وقت سفارت آلمان، یکی از مهمترین و اصلی ترین مراحل مورد نیاز برای صدور و اخذ ویزای آلمان می باشد که تمام متقاضیان می توانند با در نظر داشتن بهترین زمان ممکن ...

وقت سفارت آلمان | مدارک مورد نیاز – انواع – هزینه

۱۷ خرداد ۱۳۹۷

وقت سفارت آلمان، یکی از مهمترین و اصلی ترین مراحل مورد نیاز برای صدور و اخذ ویزای آلمان می باشد که تمام متقاضیان می توانند با در نظر داشتن بهترین زمان ممکن …

وقت سفارت آلمان، یکی از مهمترین و اصلی ترین مراحل مورد نیاز برای صدور و اخذ ویزای آلمان می باشد که تمام متقاضیان می توانند با در نظر داشتن بهترین زمان ممکن ...

وقت سفارت آلمان یکی از مهمترین و اصلی ترین مراحل مورد نیاز برای صدور و اخذ ویزای آلمان می باشد که تمام متقاضیان می توانند با در نظر داشتن بهترین زمان ممکن برای اخذ وقت سفارت کشور آلمان، بتوانند در مناسب ترین زمان ممکن اقدام به صدور و دریافت ویزای مورد نظر خود داشته باشند.

از مهمترین مدارک مورد نیاز برای این منظور می توان به مواردی از جمله: داشتن دعوتنامه، تصویر گذرنامه (حداقل 7 ماه اعتبار)، و تاریخ مشخص شده سفر اشاره کرد که متقاضیان بایستی تمام این مدارک را بدون داشتن هرگونه کم و کاستی به کارگزاران و یا شرکت های توریستی تحویل دهند. لازم به ذکر است که بهترین زمان برای اخذ وقت سفارت کشور آلمان چند ماه قبل از سفر به سوی کشور آلمان می باشد چرا که مدت زمان لازم برای اخذ وقت سفارت این کشور از 1 تا 3 ماه به طول می انجامد.

وقت سفارت آلمان | مدارک مورد نیاز - انواع - هزینه | سایت ویزا

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل برای صدور ویزای آلمان می باشد که افراد و متقاضیان بایستی به این امر نهایت توجه و دقت لازم را داشته باشند تا بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن به ویزای مورد نظر خود دست پیدا کنند. متقاضیانی که به دنبال سفر به سوی کشور آلمان هستند باید به این مرحله بسیار حساس نهایت توجه را داشته باشند و برای این منظور نیز بایستی به کارگزاری این کشور مراجعه شود. کشور آلمان مقررات و قوانین بسیار انعطاف پذیری را برای متقاضیان خود در نظر گرفته است تا با صدور بسیار راحت ویزای این کشور بتوانند توجه مسافران را به سوی خود جلب کند.

نقش دعوتنامه در اخذ وقت سفارت آلمان

دعوتنامه سندی می باشد که از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی آلمانی به سوی شما ارسال شده و با دریافت این سند می توانید روند صدور ویزای خود را تسریع بخشیده و با شرایط بهتری اقدام به دریافت ویزای آلمان خود داشته باشید. بی شک دعوتنامه می تواند از مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور آلمان باشد که متقاضیان می توانند به این سند توجه لازم را داشته باشند و آن را به کنسولگری این کشور تحویل دهند.

نقش فرم اطلاعات مسافرین در وقت سفارت آلمان

یکی دیگر از مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و وقت سفارت آلمان، فرم اطلاعات میباشد، لازم به ذکر است که فرم درخواست صدور ویزای کشور آلمان از چندین صفحه تشکیل شده است که هر متقاضی بایستی به شکل آنلاین اقدام به پر کردن آن داشته باشد.

این فرم خلاصه ای از نحوه زندگی و آشنایی با شما بوده و بایستی تمام اطلاعاتی که در این فرم درج می شود با تمام اسناد و مدارکی که ارائه می شود همخوانی داشته باشد چرا که در غیر این صورت  مشکلات بسیار ناگواری را به وجود خواهد آورد.فرم اطلاعات متقاضیان ویزای آلمان پیش زمینه ای از فرم اپلیکیشن این سفارت میباشد.

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت آلمان

از دیگر مهمترین موضوعاتی که بایستی در هنگام اخذ وقت سفارت آلمان به آن توجه داشته باشید، مدارک مورد نیاز برای این امر می باشد به طوری که شما می توانید با تهیه و آماده کردن تمام مدارک مورد نیاز خود در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن اقدام به دریافت وقت سفارت مورد نظر خود داشته باشید. از مهمترین و ضروری ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تصویر پاسپورتی که دارای حداقل 6 ماه اعتبار زمانی است.
 • داشتن دعوتنامه (درصورت وجود)
 • تعیین دقیق نوع ویزای درخواستی
 • تاریخ دقیق وقت مورد نظر(بهتر است یک ماه بعد باشد)
 • تاریخ سفر
 • پرداخت هزینه های مربوط به وقت سفارت آلمان

لازم به ذکر است که هر کدام از مدارک فوق از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد به گونه که هر کدام نقص و کاستی در آنها باشد، می تواند زمان صدور ویزای شما را دو چندان نموده و برای شما مشکل ساز باشد. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که زمان زیادی را برای تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز در نظر بگیرید تا با موفقیت اقدام به اخذ وقت سفارت آلمان داشته باشید.

اخذ وقت سفارت آلمان به شکل آنلاین

اگر شما نیز به دنبال اخذ وقت سفارت آلمان هستید می توانید به راحتی با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، به دو صورت ممکن اقدام به اخذ وقت سفارت مورد نظر خود داشته باشید. یکی از راه های این امر بی شک اقدام به شکل آنلاین می باشد به این صورت که شما می توانید با مراجعه به وب سایت خدمات ویزا تصویر گذرنامه خود را اسکن نموده و بارگذاری نمایید، همچنین فرم اطلاعات خود را که به شکل آنلاین و قارسی میباشد تکمیل نمایید.

هم چنین می توانید فرم درخواست وقت سفارت آلمان را نیز به شکل حضوری پر نموده و تحویل کارشناس خود نمایید. لازم به ذکر است که اخذ وقت سفارت آلمان به شکل آنلاین نیاز به هزینه های زیادی نداشته و شما فقط هزینه کارمزد مجموعه سایت ویزا را پرداخت خواهید کرد و این روش برای افرادی که در شهرستان ها زندگی می کنند بسیار مقدور بوده و دیگر نیاز به سفر به شهر تهران را ندارند. همچنین می توانید تمام ضوابط و شرایط لازم را برای اخذ سفارت کشور آلمان از همین وب سایت پیش روی خود به دست آورده، با کارشناسان ما مشورت و مورد مطالعه قرار دهید.

اخذ وقت مصاحبه کشور آلمان به شکل حضوری

یکی دیگر از مهمترین راه های دریافت و اخذ وقت سفارت آلمان، مراجعه حضوری به کنسولگری و سفارت آلمان این کشور می باشد به طوری که متقاضیان و مسافران می توانند با در دست داشتن آدرس کنسولگری این کشور، مراجعه نموده و با ارائه مدارک مورد نیاز به کارگزار مربوط در این سازمان، درخواست خود را اعلام کنند.

وقت سفارت توریستی آلمان

تعداد بسیار زیادی از مسافرانی که به دنبال اخذ وقت سفارت آلمان هستند، گردشگر و توریست می باشند که به دنبال بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی این کشور، قصد سفر دارند. گردشگران و توریست هایی که به دنبال سفر و بازدید از کشور آلمان هستند بایستی در بهترین زمان ممکن اقدام به دریافت وقت سفارت آلمان داشته باشند تا از این طریق بتوانند به راحتی و در زمان مورد نظر خود سفر بسیار هیجان انگیزی را به سوی کشور آلمان رقم بزنند.

شما نیز اگر قصد سفر و بازدید از جاذبه های مختلف این کشور را دارید توصیه می کنیم که در اولین فرصت به وجود آمده حتما از کنسولگری این کشور اقدام به دریافت وقت سفارت و ویزای توریستی آلمان داشته باشید.

وقت سفارت تحصیلی آلمان

امروزه بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان به دنبال تحصیل در بهترین و مشهورترین کالج ها و دانشگاه های کشور آلمان هستند تا بتوانند از مدرن ترین و بهترین خدمات ممکن در این دانشگاه ها بهره مند شده و با در دست داشتن مدرک فارغ التحصیلی از این مراکز آموزشی، فرصت های شغلی بسیار خوبی را به دست بیاورند. شما نیز می توانید برای ادامه تحصیل در هر کدام از دانشگاه های این کشور، در بهترین زمان ممکن اقدام به اخذ وقت سفارت تحصیلی آلمان داشته باشید تا بتوانید در زمان تعیین شده سر کلاس های خود حضور یابید.

امروزه تعداد دانشجویانی که به دنبال ادامه تحصیل در کشور آلمان هستند کم نمی باشد و واقعیت این امر را می توانید به راحتی از صف های طولانی در جلوی درب کنسولگری آلمان مشاهده کنید. کشور آلمان نیز اهمیت بسیار زیادی را به دانشجویان کشورهای دیگر می دهد و سعی بر آن دارند تا فراهم کردن خدمات مورد نیاز آنها، رضایت دانشجویان مهاجر را جلب کنند.

وقت سفارت اشتغال آلمان

کشور آلمان با داشتن زیرساخت های بسیار مدرن خود و با توجه به قطب صنعتی قاره اروپا، یکی از بهترین کشورها برای اشتغال می باشد که همین امر نیز سبب شده است تا بسیاری از افراد و جوانان از کشورهای مختلف به دنبال مهاجرت کاری به سوی آلمان باشند و برای آن نیز به دنبال اخذ وقت سفارت اشتغال آلمان بوده تا بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به دریافت ویزای اشتغال این کشور کنند.

یکی از مهمترین مدارکی که در اخذ وقت سفارت آلمان برای اشتغال می تواند نقش حساسی را داشته باشد، دعوتنامه می باشد به طوری که شما می توانید با در دست داشتن دعوتنامه از سوی یکی از معتبرترین کارفرمایان این کشور، در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به اخذ وقت سفارت آلمان داشته و معطلی در روند صدور ویزا به وجود نیاید.

وقت سفارت اشتغال آلمان | سایت ویزا

هزینه وقت سفارت آلمان

یکی دیگر از مهمترین موضوعاتی که در پیرامون اخذ وقت سفارت کشور آلمان وجود دارد، هزینه های مربوط به اخذ وقت سفارت آلمان می باشد که در خصوص این هزینه می توان گفت، هزینه های مربوط به دو دسته تقسیم بندی می شود به طوری که می توان به شکل زیر دسته بندی نمود:

 • هزینه های مستقیم: به هزینه ای که صرفا به حساب کنسولگری کشور آلمان پرداخت می شود که البته هزینه های انگشت نگاری نیز در زمره این هزینه ها می باشد.
 • هزینه های غیر مستقیم: به هزینه های که جهت دریافت وقت سفارت آلمان به شرکت های کارگزاری از جمله شرکت های توریستی پرداخت میگردد.

لازم به ذکر است که در صورت عدم موافقت با اخذ وقت سفارت شما به هر دلیلی، میتوانید از مجموعه مادریافت کنید.

بهترین زمان اخذ وقت سفارت آلمان

از مهمترین و اساسی ترین آیتم هایی که بسیاری از مسافران و گردشگران از آن غافل هستند، بهترین زمان اخذ وقت سفارت آلمان می باشد به طوری که بسیاری از مسافران می پندارند که در هر زمانی که بخواهند می توانند با ارائه درخواست خود و پرداخت هزینه های ممکن می توانند به راحتی ویزای مورد نیاز خود را تامین و دریافت کنند.

این در حالی است که صدور ویزای مورد نظرتان به چند ماه زمان نیاز دارد و بیشترین حجم از این وقت نیز صرف اخذ وقت سفارت آلمان می شود به گونه ای که اگر متقاضیان نتوانند در بهترین زمان ممکن اقدام به دریافت و اخذ وقت سفارت این کشور نداشته باشند، بی شک به سختی می توانند به پرواز خود برسند.

برای اخذ وقت سفارت مورد نظر خود حتما توصیه می شود که از شرکت های معتبر اقدامات لازم را انجام دهید.  

مدت زمان لازم برای پاسخگویی به مصاحبه سفارت آلمان

در بخش قبلی نیز به اهمیت اخذ وقت سفارت آلمان در بهترین و مناسب ترین زمان اشاره هایی داشتیم و اذعان کردیم که حتما از چند ماه قبل اقدام به دریافت وقت سفارت و ویزای مورد نظر خود داشته باشید. مدت زمان لازم برای پاسخگویی به درخواست اخذ وقت سفارت کشور آلمان در حدود یک الی سه ماه می باشد به طوری که عوامل بسیار زیادی در این امر دخیل می باشد که از مهمترین این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد متقاضیان در حال انتظار در صف
 • مدت زمان بررسی مدارک ارائه شده از سوی متقاضیان
 • فصلی که افراد به دنبال اخذ وقت سفارت و ویزای مورد نظر خود هستند.

شما نیز می توانید با توجه به زمان پرواز خود، از چند ماه قبل اقدام به دریافت و اخذ وقت سفارت و ویزای مورد نظر خود از سفارتخانه کشور آلمان داشته باشید تا بتوانید بدون بروز مشکلی به پرواز خود رسیده و سفرتان را شکل دهید. همچنین در این خصوص نیز می توانید اطلاعات و راهنمایی های لازم را از همکاران ما دریافت کرده و در یکی از بهترین و مناسب ترین زمان های ممکن اقدام به دریافت وقت سفارت و ویزای این کشور داشته باشید.

اهمیت اخذ وقت سفارت آلمان

یکی از مهمترین سوالاتی که بسیاری از افراد قبل از اخذ وقت سفارت آلمان می پرسند، راجع به اهمیت این اقدام می باشد که در خصوص اهمیت و ضرورت آن می توان گفت، بدون اخذ وقت سفارت آلمان بی شک انتظار درخواست ویزای این کشور امکان پذیر نمی باشد.

این مرحله از صدور ویزای آلمان به قدری اهمیت دارد که امروزه بسیاری از شرکت های خدماتی به دنبال ارائه خدمات در این زمینه هستند تا بتوانند با راهنمایی درست و مشاوره بسیار صحیح، متقاضیان را ترغیب کرده و کمک بزرگی برای آنها در این راه باشند که بی شک شما نیز می توانید برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز هم اکنون با همکاران ما از وب سایت ویزا پیش روی خود در تماس بوده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید تا بتوانید این مرحله از صدور ویزای کشور آلمان را با موفقیت طی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن به ویزای مورد نظر خود دست پیدا کنید.

سفارت خانه کشور آلمان

برای اخذ و دریافت وقت سفارت آلمان بایستی در وهله اول به کنسولگری این کشور مراجعه داشته باشید حتی افرادی که به شکل آنلاین اقدام به اخذ وقت سفارت این کشور را دارند برای انجام انگشت نگاری مجبور هستند که به سفارتخانه این کشور مراجعه کنند. شما نیز می توانید با در دست داشتن آدرس سفارتخانه کشور آلمان به راحتی به این سازمان دسترسی داشته باشید. آدرس سفارتخانه آلمان به صورت زیر می باشد:

 • تهران – خیابان فردوسی شماره 320
 • ساعات کاری از 7:30 تا 10:30

شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوالی نیز با همکاران ما در تماس بوده و اطلاعات لازم را دریافت کنید. همچنین کنسولگری کشور آلمان با داشتن ماموران بسیار حرفه ای و خوش اخلاق، آماده پاسخگویی به تماس های شما متقاضیان نیز هستند.

کشور آلمان

کشور آلمان یکی از دیدنی ترین و صنعتی ترین کشورهای اروپایی می باشد که با داشتن 82 میلیون نفر جمعیت خود یکی از پرجمعیت ترین کشورهای این قاره می باشد. فاصله زمانی کشور آلمان تا ایران در حدود چهار ساعت و نیم بوده و پایتخت آن شهر زیبای برلین می باشد.

از مهمترین همسایگان این کشور می توان به اتریش، سوئیس، بلژیک، هلند و فرانسه اشاره کرد که گردشگران و مسافران با در دست داشتن ویزای شینگن می توانند از کشورهای همسایه و جاذبه های آنها نیز بازدید داشته باشند. موقعیت جغرافیایی و سیاسی کشور آلمان سبب شده است تا امروزه هزاران نفر از کشورهای مختلف جهان به سوی این کشور مهاجرت داشته باشند.

ویزای کشور آلمان

همانطور که در بخش قبلی نیز به آن پرداختیم، برای سفر به آلمان بایستی ویزای مربوط به آن را تهیه و در دست داشته باشید که با توجه به این امر که کشور آلمان عضو شینگن می باشد و برای سفر به سوی این کشور نیز بایستی ویزای شینگن را تهیه کنید.

از مهمترین مراحل اخذ ویزای این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز

–          اخذ وقت سفارت آلمان

–          دریافت پاسخ از سوی کنسولگری

–          حضور در روز مصاحبه

–          صدور ویزای مورد نظرتان

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد اخذ وقت سفارت آلمان، مدارک مورد نیاز برای آن، هزینه های مربوط به وقت سفارت و آدرس کنسولگری این کشور توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید ما را همراهی کنید.

نکات مورد توجه در اخذ وقت سفارت آلمان

اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده بسیار نزدیک اقدام به دریافت و اخذ وقت سفارت آلمان داشته باشید می توانید به راحتی و با توجه به برخی از مهمترین نکات، وقت سفارت مورد نظر خود را اخذ کنید. از مهمترین و اساسی ترین نکات مورد توجه در اخذ وقت سفارت آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما سعی بر آن داشته باشید که در بهترین زمان ممکن اقدام به اخذ وقت سفارت مورد نظر خود داشته باشید تا بتوانید در زمان مناسبی اقدام به صدور ویزای مورد نظرتان نموده و به پروازتان برسید.
 • قبل از هر اقدامی می توانید اطلاعات و راهنمایی های لازم را ازهمکاران ما به دست آورده و سپس به دنبال کارهای اخذ وقت سفارت کشور آلمان داشته باشید.
 • در ارائه مدارک مورد نیاز توصیه می شود که نهایت دقت و توجه را داشته باشید تا بتوانید بدون بروز هرگونه مشکلی اقدام به دریافت و اخذ ویزای این کشور داشته و سفرتان را آغاز کنید.
 • سعی بر آن داشته تا آدرس ایمیل خود را با دقت وارد کنید چرا که پاسخ مربوط از کنسولگری به آدرس ایمیلتان ارسال خواهد شد.
نکات مورد توجه در اخذ وقت سفارت آلمان | سایت ویزا

سوالات متداول وقت سفارت آلمان

یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحلی که برای صدور ویزای آلمان حتما باید به آن توجه نمود، چیست؟

پاسخگویی به درخواست اخذ وقت سفارت آلمان چقدر طول می‌کشد؟

برای اخذ وقت سفارت آلمان چه هزینه هایی باید متقبل شویم؟

آیا ممکن است بدون اخذ وقت سفارت آلمان ویزای این کشور صادر شود؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هتل های مونیخ انتخاب هتل های مونیخ یکی از اساسی ترین امور برای سفر به مونیخ می باشد. با در...

راهنمای کامل فرودگاه مونیخ فرودگاه مونیخ یکی از بزرگ ترین فرودگاه های کشور آلمان است. این فرودگاه دومین فرودگاه بزرگ...

فرودگاه فرانکفورت از جمله معروف ترین و بهترین فرودگاه های بین المللی در سطح اروپا و جهانی است و از...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر