ویزای ایران جهت افراد ایرلندی

ویزای ایران جهت افراد ایرلندی

۱۰ خرداد ۱۳۹۷

ویزای ایران جهت افراد ایرلندی

مسافر ایرلندی برای سفر به ایران باید اقدام به گرفتن ویزای ایران کند. ویزای ایران چهار نوع مختلف ویزا به نام های ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای مولتی و ویزای اقوام دارد.

اخذ ویزای ایران

برای اخذ ویزای ایران به صورت حضوری باید به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنید و در آنجا اقدام به اخذ ویزای ایران برای اتباع خارجی کنید. برای آن‌که روند گرفتن ویزای ایران تسریع بخشیده شود و سریع‌تر روادید خود را بگیرید می‌توانید از طریق آژانس‌های مسافرتی دارای مجوز اقدام کنید.

​زمانی که بخواهید از طریق آژانس مساقرتی اقدام کنید، وجه مورد نظر را به حساب آژانس مسافرتی واریز کرده و آن زمان آنها دعوت نامه ای برای شخص مسافر صادر می کنند . درصورتی که وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  با دعوت نامه موافقت کند، شماره تاییدیه را به آژانس مسافرتی اعلام  میکند تا مسافر با در دست داشتن آن کد بین ۳ تا ۳۰ روز پس از اعلام کد تایید  به کنسولگری ایران برای گرفتن ویزای ایران خود مراجعه کند. محل اخذ روادید توسط خود فرد مسافر مشخص می‌شود. برای گرفتن دعوت‌نامه توریستی ایران بین ۴ تا ۱۰ روز کاری وقت نیاز است و مدت اعتبار این ویزا ۳ ماه است و با این ویزا مسافران می‌توانند تا ۳۰ روز در ایران بمانند. اما در صورتی که امور کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی موافقت کند این زمان تا ۶۰ روز می‌تواند تمدید شود. قابل ذکر است که اقامت بیش از مدت ذکر شده در روادید در ایران خلاف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است؛ و دارندگان روادید در خاک ایران ملزم به رعایت قوانین و مقررات ایران هستند. حضور متقاضیان گذرنامه در خود سفارت لازم است.

ویزای ایران جهت افراد ایرلندی

ویزای ایران جهت افراد ایرلندی

برای دریافت ویزای فرودگاهی ایران می‌توانید به بخش ویزای وزارت امور خارجه ایران حاضر در فرودگاه ایران مراجعه کنید. در این صورت از یک روز تا سی روز اجازه اقامت صادر می‌شود. البته قابل ذکر است که نگرانی از صادر شدن ویزای ایران و صف‌های طولانی برای دادن درخواست ویزای ایران توصیه می‌شود از قبل درخواست ویزای ایران را داده باشید.

مدارک لازم برای ویزای فرودگاهی شامل: اصل گذرنامه (حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد)، کد مرجع، اصل و تصویر کارت بیمه و رسید پرداختی مبلغ ویزای ایران به واحد کنسولی فرودگاه.

ویزای ایران جهت افراد ایرلندی

ویزای ایران جهت افراد ایرلندی

در زیر هر کدام از این چهار نوع ویزا را توضیح مختصری داده و ذکر کرده چه مدارکی مورد نیاز است.

ویزای توریستی

​آن دسته از افرادی که برای مسافرت و گردش به ایران سفرمی کنند یا ایرانیانی که می خواهند فردی را به ایران دعوت کنند، می توانند برای این نوع از ویزای ایران اقدام کنند. مدارک لازم برای اخذ این ویزای ایران به شرح زیر است:

o      مشخصات میزبان

o      اسکن رنگی از عکس با ابعاد پاسپورت (۶*۴)

o      آدرس و شماره تماس منزل و محل کار میزبان

o      اسکن رنگی از صفحه‌ی اول شناسنامه میزبان

o      شماره ملی میزبان

o      اسکن رنگی از گذرنامه مسافر

o      آدرس مکان اقامتی مسافر

ویزای تجاری

​آن دسته از افرادی که برای کار های تجاری می خواهند به ایران بیایند، ویزایشان با نام ” ویزای شرکتی ایران” یا ” ویزای تجاری ایران”  صادر می شود. مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایران از نوع تجاری به شرح زیر است:

o      مشخصات شرکت دعوت‌کننده (نام، شماره ثبت، آدرس و شماره تماس شرکت)

o      آدرس و شماره تماس منزل مدیرعامل

o      موضوع دعوت‌نامه

o      اسکن از روزنامه رسمی شرکت با آخرین تغییرات شرکت

o      اسکن از دعوت‌نامه بر روی سربرگ شرکت به همراه مهر رسمی شرکت دعوت‌کننده

o      اسکن از شناسنامه مدیرعامل شرکت دعوت‌کننده

o      اسکن رنگی از گذرنامه دعوت شونده (اعتبار گذرنامه بالای ۶ ماه است)

o      آدرس دقیق مکان اقامتی دعوت شونده

o      اسکن رنگی از عکس با ابعاد پاسپورت (۶*۴)

ویزای ایران جهت افراد ایرلندی

ویزای ایران جهت افراد ایرلندی

 

ویزای مولتی (بیشترین مسافرت)

​آن دسته از افرادی که به صورت کاری هر از چند گاهی به ایران می آیند از این نوع ویزا استفاده می کنند. این ویزای ایران با توجه به تعداد سفرهای سال گذشته فرد  با اعتبار های متفاوت صادر می شود. اعتبار این نوع ویزای ایران براساس کشور تبعه خارجی و تعداد سفرهایی که در سال گذشته انجام داده است بین سه ماه، شش ماه و یک سال منغییر است. از مزیت‌های این ویزا می‌توان به صرفه‌جویی در زمان و هزینه برای دریافت ویزا در دفعات متعدد و همچنین عدم نگرانی از مشکلات دریافت ویزا اشاره کرد. مدت زمان صدور تاییدیه برای ویزای مولتی بیشتر از ویزای توریستی است و همچنین در صورتی که قبلا ویزای تجاری اخذ شده باشد، در گرفتن این ویزا باعث تسهیل می شود.

مدارک لازم جهت اخذ روادید مولتی ایران به شرح زیر است:

o      اصل نامه درخواست شرکت با سربرگ، مهر و امضای رسمی مدیرعامل شرکت مبنی بر درخواست صدور ویزای کثیرالمسافر ایران از وزارت خارجه ایران و ذکر علت دعوت از ایشان.

o      روزنامه رسمی همراه با آخرین تغییرات شرکت

o      اسکن رنگی از صفحه‌ی اول پاسپورت مسافر (اعتبار بیشتر از ۶ ماه)

o      اسکن رنگی از صفحه‌ی اول شناسنامه مدیرعامل شرکت

o      کپی از صفحات گذرنامه ورود و خروج از ایران طی یک سال گذشته

o      اسکن رنگی از عکس پاسپورتی (۶*۴)

ویزای اقوام

​آن دسته از اتباع خارجی که اقوام ایرانی دارند و میخواهند به ایران سفر کنند، می توانند اقدام به گرفتن این نوع ویزای ایران کنند. برای گرفتن این نوع ویزای ایران، اگر فرد دعوت کننده در ایران اقامت دارد، به کنسولی وزارت امور خارجه ایران رفته و درخواست ویزای اقوام داده. فرد دعوت‌کننده باید مدارک و مشخصات فردی خود و دعوت شونده را به همراه مدرکی که دال بر ارتباط فامیلی داشتن آن‌هاست را ارائه دهد. هرچه نسبت فامیلی دورتر باشد، نیاز به ارائه مدارک بیشتری است.

در زیر نمونه‌ای از فرم وزارت امور خارجه ایران برای مسافری که درخواست ویزای ایران را دارد قرار داده شده است.

ویزای ایران جهت افراد ایرلندی

ویزای ایران جهت افراد ایرلندی

ویزای ایران جهت افراد ایرلندی

ویزای ایران جهت افراد ایرلندی

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

جهت اخذ ویزای ایران جهت اتباع خارجی با ما در تماس باشید.  ۰۲۱۸۸۸۵۱۰۸۰

 

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای ایران جهت افراد جمهوری چک برای مسافرت کردن به کشورهای مختلف باید ابتدا ویزای ورود به آن کشور را...

ویزای ایران جهت افراد آلمانی به طور کلی آلمانی ها برای سفر به ایران باید اقدام به اخذ ویزا کنند....

ویزای ایران برای ژاپنی ها ویزای ایران برای ژاپنی ها در انواع مختلف صادر می شود. ویزای تجاری، ویزای تحصیلی...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر