والنسیا و دانستنی های این شهر، والنسیا، یک شهر قدیمی و پایتخت جامعه خودمختار والنسیا در کشور اسپانیا است. این شهر از نظر اهمیت و جمعیت سومین شهر اسپانیا پس ...

والنسیا و دانستنی های این شهر

۱۰ دی ۱۳۹۸

والنسیا و دانستنی های این شهر، والنسیا، یک شهر قدیمی و پایتخت جامعه خودمختار والنسیا در کشور اسپانیا است. این شهر از نظر اهمیت و جمعیت سومین شهر اسپانیا پس …

والنسیا و دانستنی های این شهر: والنسیا، یک شهر قدیمی و پایتخت جامعه خودمختار والنسیا در کشور اسپانیا است. این شهر از نظر اهمیت و جمعیت سومین شهر اسپانیا پس از مادرید و بارسلونا و بیست و چهارمین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا است که 810.064 نفر در آن ساکن هستند.

والنسیا به دلیل برگزاری فستیوال فالاس (Fallas) در ماه مارس، غذای سنتی پائلا (paella)، میزبانی از «جام آمریکا» در سال‌های 2007 و 2010 و همچنین برای داشتن پروژه عظیم معماری سانتیاگو کالاتراوا به نام «شهر هنرها و علوم» مشهور است.

والنسیا و دانستنی های این شهر | سایت ویزا

موقعیت شهر والنسیا

والنسیا و دانستنی های این شهر (موقعیت): والنسیا در سواحل رودخانه‌ی توریا، واقع در سواحل شرقی شبه جزیره ایبری و بخش غربی دریای مدیترانه، روبه روی خلیج والنسیا قرار دارد. با وجود این که شهر والنسیا در کنار دریای مدیترانه قرارداد، اما حتی ساکنان آن نیز معتقدند «والنسیا همیشه پشت به دریا زندگی کرده است» ، این جمله به این معنا است که روح و هسته اصلی شهر لزوماً در ساحل آن قرار ندارد و مرکز شهر و به خصوص محله‌هایی که بیشترین بازدید را دارند نزدیک ساحل نیستند.

موقعیت شهر والنسیا | سایت ویزا

آب‌ و هوای شهر والنسیا

والنسیا و دانستنی های این شهر (آب و هوا): والنسیا دارای آب‌وهوای مدیترانه‌ای نیمه گرمسیری با زمستان‌های کوتاه، بسیار معتدل و تابستان‌های طولانی، گرم و خشک است.

تابستان والنسیا

والنسیا و دانستنی های این شهر (تابستان والنسیا): مانند اکثر کشورهای اروپایی، در تابستان بسیاری از ساکنان والنسیا در تعطیلات به سر می‌برند. در این فصل از سال، والنسیا بسیار گرم و مرطوب است که میانگین دمای آن بین 30 تا 40 درجه سانتی‌گراد است (86-104 درجه فارنهایت).

پاییز والنسیا

والنسیا و دانستنی های این شهر (پاییز): سپتامبر و اکتبر ماه‌های فعال‌تری هستند و هوا اجازه خروج از ساحل را پیدا می‌کند. کافه‌های پیاده‌رو نیز تا اواخر ماه اکتبر باز است.

زمستان والنسیا

والنسیا و دانستنی های این شهر (زمستان): در این فصل گرچه دمای هنوز هم نسبتاً معتدل است، اما برای گرفتن حمام آفتاب ساحل خیلی سرد است.

بهار والنسیا

والنسیا و دانستنی های این شهر (بهار): این فصل بهترین زمان برای بازدید از شهر است. کافه‌ها و رستوران‌ها بار دیگر تراس خود را باز می‌کنند و زندگی در خیابان‌ها جریان می‌یابد.

آب‌ و هوای شهر والنسیا | سایت ویزا

زبان مردم والنسیا

والنسیا و دانستنی های این شهر (زبان مردم): زبان‌های رسمی منطقه والنسیا، والنسیا / کاتالان و اسپانیایی هستند. در پایتخت والنسیا که سومین شهر بزرگ اسپانیا است، افراد بیشتر به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. با این حال، در خارج از پایتخت، اغلب زبان والنسیان ترجیح داده می‌شود. با این حال، مسئله زبان چندان بحث‌برانگیز نیست و بیشتر افراد در والنسیا به عنوان اولین و معمولاً تنها زبان به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند.

در والنسیا چند مدرسه زبان اسپانیایی وجود دارد. به سختی می‌توان فردی بالای 35 سال را پیدا کرد که به زبان انگلیسی صحبت کند و بدیهی است که ترجیح می‌دهند در ابتدا به زبان اسپانیایی یا والنسیایی با آن‌ها صحبت شود. همچنین ممکن است عده‌ای به زبان فرانسه صحبت کنند یا قادر به فهم آن باشند.

اقتصاد شهر والنسیا

والنسیا و دانستنی های این شهر (اقتصاد): قبل از بحران اقتصادی سال 2008، والنسیا از رشد اقتصادی بسیار خوبی برخوردار بود و بخش اعظم آن توسط گردشگری، صنعت ساخت‌وساز و توسعه و گسترش ارتباطات و حمل‌ونقل تأمین می‌شد و نرخ بیکاری در آن بسیار پایین بود. اقتصاد این شهر خدمات محور است، زیرا تقریباً 84٪ از جمعیت شاغل در مشاغل بخش خدمات مشغول به کار هستند.

با این حال، این شهر همچنان یک پایگاه صنعتی مهم را در خود جای داده است که 8.5 درصد از جمعیت در این بخش شاغل هستند. والنسیا اخیراً در بخش تولید و به طور عمده مونتاژ خودرو رشد داشته است. فعالیت‌های کشاورزی هنوز هم انجام می‌شود و با این که از اهمیت نسبتاً جزئی برخوردار است اما 1.9٪ از جمعیت در این بخش شاغل هستند و بیشتر در باغ‌ها مرکبات کاشته شده‌اند.

اقتصاد شهر والنسیا | سایت ویزا

علت نام‌ گذاری شهر والنسیا

والنسیا و دانستنی های این شهر (علت نام گذاری): نام اصلی لاتین این شهر Valentia به معنای «قوی» یا «دلاور» است که به جهت رسمیت شناختن شجاعت سربازان رومی پس از جنگ نام‌گذاری شده است. در زمان فرمانروایی پادشاهان مسلمان در اسپانیا، القاب «شهر شادی» و «شهر شن‌ها» به دلیل قرارگیری شهر در سواحل رودخانه توریا به آن داده شد؛ و به تدریج در طول سالیان والنتیا به والنسیا تبدیل شد.

دانشگاه والنسیا

والنسیا و دانستنی های این شهر (دانشگاه): دانشگاه والنسیا در سال 1499 تأسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های بازمانده در اسپانیا و قدیمی‌ترین دانشگاه در جامعه والنسیاست. در رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهانی در سال 2011 به عنوان یکی از چهار دانشگاه برتر اسپانیا ثبت شد. و هم اکنون بیش از 65000 دانشجو دارد.

دانشگاه والنسیا | سایت ویزا

غذا در شهر والنسیا

والنسیا و دانستنی های این شهر (غذا): پائلا یکی از بهترین غذاهای شناخته شده در غذاهای اسپانیا است. به همین دلیل ممکن است در سطح بین المللی به عنوان غذای ملی اسپانیا دیده شود ، اما اسپانیایی ها تقریباً به اتفاق آراء آن را غذای منطقه والنسیا می دانند. پائلا به معنای “ماهیتابه” در زبان منطقه ای والنسیا است. برنج ، لوبیا سبز و گوشت خرگوش و آب مرغ ، گوجه فرنگی تازه ، فلفل ، گیاه رزماری ، صدف و زعفران ترکیبات این غذای اسپانیایی هستند.

غذا در شهر والنسیا | سایت ویزا

فستیوال‌ های شهر والنسیا

فستیوال فالاس (Falles)

والنسیا و دانستنی های این شهر (فستیوال ها): این شهر به دلیل قدمت طولانی، دارای جشن‌ها و آداب‌ورسوم بی‌شماری است. از جمله فستیوال Falles که هر سال از 15 تا 19 مارس به مناسبت بزرگداشت سنت جوزف در شهر والنسیا برگزار می‌شود. در این جشن از چوب و مقوا و … انواع مجسمه‌ها ساخته می‌شود و مردم آن‌ها را می‌سوزانند. در تاریخ 30 نوامبر سال 2016 این جشن در لیست میراث فرهنگی نامحسوس یونسکو ثبت شد.

فستیوال فالاس (Falles) | سایت ویزا

فستیوال پرتاب گوجه فرنگی (La Tomatina)

La Tomatina، جشنواره‌ی دیگری است که در Buñol شهر والنسیا هر سال ماه اوت برگزار می‌شود. در این فستیوال که سرآغاز آن از سال 1945 است؛ شرکت‌کنندگان با گوجه‌فرنگی با یکدیگر مبارزه می‌کنند و به قصد تفریح با یکدیگرمی جنگند. این جشن هر سال جمعیت زیادی را به والنسیا می‌کشاند.

فستیوال پرتاب گوجه فرنگی (La Tomatina) | سایت ویزا

جاذبه‌ های گردشگری شهر والنسیا

شهر علم و هنر

والنسیا و دانستنی های این شهر (جاذبه های گردشگری): این مکان مهم‌ترین مقصد گردشگری مدرن در شهر والنسیا و یکی از 12 گنجینه اسپانیا است. این بنا یک مجموعه تفریحی، فرهنگی، هنری و علمی است که در انتهای بستر رودخانه سابق توریا واقع شده است، این رودخانه پس از طغیان فاجعه بار در سال 1957 تخلیه و بستر رودخانه قدیمی به یک پارک زیبا تبدیل شده است.

مجموعه شهر علم و هنر شامل: موزه علوم، سیاره نما، سینمای IMAX، آکواریوم، خانه اپرا و موزه هنر است. این بنا به خاطر معماری فوق‌العاده‌اش که توسط سانتیاگو کالاتراوا و فلیکس کاندلا طراحی شده است بسیار مشهور است.

شهر علم و هنر | سایت ویزا

کلیسای جامع والنسیا

والنسیا و دانستنی های این شهر (کلیسای جامع): کلیسای جامع والنسیا، یک کلیسای کاتولیک رومی در والنسیا، اسپانیا است. سبک معماری این کلیسا گوتیک است هرچند دارای عناصر رومانیایی ، گوتیک فرانسوی ، رنسانس ، باروک و نئوکلاسیک نیز می باشد. کلیسای جامع شامل چندین نقاشی از قرن پانزدهم است که برخی توسط هنرمندان محلی (مانند ژاکومارت) ، برخی دیگر توسط هنرمندانی رومی کشیده شده اند. بیشتر کلیسای جامع والنسیا بین قرن سیزدهم تا قرن پانزدهم ساخته شده است.

کلیسای جامع والنسیا | سایت ویزا

The La Lonja de la Seda

این ساختمان یکی از جاذبه‌های اصلی گردشگری در شهر و یکی از معروف‌ترین بناهای تاریخی گوتیک در اروپا است. این ساختمان که مرکز تبادلات ابریشم بوده است در سال 1493 توسط Pere Compte مهندس و معمار والنسیایی ساخته شد.

در ژوئیه سال 1931 به عنوان یک اثر تاریخی و هنری ملی و در دسامبر سال 1996 توسط یونسکو به‌عنوان میراث جهانی شناخته شد. این بنا دارای سه بخش است: ساختمان مرکزی، دادگاه تجاری و زندان که افراد دارای بدهی مالی در آن نگه‌داری می‌شده‌اند. همچنین باغی پر از درخت پرتقال نیز در مجاورت ساختمان قرار دارد.

The La Lonja de la Seda | سایت ویزا

باغ توریا

باغ توریا یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های شهری در اسپانیا است؛ و دارای زمین‌های فوتبال و راگبی، دریاچه قایقرانی مصنوعی، مسیر دو و میدانی، زمین‌های بازی، چشمه‌ها و مسیرهای پیاده روی است که از بسیاری از محلات شهر عبور می‌کند و در مجموعه شهر هنر و علوم به پایان می‌رسد.

این پارک پس از سیل ویرانگر سال 1957 که بر اثر آن رودخانه توریا به سمت شهر منحرف شد و به منظور بازسازی و جایگزینی با رودخانه ساخته شد. این پارک مکانی ایدئال برای کمی ورزش و لذت بردن از آفتاب است.

باغ توریا | سایت ویزا

چشمه‌ ی آب گرم

والنسیا و دانستنی های این شهر (چشمه‌ی آب گرم): چشمه‌ی آب گرم Fuente de Los Baños در 90 کیلومتری شمال والنسیا در شهر Montanejos واقع شده است. آب‌های بلوری این چشمه در تمام طول سال با دمای 25 درجه سانتی‌گراد از دل زمین می‌جوشد. این مکان که توسط افراد محلی به خوبی شناخته شده است، هنوز توسط بیشتر مسافران کشف نشده است.

این چشمه آب گرم محلی برای استراحت حرم‌سرای پادشاهان موری بوده است؛ و از آب چشمه برای حفظ جوانی و زیبایی زنان حرم‌سرا استفاده می‌شده است. شما می‌توانید در این چشمه شنا کنید ماهی‌های موجود در آن را ببینید و غارهای پنهانش را کشف کنید. همچنین امکان پرش از صخره‌ها به سمت عمیق‌ترین قسمت‌های چشمه نیز وجود دارد.

چشمه‌ ی آب گرم | سایت ویزا

بندر والنسیا

والنسیا و دانستنی های این شهر (بندر والنسیا): بندر والنسیا بزرگ‌ترین بندر در سواحل غربی مدیترانه است که 20٪ از صادرات اسپانیا را در اختیار دارد. این بندر پنجمین بندر کانتینر در اروپا و شلوغ‌ترین بندر کانتینر در دریای مدیترانه است. عمده صادرات مواد غذایی و نوشیدنی است. صادرات دیگر شامل پرتقال، مبلمان، کاشی و سرامیک، پنکه، پارچه و محصولات آهن است.

بندر والنسیا | سایت ویزا

باغ‌وحش Bioparc  والنسیا

والنسیا و دانستنی های این شهر (باغ وحش بیوپارک والنسیا): Bioparc یک باغ‌وحش 25 هکتاری در شهر والنسیا، اسپانیا است؛ که توسط یک شرکت خصوصی اسپانیایی طراحی و مدیریت می‌شود. این باغ‌وحش دارای مجموعه بزرگی از جانوران آفریقایی است. زمانی که باغ در سال 2008 افتتاح شد اکثر حیوانات موجود در بستر رودخانه توریا از باغ‌وحش قدیمی به تأسیسات جدید بیوپارس نقل‌مکان کردند.

باغ‌وحش Bioparc  والنسیا | سایت ویزا

موزه تاریخ والنسیا

والنسیا و دانستنی های این شهر (موزه تاریخ والنسیا): موزه تاریخ والنسیا با توافق کمیسیون دولت شورای شهر والنسیا در 12 ژانویه سال 2001 ایجاد شد. ماموریت آن تبلیغ تاریخ شهر، با استفاده از عناصر میراث باستانی ، هنری و فرهنگ محلی بود. این موزه پر از مصنوعات و نمایش های چندرسانه ای است که تاریخچه والنسیا را از بدو تولد در دوران روم تا زمان مدرن به طور کامل نشان می دهد.

موزه تاریخ والنسیا | سایت ویزا

تفرجگاه ساحلی (Valencia Marina)

Valencia Marina یکی از مدرن‌ترین مکان‌های دریای مدیترانه است. مارینای والنسیا در کنار ساحل لاس آرناس، درست در شمال بندر تجاری واقع شده است، جایی که می‌توانید از طیف گسترده‌ای از تفریحات آبی و گشت‌وگذار با قایق لذت ببرید. مارینا دارای خدمات و امکانات مختلف برای همه اقشار جامعه است. محیط پویا و مناسب این تفرجگاه ساحلی به شما امکان می‌دهد تا از رستوران محلی، آب‌وهوای خوب و ورزش‌های آبی حداکثر لذت را ببرید.

تفرجگاه ساحلی (Valencia Marina) | سایت ویزا

موزه سرامیک والنسیا (Palacio del Marqués)

موزه سرامیک که متعلق به قرن 18 است در سال 1947 در والنسیا افتتاح شد. این بنای با شکوه بیش از 5 هزار ظرف سفالی مربوط به والنسیا، روم،یونان و عرب را در خود جای داده است همچنین مجموعه هنرهای تزیینی گونزالز مارتو نیز در آن به معرض نمایش قرار دارد. نمای بیرونی این بنا که به سبک معماری باروک ساخته شده است تحسین هر بیننده‌ای را بر می‌انگیزد.

موزه سرامیک والنسیا (Palacio del Marqués) | سایت ویزا

دروازه Torres de Serranos

این دروازه یکی از دوازده دروازه‌ای است که بخشی از دیوار شهر باستانی والنسیا را تشکیل می‌دهند. این بنا به سبک گوتیک در اواخر قرن چهاردهم میلادی ساخته شده است. این دروازه یکی از بهترین بناهای تاریخی حفظ شده شهر والنسیا است. از بالای برج‌های این دروازه، چشم‌انداز متفاوتی از شهر والنسیا نمایان است.

دروازه Torres de Serranos | سایت ویزا

سوالات متداول والنسیا و دانستنی های این شهر

چرا شهر والنسیا به عنوان شهر هنرها و علوم مشهور است؟

یکی از مدرن ترین مکان های والنسیا چیست؟

زبان رسمی والنسیا چیست و بیشتر مردم این شهر به چه زبانی صحبت می‌کنند؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آشنایی با مهم ترین شهرهای اسپانیا مهم ترین شهرهای اسپانیا: اسپانیا یکی از قدیمی‌ترین کشورهای اروپایی است که در شبه‌جزیره...

بلیط مادرید گردشگری یکی از صنایع مهم در دنیا محسوب می‌شود. نقاط مختلفی هستند که بسیاری از افراد تمایل دارند...

راهنمای کامل دریافت ویزای جزایر قناری ویزای جزایر قناری (Canary Islands Visa) اگر به دنبال یک سفر هیجان انگیز هستید...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر