ویزای ایران جهت افراد کلمبیایی

ویزای ایران جهت افراد کلمبیایی

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

ویزای ایران جهت افراد کلمبیایی

ویزای ایران برای افراد کلمبیایی با توجه به نوع آن می تواند صادر شود. مدارک مختلفی برای دریافت این ویزای ایران لازم است که افراد متقاضی باید تمامی مدارک را تهیه و ارائه دهند. از جمله این مدارک می توان به گذرنامه با اعتبار شش ماهه اشاره کرد.

ویزای ایران برای افراد کلمبیایی

ایران کشوری است که توریست ها از نقاط مختلف دنیا به دلایل مختلف به آن سفر می کنند. کلمبیایی ها نیز جزء افرادی هستند که در میان سفرهای خارج از کشور خود ایران را قرار می دهند؛ اما برای ورود به ایران می بایست اقدامات لازم برای اخذ انواع ویزای آن را به انجام برسانند. در واقع ویزای ایران برای افراد کلمبیایی با توجه به انواع آن از روش های مختلف قابل دریافت می باشد.

ویزاهای ایران در انواع و نمونه های مختلفی صادر می شوند که با توجه به نوع ویزای درخواست شده می بایست مدارکی مشخص ، تهیه و ارائه شوند. افراد کلمبیایی می توانند از چند نوع ویزای ایران برای سفر به این کشور استفاده کنند که در بخش های بعدی اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار خواهیم داد.

ویزای ایران جهت افراد کلمبیایی

ویزای ایران جهت افراد کلمبیایی

عدم دریافت ویزای ایران برای افراد کلمبیایی در مناطق آزاد

در ابتدای بحث عنوان کردیم که افراد کلمبیایی برای ورود به ایران باید اقدامات لازم جهت دریافت روادید را به انجام برسانند؛ اما در برخی موارد استثنا وجود دارد. اتباع خارجی در یک مورد نیاز به دریافت ویزای ایران جهت ورود به این کشور ندارند و آن مورد سفر به مناطق آزادی همچون کیش، قشم، چابهار وغیره می باشد.

عدم دریافت ویزای ایران برای افراد کلمبیایی در این مورد خلاصه می شود. این افراد می توانند بدون دریافت ویزای ایران وارد این مناطق شوند و اقامتی چهارده روزه در آن  داشته باشند؛ اما نکته مهم اینجاست که افراد کلمبیایی اگر بعد از چهارده روز تمایل داشتند مناطقی غیر از این محدوده را مشاهده کنند باید به دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در محدوده آزاد مراجعه کنند و اقدامات لازم برای اخذ ویزا های مختلف برای سفر به شهرهای ایران را به انجام برسانند.

ویزای ایران جهت افراد کلمبیایی

ویزای ایران جهت افراد کلمبیایی

دریافت ویزای ایران برای افراد کلمبیایی با بستگان ایرانی

دریافت ویزای ایران برای افراد کلمبیایی دارای شرایط مختلفی است که یکی از آن ها دارا بودن بستگان ایرانی است. در واقع اگر فرد کلمبیایی از خانواده و یا بستگان ایرانی برخوردار باشد برای دریافت ویزا باید مدارک مشخصی را نیز آماده و به سفارت خانه ایران در کلمبیا ارائه دهد. بستگان می توانند همسر و یا مادر ایرانی باشند.

 اگر فرد کلمبیایی با یک زن و یا مرد ایرانی ازدواج کرده باشد برای دریافت ویزای ایران باید به جزء مدارک کلی اخذ ویزا به ارائه کپی از گواهی ازدواج و همچنین درخواست کتبی زوجه اقدام کند؛ اما اگر مادر فرد متقاضی ویزا ایرانی باشد باید مدارکی همچون درخواست کتبی مادر و همچنین گواهی ازدواج به همراه کپی سند ولادت خود را آماده و یا ارسال کند. همان طور که مشاهده کردید دریافت ویزای ایران برای افراد کلمبیایی از شرایط مشخصی برخوردار است.

ویزای ایران جهت افراد کلمبیایی

ویزای ایران جهت افراد کلمبیایی

مدارک مشترک صدور ویزای ایران برای افراد کلمبیایی

صدور و دریافت ویزای ایران برای افراد کلمبیایی به جزء طی کردن مراحل مختلف ملزم ارائه مدارک کلی است که در تمامی ویزاها یکسان می باشد. افراد کلمبیایی که قصد سفر به ایران را دارند باید تمامی مدارک را کامل و بدون نقص تهیه نموده و ارائه دهند. ناقص بودن و عدم کامل بودن مدارک باعث ریجیکت شدن ویزا می شود.

 در واقع مدارک کامل در تسریع اخذ ویزا بسیار تأثیرگذار می باشند. این مدارک عبارتند از: فرم مربوط به تقاضای دریافت ویزا که به صورت تک برگ می باشد. عکس کاملاً واضح و پشت زمینه سفید که دارای ابعاد سه در چهار باشد. گذرنامه معتبر با اعتبار ۶ ماهه که دارای صفحات خالی و سفید نیز باشد. هزینه صدور ویزا با توجه به نوع آن نیز لازم است. مدارک گفته شده برای تمامی ویزاها مشترک می باشند و با توجه به نوع ویزا مدارکی اضافه خواهند شد.

ویزای ایران جهت افراد کلمبیایی

ویزای ایران جهت افراد کلمبیایی

انواع ویزای ایران برای افراد کلمبیایی

افراد کلمبیایی برای سفر به ایران می بایست به اخذ انواع ویزای ایران اقدام کنند. جز یک مورد که در بخش های قبلی کاملاً به آن اشاره شد. ویزای ایران برای افراد کلمبیایی با اهداف مختلفی صادر می شود که می توان به هدف هایی همچون جهانگردی، تجارت، تحصیل، بازدید از اقوام و چند مورد دیگر اشاره کرد.

 با توجه به هر کدام از این موارد ویزای ایران جهت افراد کلمبیایی نیز صادر می شود. مدارک مربوط به هر کدام از این ویزاها نیز متفاوت می باشند. از دیگر ویزاهای ایران می توان به نوع فرودگاهی اشاره کرد که افراد کلمبیایی با ورود به فرودگاه می توانند به دریافت ویزای ایران اقدام کنند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

جهت اخذ ویزای ایران جهت اتباع خارجی با ما در تماس باشید.  ۰۲۱۸۸۸۵۱۰۸۰

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای ایران جهت افراد سوئدی ویزای ایران جهت افراد سوئدی را می توان به دو طریق دریافت کرد. افراد سوئدی...

ویزای ایران جهت افراد تاجیکستانی در این مقاله قصد داریم به نحوه اخذ ویزای ایران برای افراد تاجیکستانی بپردازیم، تاجیکستان...

ویزای ایران جهت افراد اندونزی شهروندان اندونزی برای ورود به ایران می توانند انواع ویزاهای توریستی، تجاری، مولتی و یا...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر