وقت سفارت لهستان

وقت سفارت لهستان | مراحل دریافت – نحوه درخواست – مدارک لازم

۱۹ خرداد ۱۳۹۷

وقت سفارت لهستان

لهستان یکی از مقاصد گردشگران و دیگر افراد برای سفر می باشد. اگر شما هم تصمیم گرفته اید، لهستان را برای سفر انتخاب کنید، باید ویزای شینگن این کشور را تهیه کنید و به تبع برای اخذ ویزای لهستان نیاز دارید وقت سفارت لهستان را از طریق آژانس های مسافرتی رزرو نمایبد و ادامه مراحل را برای دریافت ویزای لهستان طی کنید. ما در این مقاله می خواهیم شما را برای دریافت تعیین وقت سفارت لهستان راهنمایی کنیم.

معرفی کشور لهستان

لهستان جزء کشور های بزرگ قاره ی اروپا می باشد و در عین حال از جمله کشور های توریست پذیر این قاره نیز محسوب می شود. هزینه های زندگی در لهستان به نسبت دیگر کشور های اروپایی خیلی پایین تر است و هر کسی قطعاً علاقه دارد به این کشور سفر کند یا مدتی در آن زندگی کند. پیدا کردن شغل و خرید ملک نیز در این کشور بسیار راحت تر از سایر نقاط جهان است و این نکته را نیز باید اضافه کنیم، دانشگاه های لهستان از لحاظ سطح علمی در رتبه خوبی قرار دارند. همه ی این ها می توانند دلایلی باشند که باعث شود، یک فرد به این کشور بزرگ سفر کند و یا لهستان را برای زندگی و تحصیل خود انتخاب کند. اما برای سفر به لهستان شما باید ابتدا اقدام به دریافت ویزای شینگن لهستان بکنید. برای این کار نیز شما ملزم به تعیین وقت سفارت لهستان از طریق آژانس های مسافرتی در تهران هستید. در ادامه می خواهیم در ارتباط با همین موضوع صحبت کنیم.

وقت سفارت لهستان
وقت سفارت لهستان

وقت سفارت چیست؟

طبق قوانین جهانی و البته قوانین هر کشور، شما اگر بخواهید وارد یک کشور شوید که تبعه ی آن نیستید و دلایل مختلفی نیز برای سفر تان به آن کشور دارید، باید ویزای آن کشور را بر اساس نوع تقاضا و هدف تان از سفر به آن دریافت کنید. برای کشور لهستان هم به همین شکل است. شما برای سفر به لهستان باید ویزای لهستان را تهیه کنید. لهستان البته جزء کشور های پیمان شینگن است و برای حضور در آن باید ویزای شینگن لهستان را تهیه فرمایید. اما نکته ی بسیار مهم این است که ویزا به همین سادگی ها به کسی اعطا نمی شود و شما برای گرفتن ویزا باید مراحلی را بگذرانید که یکی از مهم ترین مراحل در اخذ ویزا، تعیین وقت سفارت لهستان  از طریق آژانس های مسافرتی می باشد.

وقت سفارت لهستان
وقت سفارت لهستان

مراحل دریافت وقت سفارت لهستان

برای تعیین وقت سفارت لهستان باید مراحل مختلفی را بگذرانید. این مراحل تقریباً برای همه ی کشور ها یکسان است و تنها در جزئیات آن کمی تفاوت وجود دارد. در ادامه مراحل دریافت وقت سفارت لهستان را عنوان خواهیم کرد:

  1. درخواست ویزا و تعیین وقت سفارت لهستان به صورت غیر حضوری
  2. پرداخت هزینه ی تعیین وقت برای شما
  3. دریافت تأییدیه وقت سفارت به شما

این موارد مراحل تعیین وقت سفارت لهستان می باشند. در ادامه بیش تر درباره ی هر یک صحبت خواهیم کرد. این کار ها و این مراحل می تواند توسط شما انجام شود و یا شما برای راحتی کار می توانید این کار را بر عهده ی مراکز و شرکت های مهاجرت و تور ها که تحت نظر سفارت لهستان نیز هستند، قرار دهید. معمولاً این مراکز کارهای اولیه تعیین وقت سفارت را برای شما انجام می دهند و شما برای دریافت ویزا، تنها لازم است در وقت سفارت حضور پیدا کنید و کارهای مربوطه را انجام دهید.

وقت سفارت لهستان
وقت سفارت لهستان

نحوه ی درخواست وقت سفارت لهستان

همان طور که گفتیم تعیین وقت سفارت لهستان مراحلی داراست که از طریق آژانس های مسافرتی انجام میپذیرد. پس از پرداخت وجه یا برای تان لیستی از وقت های خالی نمایش داده خواهد شد که می توانید یکی را انتخاب کنید و یا پس از بررسی اطلاعات تان و در صورت تأیید با شما تماس گرفته و به شما وقت داده خواهد شد. در صورتی که به هر دلیلی به شما وقت سفارت لهستان داده نشد و با درخواست تان مخالفت شد، هزینه ای که پرداخت کردید، قابل استرداد نخواهد بود. جهت تسریع در امور ویزا و وقت سفارت به شما پیشنهاد میگردد که اینکار را به آزانس های مسافرتی مجرب و با سابقه بسپارید.

وقت سفارت لهستان
وقت سفارت لهستان

مدارک لازم جهت وقت سفارت لهستان

مدارکی که در وقت سفارت لهستان باید به همراه داشته باشید، می تواند شامل مدارکی مانند اصل کارت ملی و شناسنامه، دو قطعه عکس ۶*۴ با پس زمینه سفید. دعوت نامه از سوی دوست یا خانواده و … که در لهستان زندگی می کند، مورد نیاز است. هم چنین باید پاسپورت تان حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد. علاوه بر این ها باید مدرکی که نشان دهد، شما در لهستان مشکلی نخواهید داشت و از وضعیت مالی خوبی بهره مند هستید به همراه آخرین فیش حقوقی تان مورد نیاز است. دیگر مدارکی که ممکن است به آن ها نیاز داشته باشید، بسته به هدفی که از سفر به لهستان دارید، ممکن است متفاوت باشد. نکته ی بسیار مهم این که مدارک تان باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و این کار باید توسط دارالترجمه ها صورت پذیرد و مورد تأیید مراجع قانونی باشد.

وقت سفارت لهستان
وقت سفارت لهستان

مدت زمان مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت لهستان

پس از این که فرآیند درخواست ویزا و تعیین وقت سفارت لهستان را انجام دادید، درخواست شما در نوبت بررسی قرار می گیرد و قطعاً برای بررسی درخواست شما مدت زمانی باید در نظر گرفته شود. این مدت زمان می تواند متغیر باشد و معمولاً بین ۲ تا ۴ هفته به طول خواهد انجامید. پس برای این که بتوانید برنامه ریزی درستی داشته باشید و برای سفر تان به لهستان مشکلی پیش نیاید، بهتر است، حداقل ۱۵ روز را برای این کار اختصاص دهید و قبل از آن برای سفرتان برنامه ریزی کنید. این نکته بسیار مهم است که اگر به آن توجه نکنید، ممکن است، بلیط پرواز تان را زود تر تهیه کرده و تا آن موقع ویزای تان آماده نشود و در نتیجه بلیط تان سوخت شود.

نقش دعوت نامه در پیشبرد درخواست وقت سفارت لهستان

خیلی از افراد در مورد دعوت نامه و نقش آن در دریافت وقت سفارت و ویزا، دچار سوء تفاهم می شوند. این افراد تصور می کنند که اگر در هنگام درخواست وقت سفارت لهستان، دعوت نامه نیز ارسال کنند، پس قطعاً می توانند تعیین وقت را دریافت کنند و به راحتی ویزای شان صادر شود. این افراد سخت در اشتباه هستند. دعوت نامه تنها یک نقش در فرآیند اخذ ویزای شما خواهد داشت و آن این است که این فرآیند را تسریع می کند و هیچ گونه تضمینی برای این که شما بتوانید به راحتی وقت سفارت را بگیرید و ویزای تان را دریافت کنید، ندارد. پس پیش از ارسال درخواست حتماً به این موضوع توجه داشته باشید، تا دچار مشکل نشوید.

مشخصات سفارت لهستان در تهران

خوشبختانه کشور لهستان مانند دیگر کشور های بزرگ اروپا در تهران و برخی شهر های بزرگ ایران دارای سفارت می باشد. شما می توانید جهت تعیین وقت سفارت لهستان با آژانس های مسافرتی در تماس بوده و از مشاوره و  راهنمایی آنها بهره ببرید.

آدرس سفارت لهستان در تهران:

تهران، بلوار آفریقا، خیابان پیروز، پلاک ۲

شما برای وقت سفارت کشور لهستان می توانید در زمان تعیین شده به سفارت لهستان مراجعه کنید.

وقت سفارت لهستان
وقت سفارت لهستان

نکات مهم در هنگام وقت سفارت لهستان

نکاتی مهمی که باید در هنگام وقت سفارت به آن ها توجه داشته باشید، شامل موارد زیر می شود:

برای هر فرد باید یک فرم درخواست جداگانه پر کنید و ارسال نمایید. در وقت سفارت لازم به حضور کودکان زیر ۱۲ سال نیست. اما افراد بالای ۱۲ سال خود باید به سفارت بروند. چرا که در هنگام وقت سفارت از شما انگشت نگاری صورت خواهد گرفت و در صورت لزوم مصاحبه نیز با شرکت کنندگان انجام خواهد شد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بلیط ورشو سفر به شهر های زیبای اروپایی می تواند جذاب و هیجان انگیز باشد. با تهیه بلیط ورشو می...

ویزای تجاری لهستان اگر قصد سفر به کشورهای خارجی را دارید، می دانید که نیازمند مدارکی جهت احراز هویت خود...

بلیط لهستان لهستان یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل وجود جاذبه های گردشگری زیاد، گردشگران زیادی را به...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر