ویزای مادرید، اخذ ویزای مادرید و ویزای اسپانیا برای سفر و بازدید از این کشور کهن و خوش آب و هوا از ضروریات است. در این نوشتار قصد داریم تا با این شهر زیبا و ...

انواع ویزای مادرید را بیشتر بشناسیم

۲۹ بهمن ۱۳۹۷

ویزای مادرید، اخذ ویزای مادرید و ویزای اسپانیا برای سفر و بازدید از این کشور کهن و خوش آب و هوا از ضروریات است. در این نوشتار قصد داریم تا با این شهر زیبا و …

راهنمای کامل ویزای مادرید

شهر مادرید به عنوان یکی از زیباترین شهرهای کشور اسپانیا و اروپا در سطح جهان شناخته می شود و سالانه میزبان گردشگران بسیاری است. اخذ ویزای مادرید و ویزای اسپانیا برای سفر و بازدید از این کشور کهن و خوش آب و هوا از ضروریات است. در این نوشتار قصد داریم تا با این شهر زیبا و نحوه دریافت ویزای مادرید آشنا شویم.

انواع ویزای مادرید را بیشتر بشناسیم | سایت ویزا

مادرید را بشناسیم

مادرید پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا است و پس از لندن و برلین به عنوان سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا شناخته می شود. ویزای مادرید و ویزای اسپانیا در حوزه ویزای شینگن قرار دارد و با اخذ ویزای اسپانیا به راحتی می توانید به دیگر کشورهای حوزه شینگن سفر کنید. همچنین مادرید شهری بزرگ، پرجمعیت و متراکم است. وسایل حمل و نقل عمومی آن شامل منوریل، اتوبوس، تراموا، مترو و مطابق با استانداردهای جهانی است. به عنوان مثال، متروی مادرید سومین شبکه وسیع مترو در اروپا است.

مادرید اگرچه نسبت به دیگر شهرهای اسپانیا سابقه تاریخی کمتری دارد و یا از دوره رومیان آثاری در آن به جا نمانده است، اما سابقه آن به سده نهم میلادی باز می گردد و آثار دیدنی بسیاری دارد. از جاذبه های مادرید می توان به کاخ سلطنتی، پارک رِتریرو، موزه باستان شناسی و موزه های هنری مانند دل پرادو و دیگر موزه ها اشاره کرد.

سفر به مادرید

فرودگاه بین المللی شهر مادرید یا فرودگاه باراخاس دروازه ورود به اسپانیا است. شما پس از اخذ ویزای مادرید از طریق این فرودگاه و دیگر فرودگاه های مهم مانند فرودگاه بارسلونا می توانید به این کشور زیبا سفر کنید.

برای سفر به اسپانیا شما مانند سفر به هر کشور دیگری نیازمند پاسپورتی با اعتبار بیش از ۶ ماه هستید، سپس با حضور در سفارت اسپانیا جهت انگشت نگاری و مصاحبه موفق به اخذ ویزای شینگن خواهید شد. از ایران نیز هواپیمایی ماهان به بارسلونا پرواز مستقیم دارد و با ایرلاین های ترکیش و پگاسوس نیز می توانید با توقفی در استانبول به دیگر شهرهای اسپانیا سفر کنید.

سفر به مادرید | سایت ویزا

اسپانیا کشوری با سیستم پادشاهی است که در شبه جزیره ایبری واقع شده است. زبان رسمی این کشور اسپانیایی و واحد پول آن نیز یورو است. این کشور با پرتغال، فرانسه و آندورا هم مرز است.

قرار گرفتن این کشور در جنوب اروپا و آب و هوای معتدل آن موجب شده گردشگران بسیاری برای ویزای مادرید درخواست بدهند و به این کشور گرم و آفتابی سفر کنند و از سواحل دلنشین آن لذت ببرند، در موزه ها، کلیساها و کاخ های دیدنی گردش کنند و سفری بیاد ماندنی را تجربه کنند.

انواع ویزای اسپانیا و مادرید

گردشگران ایرانی برای سفر به اسپانیا، انواع ویزا را می توانند درخواست دهند که شامل ویزای تجاری اسپانیا، تحصیلی و توریستی است. گردشگران حدود ۲ هفته برای اخذ ویزای مادرید و ویزای اسپانیا باید صبر کنند، و در صورت عدم دریافت آن تا یک بار نیز حق اعتراض دارند که به آن رسیدگی خواهد شد.

ویزای توریستی

ویزای توریستی مادرید به مدت ۹۰ روز برای گردشگرانی صادر می شود که قصد دارند به این کشور زیبا برای تفریح و گردش سفر کنند.

گردشگران جهت اخذ ویزای توریستی مادرید باید با مدارک مربوطه یعنی اصل و کپی گذرنامه ای که بیش از ۶ ماه اعتبار دارد، عکس پرسنلی با زمینه سفید بدون روتوش، اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه، فرم تکمیل شده ویزا کاملا خوانا، مدارک کاری و تمکن مالی مد نظر سفارت، رزرو بلیط رفت و برگشت و رزرواسیون هتل در زمان مشخص برای مصاحبه به سفارت مراجعه کنند. مدارک را تحویل دهند و پس از ۲ هفته جواب را دریافت کنند.

ویزای ترانزیت

اگر تنها قصد توقف در مادرید را داشته باشید تا از این طریق به دیگر کشورها سفر کنید و یا برای بردن بار خود از این کشور استفاده می کنید، باید ویزای ترانزیت اسپانیا را دریافت کنید. با این ویزا شما حق ماندن در این شهر را ندارید.

ویزای کار و ویزای تجاری

اگر قصد کار در مادرید را داشته باشید باید ویزای مادرید خود را به صورت تجاری دریافت کنید. برای اخذ این ویزا مدارک مربوطه که شامل پاسپورت، عدم سوء پیشینه، دعوتنامه کتبی از کارفرما، شناسنامه و کارت ملی، مدارک مربوط به ازدواج در صورت تاهل را ارائه دهید، و هزینه های مربوط به اخذ ویزای مادرید را بپردازید تا بتوانید در این شهر مشغول به کار شوید و یا تجارت مخصوص به خود را راه اندازی کنید.

ویزای تحصیلی

مادرید یکی از شهرهای مشهور، بزرگ و زیبا در اروپا است. دانشگاه های این شهر و دیگر شهرهای اسپانیا در لیست ۵۰۰ دانشگاه اول جهان قرار دارد، از سوی دیگر هزینه تحصیل و اقامت دانشجویی در مادرید از دیگر شهرهای اروپایی پایینتر است. همین موجب شده که دانشگاه مادرید و دیگر دانشگاه های اسپانیا مقصد محبوب دانشجویان بسیاری در سطح جهان باشد.

انواع ویزای اسپانیا و مادرید | سایت ویزا

دوره کارشناسی در دانشگاه مادرید و دیگر دانشگاه های اسپانیا ۴ سال، دوره کارشناسی ارشد ۲ سال و دوره دکتری ۵ سال است. زبان تدریس نیز اسپانیایی و انگلیسی است، برای دانشجویان بین المللی نیز دوره های آموزش زبان برگزار می شود.

شما پس از ورود به دانشگاه مادرید و یا دیگر دانشگاه های اسپانیا می توانید اقامت تحصیلی دریافت کنید و نسبت به اقامت این کشور نیز درخواست دهید. شرایط دانشجویی در مادرید بسیار مناسب است و آینده روشنی را برای دانشجویان در بر خواهد داشت.

برای اخذ ویزای تحصیلی شما چندین مرحله را پیش رو دارید. نخست باید ریز نمرات تحصیلی و مدارک دانشگاهی و پیش دانشگاهی را که ترجمه شده به همراه پذیرش دانشگاه تهیه کنید و آن را با دیگر مدارکی همچون پاسپورت، گواهی عدم سوء پیشینه، کارت ملی و شناسنامه به سفارت تحویل دهید و جهت اخذ ویزای مادرید برای تحصیل در دانشگاه درخواست دهید.

پس از اخذ ویزا چه فرصت هایی داریم؟

با اخذ ویزای مادرید شما می توانید به مادرید و دیگر شهرهای اسپانیا سفر کنید، در صورتی که ویزای شما ترانزیت نباشد می توانید در حوزه کشورهای شینگن و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز گردش کنید و از تفریح در قاره سبز لذت ببرید. مادرید شهری زیبا با موزه های فراوان، کاخ سلطنتی، ورزشگاه مشهور سانتیاگو برنابئو متعلق به تیم معتبر رئال مادرید و بسیاری دیدنی های دیگر است.

علی رغم ظاهر مدرن، مادرید همچنان اصالت خود را حفظ کرده است و بناهای کهن آن از شکوه و زیبایی منحصر به فردی برخوردار است.

خیابان های سنگفرش، کافه های دلنشین و صمیمی، رستوران هایی با غذاهای بومی اسپانیا، فستیوال های هنری متعدد، رقص، آواز و موسیقی جذاب لاتین سفر به اسپانیا را به یکی از فراموش نشدنی ترین تجربیات هر گردشگری تبدیل خواهد کرد.

اکثریت مردم مادرید کاتولیک مذهب و بسیار معتقد هستند، در نتیجه بخشی از جاذبه های مادرید کلیساهای باشکوه این کشور بی نظیر است که هر گردشگری را راضی نگاه می دارد و آنها را به دنیای اروپای کهن خواهد برد.

پس از اخذ ویزا چه فرصت هایی داریم؟ | سایت ویزا

در انتها باید خاطر نشان کرد که اخذ ویزای مادرید چندان هم ساده نیست و تمکن مالی و سند ملکی برای سفارت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای اطمینان از اخذ ویزا بهتر است از مشاورین، وکلا و آژانس های معتبر راهنمایی بگیرید و با متخصصان امر مشورت کنید تا پس از اخذ ویزای شینگن از سفر به این کشور زیبا و آفتابی لذت ببرید.


سوالات متداول ویزای مادرید

گردشگران برای اخذ ویزای مادرید چقدر باید صبر کنند؟

چگونه می‌توانیم ویزای تحصیلی مادرید را دریافت کنیم؟

برای اخذ ویزای تجاری اسپانیا چه مدارکی باید ارائه دهیم؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

روادید تنریف: کشور اسپانیا همواره به عنوان یکی از کشورهایی محسوب می‌شود که بسیاری از افراد برای بازدید از آن...

آشنایی با مهم ترین شهرهای اسپانیا مهم ترین شهرهای اسپانیا: اسپانیا یکی از قدیمی‌ترین کشورهای اروپایی است که در شبه‌جزیره...

هتل های والنسیا قبل از سفر به شهر والنسیا بهتر است با هتل های والنسیا آشنا شوید و بهترین محل...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر