ویزای عمان | اخذ ویزای عمان | شرایط دریاف ویزای عمان 88851080-021

ویزای عمان

۱۶ بهمن ۱۳۹۶

ویزای عمان

اگر قصد دارید سفری تازه و زیبا را تجربه کنید کافی است همین امروز برای اخذ ویزای عمان اقدام کنید. عمان کشوری امپراتوری در دریای عمان و نزدیک تنگه هرمز قرار داشته و روابط سیاسی تجاری خوبی نیز با ایران دارد. به همین خاطر ایرانی‌های زیادی اقدام به گرفتن ویزای عمان می‌کنند. این کشور دارای چهار استان مسقط، مسندم، طفار و بریمی بوده و در حدود دو میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت دارد. آب و هوای عمان معتدل و گرم است و سواحل این کشور مورد استقبال بسیاری از گردشگران آسیایی و اروپایی می‌باشد. طی سال‌های گذشته عمان بر روی صنعت گردشگری سرمایه‌گذاری‌های بسیاری کرده و ویزای عمان از اعتبار زیادی در بین گردشگران برخوردار شده است. این کشور پیوسته در تلاش بوده تا گردشگران بیشتری را جذب کند. در ایران نیز سالانه مسافران زیادی به صورت تور و یا به صورت آزاد اقدام به گرفتن ویزای عمان و سفر به این کشور می‌کنند. گرفتن ویزای عمان نیز مانند ویزای دیگر کشورها فرایندی دارد که باید آن را طی کنید. در ادامه به بررسی مراحل اخذ ویزای عمان و شرایط این کشور خواهیم پرداخت.

ویزای عمان | اخذ ویزای عمان | شرایط دریاف ویزای عمان 88851080-021

آشنایی بیشتر با کشور عمان

عمان کشوری در نزدیکی دریای عمان و تنگه هرمز است. درآمد این کشور بیشتر بر پایه فروش نفت خام و تجارت دریایی بوده و اخیراً بر روی صنایع گردشگری نیز سرمایه گذاری‌هایی داشته است. عمان تاریخ بسیار غنی‌ دارد و پیشینه آن به دوازده هزار سال قبل از تولد حضرت مسیح بر می‌گردد. طبق اسنادی که باستان شناسان به دست آورده‌اند در گذشته این کشور روابط تجاری پیشرفته‌ای با کشورهای هند و ایران داشته و بازرگانان زیادی از طریق دریا به این کشور سفر می‌کرده‌اند. آّب و هوای عمان در مناطق داخلی و دور از دریا گرم و خشک بوده و در سواحل دارای آب و هوایی گرم و شرجی است. به همین دلیل در فصل‌های بهار و پاییز تعداد مسافرینی که اقدام به اخذ ویزای عمان و سفر به این کشور می‌کنند به شکل چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

روابط سیاسی و تجاری عمان با کشور ایران در وضعیت خوبی قرار داشته و پیوسته با ایران در حال تجارت است. این کشور از لحاظ سیاسی بسیار محافظه کار بوده و در مناسبات سیاسی خاورمیانه بیشتر نقش یک میانجی را ایفا می‌کند. به همین خاطر بازار تجاری آن از ثبات خوبی برخوردار است و بازرگانان بسیاری به دنبال گرفتن ویزای عمان بوده و از این کشور به عنوان یک کشور واسطه برای بازرگانی خود استفاده می‌کنند.

عمان به خاطر دارا بودن سواحلی زیبا، آب و هوای مناسب و تاریخچه‌ی غنی در این سال‌ها مورد توجه تورهای گردشگری بسیاری از اقصی نقاط جهان قرار داشته است. در ایران نیز مسافرین بسیاری به عمان سفر می‌کنند. اغلب این مسافرت‌ها به قصد گردش و تفریح است ولی بسیاری از بازرگانان و مردم نیز برای کار به این کشور سفر می‌کنند. از همین رو گرفتن ویزای عمان پیوسته یکی از دغدغه‌های مسافرین عمان در کشور بوده است.

ویزای عمان | اخذ ویزای عمان | شرایط دریاف ویزای عمان 88851080-021

آشنایی با ویزای عمان

برای گرفتن ویزای عمان نیاز به طی کردن مراحلی است که در ادامه به آن اشاره خواهد شد. مسافرینی که قصد سفر به عمان را دارند باید در نظر داشته باشند که قبل از سفر حتماً برای اخذ ویزای عمان اقدام کرده باشند. برای گرفتن ویزای عمان می‌توانید خودتان به شخصه اقدام کنید و یا اینکه کار را به کاردان سپرده و به آژانس مسافرتی ما بیایید. آژانس مسافرتی ما به عنوان وکیل شما می‌تواند به بهترین شکل پیگیر کار شما باشد؛ و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ویزای عمان را برای شما تهیه کند. استفاده از یک آژانس مسافرتی مطمئن و کارآمد در این راه باعث می‌شود تا هم در هزینه و هم در وقت خودتان صرفه‌جویی کنید؛ زیرا یک آژانس مسافرتی خبره با مراحل اخذ ویزای عمان کاملاً آشنا بوده و بسیار ساده‌تر می‌تواند مراحل گرفتن ویزای عمان را طی کند.

ویزای عمان | اخذ ویزای عمان | شرایط دریاف ویزای عمان 88851080-021

مدارک لازم برای اخذ ویزای عمان

برای گرفتن ویزای عمان نیاز به مدارکی دارید که در زیر به صورت فهرست‌وار آمده است:

 1. اصل پاسپورت، برای گرفتن ویزا لازم است پس اصل پاسپورتتان را به همراه داشته باشید.
 2. دو عدد عکس در اندازه شش در چهار و با پس‌زمینه سفید
 3. پرینت گردش سه ماهه حساب بانکی‌تان با حداقل ده میلیون تومان موجودی و همچنین تهیه فرم تمکن مالی برای اخذ ویزای عمان ضروری است.
 4. یک عدد چک ضمانتی بیست میلیون تومانی نیز به عنوان ضمانت بازگشت فرد باید تهیه شود.
 5. رزرو هتل و بلیت هواپیمای قطعی نیز از مراحلی است که قبل از اقدام به اخذ ویزای عمان باید آن را طی کرده باشید.

ویزای عمان | اخذ ویزای عمان | شرایط دریاف ویزای عمان 88851080-021

آَشنایی با انواع ویزای عمان

تمام کسانی که قصد اخذ ویزای عمان را دارند این کشور را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب نکرده‌اند. ممکن است شخصی بخواهد جهت کار به این کشور سفر کند؛ و یا اینکه به هر دلیل دیگری بخواهد اقامت دائم و یا چندساله‌ای را در عمان داشته باشد. البته لیست زیر شامل انواع ویزای عمان است که به قصد مسافرت صادر می‌شوند. در مورد اخذ ویزای کاری عمان در ادامه صحبت خواهد شد.

 1. اخذ ویزای ده روزه عادی عمان
 2. اخذ ویزای ده روزه فوری عمان
 3. اخذ ویزای یک ماهه عادی عمان
 4. اخذ ویزای یک ماهه فوری

توضیحات ضروری در مورد انواع ویزای عمان

نکته‌ای که در مورد انواع ویزای عمان وجود دارد این است که اعتبار ویزای عادی و یا فوری عمان تنها شش ماه از تاریخ صدور است و پس از آن باطل می‌شود. همچنین شما پس از مسافرت به این کشور می‌توانید ۱۰ روز تا یک ماه در عمان اقامت داشته باشید. مدت‌زمان لازم برای گرفتن ویزای عمان در حدود هفت تا ده روز کاری برای ویزای عمان به صورت عادی و چهار تا پنج روز کاری برای ویزای عمان به صورت فوری است. این در صورتی است که از آژانس‌های مسافرتی معتبر به عنوان وکیل و مشاور استفاده کنید. در این‌گونه موارد اعتماد کردن به آژانس‌های مسافرتی تازه‌کار و غیرقابل اعتماد می‌تواند ضرر و زیان زیادی را به شما وارد کند.

ویزای عمان | اخذ ویزای عمان | شرایط دریاف ویزای عمان 88851080-021

هزینه اخذ ویزای عمان

در قسمت قبل در مورد انواع ویزای عمان صحبت شد. مشخص است که قیمت اخذ ویزای فوری عمان از قیمت اخذ ویزای عادی عمان کمی بیشتر است. ولی اگر برای سفر به این کشور عجله داشته باشید می‌تواند بهترین گزینه مناسب باشد. حدود قیمت اخذ ویزای عمان را به صورت فهرست‌وار آورده‌ایم. دقت کنید که ممکن است هزینه نهایی چیزی پایین‌تر و یا بالاتر از مقدار ذکر شده باشد.

 1. صد و ده دلار امریکا برای اخذ ویزای عادی ۱۰ روزه عمان
 2. صد و شصت دلار امریکا برای اخذ ویزای فوری ۱۰ روزه عمان
 3. صد و نود دلار امریکا برای اخذ ویزای عادی یک‌ماهه عمان
 4. دویست و شصت دلار امریکا برای اخذ ویزای فوری یک‌ماهه عمان

همان‌طور که قبلاً نیز اشاره شد این لیست شامل ویزاهای صادرشده برای مسافرت به عمان است؛ و شرایط و هزینه‌ اخذ ویزای تحصیلی و کاری در عمان متفاوت است و در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.

ویزای عمان | اخذ ویزای عمان | شرایط دریاف ویزای عمان 88851080-021

 ویزای کار عمان

عمان به این دلیل که یک کشور تجاری به حساب می‌آید و روابط سیاسی خوبی با ایران دارد سالانه افراد زیادی به قصد کار و تجارت از ایران به این کشور سفر می‌کنند. برای اینکه شما بتوانید برای کار به کشوری سفر کنید نیاز دارید تا ویزای کاری بگیرید. مهم‌ترین تفاوت ویزاهای کاری با ویزای عمان به صورت عادی مدت‌زمان اقامت در کشور عمان است. اگر قصد دارید برای کسب و کار و یا تجارت به عمان سفر کنید باید در ابتدا اقدام به کسب ویزای عمان کنید؛ که البته برای طی کردن این پروسه نیاز دارید تا با افراد خبره و با تجربه مشورت داشته باشید. آژانس مسافرتی ما همواره سعی بر این داشته تا بهترین مشاوره‌ها را به اشخاصی که قصد دارند به عنوان کار یا تحصیل به کشورهای دیگر سفر کنند ارائه دهند. در ادامه به بررسی پروسه کسب ویزای کارمندی عمان پرداخته ایم.

ویزای عمان | اخذ ویزای عمان | شرایط دریاف ویزای عمان 88851080-021

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار عمان (کارمندی عمان)

اگر قصد دارید به عنوان کارمند و یا کارگر شرکت در عمان کار کنید باید از طرح ویزای کارمندی استفاده کنید. برای اینکه ویزای کارمندی عمان را بگیرید نیاز است تا مدارکی را در ابتدا گرد بیاورید. از جمله این مدارک اسکن تمام رنگی از گذرنامه‌تان است که باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد. به یک عدد عکس تمام رنگی جدید نیز نیاز خواهید داشت. همچنین باید مبلغ هجده میلیون تومان به عنوان حق کسب و کار بپردازید.

به دلیل وقت‌گیر بودن و مراحل پیچیده‌ای که ممکن است با آن مواجه شوید بهتر است از یک آژانس مسافرتی معتبر کمک بگیرید؛ و این آژانس را به عنوان وکیل خود برگزینید. به طور معمول پس از حدود سی روز کاری ویزای عمان برای شما صادر می‌شود؛ که مدت‌زمان اعتبار این ویزا برای دو سال خواهد بود. به این معنا که شما حق دو سال اقامت در عمان را کسب می‌کنید. واضح است که پس از دو سال مجدد باید ویزای خودتان را تمدید کنید.

ویزای عمان | اخذ ویزای عمان | شرایط دریاف ویزای عمان 88851080-021

مدارک لازم برای اخذ ویزای تجاری عمان جهت ثبت شرکت

عمان شرایط اقتصادی خوبی داشته و ثبات اقتصادی خوبی برخوردار‌ است. همین عامل باعث شده تا سرمایه‌های خارجی زیادی نیز جذب این کشور شوند و سرمایه‌گذاران توجه ویژه‌ای به عمان داشته باشند. در ایران نیز سرمایه‌گذاران بسیاری علاقه‌مند به انجام سرمایه‌گذاری در این کشور بوده و دوست دارند شرکت خود را در این کشور ثبت کنند. برای اینکه شرکت خودتان را در عمان داشته باشید نیاز است تا ویزای عمان خود را به صورت ویزای تجاری بگیرید.

برای اینکه ویزای تجاری عمان را با هدف ثبت شرکت داشته باشید لازم است تا این مدارک را در ابتدا فراهم کنید. اسکن کامل از گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار گذرنامه، یک عدد عکس رنگی جدید و مبلغ نوزده میلیون تومان پول به عنوان حق تجارت. لازم به ذکر است که اعتبار این ویزا نیز مثل ویزای کارمندی دو سال است و به منزله این است که شما دو سال حق اقامت در عمان را خواهید داشت. زمانی که طول می‌کشد تا ویزای عمان برای شما صادر شود نیز در حدود سی روز کاری است.

ویزای عمان | اخذ ویزای عمان | شرایط دریاف ویزای عمان 88851080-021

اخذ ویزای عمان به صورت دائمی به واسطه ویزای کار

طبق قوانین و مقررات تابعیت کشور عمان، اگر فردی به مدت پنج سال در کشور عمان اقامت داشته باشد می‌تواند پس از آن ویزای عمان را به صورت دائمی کسب کند. برای این کار لازم است درخواست خودتان را همراه با مدارک لازم به دولت عمان ارائه دهید. درخواست شما توسط اداره تابعیت عمان مورد بررسی قرار گرفته و پس از تأیید به شما ویزای دائمی عمان تعلق خواهد گرفت. و از این پس شما تابع این کشور به شمار خواهید رفت.

آشنایی با ویزای تحصیلی عمان

عمان به این دلیل که از شرایط با ثباتی در زمینه اقتصادی و سیاسی برخوردار است از لحاظ علمی نیز پیشرفت‌های بسیاری داشته و با اینکه هزینه‌های زندگی و تحصیل در عمان کمی بالاتر از حد معمول کشور ما است ولی در این سال‌ها افراد بسیاری از کشور ما برای تحصیل به این کشور سفر کرده‌اند. و افراد بسیاری نیز به دنبال اخذ ویزای عمان برای ادامه تحصیلات خود هستند. آموزش در عمان شامل آموزش فنی و حرفه‌ای و دانشگاهی می‌شود. که در مقطع دانشگاهی در بسیاری از رشته‌های روز دنیا دانشجو می‌پذیرد. و دانشجویان پس از پایان دانشگاه و فراغت از تحصیل می‌توانند در عمان و یا دیگر کشورهای عرب زبان مشغول به کار شوند.

دانشگاه‌های عمان با بسیاری از دانشگاه‌های مطرح جهان در حال همکاری بوده و به همین خاطر درس‌های این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. و برای ادامه تحصیل در عمان و گرفتن ویزای تحصیلی لازم است که حتماً به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشید.

ویزای عمان | اخذ ویزای عمان | شرایط دریاف ویزای عمان 88851080-021

بورسیه تحصیلی در عمان

بسیاری از افرادی که از کشور ما ویزای عمان را تهیه می‌کنند و برای ادامه تحصیل راهی عمان می‌شوند به خاطر هزینه‌های بالای زندگی در عمان به دنبال گرفتن بورسیه تحصیلی در این کشور هستند. دانشگاه‌های عمان درخواست‌های بورسیه تحصیلی افراد را بررسی می‌کنند و با توجه به سابقه دانشجو و مقالات وی در صورت تأیید به او کمک هزینه تحصیلی داده می‌شود. مدارکی که برای گرفتن بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های عمان لازم است عبارتند از: ارائه مدارک تحصیلی متقاضی، کپی از صفحات پاسپورت، داشتن ویزای عمان و شرح مختصری در مورد متقاضی.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی عمان

اگر به دنبال این هستید که ویزای عمان را برای ادامه تحصیل در این کشور به دست بیاورید، قبل از هر چیز بهتر است با یکی از آژانس‌های مسافرتی مورد اطمینان مشورت کنید. آژانس مسافرتی ما در این زمینه نیز همواره سعی داشته تا بهترین مشاوره‌ها را در اختیار متقاضیان قرار دهد و به عنوان وکیلی خبره پیگیر کارهای آن‌ها باشد.

برای اخذ ویزای تحصیلی عمان شما به مدارکی نیاز دارید که باید قبل از هر چیز آن‌ها را آماده کنید. که این مدارک عبارتند از: دو عدد عکس پشت سفید شش در چهار، اصل شناسنامه همراه با کپی آن، داشتن پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار، اخذ گواهینامه سلامت، به همراه داشتن آخرین مدرک تحصیلی همراه با ریز نمرات آن و ارائه یک حساب بانکی معتبر با پشتوانه پولی مشخص. اخذ ویزای تحصیلی عمان نیز مانند ویزای کار در حدود سی روز کاری به طول می‌انجامد و دو سال اعتبار خواهد داشت. پس از دو سال فرد باید مجدد اقدام به تمدید ویزای عمان خود کند.

ویزای عمان | اخذ ویزای عمان | شرایط دریاف ویزای عمان 88851080-021

اخذ ویزای دائم عمان از طریق تولد

اگر به دنبال این هستید که اقامت دائم در عمان داشته باشید یکی از راه‌هایی که می‌توانید به دنبال آن باشید تولد فرزندتان در این کشور است. سیستم‌های مهاجرتی کشورها اغلب بر اساس خون و یا خاک است. که با توجه به این سیستم‌ها مهاجرت پذیر بودن و یا نبودن آن کشور مشخص می‌شود. به عنوان مثال اگر در کشوری که با این سیستم کار می‌کند بچه‌دار شوید فرزند شما تابعیت این کشور را دریافت می‌کند و با این واسطه به والدین نیز تابعیت کشور مقصد داده می‌شود. اگر به دنبال این هستید که ویزای عمان را به صورت دائم به دست بیاورید یکی از راهکارها همین تولد فرزند است که شامل موارد زیر می‌شود:

 1. تولد کودکی که یکی از والدین آن اهل عمان بوده و در خاک این کشور به دنیا آمده باشد.
 2. تولد کودکی که یکی از والدین آن اهل عمان بوده ولی در خارج از خاک این کشور به دنیا آمده باشد.
 3. تولد کودکی از والدین نامعلوم که تابعیت آن‌ها نامشخص باشد ولی در خاک این کشور به دنیا آمده باشد.
 4.  فرزند خواندگی

ویزای عمان | اخذ ویزای عمان | شرایط دریاف ویزای عمان 88851080-021

توضیحات ضرروی در مورد ویزای دائم به واسطه تولد

همه مواردی که ذکر شد روشن است، در مورد فرزند خواندگی اما لازم است این توضیح ارائه شود، طبق قوانین اقامتی کشور عمان، اگر فردی که تبعه عمان باشد کودکی که زیر هجده سال سن دارد را به فرزند خواندگی قبول کند به این کودک نیز ویزای عمان به صورت دائم اعطا شده و او نیز طبعه عمان به شمار خواهد رفت.

ویزای عمان | اخذ ویزای عمان | شرایط دریاف ویزای عمان 88851080-021

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

نظرت چی بود؟

11 نظر

امین 10 خرداد 1397 پاسخ

سلام .وقت بخیر
یک سوال داشتم .آیا موسسه شما برای ویزا کار عمان با کاریابی های عمان برای یافتن شغل در ارتباط می‌باشد . با تشکر

حسين غريبي 29 آبان 1397 پاسخ

سلام وقت بخیر من ویزای اقامت جهت کار در عمان میخواستم هزینه وشرایط پرداخت لطفاً بفرمایید

رضا بناپور 09161300394 3 دی 1397 پاسخ

با سلام و خسته نباشید بنده در کار صادرات و واردات ترخیص کالا در بندر سابقه کار ۱۵ سال سابقه کاری را دارم امکانش هست که در کشور عمان بتوانم که کار کنم مجکرم از بابت همکاری شما ……..

adminiranvisa 6 آبان 1398

بابازاده کارشناس ویزا :
با سلام و احترام
ما شرکت خدمات مسافرتی هستیم و در خصوص موارد توریستی در خدمتیم
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید
سایت ویزا

رضا بناپور 09161300394 3 دی 1397 پاسخ

با سلام و خسته نباشید بنده در کار صادرات و واردات ترخیص کالا در بندر سابقه کار ۱۵ را دارم

adminiranvisa 6 آبان 1398

بابازاده کارشناس ویزا :
با سلام و احترام
در خدمتیم
سایت ویزا

رضا بناپور 09161300394 3 دی 1397 پاسخ

با سلام دنبال کار در عمان را دارم ترخیص کار گمرگ با ۱۵ سال سابقه کاری دارم

رضا بناپور 09161300394 3 دی 1397 پاسخ

با سلام دنبال کار در عمان را دارم ترخیص کار گمرگ هستم……

adminiranvisa 6 آبان 1398

بابازاده کارشناس ویزا :
با سلام و احترام
ما شرکت خدمات مسافرتی هستیم و در خصوص موارد توریستی در خدمتیم
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید
سایت ویزا

sanaz davatgari 21 دی 1397 پاسخ

منتظر راهنماییهای با ارزشتون جهت اخذ اقامت در کشور عمان هستیم
باتشکر

adminiranvisa 6 آبان 1398

بابازاده کارشناس ویزا :
با سلام و احترام
لطفا بفرمایید چه نوع ویزایی رخواست دارید و هدف شما از سفر چیست؟
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید
سایت ویزا

آژانس مسافرتی سفری دیگر