ویزای توریستی لوکزامبورگ

ویزای توریستی لوکزامبورگ | مدارک مورد نیاز – مراحل دریافت – زمان مناسب برای سفر

۱۲ تیر ۱۳۹۷

ویزای توریستی لوکزامبورگ

یکی از زیباترین کشورهای اروپایی برای سفر کردن، کشور ثروتمند لوکزامبورگ است. با تهیه ویزای توریستی لوکزامبورگ می توانید از زیبایی های تاریخی و طبیعی این کشور لذت ببرید.

درباره ویزای لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ کشوری کوچک در همسایگی آلمان و فرانسه است. این کشور را می توان به عنوان دومین کشور ثروتمند جهان محسوب کرد. بنابراین سفر به لوکزامبورگ ابداً کم خرج نیست. اما این سفر زیبایی های خودش را دارد که ارزش تلاش برای دریافت ویزای لوکزامبورگ را دارد. ما در این مقاله اطلاعات مختصری درباره قوانین ارائه ویزای لوکزامبورگ در اختیار شما قرار می دهیم. با ما همراه شوید.

ویزای توریستی لوکزامبورگ
ویزای توریستی لوکزامبورگ

آشنایی با کشور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشور کوچکی است که مساحت آن حدود ۲۵۸۶ کیلومتر مربع است. این کشور در ۱۸۶۷ از کشور هلند جدا شد و اعلام استقلال کرد و توانست در طی سال ها با برنامه ریزی دقیق و درست در صنعت و کشاورزی پیشرفت قابل توجهی داشته باشد. امروزه جمعیت لوکزامبورگ کمی بیشتر از پانصد هزار نفر است و می توان گفت که یکی از کشورهای موفق و ثروتمند دنیا محسوب می شود. لوکزامبورگ یک کشور صنعتی و مدرن محسوب می شود. به دلیل کمبود زمین های کشاورزی در این کشور، کشاورزی صنعتی خیلی زود در آن رونق گرفت و تکنیک های کشاورزی پیشرفت قابل توجهی در این کشور داشت. بخش عمده جمعیت لوکزامبورگ به فعالیت های صادراتی و بازرگانی مشغولند که وظیفه آن ها تجارت محصولات کشاورزی و صنعتی این کشور با همسایگان آن است. جهت اخذ ویزای توریستی لوکزامبورگ باید وقت سفارت لوکزامبورگ را رزرو نمایید. همچنین لوکزامبورگ توانسته در زمینه تکنولوژی های کامپیوتری نیز پیشرفت قابل قبولی داشته باشد. همه این موارد در کنار هم، این کشور را به یک موفقیت بزرگ در زمینه ثروت و منابع رسانیده است. زبان رسمی در این کشور سه زبان لوکزامبورگی، فرانسوی و آلمانی می باشد که از کودکی به مردم آن آموزش داده می شود. این کشور همچنین از نظر هزینه های تحصیل و زندگی نسبت به درآمد ساکنان خود، رفاه خوبی را برای مردمش ایجاد کرده است. اگر می خواهید به این کشور سفر کنید باید قبل از هر چیز ویزای لوکزامبورگ را تهیه نمایید.

در این مقاله می کوشیم به شما اطلاعات لازم در زمینه دریافت ویزای لوکزامبورگ را ارائه دهیم.

ویزای توریستی لوکزامبورگ
ویزای توریستی لوکزامبورگ

ویزای لوکزامبورگ

همانطور که می دانید کشور لوکزامبورگ عضو اتحادیه اروپا است. به این معنا که تبعه های کشورهای عضو اتحادیه می توانند با ویزای شینگن به این کشور رفت و آمد کنند؛ اما سایر افراد مانند ما که ساکن ایران هستیم، باید برای دریافت ویزای لوکزامبورگ از طریق سفارت این کشور اقدام کنیم.

دریافت ویزای لوکزامبورگ

برای اینکه ویزای لوکزامبورگ تهیه کنید باید درخواست خود را برای دریافت ویزا به سفارت این کشور تحویل دهید؛ اما لوکزامبورگ در ایران سفارت ندارد. پس شما باید درخواستتان را به کنسولگری لوکزامبورگ ارائه دهید. بسیاری از افراد برای دریافت ویزا و مراجعه به سفارت به کشورهای مجاور می روند؛ اما بیاد داشته باشید که در قوانین لوکزامبورگ، افرادی که درخواست ویزای این کشور را دارند باید از کشور محل اقامت خود برای ویزا اقدام کنند؛ بنابراین شما باید درخواست ویزای خود را همراه با مدارک به کنسولگری لوکزامبورگ ارائه کنید.

برای گرفتن ویزای لوکزامبورگ به چه مدارکی نیاز داریم؟

ویزای توریستی لوکزامبورگ
ویزای توریستی لوکزامبورگ

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای لوکزامبورگ

زمانی که برای گرفتن ویزا به سفارت لوکزامبورگ مراجعه می کنید باید مدارک زیر را به سفارت این کشور ارائه دهید.

 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه
 • در صورت داشتن ویزای شینگن از یکی از کشورهای اروپایی اصل و کپی کلیه صفحات ویزا
 • گواهی اشتغال در کشور مبدأ با ارائه مدارکی مانند فیش حقوقی و … و برای بازنشستگان گواهی یا کارت بازنشستگی
 • در صورتی که به فعالیت بازرگانی اشتغال دارید کارت بازرگانی، شماره ثبت شرکت و پروانه کسب
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان
 • ارائه سند ملک، زمین یا منزلی که در کشور شما به نام شماست، تمکن مالی شما و بازگشت شما را به کشورتان تضمین می کند.
 • رسید خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل
 • پرینت بانکی از گردش حساب بانکی شما در نود روز آخر برای اثبات توان مالی

مراحل دریافت ویزای لوکزامبورگ

 • برای دریافت ویزای لوکزامبورگ باید حداقل از سه ماه قبل از سفر به کنسولگری یا سفارت مربوطه مراجعه کنید و فرم های لازم را پر نمایید.
 •  دقت کنید که قبل از درخواست ویزای لوکزامبورگ، تاریخ پاسپورت خود را چک کنید. براساس قوانین این کشور، پاسپورت شما باید نود روز از تاریخ سفر اعتبار داشته باشد و دو صفحه خالی نیز باید داشته باشد.
 • اگر ویزای شینگن ندارید، دو نسخه از فرم درخواست ویزای شینگن را از طریق اینترنت دانلود کنید و آن را پر نمایید. دقت کنید که اطلاعات باید کامل، درست و بدون اشتباه باشد. بعد از فرم پر شده کپی بگیرید. یک کپی با مدارک به کنسولگری تحویل داده می شود و کپی دوم دست خود شما می ماند.
 • گذرنامه های قدیمی که تاریخ صدور آن ها بیشتر از ده سال است، در زمان دریاف ویزای لوکزامبورگ ممکن است به مشکل دچار شوند.
 • عکس ویزای لوکزامبورگ باید سه در چهار بوده و به خوبی تمام چهره شما را نمایش دهد.
 • چنانچه در طول سفر افراد کمتر از هجده سال را همراه دارید که به نحوی به تنهایی سفر می کنند، لازم است که رضایت نامه والدین یا قیم را همراه خود داشته باشند و این رضایت نامه باید توسط دفتر اسناد تایید شده باشد و همراه مدارک به سفارت ارائه شود.
 • برای ورود به کشور لوکزامبورگ مهم نیست ویزای توریستی لوکزامبورگ داشته باشید یا با ویزای شینگن به این کشور سفر کنید، برطبق قوانین باید هزینه سی هزار یورو برای بیمه پزشکی را پرداخت نمایید.
 • بعد از ارائه مدارک، بین دو هفته تا دو ماه زمان لازم است تا سفارت لوکزامبورگ صلاحیت شما را برای سفر به این کشور تایید یا رد کند.

زمان مناسب برای سفر به لوکزامبورگ

بهترین زمان برای سفر با تور لوکزامبورگ از ماه مه شروع و تا اواسط سپتامبر ادامه دارد؛ بنابراین اگر قصد گرفتن ویزای لوکزامبورگ را دارید، بهتر است حداقل دو ماه قبل از این زمان برای دریافت ویزا اقدام کنید. در این زمان هوای این منطقه دلپذیر و طبیعت، بسیار چشم نواز است؛ اما سرمای هوا خیلی زود به لوکزامبورگ وارد می شود و اواسط سپتامبر هوا رو به سردی می گذارد. اگر ویزای توریستی لوکزامبورگ را برای یک سفر زمستانه تهیه کرده اید، لباس گرم و چتر را در میان لوازم ضروری خود قرار دهید. چرا که بارش باران در سپتامبر زیاد است. البته در سفر تابستانه هم همراه داشتن یک دست لباس گرم برای احتیاط توصیه می شود. به خصوص که شب ها ممکن است هوا کمی سردتر شود.

ویزای توریستی لوکزامبورگ
ویزای توریستی لوکزامبورگ

وضعیت آب و هوا

کسانی که اقدام به دریافت ویزای شینگن یا ویزای لوکزامبورگ می کنند لازم است که قبل از سفر اطلاعات کاملی در زمینه آب و هوای این منطقه داشته باشند. کشور لوکزامبورگ به داشتن تابستان های گرم و زمستان های سرد مشهور است. بارش باران نیز در آن بسیار زیاد است پس متناسب با شرایط اقلیمی و آب و هوا، لوازم سفر خود را آماده کنید.

ویزای توریستی لوکزامبورگ
ویزای توریستی لوکزامبورگ

مردم لوکزامبورگ

جمعیت کشور لوکزامبورگ حدود پانصد هزار نفر است. این کشور یک کشور تقریباً جوان است که میانگین سنی جمعیت آن ۳۹ سال است. امید به زندگی در این کشور به سبب رفاه و امکانات، بسیار بالاست. از نظر مذهبی بیشتر از هشتاد درصد جمعیت این کشور کاتولیک هستند و ما بقی آن ها فرقه های دیگر مسیحیت، یهودی و سایر ادیان را دارند.

 حکومت لوکزامبورگ

حکومت لوکزامبورگ دموکراسی است و این کشور مجلس قانون گذار دارد. همچنین دوک اعظم سمتی مانند پادشاه است که در این کشور به طور موروثی رهبری را بر عهده دارد. ریاست دولت نیز با نخست وزیر است. مجلس لوکزامبورگ هر پنج سال یکبار توسط مردم این کشور انتخاب می شود.

مسیر سفر

لازم است بدانید که بین دو کشور ایران و لوکزامبورگ پرواز مستقیمی وجود ندارد. شما می توانید از طریق پروازهای کشورهای مجاور مانند ترکیه، به این کشور سفر کنید. امیدواریم که این مقاله به شما در دریافت ویزای لوکزامبورگ کمک کرده باشد و از سفر خود به این کشور زیبا لذت ببرید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هتل های لوکزامبورگ لوکزامبورگ پایتخت کشور کوچک لوکزامبورگ است که در شمال اروپا قرار دارد. با توجه به اینکه سالانه...

اقامت لوکزامبورگ اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که در جست و جوی اخذ اقامت لوکزامبورگ می باشید،...

تور لوکزامبورگ سفر به لوکزامبورگ با تور لوکزامبورگ انتخاب بسیار بهتری نسبت به تنهایی به سفر رفتن است. امروزه تور...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر