ویزای پرتغال

ویزای مالت | مدارک مورد نیاز – مراحل مورد نیاز – انواع

۹ تیر ۱۳۹۷

ویزای مالت

با دریافت ویزای مالت می توانید به این کشور زیبا سفر کنید و سفری خوش را برای خود و خانواده تان رقم بزنید، ناگفته نماند که مالت جزو کشورهای شینگن است و با دریافت ویزای شینگن امکان سفر به آن جا برای شما فراهم می شود. برای آغاز مراحل دریافت ویزا باید بدانید که این کشور در ایران سفارت ندارد و برای انجام مراحل مربوطه باید به سفارت اتریش در تهران مراجعه نمایید. مشاوران ما شما را در همه مراحل همراهی خواهند کرد.

ویزای مالت
ویزای مالت

ویزای مالت

دریافت ویزای مالت نشان دهنده کسب اجازه ورود به این کشور است و می توانید به راحتی اقدامات لازم جهت سفر به آن جا را انجام دهید. دقت داشته باشید که اولین مرحله اخذ ویزا دریافت وقت سفارت است که در ادامه راجع به آن صحبت خواهیم کرد. فرد متقاضی باید در تاریخ و ساعت مقرر شده در سفارت حاضر باشد تا مرحله مصاحبه و انگشت نگاری به انجام برسد. قبل از هر کاری اگر پاسپورت تان معتبر نیست، اقدامات لازم جهت تمدید را انجام دهید چرا که شرط صدور ویزا، معتبر بودن پاسپورت و مانده اعتبار ۶ ماهه آن است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مالت

پس از دریافت وقت سفارت مالت باید مدارک مربوطه را آماده و در یک پرونده به مسئول مربوطه تحویل دهید، مدارک بسته به نوع ویزا و هدف سفر متفاوت است اما در این جا لیست جامعی از آن ها را درج می کنیم تا بتوانید با آگاهی کامل همه موارد درخواستی را تهیه و برای مصاحبه آماده شوید:

 1. گذرنامه معتبر که باید ۳ ماه بیشتر از تاریخ در نظر گرفته شده برای ویزای مالت اعتبار داشته باشد.
 2. تکمیل فرم درخواست ویزا که امکان دانلود آن از سایت سفارت نیز فراهم شده است.
 3. کارت ملی و شناسنامه به همراه کپی
 4. عکس رنگی ۶*۴ دو عدد، عکس ها باید فاقد هر گونه روتوش باشند.
 5. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که قبلاً هم ویزای شینگن یا کشورهای دیگر را دریافت کرده اید باید کپی آن ها را به همراه مهرهای ورود و خروج خود به مسئول مربوطه ارائه دهید.
 6. اثبات تمکن مالی الزامی است و در راستای آن باید گردش ۶ ماه آخر حساب بانکی فرد متقاضی نیز ارائه گردد.
 7. اگر کارمند یا کارگر هستید ارائه گوهی اشتغال و فیش حقوقی الزامی است، توجه داشته باشید که باید میزان حقوق، سمت و تاریخ آغاز به کار نیز در گواهی درج شده باشد.
 8. اگر شرکت دارید مدارک ثبت شرکت را نیز در پرونده مدارک قرار دهید، در همین راستا ارائه پروانه کسب یا کارت بازرگانی نیز الزامی می باشد.
 9. اگر بازنشسته هستید ارائه گواهی بازنشستگی نیز الزامی ست.
 10. بیمه مسافرتی
 11. محصلان و دانشجویان نیز ملزم به ارائه مدارکی در خصوص اشتغال به تحصیل شان هستند.
 12. مدارک رزرو هتل در تاریخ های مقرر شده برای سفر
 13. بلیط رفت و برگشت هواپیما که باید با تاریخ های درج شده در ویزا تطابق داشته باشد.
 14. ارائه اسناد ملکی نیز در صورت وجود الزامی ست.

ترجمه مدارک برای دریافت ویزای مالت

ترجمه مدارک ارائه شده به سفارت نیز الزامی است و همه آن ها باید در دارالترجمه های رسمی ترجمه شده باشند و وجود مهر دادگستری روی همه آن ها الزامی است. قبل از ارائه مدارک دقت داشته باشید که مصاحبه شما با مشکل مواجه نشود چرا که ملزم به دریافت وقت مجدد هستید و زمان زیادی را از دست می دهید.

ویزای مالت
ویزای مالت

مراحل مورد نیاز برای اخذ ویزای مالت

کشور مالت جزء کشورهای توریستی است و مراحل به نسبت آسانی را برای اخذ ویزا پیش رو دارید، اگر تصمیم به اخذ ویزای مالت دارید در ابتدا ملزم به دریافت وقت سفارت و تهیه مدارک ذکر شده هستید، توجه داشته باشید که مراجعه حضوری برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری الزامی است و نباید تاریخ و ساعت اعلام شده را فراموش کنید. امکان اخذ وقت سفارت از طریق سایت وجود دارد و این موضوع، امکان انجام مراحل مربوطه را آسان خواهد کرد.

وقت سفارت و ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای مالت

دریافت وقت سفارت مالت از اولین مراحل الزامی برای دریافت ویزاست، بنابراین همه مشخصات و اطلاعات درخواستی را به طور صحیح وارد نمایید تا در مراحل بعدی با مشکل خاصی مواجه نشوید. همان طور که قبل تر گفته شد سفارت اتریش مسئولیت صدور این ویزا را بر عهده دارد که در ادامه آدرس و اطلاعات آن درج خواهد شد.

آدرس سفارت اتریش: تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک ۸٫

ویزای مالت از نوع شینگن

برای ورود به مالت باید ویزای شینگن را دریافت کنید. البته ناگفته نماند که این ویزا فقط اجازه تردد در کشور مالت را به شما می دهد و اجازه وارد شدن به دیگر کشورهای عضو شینگن را نخواهید داشت. ویزای شینگن انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن ها نیز اشاره ای خواهیم داشت.

انواع ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن عبارتند از ویزای عبور، ویزای ترانزیت، ویزای توریستی، ویزای بلند مدت.

انواع ویزای مالت

ویزای مالت انواع مختلفی دارد که در این بخش آن ها را شرح خواهیم داد:

 1. ویزای تحصیلی مالت
 2. ویزای کاری مالت
 3. ویزای پزشکی مالت
 4. ویزای ازدواج
 5. ویزای توریستی مالت
 6. ویزای مبادله ای

ویزای مالت از نوع تحصیلی

ویزای تحصیلی مالت برای آن دسته از افرادی صادر می شود که با هدف تحصیل و ارتقاء سطح علمی به این کشور سفر می کنند، برای اخذ این نوع ویزای مالت نیاز به تاییدیه یک دانشگاه معتبر و دریافت دعوتنامه از آن ها دارید، با ارائه دعوتنامه می توانید بقیه مراحل مربوطه را طی نمایید و خود را برای یک اقامت تحصیلی آماده نمایید.

ویزای مالت
ویزای مالت

ویزای مالت از نوع پزشکی

برای اخذ ویزای مالت از نوع پزشکی نیاز به تاییدیه مراکز درمانی معتبر در این کشور و اثبات تمکن مالی خود دارید، کشور مقصد باید از پرداخت هزینه های درمانی مطمئن باشد. با ارائه گواهی پزشک مربوطه و دعوتنامه ارسالی از بیمارستان واقع در مالت می توانید اقدامات لازم در خصوص اخذ این نوع ویزا را انجام دهید.

ویزای مالت از نوع ازدواج

برای اخذ ویزای مالت از نوع ازدواج باید واقعی بودن ازدواج طرفین به اثبات برسد، ناگفته نماند که با انجام عقد، فرد متقاضی موفق به دریافت اقامت موقت می شود و اقامت دائم پس از اثبات شرایط تعیین شده اعطا می گردد، یکی از شرایط لازم، اثبات ازدواج انجام شده و همچنین اثبات تمکن مالی تبعه مالت است.

ویزای مالت
ویزای مالت

ویزای مالت از نوع کاری و تجاری

ویزای مالت از نوع کاری انواع مختلفی دارد که در ادامه راجع به هر کدام از آن ها توضیحاتی ذکر می شود:

 1. ویزای کارفرما: در این نوع ویزا فرد متقاضی از طرف کارفرما دعوتنامه دریافت می کند.
 2. ویزای جستجوی کار: به فرد متقاضی اجازه جستجوی کار در مالت داده می شود.
 3. ویزای مهارت کاری: در این نوع ویزا مهارت ها و سوابق فرد مورد بررسی قرار می گیرد.

ویزای مالت از نوع توریستی

برای آغاز یک سفر توریستی نیاز به ویزای مربوطه دارید، اگر شخصی از اقوام شما در این کشور ساکن است، از او بخواهید که یک دعوتنامه برای تان ارسال نماید، با ارائه دعوتنامه روند صدور ویزای توریستی تسهیل می شود و می توانید یک سفر رویایی را در این کشور تجربه نمایید. فراموش نکنید که برای اخذ به موقع ویزا باید حداقل ۴ ماه قبل وقت سفارت را دریافت کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

ویزای مالت و تعداد دفعات ورود به کشور

ویزای مالت از نظر تعداد دفعات ورود متفاوت است و هر فرد باید بسته به هدف سفر خود یکی از آن ها را برگزنید. ویرای سینگل ویزایی است که تنها یک بار می توانید به کشور مقصد وارد و از آن خارج شوید. اما ویزای دو بار ورود یا دابل اجازه دو مرتبه ورود و خروج را به شما می دهد. اگر هم قصد دارید بدون محدودیت به مالت وارد و از آن خارج شوید باید ویزای مولتیپل را دریافت کنید، این ویزا چند بار ورود است و برای اهداف تجاری گزینه ای مناسب محسوب می شود.

روش تمدید ویزای مالت

برای ویزای مالت مدت زمان خاصی تعیین می شود اگر پس از اتمام اعتبار همچنان در آن کشور حضور داشتید باید به سرعت مراحل مربوطه جهت تمدید را طی کنید، مراحل لازم برای تمدید بسته به نوع ویزا متفاوت است اما در هر صورت باید به مراکز معتبر مراجعه و درخواست خود را مطرح کنید. ناگفته نماند که ارائه مدارک و دلایل مستند برای موافقت با درخواست تمدید الزامی است. اگر اقدامات لازم برای تمدید ویزای مالت را انجام ندهید حضور شما در خاک آن کشور غیر قانونی خواهد بود و با شما برخورد قانونی خواهد شد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

وقت سفارت مالت اگر به هر دلیلی مثل تحصیل ،زندگی وکار قصد مهاجرت به  کشور مالت را دارید؛ هماهنگی های...

کشور مالت یکی از سرزمین های کوچک بر روی آب های دریای مدیترانه و در مرکز اروپا می باشد این...

روادید مالت برای سفر به کشور مالت در ابتدا باید برای اخذ روادید مالت اقدام نمایید. قبل از سفر به...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر