کشور سوئد یکی از کشورهای اروپایی است که برای سفر به آن گرفتن ویزای سوئد الزامی می باشد. سوئد کشوری آرام و زیبا با طبیعتی بکر است که گردشگران و مسافران بسیاری بالاخص ایرانیان را در ایام مختلف سال به ویژه تعطیلات نوروز میزبانی می کند. هر چند که شرایط خوب اقتصادی و معیشتی نیز انگیزه ای برای اخذ ویزای سوئد و اقامت دائم در این کشور اروپایی شده است.

ویزای سوئد

۹ فروردین ۱۳۹۷

کشور سوئد یکی از کشورهای اروپایی است که برای سفر به آن گرفتن ویزای سوئد الزامی می باشد. سوئد کشوری آرام و زیبا با طبیعتی بکر است که گردشگران و مسافران بسیاری بالاخص ایرانیان را در ایام مختلف سال به ویژه تعطیلات نوروز میزبانی می کند. هر چند که شرایط خوب اقتصادی و معیشتی نیز انگیزه ای برای اخذ ویزای سوئد و اقامت دائم در این کشور اروپایی شده است.

ویزای سوئد، مجوز ورود قانونی به این کشور

ویزای سوئد انواع مختلفی دارد که هر شخص با توجه به هدف خود از سفر به این کشور می تواند نوع ویزای مورد نظر را درخواست دهد. برای اخذ ویزای سوئد، افراد متقاضی باید با مراجعه به سفارت این کشور مدارکی را به سفارتخانه تحویل دهند تا کنسولگری سفارت با بررسی مدارک مورد نظر با درخواست ویزای سوئد موافقت نموده و آن را صادر کند. در واقع تنها از این طریق می توان به صورت قانونی اجازه ورود به خاک این کشور را کسب نمود.

ویزای سوئد، مجوز ورود قانونی به این کشور

مدارک لازم ویزای سوئد

افراد متقاضی برای دریافت ویزای سوئد باید مدارک لازم و کامل را به سفارت این کشور ارائه دهند. از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوئد می توان به گذرنامه یا پاسپورت، گواهی تمکن مالی از سه ماه گذشته، تکمیل فرم درخواست ویزای سوئد، عکس تمام رخ در اندازهٔ مشخص و خواسته شده، ارائهٔ اسناد مربوط به رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، بیمه مسافرتی و همچنین ارائهٔ فرم و سندی که شخص از طریق آن بازگشت به کشور خویش را متعهد شده باشد، اشاره نمود.

توجه داشته باشید که گذرنامه ابلاغ شده به سفارت کشور سوئد باید تا سه ماه پس از زمان سفر اعتبار داشته باشد و علاوه بر آن پاستورتی که به سفارت تحویل داده می شود باید حاوی دو برگه سفید باشد و از اعتبارش فقط ده سال گذشته باشد. عکسی را که سفارت کشور سوئد به صورت تمام رخ از فرد متقاضی درخواست کرده است باید در شش ماه گذشته گرفته باشد و از طرفی دیگر تمامی مدارکی که به سفارتخانه برای اخذ ویزای سوئد ارائه می دهید باید به زبان سوئدی و یا انگلیسی ترجمه شده باشند.

مدارک لازم ویزای سوئد

انواع ویزای سوئد

هر فردی که قصد سفر به کشور سوئد را دارد قبل از اقدام به دریافت ویزای سوئد باید ابتدا هدف سفر خود را به سفارتخانهٔ سوئد اعلام کند تا براساس هدف سفر او، مدارک و شواهد لازم برای ویزای مورد نظر صادر شود. ویزای سوئد انواع گوناگونی دارد که از جمله آن می توان به ویزای توریستی سوئد، ویزای تجاری سوئد، ویزای کاری، ویزای رویدادهای فرهنگی، ویزای اقامت بیش از نود روز، ویزای تحصیلی سوئد، ویزای ازدواج سوئد، ویزای شهروندی سوئد و همچنین ویزا برای ملاقات خانواده و دوستان اشاره کرد.

انواع ویزای سوئد

در زمان دریافت ویزای سوئد چه خدماتی از سوی آژانس های مسافرتی معتبر ارائه خواهد شد؟

زمانی که از طریق آژانس های مسافرتی معتبر برای دریافت ویزای سوئد اقدام می کنید، می توانید از برخی خدمات ارائه شده توسط آژانس مسافرتی مورد نظر نیز بهره مند شوید. از جملهٔ این خدمات تعیین وقت سفارت سوئد به صورت عادی و فوری، رزرو بلیط هواپیمای مسافرتی، رزرو هتل همراه با سربرگ، بیمه مسافرتی و مشاوره است. شایان ذکر است که برای انجام و بررسی امورتان و همچنین گرفتن وقت سفارت، شما باید هزینه ای جدا به ارزش ۶۰ یورو به سفارت کشور سوئد بپردازید.

در زمان دریافت ویزای سوئد چه خدماتی از سوی آژانس های مسافرتی معتبر ارائه خواهد شد؟

درخواست اخذ ویزای شینگن سوئد

در ابتدا باید به این مبحث پرداخت که کشور سوئد یکی از کشورهای عضو اتحادیهٔ شینگن است. بنابراین برای اخذ ویزای سوئد می توانید ویزای شینگن را درخواست و دریافت کنید. ویزای شینگن نیز همانند ویزای سوئد انواع مختلفی دارد که شامل ویزای بلند مدت، ویزای کوتاه مدت و ویزای ترانزیت می باشد. ویزای کوتاه مدت شینگن سوئد زمانی صادر می شود که شخص قصد بازدید از کشور سوئد را تا ۹۰ روز داشته باشد. در عوض ویزای بلند مدت شینگن برای زمانی صادر می شود که شخص قصد بازدید یا اقامت بیش از ۹۰ روز را دارد. و اما ویزای ترانزیت زمانی صادر می شود که شما از طریق این کشور قصد سفر به سایر کشورهای عضو شینگن را داشته باشید.

درخواست اخذ ویزای شینگن سوئد

چگونه برای دریافت ویزای سوئد وقت سفارت بگیرید؟

هنگامی که درخواست اخذ ویزای سوئد را داشته باشید برای گرفتن وقت سفارت باید فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین تکمیل نمایید. پس از آن هزینهٔ سفارت را پرداخت کرده، سپس نوع وقت سفارت را تعیین نمایید. زمانی که وقت سفارت برای شما یا هر یک از اعضای خانواده تان مشخص شد باید در زمان مقرر در سفارت حضور یابید؛ در غیر این صورت مهلت خود را برای گرفتن وقت سفارت سوئد از دست داده اید و باید مجددا مراحل را از ابتدا طی نمایید.

لازم به ذکر است که گرفتن وقت سفارت سوئد به دو طریق تلفنی و آنلاین امکان پذیر است و اگر شما قصد دارید وقت سفارت خود را سریع تر اخذ کنید می توانید با مراجعه به سایت اداره مهاجرت یا سایت سفارت سوئد به صورت آنلاین اقدام به گرفتن وقت سفارت کنید؛ چرا که روش آنلاین با سرعت و دقت عمل بیشتری انجام می شود. توجه داشته باشید که برای پرداخت هزینهٔ سفارت به صورت آنلاین باید کارت بانکی شما بین المللی باشد یا یک آدرس ایمیل معتبر داشته باشید تا به هنگام پرداخت با مشکلی روبرو نشوید.

چگونه برای دریافت ویزای سوئد وقت سفارت بگیرید؟

سفر به کشور خوش آب و هوای سوئد از طریق دعوتنامه

یکی دیگر از راه هایی که به سرعت می توان ویزای سوئد را دریافت کرد، به همراه داشتن دعوتنامه است. انواع دعوتنامه هایی که می توان از طریق آن ها به کشور سوئد سفر کرد دعوتنامه نمایشگاهی سوئد، دعوتنامهٔ اقوام و دعوتنامهٔ تجاری می باشد. هر یک از اشخاصی که نسبت به اخذ ویزای سوئد اقدام می کنند و دارای دعوتنامه هستند، باید آن را به همراه سایر مدارک خواسته شده تحویل سفارت دهند. البته لازم است بدانید که شخص دعوت کننده نیز باید مدارک خود را به سفارتخانه ارائه دهد تا با درخواست ویزای شخص دعوت شده موافقت شود. این مدارک مشمول فرم پر شدهٔ inbjuadan و ارائهٔ کپی کارت ملی سوئدی می باشد. چنانچه شخص دعوت کننده هزینه های سفر و اقامت فرد متقاضی ویزای سوئد را تقبل کند باید فیش حقوقی، ریز حسابات بانکی، گواهی اشتغال و سایر مدارک مالیاتی خود را نیز به سفارت ارائه دهد.

سفر به کشور خوش آب و هوای سوئد از طریق دعوتنامه

روندی سریع برای اخذ ویزای سوئد توسط دعوتنامه تجاری

کشور سوئد یکی از فعالان در عرصهٔ صنعت است. بنابراین بیشترین قشری که به این کشور سفر می کنند تاجران هستند. چنانچه تاجران از سوی کشور سوئد دعوتنامهٔ تجاری به همراه داشته باشند خیلی سریع تر روند اخذ ویزای سوئد را پیش می برند. محدودهٔ زمانی که اشخاص با به همراه داشتن دعوتنامه تجاری می توانند ویزای سوئد را دریافت کنند ۲۵ روز می باشد. در این مورد باید بیان کرد که اعتبار ویزا را با توجه به تاریخ درج شده در دعوتنامه، تعیین می کنند پس باید شخص دعوت کننده در ذکر تاریخ اقامت شما دقت لازم را داشته باشد.

روندی سریع برای اخذ ویزای سوئد توسط دعوتنامه تجاری

داشتن دعوتنامه نمایشگاهی مسیری برای بازدید از کشور زیبای سوئد

کشورهای اروپایی هر ساله نمایشگاه های بین المللی بسیاری برگزار می کنند و کشور سوئد یکی از پیشروترین کشورها در زمینهٔ برگزاری نمایشگاه های عظیم بین المللی است. از آنجا که کشور سوئد نیز دارای طبیعتی بکر بوده و موقعیت اقتصادی مناسبی دارد؛ افراد بسیاری به این کشور سفر می کنند. اما در زمینهٔ برگزاری نمایشگاه ها، دعوتنامهٔ نمایشگاهی فقط برای کسانی صادر می شود که در زمینهٔ برگزاری نمایشگاه ها فعالیت داشته باشند. در این صورت اگر فرد متقاضی دارای دعوتنامهٔ نمایشگاهی این کشور باشد آسان تر ویزای سوئد را دریافت خواهد کرد. اما افراد باید به این نکته به خوبی توجه نمایند که اعتبار ویزای نمایشگاهی آنان تا پایان تاریخ برگزاری نمایشگاه می باشد و پس از آن باید بلافاصله به کشور خود بازگردند.

داشتن دعوتنامه نمایشگاهی مسیری برای بازدید از کشور زیبای سوئد

حتمی بودن اخذ ویزای سوئد با دعوتنامهٔ نمایشگاهی

برخی افراد گمان می کنند اگر دعوتنامهٔ نمایشگاهی از سوی کشور سوئد را به همراه داشته باشند با درخواست ویزای آنان به صورت حتمی موافقت می شود. اما بهتر است بدانید که در دست داشتن دعوتنامهٔ نمایشگاهی فقط دردسر کمتری برای اخذ ویزای کشور سوئد را به دنبال دارد و ممکن است در زمان ناقص بودن مدارک و رد صلاحیت فرد در هنگام مصاحبه با اخذ ویزای او مخالفت شود.

حتمی بودن اخذ ویزای سوئد با دعوتنامهٔ نمایشگاهی

نکاتی در مورد اخذ ویزای کشور سوئد

در زمان درخواست ویزای سوئد باید به برخی نکات توجه کنید تا از بروز هر گونه مشکلی در این زمینه پیشگیری نمایید. به عنوان مثال در زمان مراجعه به ادارات کنسولگری از به همراه بردن تبلت و گوشی همراه خودداری نمایید. برای کودکان زیر ۱۲ سال باید تمامی مدارک توسط والدین تکمیل شده باشد. انگشت نگاری افراد زیر ۱۲ سال الزامی نمی باشد و هزینهٔ تعیین وقت سفارت برای آنان رایگان است و نباید هیچ هزینه ای در این خصوص پرداخت کنید.

نکاتی در مورد اخذ ویزای کشور سوئد

راه های مختلف برای مهاجرت به کشور سوئد

ایرانیان یکی از پرطرفدارترین افرادی هستند که به کشور سوئد مهاجرت می کنند. به همین جهت روش های گوناگونی برای مهاجرت این افراد به این کشور وجود دارد که می توان به مهاجرت از طریق کار، سرمایه گذاری، تحصیل و همچنین مهاجرت از طریق ویزای ازدواج اشاره کرد.

 افراد با انتخاب هر یک از روش های مهاجرت به کشور سوئد پس از اقامتی کوتاه مدت در این کشور می توانند درخواست اقامت دائم بدهند. اگر شخصی مهاجرت از طریق کار را انتخاب نماید ممکن است کمی دچار مشکل شود زیرا کشور سوئد کشوری با رونق اقتصادی بالاست و نرخ بیکاری در حد پایینی به چشم می خورد، پس قبل از این که برای دریافت ویزای کاری سوئد اقدام کنید، جویای کار شوید و یا این قبل از آن با سفرهایی کوتاه با شغل های مربوط به رشته تحصیلی تان و محیط های شغلی این کشور آشنا شوید.

 افرادی که مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را انتخاب می کنند می توانند سرمایه گذاری خود را در کشور سوئد به دو طریق به انجام برسانند. یکی به صورت سرمایه گذاری طرح کاری و دیگری سرمایه گذاری به صورت یکجا است. یکی دیگر از راه های اقامت سریع در کشور سوئد ازدواج با یک شهروند سوئدی یا کسی است که مقیم این کشور باشد که البته در این مورد باید به زبان سوئدی مسلط باشید. به دست آوردن تابعیت کشور سوئد از طریق تولد نیز از دیگر راه های اقامت در این کشور است.

و اما در نهایت بهترین و آسان ترین روش مهاجرت به کشور سوئد مهاجرت از طریق تحصیل است. کشور سوئد دارای بهترین مراکز آموزشی و دانشگاه ها می باشد که توجه بسیاری از افراد را در زمینهٔ تحصیل به خود جلب کرده است. البته این روش از مهاجرت به کشور سوئد نسبت به سایر روش ها از مزایای بسیاری نیز برخوردار است. به عنوان مثال افرادی که برای تحصیل به کشور سوئد مهاجرت می کنند نیازی به تسلط بر زبان سوئدی ندارند، افراد می توانند با دارا بودن مدرک آیلتس ۵به خوبی در دانشگاه های معتبر سوئد به تحصیل بپردازند و علاوه بر آن پس از اتمام تحصیل و دریافت مدرک خود به راحتی وارد بازار کار شوند و اقامت دائم در کشور سوئد داشته باشند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

جهت اخذ ویزای ایران جهت اتباع خارجی با ما در تماس باشید.  ۰۲۱۸۸۸۵۱۰۸۰

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هتل های سوئد اگر قصد سفر به سوئد و داشتن یک اقامت دلنشین و لذت بخش را دارید، ابتدا باید...

ویزای نمایشگاهی سوئد توسعه و رونق کسب و کار از جمله اهداف عالی هر شرکت و صنعتی می باشد. بدین...

درباره سوئد کشور سوئد واقع در اسکاندیناوی یکی از زیباترین سرزمین های اروپای شمالی می باشد که جاذبه های طبیعی...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر