ویزای لیتوانی

ویزای لیتوانی | انواع – شرایط لازم – مدارک لازم

۶ تیر ۱۳۹۷

ویزای لیتوانی

به طور کلی وقتی صحبت به سفر های خارج از کشور می شود اغلب کشورها نیاز به ویزا دارند و لیتوانی نیز از دسه کشورهایی است که برای ورود به آن نیاز به ویزای معتبر است. می دانیم که انواع ویزای لیتوانی وجود دارد که طبق شرایط و هدف مسافر ارائه می شوند. به طور کلی در ابتدای امر باید بتوانید هدف خود از سفر به این کشور را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید سپس نوبت به تهیه مدارک لازم برای ویزای لیتوانی خواهد بود و شما باید در تهیه مدارک دقت لازم را مبذول کنید. در این مقاله هر آنچه که برای اخذ ویزای لیتوانی نیاز است به طور جامع مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ویزای لیتوانی
ویزای لیتوانی

ویزای لیتوانی و انواع آن

ویزا یک گواهینامه و یا برگه ای است که در واقع به فرد اجازه ورود و اقامت در کشور مورد نظر را می دهد. بارها در ذهن افراد سوال پیش می آید که شرایط مهاجرت به لیتوانی به چه صورتی است؟ در ابتدای امر برای اخذ ویزای لیتوانی چه باید کرد. بهتر است که ما بدانیم ویزای لیتوانی بر چند نوع است و هر یک دارای چه ویژگی های مشخصی هستند.

به طور کلی ویزای لیتوانی دارای چند نوع مشخص است، اگر شما با هدف تفریح به این کشور وارد می شوید باید ویزای توریستی لیتوانی را اخذ کنید. در صورتی که هدف اصلی شما تحصیل در این کشور باشد قطعا ویزای توریستی به درد شما نخواهد خورد و باید به ویزای تحصیلی فکر کنید. این موضوع در خصوص ویزای کاری و همینطور سرمایه نیز دیده می شود و می تواند انتخابی بی نظیر و عالی برای افراد محسوب شود. مشخص شد که برای اخذ ویزای لیتوانی باید هدف از سفر و مدارک لازم به طور دقیق مشخص شود.

ویزای کاری لیتوانی

مهاجرت به لیتوانی از طریق ویزای کاری یکی از روش هایی است که از سوی افراد مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد. برای اینکه فرد بخواهد با ویزای کار به این کشور سفر کند باید در ابتدای امر اجازه کار در لیتوانی را داشته باشد. این جواز در صورتی به فرد داده می شود که او دارای تخصص خاصی باشد و به طور دقیق بتواند پست قابل قبولی داشته باشد. البته لیتوانی از دسته کشورهایی است که عموما به دنبال افرادی است که تخصصی دارند که عموما در این کشور وجود ندارد و شاید اخذ ویزای لیتوانی از نوع کاری کمی دشوار به نظر بیاید.

قبل از اینکه مدارک مجوز کار در لیتوانی تایید شود، باید یک موقعیت خالی در این کشور ثبت کنید. چنین موقعیتی باید حداقل یک ماه قبل از ارائه مدارک شما ارائه شده باشد. در صورتی که فرد متقاضی از سوی کارفرما مورد تایید قرار گرفت می تواند اقدام به اخذ ویزای لیتوانی کند.

اگر شما به عنوان یک خارجی می خواهید در لیتوانی مشغول به کار شوید باید یک مدرک مناسب ارائه دهید، این مدرک می تواند گواهی اتمام دوره ها، سمینارها، آموزش های فنی و … باشد.

شرایط لازم ویزای کار لیتوانی

فرد بیگانه باید قطعا بتواند حداقل یک سال سابقه کار عالی از خود ارائه دهد، و سابقه او باید در دو سال اخیر باشد. عموما پس از طی شدن پروسه تا صدور مجوز کار حدود ۲۰ روز زمان نیاز است. شما باید مدارک لازم خود را به سفارت مربوطه ارائه دهید. عموما ویزای کار لیتوانی یک ساله ارائه می شود و شما باید در طول این مدت قطعا پتانسیل مالی بالایی را رقم بزنید.

ویزای لیتوانی
ویزای لیتوانی

ویزای توریستی لیتوانی

ویزای توریستی همانطور که از اسمش پیداست با هدف گردشگری بوده و فرد مسافر قصد دارد گشت و گذاری در این کشور داشته باشد و به نوعی با اقوام خود دیدار داشته باشد. مبرهن است که با این ویزا نمی توانید در این کشور درس بخوانید، به کار مشغول شوید و همینطور اقامت دائم داشته باشید.

شما برای اینکه بتوانید ویزای توریستی لیتوانی اخذ کنید باید یک سری مدارک تهیه کنید و حتما وقت سفارت لیتوانی را بصورت آنلاین رزرو نمایید. مدارک مورد نیاز شما به این ترتیب است که در ابتدای امر باید تقاضانامه را دانلود کنید و به طور دقیق آن را تکمیل نمایید. سپس فرم تایپ شده باید از سوی شما مهر و امضا شود.

دقت کنید که هیچ بخش از فرم نباید خالی بماند و اطلاعات وارد شده حتما دقیق، صحیح و مناسب به نظر برسد.

گزینه دیگر در خصوص اخذ ویزای لیتوانی تهیه دو قطعه عکس است که باید با پس زمینه سفید و همینطور تمام رخ باشد. عکس گرفته شده باید با شرایط فعلی چهره شما همخوانی داشته باشد.

شما نیاز به پاسپورت و کپی آن دارید و پاسپورت شما باید حداقل بیش از ۳ ماه اعتبار داشته باشد و همینطور دو برگ خالی نیز داشته باشد.

در اخذ ویزای لیتوانی قطعا نیاز به رزرو بلیط رفت و برگشت است و مامور سفارت این گزینه را به طور دقیق مورد بررسی قرار می دهد.

در خصوص اخذ ویزای لیتوانی نیاز به مدرک بیمه سفر است تا در صورت بروز هر حادثه ای هزینه های موجود به طور دقیق برآورد شود.

ویزای تحصیلی لیتوانی

اگر از دسته افرادی هستید که قصد دارند در لیتوانی به تحصیل مشغول شود باید به دنبال ویزای تحصیلی بروید.

به طور دقیق تر افراد سعی می کنند که این کشور را برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس و یا دکترا انتخاب کنند و کمتر دیده می شود که شخصی بخواهد دوران لیسانس خود را در این کشور باشد.

به این ترتیب شما دو راه دارید. یا از دسته افرادی هستید که بورسیه این کشور شده اند و یا می خواهید به هزینه خود به سراغ تحصیل در لیتوانی بروید. در هر دو روش باید یک سری اصول به طور دقیق رعایت شود.

در نظر داشته باشید که برای بورسیه تحصیلی باید فراخوان هایی که از سوی یک سری از دانشگاه های این کشور تعیین می شود را دنبال کنید در مدارک شما باید صحبت از ایده ای جدید، تخصصی موثر و همینطور عملکردی ناب باشد، ریزنمرات شما مورد بررسی قرار می گیرد و به نوعی باید تعیین شود که آیا صلاحیت تحصیل در این کشور را دارید یا خیر.

در مدل دوم که با هزینه خود فرد است یک فرم که عموما در سایت دانشگاه برای دانلود قرار داده شده است از سوی شما تکمیل می شود سپس منتظر پاسخ خواهید ماند و در صورت تایید به طور حتم برای شما یک دعوت نامه ارسال می شود که باید به همراه سایر مدارکتان در روز مصاحبه ارائه دهید.

ویزای سرمایه لیتوانی

این ویزا همانطور که از نامش پیداست با گردش مالی گسترده ای همراه است و به شرایط مالی کشور کمک بزرگی خواهد کرد. شما می توانید به ثبت شرکت در لیتوانی فکر کنید و یا با خرید ملک و یا زمین بهترین شرایط را برای خود فراهم سازید. در نظر داشته باشید که ویزای لیتوانی  از نوع سرمایه گذاری به نسبت گزینه های دیگر آسانتر است و اگر گردش مالی شما قابل قبول باشید شانس بالایی در این مسیر خواهید داشت.

ویزای لیتوانی
ویزای لیتوانی

مدارک لازم برای ویزای لیتوانی

در این بخش به طور دقیق در خصوص مدارک لازم برای ویزای لیتوانی صحبت خواهیم کرد.

در ابتدای امر فرمی از سوی شما پر خواهد شد که این فرم باید به صورت اینترنتی ارسال شده و همینطور یک نسخه آن نیز نزد خودتان باقی بماند.

مدرک مهم برای اخذ ویزای لیتوانی داشتن پاسپورت معتبر است که برای ویزای توریستی ویزای ۳ ماه کفایت می کند و برای ویزای کاری و تحصیلی نیاز به ۶ ماه اعتبار است.

شما باید دو قطعه عکس مناسب برای خود تهیه کنید عکس شما باید زمینه سفید داشته باشد.

در صورتی که به دنبال ویزای توریستی برای لیتوانی هستید نیاز به دعوت نامه خواهید داشت.

اگر می خواهید ویزای کار و سرمایه بگیرید گردش مالی شش ماه اخیر شما بررسی می شود

در صورتی که برای تحصیل به این کشور سفر می کنید باید مدارک تحصیلی و همینطور ریز نمرات شما اعمال شود.

بیمه نامه مسافرتی و همینطور بلیط رفت و برگشت از دسته مدارک بسیار مهم در مسیر اخذ ویزای لیتوانی محسوب می شود. باید جهت اخذ ویزای لیتوانی وقت سفارت لیتوانی را رزرو نمایید.

شرایط اخذ ویزای لیتوانی

برای اخذ ویزای لیتوانی در ابتدا باید فرم را ارسال و منتظر جواب باشید، ایمیلی به شما ارسال می شود که نشان می دهد فرم شما مورد تایید قرار گرفته است یا خیر سپس باید از بین لیست اعلام شده اقدام به تعیین وقت مصاحبه داشته باشید. بهتر است که زمان خالی در این مسیر را انتخاب کنید. سپس باید برای روز مصاحبه آماده باشید و مدارک لازم را ارائه دهید، مدارک شما به طور دقیق مورد بررسی قرار می گیرد و همینطور یک سری سوالات از سوی مامورین پرسیده می شود که باید پاسخ دهید.

ویزای لیتوانی
ویزای لیتوانی

جمع بندی

برای اخذ ویزای لیتوانی باید بدانید که گاه با وجود مدارک موجود باز هم ویزای لیتوانی از سوی سفارت برای شما در نظر گرفته نمی شود و همه چیز بستگی به روز مصاحبه دارد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

اقامت لیتوانی برای اخذ اقامت لیتوانی باید با قوانین و مقررات مهاجرت به این کشور آشنا شوید. لیتوانی یکی از...

هتل های لیتوانی لیتوانی یکی از کشورهای شمال شرقی اروپا بوده که پایتخت آن شهر ویلنیوس بوده و در همسایگی...

ویزای توریستی لیتوانی کشور لیتوانی با جاذبه ­های دیدنی بسیار زیبا هر ساله شاهد حضور گردشگران زیادی است. گردشگران برای...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر