مدارک ویزای بلغارستان | اخذ ویرای بلغارستان | شرایط دریافت ویزای بلغارستان 88851080

ویزای بلغارستان

۱۴ اسفند ۱۳۹۶

ویزای بلغارستان

برای سفر به کشور بلغارستان مانند سایر کشورها اخذ ویزای بلغارستان الزامی است. برای این کار افرادی که به هر دلیلی قصد سفر به این کشور را دارند باید به سفارت بلغارستان در تهران مراجعه نموده و پس از تحویل کلیهٔ مدارک مورد نیاز و ثبت اطلاعات بیومتریک نسبت به درخواست ویزای بلغارستان اقدام نمایند. برای گرفتن ویزای بلغارستان شرایط ویزای بلغارستان الزامی است که در ادامه به آن اشاره می نمائیم.

انواع ویزای بلغارستان

ویزای بلغارستان به مانند ویزای سایر کشورها ممکن است به دسته های مختلفی تقسیم بندی گردد. بعضا ویزای بلغارستان را به دو دستهٔ ویزای توریستی و ویزای تجاری تقسیم بندی می کنند. کشور بلغارستان از لحاظ گردشگری جایگاه ویژه ای دارد و اماکن دیدنی بسیار زیادی را در خود جای داده است. ضمن آن که از لحاظ اقتصادی نیز وضعیت نسبتا مناسبی دارد و افراد زیادی برای تجارت و سرمایه گذاری به این کشور سفر می کنند.

دسته بندی دیگر ویزاهای بلغارستان شامل سه دستهٔ A و C و D میباشد. ویزای نوع A که فقط به منظور تعویض پرواز صادر میگردد، مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و فقط اقدام به تعویض پرواز و سفر به کشور مقصد می کند. ویزای نوع C اقامت کوتاه مدت و ویزای نوع D اقامت بلند مدت می باشد. ضمن آن که در بعضی از دسته بندی ها ویزای تحصلی نیز به آن ها اضافه می گردد. افراد باید نسبت به نوع سفر خود و برنامه ریزی شان اقدام به گرفتن ویزای مورد نظر کنند.

مدارک ویزای بلغارستان | اخذ ویرای بلغارستان | شرایط دریافت ویزای بلغارستان 88851080

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای بلغارستان

– تکمیل فرم درخواست ویزای بلغارستان که به صورت تایپ شده باید تحویل گردد.

– یک قطعه عکس: عکس مورد نظر باید در ابعاد ۴٫۵*۳٫۵ و به صورت پشت سفید تهیه شود. این عکس بر روی فرم درخواست ویزا الصاق می گردد.

– یک سری کپی از شناسنامه (صفحات اول و دوم) و کارت ملی

– یک سری کپی از گذرنامه (صفحات اول و دوم) و ویزاهای گذشته

– اصل گذرنامه با ۳ ماه اعتبار

– پرداخت وجه مورد نظر برای صدور ویزای بلغارستان

– ارائه کارکرد حساب بانکی که به صورت ۶ ماهه تهیه می شود و برای اثبات تمکن مالی شخص ارائه می گردد.

– ارائه یک سند که دلیل قاطعی برای بازگشت فرد به ایران در آن وجود داشته باشد. مانند: گواهی اشتغال به تحصیل، دعوتنامه، فیش حقوقی و … .

بسته به ویزای مورد نظر و شرایط مختلف ممکن است مدارک دیگری نیز لازم باشد. به همین دلیل بهتر است که رزرو بلیط هواپیما و هتل، فرم تمکن مالی و جواز کسب و یا ثبت شرکت را همراه داشته باشید تا در صورت نیاز به مشکل برنخورید.

مدارک ویزای بلغارستان | اخذ ویرای بلغارستان | شرایط دریافت ویزای بلغارستان 88851080

ثبت اطلاعات بیومتریک

از آوریل ۲۰۱۳ سفارت کشورهای اروپایی را اجرایی کردند که در طی آن اطلاعات بیومتریک افرادی که به دنبال ویزا هستند ثبت شود. اطلاعات بیومتریک شامل اثر انگشت از همه انگشتان و ثبت اطلاعات دیجیتالی بود. برای ثبت اطلاعات بیومتریک افراد حضور خودشان نیز الزامی می باشد. سفارت بلغارستان نیز برای صدور ویزای بلغارستان اقدام به پیاده سازی این طرح نمود. هدف از اجرای این طرح ایجاد یک سامانه است که اطلاعات افرادی که به دنبال ویزا هستند در آن ثبت شود. این مرحله برای همهٔ افرادی که متقاضی دریافت ویزای شنگن هستند اجرا می شود.

نکته قابل توجه این است که دریافت اطلاعات بیومتریک تاثیری در روند صدور روادید نمی گذارد. همهٔ افراد ملزم به ثبت اطلاعات بیومتریک خود هستند. کودکان زیر ۱۲ سال، افرادی که گرفتن اثر انگشت از آن ها غیر ممکن باشد و سران دولتها به همراه همسرانشان از ثبت این اطلاعات معاف می باشند و برای صدور ویزای بلغارستان نیز احتیاجی به ثبت اطلاعات بیومتریک ندارند.

قیمت دریافت ویزای بلغارستان

قیمت دریافت ویزای بلغارستان بسته به اینکه ویزای شما از چه نوعی باشد متفاوت است. برای مثال قیمت ویزای مسافرتی، ویزای کار و ویزای تحصیلی متفاوت می باشد. به همین دلیل افراد پس از انتخاب نوع ویزای خود و قصد خود از سفر به بلغارستان باید به سفارت بلغارستان رفته و مدارک شان را تکمیل نمایند. با توجه به تغییرات سالانه در نرخ های ویزای بلغارستان همواره برای برآورد قیمت دقیق باید از سفارت بلغارستان استعلام نمود و نسبت به گرفتن ویزا اقدام کرد. مبلغ دریافتی بابت صدور ویزای بلغارستان می باشد و با فرم تمکن مالی و یا پرینت حساب بانکی متفاوت است.

مدارک ویزای بلغارستان | اخذ ویرای بلغارستان | شرایط دریافت ویزای بلغارستان 88851080

نکاتی در مورد ویزای بلغارستان

در کلیه مراحل روند صدور ویزای بلغارستان (انگشت نگاری، گرفتن عکس، تحویل مدارک، تحویل ویزا و …) حضور شخص متقاضی ویزا الزامی می باشد و در غیر اینصورت در ادامهٔ فرآیند صدور ویزا مشکل ایجاد خواهد شد و ویزا صادر نمی گردد. نکتهٔ مهم دیگر زمان صدور انواع ویزاها می باشد. برای مثال برای گرفتن ویزای تحصیلی بلغارستان زمان خاصی مد نظر است که همزمان با آغاز سال تحصیلی فرد بتواند تحصیل خود را آغاز نماید. برای گرفتن ویزای توریستی بلغارستان نیز باید در فصل تابستان اقدام شود و این درخواست در قالب تور انجام گیرد. باید توجه داشت که امکان صدور ویزای بلغارستان به صورت فوری وجود ندارد. نکتهٔ دیگر این است که پس از درخواست صدور ویزای بلغارستان فرد باید از رفت و آمد بی مورد به سفارت بلغارستان خودداری نماید و در صورت بروز مشکل از طریق تماس تلفنی و یا پیگیری اینترنتی مشکل خود را برطرف نماید.

مدارک ویزای بلغارستان | اخذ ویرای بلغارستان | شرایط دریافت ویزای بلغارستان 88851080

شرایط کلی گرفتن ویزای بلغارستان

افرادی که از کشورهای اتحادیه اروپا قصد سفر به بلغارستان را دارند برای ۹۰ روز می توانند اقامت بدون ویزا داشته باشند. در صورتی که سفر این افراد بیش از ۹۰ روز طول بکشد فرد باید درخواست ویزا بدهد. همچنین افرادی که از کشورهای آمریکا، استرالیا و کانادا به بلغارستان سفر می کنند برای ۹۰ روز می توانند به عنوان توریست در بلغارستان بمانند و نیازی به ویزا ندارند. به جز مواردی که ذکر کردیم اتباع سایر کشورها برای سفر به بلغارستان به ویزا نیاز دارند. همچنین افرادی که ویزای شینگن دارند می توانند به بلغارستان سفر کنند بدون آن که به ویزای کوتاه مدت بلغارستان نیاز داشته باشند.

سفارت بلغارستان در تهران

سفارت بلغارستان در تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، پلاک ۴۰ واقع شده است. افراد برای درخواست ویزای بلغارستان باید مدارک ویزای بلغارستان را آماده کنید . نکته مهم در این مورد این است که برای رفتن به سفارت بلغارستان در تهران باید وقت قبلی داشته باشید.زمان پاسخگویی سفارت در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۴ می باشد. سفارت بلغارستان در تهران روزهای جمعه و شنبه بسته است.

مدارک ویزای بلغارستان | اخذ ویرای بلغارستان | شرایط دریافت ویزای بلغارستان 88851080

خرید بلیط هواپیما برای سفر به بلغارستان

شما برای سفر به کشور بلغارستان باید بلیط هواپیما تهیه نمایید که این کار به صورت حضوری و غیر حضوری امکان پذیر می باشد. در حال حاضر برای سفر به بلغارستان می توانید از خطوط قشم ایر، آسمان، ایران ایر و ماهان استفاده کنید. خطوط هوایی ذکر شده دارای پرواز مستقیم تهران بلغارستان هستند و می توانند بهترین انتخاب باشند. همچنین اگر قصد سفر به صوفیه پایتخت بلغارستان را دارید می توانید از پرواز هواپیمایی ترکیش نیز استفاده نمایید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

جهت اخذ ویزای بلغارستان با در تماس باشید  ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر