ها نیز می‌شود. این ویزا به این معنی است که فرد می‌خواهد به عنوان یک روزنامه نگار وارد چین شده و در این کشور به صورت دائم به این حرفه مشغول باشد، در واقع شما می‌بایست این موضوع را در نظر داشته باشید که استفاده از این سبک ویزا تنها شامل حال خبرنگاران خارجی و دارای مجوزهای رسمی خواهد بود. مدل‌ J2 ویزا برای روزنامه نگارانی که دارای مجوز ورود بازدید هستند و به نوعی در حیطه فعالیت موقت می‌باشند صادر می‌گردد. در واقع این مدل برای افرادی که دارای مجوز خبرنگاری موقت هستند نیز مناسب می باشد و دارای شرایط آسان‌تری نسبت به مدل اول است.

ویزای چین

ویزای چین

ویزای ترانزیت چین

این مدل از ویزا اغلب برای شرایطی است که می‌خواهید از طریق کشور چین وارد کشوری دیگر شوید، به این معنی که فرد می‌خواهد به مدت حدود ۲۴ ساعت در این کشور بماند. این ۲۴ ساعت اغلب به صورت اقامت فرودگاه بوده و گاه نیز شامل حال اقامت در هتل خواهد بود. در این مدل از ویزا اجازه بازدید از این کشور با توجه به شرایط‌های تعیین شده بررسی می شود. دقت نمایید که ویزای ترانزیت شامل حال تمام افراد نمی‌شود و می‌بایست کشور ثالث در چهارچوب قانون ویزای چین بگنجد. در صورت گذر از تایم تعیین شده توسط این ویزا اغلب می‌بایست نسبت به تمدید آن اقدام نموده که نیاز به بررسی‌های دقیق و مناسب خواهد بود. قیمت ویزای ترانزیت می‌تواند به نوعی در شرایط‌های ارزان نیز دریافت شود.

ویزای چین

ویزای چین

ویزای توریستی چین

ویزای توریستی در بین انواع ویزای چین دارای جنبه گردشگری بوده، این موضوع در خصوص فعالیت‌های شخصی می باشد و شامل حال ملاقات با خانواده نیز می‌شود. به طور کلی ویزای چین در این سبک برای زمانی مشخص و کوتاه است.

ویزای تورسیتی را نمی‌توانید برای زمان‌ طولانی مدت دریافت نمایید این ویزا اغلب می بایست برای زمانی تعیین شده و طبق قانون باشد. امکان اقامت طولانی مدت و با هدف های شغلی و … توسط این سبک از ویزا برای شما فراهم نمی‌باشد. دقت نمایید که اغلب افراد قصد بر اخذ ویزای توریستی در زمان کم و مشخص دارند و این موضوع زمان دریافت این ویزا را محدود می‌نماید و سبب می‌شود که گاه هزینه‌های ویزای توریستی چین کمی گران‌تر شود.

ویزای چین

ویزای چین

 اطلاعات ویزای چین

دقت نمایید که اطلاعات ویزای چین اغلب شامل موارد متفاوتی می باشد. در واقع یکی از نمونه های بسیار مهم در خصوص ویزای چین اعتبار آن است. این موضوع مربوط به میزان مدتی است که این ویزا دارای اعتبار است. اغلب در برگه ویزا تاریخ صدور و انقضا دیده می‌شود و در صورتی که از زمان انقضای ویزای چین بگذرد نیاز به صدور نمونه جدید ویزای چین است،

دقت نمایید حتی اگر در این مدت مشخص در این کشور تردد نکرده باشید نیز می بایست اقدام به تمدید و یا دریافت نمونه جدید نمایید. موضوعی که در خصوص اقامت بیشتر از زمان انقضا مطرح است جریمه‌های مشخصی است که می بایست پرداخت نمایید، در واقع وقتی از زمان انقضا ویزا شما بگذرد دیگر نمی‌توانید در این کشور حضوری داشته باشید، اگر نیاز به زمان بیشتری در این کشور دارید می‌بایست قبل از اتمام تاریخ آن به سراغ تمدید ویزای چین بروید.

ویزای چین

ویزای چین

ویزای فوری چین

ویزای چین در مدل‌های فوری که با نام انفرادی نیز دیده می شود به صورتی است که در پاسپورت شخص ثبت شده و معمولاً بازه زمانی مطرح شده در این مدل از ویزا ۳ ماهه می باشد. در لحظه ورود به چین می‌توانید حدود ۳۰ روز در این کشور بمانید. دقت نمایید که ویزای چین در سبک‌های انفرادی فوری می‌بایست شامل دعوت نامه‌ای از سمت شرکتی باشد که قصد همکاری با آن را دارید. در برگه ویزای چین بارکدی دیده می‌شود که می‌توانید در صورت مفقود شدن اصل این برگه با دنبال نمودن این بارکد، ویزای اصل چین را مجدد دریافت نمایید. چ

در خصوص ویزای فوری اغلب زمان‌ دریافت بسیار مناسب و راضی کننده است، دیده شده است که این موضوع گاه سبب نگرانی افراد می‌شود و می‌تواند به نوعی در انتخاب روش اخذ ویزا آن‌ها تأثیر بگذارد.

ویزای چین

ویزای چین

ویزای گروهی چین

این مدل از ویزای چین به طور کلی مربوط به آژانس‌های مسافرتی است به این معنی که از طریق مبادلان بین آژانس‌های چینی و آژانس‌های ایرانی بوده و شامل روال‌های قانونی دعوتنامه می‌شود. این سبک از ویزای چین اغلب برای ۵ نفر بوده و نکته بسیار مهم در این خصوص حضور حداقل ۲ نفر از این گروه در خاک چین می باشد. دقت نمایید که ورود و خروج مسافران در این کشور می‌بایست همزمان باشد.

بررسی تعداد نفرات وارد شده  به خاک چین اغلب توسط پلیس‌های مرزی ضورت می پذیرد. میزان اعتبار این مدل از ویزای چین مشخص است و هیچ گونه ورود و خروجی خارج از این تاریخ، قانونی نخواهد بود. برگه ویزای چین می‌بایست دارای کپی‌های مشخص به تعداد نفرات بوده که در صورت پراکنده شدن افراد هیچ مشکلی پیش نیاید. دقت نمایید که مفقود شدن برگه ویزای چین اغلب برای شما هزینه‌هایی بسیار گزاف به همراه خواهد داشت.

ویزای چین

ویزای چین

قیمت ویزای چین

توجه نمایید که قیمت ویزای چین در سبک‌های مختلف بسیار باهم فرق دارد. در واقع ویزای چین در سبک توریستی اغلب دارای هزینه‌ای بالاتر از مدل‌های فوری می باشد. در خصوص ویزای چین در مدل‌های تجاری و کاری اغلب هزینه‌ها به نسبت بسیار بالاتر می باشد. مدت زمان تحویل ویزای چین به نوبه خود بسیار مهم و ضروری است. قطعاً در تحویل ۱۲ روزه قیمت‌های تعیین شده متفاوت از زمان ۳ روزه است. ویزای گروهی چین اغلب در روال‌های ۳ روزه و یا ۱۵ روزه صادر می‌شود که می‌تواند در دو رنج قیمت دیده شود. شما می‌توانید قیمت ویزای چین را از جداول قیمت بندی که به صورت شبانه روز و کاملاً آنلاین قید می‌شود به دقت بررسی نمایید. این موضوع در صورتی می‌تواند بسیار ارزان باشد که از آفرهای مطرح شده استفاده نمایید.

ویزای چین

ویزای چین

 مدارک و شرایط مورد نیاز ویزای چین

دقت نمایید که مدارک مورد نیاز برای ویزای چین یکی از موضوعات بسیار مهم خواهد بود. وجود اصل گذرنامه به طوری که دارای حدود ۶ ماه اعتبار باشد، استفاده از عکس رنگی و بدون پوشش سر از نیازهای ضروری است. درخواست ویزای خانواده نیازمند دعوت نامه رسمی و گواهی تحصیلی و یا شغلی می باشد. درخواست ویزای سفر شخصی می‌بایست شامل اصل دعوت نامه بوده و درخواست ویزا برای سفرهای گروهی نیاز به یک دعوت نامه و مجوز از واحدهای مجاز چینی می باشد. زمان مورد نیاز برای ویزای چین اغلب در حدود ۴ روز کاری است که در یک سری از شرایط ها می‌تواند شامل ۳ روز نیز باشد.

ویزای چین

ویزای چین

ویزای چین ارزان

اگر به دنبال ویزای چین ارزان هستید می‌بایست به مسائل مختلفی توجه نمایید. شما می‌بایست در ابتدا در انتخاب نوع ویزای چین دقت نموده و گزینه‌هایی که به هدف شما نزدیک‌تر هستند را حفظ و سایر گزینه‌ها را خط بزنید. سپس می باست به این موضوع توجه نمایید که زمان دریافت ویزای چین چقدر برای شما اهمیت دارد؟ این موضوع گاه می‌تواند هزینه‌های شما را بسیار کاهش دهد، دقت نمایید که ویزای چین ارزان اغلب دارای تحویل ۱۲ روزه کاری بوده که این موضوع در خصوص زمان‌ دریافت ۳ روزه کمی دچار مشکل خواهد بود به این معنی که تحویل ۳ روزه در رده های گران قیمت قرار می گیرد.

در بعضی از زمان‌های سال ویزای چین می‌تواند شامل قیمت بندی‌هایی بسیار ارزان‌تر از سایر زمان‌ها باشد بنابراین با پیگیری‌های مکرر در این خصوص می‌توانید بهترین ویزای چین را در کمترین قیمت خریداری نمایید. گاهی می‌توانید با اخذ ویزای چین در مدلهای گروهی میزان هزینه خود را سرشکن نموده و این موضوع می‌تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد.

ویزای چین

ویزای چین

شرایط جدید ویزای چین

یکی از موضوعاتی که می‌بایست در اخذ ویزای چین به آن توجه نمایید شرایط جدیدی است که به صورت دوره‌ای برای ویزای چین تصویب می‌شود.به طور مثال، اعتبار ویزای گروهی ۴۰ روزه بوده و این موضوع کمتر دچار نوسان می‌شود. می‌توانید این مدل از ویزا را در شرایط جدید در ۷ روز نیز دریافت نمایید. ویزای چین در مدل‌های فوری انفرادی اغلب شامل ۳۰ روز است و در زمانی گاه کمتر از ۵ روز نیز قابل دریافت می باشد. ویزای تجاری دارای ۳ ماه اعتبار است و نکته مهم در خصوص این ویزا زمان ۱۵ روزه برای دریافت بوده که اغلب کمتر نخواهد بود! ویزای مولتی از دسته ویزاهایی است که دارای اعتباری ۱ ساله می باشد. این مدل از ویزا به این معنی است که فرد می‌تواند بارها وارد کشور چین شده اما این موضوع با اقامت دائم ۳۰ روز در این کشور می باشد. شما در این مدل از ویزا نمی توانید زمان بیشتر از سی روز به طور پیوسته در این کشور اقامت نمایید.

ویزای چین

ویزای چین

فرم ویزای چین

شما برای اخذ ویزای چین می‌بایست علاوه بر داشتن مدارک اعلام شده فرم مخصوص را به دقت پر نمایید. در واقع ویزای چین بدون تأیید این فرم امکان پذیر نمی‌باشد. این فرم شامل اطلاعات شخصی، اطلاعات کاری، اطلاعات محل سکونت و قسمتی مربوط به هدف شما است. در این قسمت می‌بایست بررسی نمایید که دلیل ورود شما به این کشور چیست و نیاز زمانی شما به اقامت چقدر می باشد.

بررسی‌های انجام شده در خصوص ویزای چین اینطور به نظر می‌رسد که این ویزا در زمانی بسیار کم و مناسب به دست شما خواهد رسید. این فرم‌ها اغلب دارای چندین بخش به صورت مجزا بوده که در هر قسمت توضیحات مربوط به صورت دقیق نوشته شده است بنابراین پر نمودن این مدل از فرم‌ها اغلب ساده و نیاز به کمی دقت می باشد.

ویزای چین

ویزای چین

سایت سفارش ویزای چین

با توجه به تعرفه‌های مختلفی که در خصوص اخذ ویزای چین دیده می‌شود انتخاب سایت سفارش مناسب برای ویزای چین می‌تواند هزینه‌های شما را به طور دقیق‌تری برنامه ریزی نماید. در خصوص انتخاب سایت سفارش ویزای چین معقولانه بیاندیشید، از وعده‌های فریبنده دوری نمایید، وجود هزینه ارزان برای ویزای چین اغلب غیر قابل باور و در واقع دروغین می باشد. دقت نمایید که ویزای چین دارای گام‌هایی مشخص بوده و این موضوع در خرید و فروش‌های مختلف این خدمت دیده می‌شود.

شما می‌توانید از تیم های فروشی که به طور شبانه روز و آنلاین حضور دارند استفاده نمایید. سایت های فروش اینترنتی در خصوص ویزای چین این امکان را به شما می دهد که از نظرات کاربران مختلف در این زمینه استفاده نمایید این موضوع سبب می شود که شما با اطمینان بیشتری اقدام به سفارش این ویزا نموده و در این صورت از روال بهتری استفاده خواهید نمود. در واقع سفارش ویزا برای کشور چین می بایست طبق گام های قانونی کاملا صحیح باشد و این موضوع هرگز نباید به نحوی با روال های غیر قانونی دنبال شود.

ویزای چین

ویزای چین

راهنمای اخذ ویزای چین

یکی از مسائلی که در خصوص اخذ این ویزا دیده می‌شود داشتن راهنمایی مناسب و قابل‌قبول است. شما برای سفر به چین می‌بایست از تمام فنون اخذ ویزا مطلع باشید. دقت نمایید که استفاده از روال‌های سطحی و غیرقانونی در خصوص اخذ ویزا می‌تواند به‌نوعی به شما آسیب‌های مالی نامناسبی وارد نماید.

سایت‌های اینترنتی به شما این اجازه را می‌دهند که بهترین اطلاعات در خصوص اخذ ویزا به کشورهای مختلفی ازجمله چین را کسب نموده و به‌این‌ترتیب اقدامی درست و قابل‌قبول داشته باشید. درصورتی‌که برای پر نمودن فرم ویزا دچار مشکلاتی هستند می‌توانید از دمو هایی که دارای تصاویر فرم‌های پر شده هستند استفاده نمایید.

در این دمو اغلب بهترین مثال در خصوص پر نمودن صحیح این فرم‌ها برای شما فراهم‌شده است. وجود کاتالوگ‌های راهنما در خصوص انواع ویزا به شما این امکان را می‌دهد به بهترین شکل ممکن اقدام به سفر به چین نموده و فریب وعده‌های دروغینی که در بعضی از سایت های سفارش ویزا دیده می‌شود را نخورید. دقت نمایید که این محصولات اغلب دارای نگارشی درست هستند.

ویزای چین

ویزای چین

جمع‌بندی روش‌های اخذ ویزای چین و نتیجه‌گیری

اغلب کارشناسان در زمینه اخذ ویزا معتقدند که روال‌های تعیین‌شده در خصوص شرکت‌های مختلفی که در حوزه اعطای ویزا فعالیت دارند باهم متفاوت است و این موضوع گاه افراد را دچار سرگردانی می‌نماید. در خصوص اخذ ویزا برای کشور چین نکته مهم مشخص نمودن هدف است درصورتی‌که شما در بین انواع ویزا دارای هدف تحصیل بوده اما به سراغ ویزا توریستی بروید به مشکلات بسیار گسترده‌ای برمی‌خورید. دقت نمایید که در نتیجه گیری‌های مطرح‌شده برای این سبک از ویزا می‌بینید که اغلب افراد این کشور را برای گردشگری انتخاب می‌نمایند این موضوع سبب می‌شود که ویزای توریستی چین از دسته محبوب‌ترین مدل‌های ویزا در بین افراد باشد.

ویزای چین

ویزای چین

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم ویزای چین. ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر