ویزای لوکزامبورگ

ویزای لوکزامبورگ | نحوه گرفتن ویزا – انواع – مدارک مورد نیاز

۱۰ تیر ۱۳۹۷

ویزای لوکزامبورگ

ویزای لوکزامبورگ در انواع مختلفی قابل دریافت می باشد. از مهم‌ترین انواع ویزای کشور لوکزامبورگ می‌توان به انواع شینگن آن اشاره کرد که افراد می‌توانند با استفاده از این ویزا به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز سفر کنند.

ویزای لوکزامبورگ و سفر به این کشور

 اگر قصد سفر به یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ازجمله لوکزامبورگ را دارید می بایست با توجه به هدف سفر خود به دریافت ویزای این کشور اقدام کنید. ویزای لوکزامبورگ برای ورود به خاک این کشور از مهم‌ترین موارد محسوب می شود و افراد تنها با استفاده از آن می‌توانند در این کشور عبور و مرور داشته باشند. از مهم‌ترین ویژگی‌های ویزای کشور لوکزامبورگ می‌توان به انواع مختلف آن اشاره کرد.

 با توجه به اینکه با چه هدفی وارد کشور لوکزامبورگ خواهید شد باید نوع ویزای خود را انتخاب کنید. از دیگر ویژگی‌های کشور لوکزامبورگ عضو اتحادیه بودن آن است که در ابتدای این مقاله به آن اشاره کردیم. در واقع با توجه به این نکته افراد می‌توانند به دریافت ویزای شینگن لوکزامبورگ نیز اقدام کنند و با استفاده از این ویزا نه تنها وارد کشور لوکزامبورگ شوند بلکه در کشورهای دیگر عضو این اتحادیه نیز عبور و مرور داشته باشند. در ادامه توضیحات کامل تری در رابطه با انواع ویزای لوکزامبورگ و مدارک مورد نیاز آن خواهیم پرداخت.

ویزای لوکزامبورگ
ویزای لوکزامبورگ
ویزای لوکزامبورگ
ویزای لوکزامبورگ

نحوه گرفتن ویزای لوکزامبورگ

 برای دریافت ویزای لوکزامبورگ افراد باید مراحل مختلفی را طی کنند تا بتوانند این ویزا را برای خود و دیگر افراد خانواده و یا دوستان دریافت کنند. البته یادآور شویم که هر فردی می بایست شخصاً برای دریافت ویزای خود مدارک مناسب و مشخصی را تهیه نماید. برای دریافت ویزای کشور لوکزامبورگ در ابتدا باید به صورت اینترنتی فرم آنلاین مربوط به اخذ ویزا را دانلود نموده و آن را به صورت کاملاً صحیح تکمیل کنید.

 پس از تکمیل این فرم می بایست به سفارتخانه لوکزامبورگ در کشور خود مراجعه کنید. البته یادآور شویم که لوکزامبورگ در ایران سفارتخانه ندارد شما عزیزان می بایست به کنسولگری این کشور و یا کنسولگری کشور پرتغال در کشورمان مراجعه کنید و مراحل دیگر از جمله مصاحبه و دریافت ویزا را به انجام برسانید. از دیگر موارد در رابطه با این نوع ویزا می‌توان به هزینه‌های مربوط به آن اشاره کرد که در زمان دریافت آن می توانید آنها را به صورت نقدی پرداخت کنید

ویزای لوکزامبورگ
ویزای لوکزامبورگ

انواع ویزای لوکزامبورگ

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره شد ویزای کشور لوکزامبورگ از انواع مختلفی برخوردار است. با توجه به اینکه افراد با اهداف مختلفی به این کشور سفر می‌کنند ویزا های مختلفی نیز برای ورود به این کشور صادر می‌شود؛ اما از مهم‌ترین ویزاهای کشور لوکزامبورگ می توان به ویزای توریستی و گردشگری، ویزای تحصیلی و همچنین ویزای کار لوکزامبورگ اشاره کرد.

با توجه به این مورد نیز یادآور شویم که ویزای شینگن لوکزامبورگ نیز در انواع مختلفی قابل دریافت است. در ادامه در رابطه با هر کدام از این ویزاها اطلاعاتی را برای شما مسافران کشور لوکزامبورگ بازگو خواهیم کرد. پس اگر مایلید این اطلاعات را دریافت کنید توصیه می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

ویزای لوکزامبورگ برای تفریح و گردش در این کشور

یکی از مهم ترین انواع ویزای لوکزامبورگ نوع توریستی و گردشگری آن است که از طرفداران بسیاری برخوردار است. در واقع متقاضیان دریافت ویزای توریستی کشور لوکزامبورگ نسبت به دیگر ویزا های این کشور به نسبت بیشتر می باشند؛ اما اگر قصد دارید وارد کشور لوکزامبورگ شوید توصیه می‌کنیم که برای گشت و گذار به مناطق شمالی این کشور مراجعه کنید چرا که اغلب روستاهای کشور لوکزامبورگ در قسمت شمالی آن متمرکز شده اند.

البته می توانید مکان های مدرن و صنعتی را نیز در جنوب این کشور نظاره‌گر باشید. به هر قسمتی از کشور لوکزامبورگ مراجعه کنید دیدنی ها و مکان های توریستی فراوانی را می توانید مشاهده کنید که برای شما از جذابیت خاصی برخوردار هستند؛ اما برای ورود به کشور لوکزامبورگ جهت دیدن این اماکن نیازمند دریافت ویزای توریستی این کشور خواهید بود که می بایست تمامی مراحل آن را به انجام برسانید. البته یادآور شویم که ویزای توریستی لوکزامبورگ از نوع ویزای کوتاه مدت این کشور شناخته می شود.

ویزای لوکزامبورگ
ویزای لوکزامبورگ

ویزای لوکزامبورگ از نوع تجاری و کار

 یکی دیگر از انواع ویزای لوکزامبورگ برای ورود به این کشور که از متقاضیان بسیاری نیز برخوردار است نوع ویزای کار و تجاری آن است. با توجه به اینکه کشور لوکزامبورگ از کشورهای صنعتی و ثروتمند در اروپا محسوب می‌شود افراد بسیاری تمایل دارند برای ادامه کار و اشتغال به این کشور سفر کنند که می بایست به دریافت ویزای کاری لوکزامبورگ اقدام کنند.

 یکی از مهم ترین نکات در رابطه با این نوع ویزا پیدا کردن کارفرمای لوکزامبورگی است که صلاحیت شما را تائید کند. در واقع تنها با دعوت نامه یک کارفرمای لوکزامبورگی می توانید به اخذ ویزای لوکزامبورگ از نوع کار اقدام کنید. با توجه به این موضوع افراد می بایست قبل از اقدام به دریافت ویزای لوکزامبورگ از نوع کار و تجاری برای پیدا کردن کارفرمای این کشور اقدام کنند.

ویزای لوکزامبورگ از نوع تحصیلی

 در میان انواع ویزای لوکزامبورگ می‌توان نوع تحصیلی آن را نیز برای ورود به این کشور انتخاب کرد و مراحل اخذ آن را به انجام رساند. ویزای تحصیلی کشور لوکزامبورگ نیز با توجه به اینکه افراد از چه میزان توان مالی برخوردارند می تواند گزینه مناسبی محسوب شود. البته یادآور شویم که تحصیل در دانشگاه‌های این کشور از هزینه‌های به نسبت کم و ارزان برخوردار است ولی برای زندگی در این کشور افراد و دانشجویان می‌بایست توان مالی مناسبی داشته باشند چرا که مخارج زندگی در کشور لوکزامبورگ بسیار بالاتر از مخارج تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. اگر تمایل دارید در دانشگاه لوکزامبورگ که در سال ۲۰۰۳ تأسیس شده است به ادامه تحصیل بپردازید می توانید به اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ اقدام کنید و در یکی از مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و همچنین دکترا به ادامه تحصیل بپردازید.

ویزای لوکزامبورگ
ویزای لوکزامبورگ

ویزای لوکزامبورگ از نوع شینگن

 یکی دیگر از مهم ‌ترین انواع ویزای لوکزامبورگ نوع شینگن آن است که خود این ویزا نیز به گروه‌های مختلفی دسته بندی می شود. با توجه به اینکه کشور لوکزامبورگ در لیست کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد می توان با اخذ ویزای شینگن این کشور وارد خاک آن شد.در واقع بسیاری از افراد تمایل دارند که با دریافت ویزای شنگن لوکزامبورگ سفر خود را به این کشور آغاز کنند چرا که با دریافت این ویزا نه تنها می‌توانند به کشور لوکزامبورگ سفر کنند بلکه می‌توانند به دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن بدون دریافت ویزای کشور مربوطه تنها با ویزای کشور لوکزامبورگ وارد شوند؛ بنابراین اهمیت دریافت ویزای شینگن کشور لوکزامبورگ برای بسیاری از مسافران این کشور بسیار بالاست.

ویزای لوکزامبورگ از نوع شینگن انواع مختلف آن

 همان طور که در مبحث قبلی اشاره کردیم ویزای لوکزامبورگ از نوع شنگن دارای انواع مختلفی است که افراد می بایست به هر کدام از آنها توجه بسیار کنند چرا که هر کدام از آن ها از شرایط و ضوابط مختلف برخوردارند. ویزای نوعی A, نوع B, نوع C و چند مورد دیگر از انواع ویزای شینگن کشور لوکزامبورگ محسوب می شوند که هر کدام با توجه به نیاز افراد قابل رزرو و دریافت می باشند.

 به عنوان مثال افراد با ویزای نوع A نمی‌توانند از فرودگاه مربوطه خارج شوند و تنها می بایست هواپیما خود را در فرودگاه تعویض کنند. ویزای نوع B این گونه نیست چرا که افراد می توانند از فرودگاه مربوطه خارج شده و به صورت زمینی وارد یکی از کشورهای عضو شنگن شوند. به همین ترتیب دیگر ویزاهای شنگن لوکزامبورگ نیز از شرایط متفاوتی برخوردارند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای لوکزامبورگ

 اگر قصد دریافت ویزای لوکزامبورگ را دارید باید مدارک را به صورت کامل و صحیح تهیه کنید. دریافت فرم اخذ ویزا از سایت سفارت خانه کشور لوکزامبورگ که می توان دو کپی از آن تهیه کرد. از دیگر مدارک می‌توان به پاسپورت با اعتبار مناسب و مشخص حداقل سه ماهه اشاره کرد. افراد درخواست کننده می بایست شناسنامه و کارت ملی خود را نیز ارائه دهند. در کنار آنها تهیه دو قطعه عکس که به صورت کاملاً رنگی و پشت زمینه سفید بوده و دارای ابعاد ۶ در ۴ باشد.

 همچنین می بایست برای تائید تمکن مالی خود برگه ای را نیز ارائه دهند. از دیگر موارد می‌توان به گواهی بازنشستگی و اشتغال به تحصیل برای افراد مشخص اشاره کرد. همچنین بیمه مسافرتی در کنار سند مالکیت نیز از دیگر مدارک محسوب می شود. برای اخذ ویزای لوکزامبورگ ارائه رزرو بلیط و همچنین هتل و اقامتگاه مناسب در این کشور نیز لازم و ضروری است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

اقامت لوکزامبورگ اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که در جست و جوی اخذ اقامت لوکزامبورگ می باشید،...

روادید لوکزامبورگ شما برای سفر به کشور لوکزامبورگ در ابتدا باید روادید لوکزامبورگ را تهیه نمایید. قبل از سفر یا...

هتل های لوکزامبورگ لوکزامبورگ پایتخت کشور کوچک لوکزامبورگ است که در شمال اروپا قرار دارد. با توجه به اینکه سالانه...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر