ویزای اسلواکی، اخذ ویزای اسلواکی برای گردشگران و توریست هایی که می خواهند به این کشور سفر کنند، ضروری می باشد. برای اخذ و دریافت ویزای خود باید یک سری مراحل ...

ویزای اسلواکی | انواع – مدارک – نحوه اخذ

۶ تیر ۱۳۹۷

ویزای اسلواکی، اخذ ویزای اسلواکی برای گردشگران و توریست هایی که می خواهند به این کشور سفر کنند، ضروری می باشد. برای اخذ و دریافت ویزای خود باید یک سری مراحل …

راهنمای کامل ویزای اسلواکی

اخذ ویزای اسلواکی برای گردشگران و توریست هایی که می خواهند به این کشور سفر کنند، ضروری می باشد. برای اخذ و دریافت ویزای خود باید یک سری مراحل را طی کنند تا ویزایشان را دریافت نمایند. بدون داشتن ویزا نمی توانید به این کشور ورود کنید.

ویزای اسلواکی | انواع - مدارک - نحوه اخذ | سایت ویزا

کشور اسلواکی

کشور اسلواکی یکی از کشورهای واقع در اروپا می باشد. این کشور اروپایی حدود پنج و نیم میلیون جمعیت دارد؛ و از کشورهای ارزان توریستی در میان کشورهای اروپایی به شمار می رود. پایتخت این کشور شهر براتیسلاوا می باشد که یکی از شهرهای معروف در این قاره می باشد.

تنها دلایل سفر افراد به این کشور دیدن جاذبه های طبیعی نمی باشد بلکه بیشتر افراد برای تحصیل و کار و گسترش تجارت و رفع مشکلات پزشکی و فعالیت های ورزشی و … به این کشور سفر می کنند. کشور اسلواکی به لحاظ تاریخی از سال ۱۹۱۸ تا سال ۱۹۹۳ میلادی تشکیل شده است؛ و در این کشور در هر دوره حکومت با نام های مختلفی معروف شده است. با ما در سایت ویزا همراه بمانید.

این کشور در سال های ۱۹۱۸ تا ۱۹۳۹ و ۱۹۴۵ تا سال ۱۹۹۲ بخشی از کشور چک اسلواکی شناخته می شده است. در حال حاضر چک و اسلواکی دو کشور مستقل و جدا از هم می باشند. این کشور جزء کشورهای کمونیستی سابق می باشد؛ و در حال حاضر دارای نظام دموکراسی پارلمانی می باشد. منابع طبیعی از جمله آهن و مس و منگنز در این کشور بسیار موجود می باشد و در این زمینه کشور اسلواکی بسیار مطرح می باشد؛ کشور اسلواکی در زمینه کشاورزی کشت جو و چغندر قند اقتصاد خوبی دارد.

موقعیت جغرافیایی اسلواکی

کشور اسلواکی به دریاهای آزاد راهی ندارد و تمامی مرزهای این کشور و هم چنین مرزهای همسایگان این کشور به‌صورت مرز خاکی است. کشور اسلواکی به دلیل بودن در اروپای مرکزی سبب شده است که با کشورهای چک و اتریش از طرف غرب هم مرز و همسایه باشد. این کشور دارای کوه ها و ارتفاعات بسیاری است و از جمله کشورهای کوهستانی به شمار می آید؛ زیرا مساحت زیاد این کشور را کوه ها تشکیل داده است. از رودهای بزرگ و معروف اروپا در این کشور واقع شده است این رود، دانوب نام دارد؛ و نیز کشور اسلواکی جزء کشورهای با آب و هوای سرد می باشد.

اوکراین و چک از همسایه های این کشور می باشند. از زبان های این کشور می توان به چک زبان ها و اسلواکی زبان ها اشاره کرد. هم چنین در اسلواکی قوم های مختلفی با نژادهای متفاوتی ساکن هستند و در کنار هم زندگی می کنند. جهت اخذ ویزای اسلواکی باید وقت سفارت اسلواکی را رزرو نمایید.

جاذبه های اسلواکی

از جاذبه های طبیعی و دیدنی این کشور در اول می توان به پایتخت این کشور یعنی شهر براتیسلاوا اشاره می کنیم. این شهر به دلیل هم مرزی با دو کشور اتریش و مجارستان تنها کشور معروف در دنیا می باشد؛ که این ویژگی منحصر به فرد را به خود اختصاص داده است.

این شهر در جنوب غربی اسلواکی واقع می باشد. لیپتوف از دیگر جاهای گردشگری این کشور است که مسافران بسیاری را جذب خود می کند. در این شهر تفریحات آبی بسیاری وجود دارد و اگر شما علاقه مند به ورزش های آبی می باشید، حتماً از این شهر دیدن کنید.

هم چنین بزرگ ترین پیست کشور به این شهر تعلق دارد؛ و نیز دارای پارک آبی تاترالاندیا می باشد که از بزرگ ترین پارک های آبی در تمامی کشورهای اروپا می باشد. غارهای کارست یکی از غارهای معروف اسلواکی است در این کشور غارهای بسیار فراوانی وجود دارد که تعداد کمی از این غارها را توانسته اند بررسی و کشف کنند.

این غارها در میراث یونسکو ثبت شده اند و افرادی که به کوه نوردی و قایق رانی در این اماکن علاقه دارند به این منطقه سفر می کنند. شهر کوشیتسه از شهرهای قدیم این کشور است که دارای اماکن تاریخی و دیدنی بسیاری می باشد. در این شهر کلیساهای زیادی می توانید مشاهده کنید.

سالیانه گردشگران و توریست های زیادی این کشور را مقصد گردش خود قرار می دهند. برای سفر به اسلواکی نیاز است تا ویزای اسلواکی را اخذ نمایید و مستلزم رزرو وقت سفارت اسلواکی میباشد.

ویزای اسلواکی

تمامی مسافران و گردشگران برای سفر به این کشور باید ویزای اسلواکی داشته باشند و در صورت نبود باید اقدام به اخذ ویزای اسلواکی کنند که باید وقت سفارت اسلواکی را رزرو نمایید. این کشور جزء کشورهای اتحادیه اروپا می باشد و دارای ویزای شنگن است.

افرادی که از تبار همین کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند می توانند با داشتن ویزای شینگن به تمامی نقاطی که جزء حوزه شنگن هستند، سفر کنند؛ و نیازی به اخذ ویزای اسلواکی ندارند؛ اما افرادی که جزء کشورهای اتحادیه اروپا نیستند برای ورود به آن کشور مجبورند ویزای اسلواکی داشته باشند.

برای اخذ ویزای اسلواکی باید یک سری مراحل را طی نمایید. در ابتدا برای اخذ ویزای اسلواکی باید وقت سفارت بگیرید سپس مابقی مراحل را با دقت طی نمایید. تا به زودی ویزای خود را در زمانی که مد نظرشان می باشد دریافت نمایند.

ویزای اسلواکی | سایت ویزا

انواع ویزای اسلواکی

کشور اسلواکی نیز مانند همه کشورهای اروپایی دارای ویزاهای مختلفی می باشد. از انواع ویزاهای این کشور می توان به ویزای تحصیلی و ویزای توریستی، تجاری، هنری، ورزشی و … اشاره کرد. هریک از این ویزاها برای افرادی می باشد که با توجه به دلیل سفر خود باید برایشان صادر شود. افراد بدون داشتن ویزای اسلواکی نمی توانند به این کشور وارد شوند؛ و در صورتی که غیرقانونی به این کشور وارد شوند، توسط مأموران قانون به صورت جدی برخورد و مجازات خواهند شد.

مسافران و گردشگران باید به اعتبار ویزای خود آگاهی داشته باشند و قبل از اتمام اعتبار ویزای اسلواکی خود از کشور خارج شوند؛ و بعد از تمدید ویزای اسلواکی خود می توانند در فکر سفر دوباره به این کشور زیبای اروپایی باشند.

نکات مهم در اخذ ویزای اسلواکی

برای اخذ ویزای اسلواکی خود باید یک سری نکات را بدانید. از نکات مهم در اخذ ویزای اسلواکی می توان به این مورد اشاره کرد؛ که افراد باید در تهیه کردن مدارک مورد نیازی که برای صدور ویزای این کشور ضروری می باشند، دقت بسیاری کنند و تمامی مدارک لازم را در مدت زمان کوتاهی تهیه نمایند زیرا اگر در تهیه مدارک خود دیرکرد داشته باشند، احتمال صدور خود در مدت زمان طولانی بیشتر می باشد. افرادی که می خواهند ویزایشان در زمانی که می خواهند در دستشان باشد باید در طی کردن تمامی مراحل لازم برای اخذ ویزای اسلواکی خود بسیار سریع عمل کنند.

مدارک ویزای اسلواکی

گردشگران و توریست هایی که می خواهند به این کشور سفر کنند و اوقات فراغت خود را در این کشور اروپایی بگذرانند باید ویزای اسلواکی خود را تهیه و اخذ کنند. برای اخذ ویزای اسلواکی باید بدانید چه مدارکی را تهیه کنید.

شما می توانید از طریق وب سایت های مربوطه اطلاعات کامل در مدارک لازم را به دست آورید. از این مدارک لازم برای اخذ ویزا می توان به دو قطعه عکس ۶ در ۴ رنگی با پس زمینه سفید و به پاسپورت اعتباردار و کارت ملی و شناسنامه و بیمه سلامت و گواهی بازنشستگی و یا گواهی ادامه تحصیل و بلیط هواپیما و کاغذ رزرو هتل نامه تمکن مالی و سند مالکیت که باید به نام متقاضی اسلواکی باشد و فرم درخواست ویزای شنگن و … اشاره کرد.

آدرس سفارت خانه اسلواکی

جهت اخذ ویزای اسلواکی باید به سفارت خانه این کشور که در تهران واقع شده است، مراجعه کنید؛ و وقت سفارت بگیرید هم چنین برای گرفتن وقت سفارت دیگر نیاز نیست در صف های طولانی جلو سفارت خانه منتظر بمانید، شما می توانید از طریق اینترنتی و آنلاین وقت سفارت بگیرید؛ و در روز معین به سفارت خانه بروید. آدرس سفارت خانه اسلواکی در تهران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، پلاک ۷۲ می باشد.

نحوه اخذ ویزای اسلواکی

گردشگران و مسافران باید نحوه اخذ ویزای اسلواکی را بدانند. برای گرفتن وقت سفارت اسلواکی باید فرم مربوطه در سایت سفارت خانه این کشور را پرکنید. توجه داشته باشید که تمامی اطلاعاتی را که وارد می کنید صحیح باشند و با اطلاعات شخصی شما مطابقت داشته باشند.

انواع ویزای اسلواکی | سایت ویزا

بعد از پر کردن فرم مربوطه هزینه لازم برای صدور ویزای‌تان را پرداخت کنید. هزینه ویزای اسلواکی برای افراد بزرگسال 250 یورو و برای کودکان زیر 12 سال 80 یورو می باشد. در پایان برای شما کدی فرستاده می شود که به معنای این است که فرم خود را پرکرده‌اید و تائید شده است. از صفحه فرم پر کرده و کد فرستاده شده پرینت بگیرد و همراه با مدارکی که جمع کرده آید در روز معین شما با خود به سفارت خانه ببرید.


سوالات متداول ویزای اسلواکی

کشور اسلواکی چند نوع ویزا دارد؟

برای أخذ ویزای اسلواکی چه مدارکی لازم است؟

اولین گام برای أخذ ویزای اسلواکی چیست؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای نمایشگاهی اسلواکی یکی از مقاصد اروپایی پر طرفدار در ایران کشور اسلواکی می باشد. این کشور با داشتن نمایشگاه...

راهنمای کامل ویزای تجاری اسلواکی برای دریافت ویزای تجاری اسلواکی مراحلی وجود دارد که باید طی شود. همانطور که می...

راهنمای کامل ویزای توریستی اسلواکی کشور اسلواکی یکی از کشورهای مستقل می باشد که در زمینه تجارت و فرهنگ بسیاری...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر