ویزای تایلند

ویزای تایلند

ویزای تایلند

اگر قصد سفر به تایلند را دارید، باید در ابتدا فکر ویزای تایلند باشید تا بتوانید به آن کشور سفر کنید.
برای راحتی در گرفتن ویزای کشور تایلند باید از قوانین و مدارک لازم درباره آن اطلاعات کافی داشته باشید که در این مقاله درباره تمامی آنچه برای اخذ ویزای تایلند نیاز است به شما خواهیم گفت. پس ادامه این مقاله را دنبال کنید.

ویزای تایلند

ویزای تایلند

اخذ ویزای تایلند راهی برای ورود به آن کشور

تایلند به لطف جاذبه‌های گردشگری که دارد، سالانه پذیرای مسافران زیادی ازجمله ایرانیان است. لذا باید دقت داشت که قبل از ورود به این شهر، حتماً نسبت به گرفتن ویزای تایلند اقدام کرده باشید. برای این کار لازم است که در سفارت تایلند در تهران حاضرشده و ویزای کشور تایلند خود را درخواست نمایید.

ویزای تایلند

ویزای تایلند

انواع ویزای تایلند

دقت داشته باشید که بر اساس هدفی که دارید می‌توانید ۴ نوع ویزای مختلف که تایلند آن را به شما ارائه می‎دهد را انتخاب کرده و بر اساس نرخی که وجود دارد، هزینه آن را پرداخت کرده و پس‌ازآن تحویل بگیرید. در حالت کلی این نوع چهار ویزا شامل:

۱) ویزای توریستی تایلند                                       ۲) ویزای تجاری تایلند
۳) ویزای تحصیلی تایلند                                         ۴) ویزای مهاجرتی تایلند

ویزای تایلند

ویزای تایلند

ویزای تایلند از نوع توریستی و مدت‌زمان آن

اگر می‌خواهید در کشور تایلند به گشت‌و‌گذار بپردازید و صرفاً سفر شما تفریحی است، باید اقدام به گرفتن ویزای توریستی تایلند کنید.
دقت داشته باشید که دو نوع ویزای تایلند از نوع توریستی وجود دارد که با توجه به مدت‌زمانی که برای شما ارائه می‌شود باید آن را انتخاب نمایید.

نوع اول ویزای توریستی به این صورت است که یک‌بار ورود سه‌ماهه به شما تعلق خواهد گرفت و نوع دوم نیز بیانگر حالتی است که شما در طی مدت شش ماه می‌توانید دو بار ورود را به کشور تایلند ثبت کنید.

ویزای تایلند

ویزای تایلند

ویزای تایلند و عدم مصاحبه

به این نکته دقت کنید که در حال حاضر نیازی نیست که شما بخواهید برای اخذ ویزای تایلند توسط افسر مربوطه مصاحبه شوید.
فقط کافی است که مدارک موردنظر را به سفارت تایلند در تهران تسلیم کرده و از آن‌ها درخواست ویزای کشور تایلند نمایید و بعد از یک مدت‌زمان مشخص، ویزای تایلند خود را تحویل بگیرید.

ویزای تایلند

ویزای تایلند

مدارک لازم برای ویزای تایلند

برای اینکه ویزای کشور تایلند را دریافت کنید باید یک سری مدارک را که سفارت برای شما مشخص کرده است را برای آن‌‎ها تهیه و در اختیار آن‌ها قرار دهید.
لطفاً به تمامی مدارکی که در زیر بیان شده است دقت لازم و توجه کافی را داشته باشید تا بعداً هنگام دریافت ویزا با کمترین مشکل ممکن مواجه شوید.

۱) تکمیل فرم درخواست ویزای تایلند به زبان انگلیسی و به‌صورت تایپ‌شده
۲) اصل شناسنامه و کارت ملی شخص متقاضی
۳) یک قطعه عکس رنگی زمینه سفید تمام‌رخ و بدون عینک
۴) ارائه بلیت رفت‌وبرگشت به‌صورت کپی شده در یک برگه A4
۵) واچر هتل
۶) پرینت حساب بانکی شخص متقاضی در سه ماه گذشته که دارای مهر بانک باشد و به‌صورت انگلیسی باشد
۷) ارائه گذرنامه دارای اعتبار لازم
۸) اگر از طریق آژانس مسافرتی خود اقدام به سفرکرده‌اید، باید حتماً نامه ضمانت آژانس را هم به همراه خود داشته باشید.

ویزای تایلند

ویزای تایلند

مدارک اضافی لازم برای ویزای تایلند از نوع تجاری

دقت نمایید که اگر برای مقاصد تجاری قصد سفر به تایلند را دارید، باید اقدام به گرفتن گذرنامه تجاری کنید.
برای گرفتن گذرنامه تجاری نیز باید مدارکی که در بالا گفته شد را ارائه دهید اما یک سری مدارک اضافه هم هست که شما باید آن‌ها را آماده کرده و تحویل سفارت دهید که شامل:

۱) ارائه دعوت‌نامه معتبر از یک شرکت یا مرکز تجاری که در تایلند واقع‌شده است.
۲) کد اقتصادی شرکت یا مرکز تجاری موردنظر

ویزای تایلند

ویزای تایلند

اخذ ویزای تایلند از نوع کاری

ممکن است به هر دلیلی علاقه‌مند باشید که در تایلند کار خود را ادامه دهید. در این مورد حتماً باید دقت لازم را داشته باشید که ویزای تایلند از نوع کاری چیز جدیدی نیست و شما اگر قصد کار در تایلند را دارید باید اقدام به گرفتن ویزای توریستی کنید از نوع یک‌بار ورود.

این نوع ویزای تایلند تنها سه ماه زمان دارد اما نباید نگران باشید شما می‌توانید در این مدت سه ماهی که در تایلند هستید، شغل مناسبی را پیدا کنید و سپس مشغول به کار شوید.
زمانی که سه ماه اقامت شما به پایان رسید، می‌توانید درخواست اقامت خود را تمدید و بیشتر کنید.

لطفاً اشتباه نکنید دقت کنید که ما ویزای چند بار ورود هم به تایلند داریم که مدت‌زمان آن‌یک ساله هست اما نباید این اشتباه را بکنید و اقدام به گرفتن ویزای تایلند از نوع چند بار ورود کنید و حالا بخواهید یک سال کار کنید.

اگر این کار را انجام دهید و بخواهید با ویزای تایلند چند بار ورود کار کنید، شما به‌عنوان متخلف شناخته‌شده و مجازات خواهید شد.

ویزای تایلند

ویزای تایلند

برای ویزای تایلند چقدر باید هزینه کرد؟

قطعاً باید بر اساس بودجه‌ای که دارید اقدام به هزینه درباره ویزای تایلند کنید. به مواردی که در زیر برای شما خواهیم گفت دقت کنید و بر اساس هزینه‌ای که در ذهن دارید، مبلغ موردنظر را انتخاب و ویزای خود را تحویل بگیرید.

۱) قیمت ویزای تایلند یک‌بار ورود از نوع توریستی حدود ۳۵ یورو هست.
۲) قیمت ویزای تایلند از نوع تجاری یک‌بار ورود هم حدود ۶۰ یورو هست.
۳) قیمت ویزای تایلند از نوع تجاری چند بار ورود در طی مدت یک سال حدود ۱۴۰ یورو هست.
۴) ویزای تایلند از نوع  گذری نیز دارای قیمت ۲۵ یورو است.

ویزای تایلند

ویزای تایلند

شرایط گذرنامه هنگام اخذ ویزای تایلند

دقت داشته باشید که گذرنامه شما نیز هنگام اخذ ویزای تایلند باید یک سری شرایط را داشته باشد چراکه بدون این شرایط شما قادر نخواهید بود ویزای کشور تایلند را دریافت کنید. پس به موارد زیر همچون نکاتی که در قسمت مدارک ویزا گفتیم دقت و توجه لازم را داشته باشید تا کوچک‌ترین مشکلی در هنگام دریافت ویزا برای شما پیش نیاید.

۱) نکته اول اینکه باید پاسپورت شما حداقل ۶ ماه تا تاریخ انقضای خودش وقت داشته باشد.
۲) اگر پاسپورت شما پاره یا مخدوش شده است دقت داشته باشید که ممکن است مشکل برای شما پیش بیاید پس حتماً دقت داشته باشید که از پاسپورت خود به بهترین شکل ممکن محافظت داشته باشید.

۳) حداقل یک صفحه سفید درون پاسپورت شما باید باشد تا بتوانید ویزای سفر به تایلند را به آن بچسبانید.
۴) دقت داشته باشید که در مواردی ممکن است نیاز به مشورت با سفارت را داشته باشید مثلاً فرض کنید در گذرنامه شما مهر اخراج خورده باشد یا اینکه متوجه مورد مشکوکی در گذرنامه خود شده باشید و …
توصیه ما این است که حتماً این موارد را چک کرده و از سفارت راهنمایی بخواهید و از مشکلات آینده جلوگیری نمایید.

ویزای تایلند

ویزای تایلند

قوانین مهم در ویزای تایلند

حتی اگر تمامی مدارک خود را هم تهیه کنید و آن را برای سفارت ارسال کنید، در صورت عدم رعایت قوانین یا برای شما ویزا صادر نشده یا اینکه اگر صادر شود ممکن است در بعد برای شما مشکلات زیادی پدید بیاید.

پس لطفاً به مواردی که در زیر برای شما گفته می‌شود دقت کنید و تمامی موارد را اجرا نمایید.

۱) تمامی افرادیکه درخواست ویزای تایلند می‌کنند حتماً باید در ایران حضورداشته باشند.
۲) دقت داشته باشید از ابتدا تمامی موارد را برای خودتان پیش‌بینی کنید چراکه اگر بخواهید پس از پرداخت هزینه‌ها اعلام انصراف کنید، دیگر هیچ هزینه‌ای به شما پرداخت نخواهد شد.
۳) دقت داشته باشید که فقط برای گرفتن ویزای تایلند از نوع توریستی می‌توانید از آژانس خود این توقع را داشته باشید که برای شما این کار را انجام بدهد لذا برای دریافت هر نوع ویزای دیگری غیر از توریستی، باید خودتان به سفارت رفته و اقدام به اخذ ویزا کنید.
۴) اگر مدت‌زمان سفر شما بنابر هر دلیلی طول کشید باید به اداره مهاجرت تایلند رفته و درخواست تمدید زمان ویزای خود را داشته باشید.

۵) فرض کنید که از مدت ویزای شما اندکی باقی‌مانده است و شما می‌خواهید در یک سفر به خارج از تایلند رفته و دوباره بازگردید، بازهم باید اداره مهاجرت تایلند سفرکرده و از آن‌ها برای ورود مجدد به کشور تایلند درخواست داشته باشید.
۶) به روزهای اقامت خود حتماً توجه داشته باشید. چه یک ساعت چه یک روز حتی اگر از مدت اقامت و ویزای تایلند شما بگذرد و شما در کشور تایلند باشید، قطعاً با مجازات همراه خواهید شد.
۷) تنها مرجعی که به شما در امر ویزای تایلند خواهد توانست کمک کند، سفارت تایلند است که می‌توانید با مراجعه به آن، اقدام به گرفتن ویزا کرده و مراتب سفر خود را به تایلند بیشتر مطلع شوید.

ویزای تایلند

ویزای تایلند

توجه به نکته‌ای مهم در ویزای تایلند از نوع توریستی

درست است که مدت اعتبار ویزای توریستی تایلند به‌صورت سه‌ماهه است اما این به این معنی نیست که شما تا مدت سه ماه خواهید توانست که در این کشور اقامت داشته باشید.

شما فقط با دریافت این نوع ویزای تایلند اجازه دارید که مدت‌زمان یک ماه را در این کشور سپری کنید و پس‌ازآن زمان اگر بخواهید بمانید باید به اداره مهاجرت تایلند مراجعه کنید.
در قسمت قبل هم درباره قوانین بود توضیحی کوتاه دادیم و بیان کردیم که اگر حتی یک روز اضافه‌تر از مدت‌زمان مشخص در کشور تایلند باشید، با جریمه و مجازات همراه خواهید شد.

ویزای تایلند

ویزای تایلند

ویزای تایلند از طرف آژانس‌های مسافربری

اگر شما صاحب یک آژانس مسافربری هستید و می‌خواهید برای مسافران خودتان اقدام به دریافت ویزای تایلند کنید، باید یک کد ثبت را از سفارت تایلند دریافت نمایید.
به همین دلیل آژانس‌های مسافربری باید از طریق بخش کنسولی، درخواست خود را مشخص کرده و با ارسال مدارک، ظرف مدت یک هفته برایشان کد صادر خواهد شد که بتوانند از آن استفاده کنند.

در مورد مدت‌زمان اعتبار این کد ثبت باید بگوییم که این کد یک سال اعتبار خواهد داشت. اگر یک سال از این کد استفاده کردید حتماً باید به این موردتوجه داشته باشید که حتماً تا قبل از تاریخ ۱۵ ژانویه هرسال اقدام به درخواست تمدید کد کنید و درخواست خود را به بخش کنسولی ارسال کنید.

اگر شما اقدام به درخواست تمدید کد ثبت نکنید و از تاریخ ۱۵ ژانویه بگذرد، عملاً کد ثبت مربوط به آژانس مسافربری شما لغو خواهد شد و اگر بخواهید که بار دیگر این کد را بگیرید باید بازهم از اول درخواست خود را به بخش کنسولی بدهید.

ویزای تایلند

ویزای تایلند

مدارک لازم جهت تهیه کد ثبت آژانس جهت دریافت ویزای تایلند

اگر تصمیم دارید که برای آژانس خود کد ثبت بگیرید باید مدارک زیر را تهیه و آن را به بخش کنسولی سفارت تایلند ارسال کنید تا پس از تائید برای شما کد ثبت ایجاد شود.

۱) یادداشتی که نشان‌دهنده یک معرفی از شرکت شما باشد و توسط مدیر شرکت یا شخصی که صاحب‌امتیاز آن است، امضاشده باشد.
۲) کپی شناسنامه یا گذرنامه مدیر یا شخص صاحب‌امتیاز همراه با ترجمه انگلیسی
۳) کپی از ثبت شرکت که حتماً باید ترجمه انگلیسی شده باشد
۴) کپی از مدرک عضویت در انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران (AATTAI) و ترجمه به‌صورت انگلیسی
۵) کپی پروانه بهره‌برداری آژانس مسافرتی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان جهانگردی ایران و ارائه ترجمه انگلیسی آن به‌صورت رسمی
۶) کپی یادداشت از سازمان هواپیمایی ایران با موضوع صدور مجوز طبق بخش الف ماده ۱ قانون نظارتی بر تأسیس و فعالیت آژانس خدمات مسافرتی، جهانگردی و زیارتی و ارائه آن به‌صورت ترجمه انگلیسی

ویزای تایلند

ویزای تایلند

زمان مراجعه به سفارت برای ویزای تایلند

در اینجا باید به دو زمان مشخص دقت کنید. مورد اول زمان تحویل دادن مدارک شماست و زمان دوم زمانی است که شما می‌خواهید ویزای تایلند خودتان را دریافت نمایید.

در حالت اول شما می‌توانید روزهای یک‌شنبه تا پنج‌شنبه هر هفته را از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱:۳۰ انتخاب کرده و مدارک خودتان را تحویل دهید.
اما در حالت دوم کافی است در همان روزهای یک‌شنبه تا پنج‌شنبه هر هفته منتها از ساعت ۱۳:۳۰ تا ساعت ۱۶ به سفارت مراجعه کرده و اقدام به دریافت ویزای تایلند خود کنید.

ویزای تایلند

ویزای تایلند

مراجعه به سفارت ایران در تایلند برای مشکلات ویزای تایلند

اگر در طول سفر خود به تایلند دچار مشکل شدید می‌توانید با سفارت ایران در بانکوک در ارتباط باشید و از آن‌ها کمک بخواهید.
ساعات کار سفارت ایران به این صورت است که شما می‌توانید روزهای دوشنبه تا جمعه را از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ به سفارت مراجعه داشته باشید.

ویزای تایلند

ویزای تایلند

بازنشستگی و اقدام برای ویزای تایلند

کشور تایلند معمولاً به خاطر اماکنی آرام با سواحلی جذاب است و می‌تواند یک مکان خوب برای بازنشستگان باشد.
با توجه به استقبال بازنشستگان از سفر به تایلند، اداره مهاجرت این کشور یک سری قوانین را ایجاد کرده است تا بازنشستگان بتوانند از این کشور لذت ببرند.

لذا برای افراد بالای ۵۰ سال که بازنشسته شدند، اداره مهاجرت تایلند قوانینی مشخصی را برای اخذ ویزای تایلند به‌صورت بلندمدت ایجاد کرده است که بازنشستگان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

صدور ویزا چند روز طول خواهد کشید؟

بسته به نوع ویزایی که شما درخواست داده‌اید باید صبر کنید تا بتوانید از ویزای خود استفاده کنید.
مثلاً ویزای تایلند از نوع توریستی در حالت عادی زمانی بین ۷ تا ۱۰ روز طول خواهد کشید اما اگر بخواهید مثلاً فوری همین ویزا در اختیار شما قرار بگیرد، مدت‌زمانی بین ۳ تا ۴ روز کاری طول خواهد کشید.

به این مورد دقت داشته باشید که روزهای جمعه و شنبه، سفارت تعطیل هست لذا حتماً در بازه زمانی مشخص برای گرفتن ویزای تایلند اقدام کنید تا بتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

ویزای تایلند

ویزای تایلند

هتل در تایلند و ویزای تایلند

یک نکته مهم در توجه داشته باشید آن‌هم این است که اگر شما قبل از سفر خود به تایلند اقدام به گرفتن هتل کرده باشید، باید رزرو هتل شما تائید شده باشد.
حتی ممکن است که سفارت تایلند بخواهد هتل رزرو شده شما را پیگیری کند لذا هتل شما باید رزرو را تائید کند.

پس در هنگام گرفتن هتل قبل از گرفتن ویزای تایلند خود دقت داشته باشید که حتماً این کار توسط هتل شما تائید شده باشد.

ویزای تایلند

ویزای تایلند

ویزای تایلند قابل‌توجه دانشجویان

اگر می‌خواهید ادامه تحصیل شما در کشور تایلند باشد پس دقت کنید که در ابتدای کار با دانشگاه موردنظر خود تماسی برقرار کنید و از آن‌ها در مورد اخذ ویزای تایلند از نوع دانشجویی اطلاعاتی را بخواهید.

مورد دوم اینکه به‌طور خلاصه طی پنج مرحله خواهید توانست ویزای تایلند از نوع دانشجویی را هم بگیرید که شامل:

۱) ثبت‌نام در دانشگاه: این مرحله که کاملاً مشخص است و شما باید بر اساس هزینه‌ای که اعلام‌شده و مدارک ارسالی خود اقدام به ثبت‌نام در دانشگاه موردنظر بکنید.

۲) درنهایت بعد از ثبت‌نام شما یک نامه پذیرش دریافت خواهید کرد که طبق این نام از شما دعوت خواهد شد که در یک تاریخ مشخص در آنجا حضورداشته باشید.

۳) حال شما با در دست داشتن نامه پذیرش و سایر مدارکی که در قبل آن‌ها را به‌صورت کامل بیان کردیم باید به سفارت رفته و درخواست ویزا کنید.

۴) دقت کنید که اولین ویزای دانشجویی خود را که دریافت کردید، تنها ۹۰ روز بعد این ویزا انقضا خواهد شد حال در این ۹۰ روز باید مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل کرده و درنهایت با پایان این ۹۰ روز و اخذ تأییدیه ثبت‌نام از دانشگاه موردنظرتان، می‌توانید مدت‌زمان ۹۰ روز خود را به ۹ ماه تمدید کنید.

۵) یک نکته مهم اینکه شما با گرفتن ویزای تحصیلی حق تدریس و حتی کار را هم ندارید لذا حتی به تدریس هم فکر نکنید چراکه تخلف برای شما محسوب خواهد شد.

۶) نکته مهم دیگری که باید آن را رعایت کنید که هر ۹۰ روز باید آدرس محل خود را به اداره مهاجرت تایلند تحویل دهید. برای این کار کمی قبل از اینکه ۹۰ روز شما تمام شود، حتماً اقدام به این کار کنید.
انجام این کار کاملاً رایگان بوده اما اگر از ۹۰ روز بگذرد شما باید جریمه خود را تحویل دهید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به‌صورت کامل درباره اخذ ویزای تایلند برای شما نکات مهمی را بیان کردیم.
برای اینکه سفری لذت‌بخش به این کشور داشته باشید حتماً باید موارد گفته شده در بالا را لحاظ کنید. مدارک و قوانین را جدی بگیرید تا بعداً دچار مشکلات ثانویه نشوید. با این مقاله از سفر به تایلند خوشحال خواهید بود.

آدرس و تماس با آژانس مسافرتی سفری دیگر:

تلفن:
۰۲۱-۸۸۸۵۱۰۸۰
ایمیل:
visa@safaridigar.com
نشانی:
تهران، خیابان میرزای شیرازی، بالاتر از کریمخان، بین کوچه ۴ و ۶، پلاک ۷۶، طبقه دوم

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بیواسطه در خصوص ویزای تایلند میباشد.

نظرت چی بود؟

3 نظر

مینو 10 اردیبهشت 1397 پاسخ

ممنون از اطلاعات مفید سوالی دارم ممنون میشم جواب بدهید دخترم از شرکتی در تایلند کار گرفته تا هفته دیگر شرکت مدارکش را پست میکند ما هر چه به سفارت زنگ میزنیم جوابگو نیستند چون ما شهرستان هستیم میخواهیم به سفارت رجوع کنیم حالا باید چه مدارکی در دست داشته باشیم ممنون میشم کمک کنید رفت و آمد دوباره مشکل است با تشکر

ماهان 3 مرداد 1398 پاسخ

بسیار کامل نوشته بودی
متشکرم
سوالمو جواب داد مطلب شما

adminiranvisa 6 آبان 1398

بابازاده کارشناس ویزا :
با سلام و احترام
ممنون از نظرتون
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید
سایت ویزا

تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!