نورنبرگ، یکی از شهرهای زیبای آلمان است که به واسطه تاریخ و فرهنگی که دارد، میزبان آثار تاریخی، هنری و علمی بسیاری است. از آنجایی که این مکان محلی برای محاکمه ...

همه چیز در مورد شهر نورنبرگ آلمان

۲۱ آبان ۱۳۹۸

نورنبرگ، یکی از شهرهای زیبای آلمان است که به واسطه تاریخ و فرهنگی که دارد، میزبان آثار تاریخی، هنری و علمی بسیاری است. از آنجایی که این مکان محلی برای محاکمه …

شهر نورنبرگ آلمان یکی از شهرهای زیبای آلمان است که به واسطه تاریخ و فرهنگی که دارد، میزبان آثار تاریخی، هنری و علمی بسیاری است. از آنجایی که این مکان محلی برای محاکمه سران نازی بوده است، می توان شواهد خوبی از تاریخ این کشور در این دوره را در آن جستجو نمود. در این مقاله با معرفی شهر نورنبرگ، به برخی از ویژگی های این شهر مانند آب و هوای نورنبرگ، فرهنگ مردم نورنبرگ و جاذبه های دیدنی نورنبرگ می پردازیم.

همه چیز در مورد شهر نورنبرگ آلمان | سایت ویزا

شهر نورنبرگ

نورنبرگ کجاست؟ نورنبرگ یا نورمبرگ با نام آلمانی (Nürnberg) یکی از شهرهای زیبای کشور آلمان است که در ایالت بایرن واقع شده است. این شهر که می توان آن را جزو شهرهای صنعتی و علمی در آلمان دسته بندی نمود، در خود دو دانشگاه مهم به نام های 

 • فردریش- الکساندر ارلانگن- نورنبرگ
 • صنعتی نورنبرگ

جای داده است که از لحاظ علمی، در سطح مطلوبی و بالایی قرار دارند. یکی از وقایع مهم در این شهر، بازار کریسمس نورنبرگ است که در هر سال و از ابتدای ماه دسامبر تا زمان کریسمس برگزار می شود و گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به خود جذب کرده است.

تاریخچه شهر نورنبرگ آلمان

تاریخ این شهر به پنج بخش تقسیم بندی می شود که عبارتند از قرون وسطی، اوایل عصر مدرن، بعد از جنگ های ناپلئون، دوران نازی و دوران محاکمات نورنبرگ.

پس از سقوط ناپلئون، تجارت در این شهر پر رونق شد. این شهر در سال 1817 در منطقه Rezatkreis نامگذاری شد. سپس 21 سال بعد به فرانکونیا میانه تغییر نام داد. این شهر در سال های 1835 میزبان اولین راه آهن آلمان بود که از نورنبرگ تا نزدیکی فورت افتتاح شده بود. در بین سال های 1945-1946، دادگاه های بین المللی نورنبرگ، محل محاکمه سران آلمانی به علت جنایات جنگی و حقوق بشری بودند. پس از محاکمات در این شهر چندین سیاستمدار برجسته نازی در این شهر اعدام شدند. 

تاریخچه شهر نورنبرگ آلمان | سایت ویزا

جغرافیا و آب و هوای شهر نورنبرگ

در مورد جغرافیای این شهر آلمان می توان گفت که چندین روستای قدیمی به این جغرافیا تعلق دارد. به عنوان مثال می توان به روستاهای گروس گراند لاخ، کرافت شف، زی گلشتین، فیشباخ اشاره نمود. این شهر در جنوب شرق کشور آلمان قرار گرفته است که در حدود 186 کیلومتر مربع جمعیت دارد. بلندترین ارتفاع در این منطقه در حدود 302 متر ارتفاع دارد. 

از نظر آب و هوایی می توان گفت این شهر دارای آب و هوای اقیانوسی می باشد. با توجه به موقعیت شهری و ارتفاع این منطقه، می توان همچنین گفت که هوا در زمستان ها معتدل و سرد است. تابستان ها گرم و دما در طول روز متوسط در حدود 24 درجه می باشد. بارندگی در طول سال در ماه های فوریه و آوریل کمتر و در ماه جولای بیشتر می باشد.

جغرافیا و آب و هوای شهر نورنبرگ | سایت ویزا

فرهنگ نورنبرگ 

این شهر آلمان، مرکز اولیه اومانیسم، علم، چاپ و اختراعات مکانیکی بوده است. می توان گفت این شهر با تحقیقات و رصد خانه ای که در سال 1471 توسط مولر از کینگزبرگ ساخت، به پیشرفت علم نجوم و انتشار نمودارهای نجومی، کمک بسیاری نمود. 

ناشران و چاپگران، سابقه طولانی در این شهر دارند. در سال 1470، اولین چاپخانه اروپا در این شهر افتتاح شد. از دیگر موارد فرهنگی در این شهر آلمان می توان به آکادمی های هنرهای زیبایی اشاره نمود که از انواع قدیمی ترین آکادمی ها در اروپای مرکزی می باشند. 

این شهر به خاطر بازار کریسمس یا Christkindlmarkt که هر ساله برگزار می شود، توانسته است در بین گردشگران داخلی و خارجی که بیش از 1.000.000 خرید در آن انجام می شود، مشهور شود. این شهر دارای مسلمانان زیادی است که بیشتر در کشورهای ترکیه، بوسنی و عراق به این منطقه مهاجرت کرده اند. همچنین باید گفت ارکستر سمفونیک نورنبرگ با نام نورنبرگ سمفونیک ایر، سالانه 100 کنسرت با 180.000 مخاطب برگزار می کند.

فرهنگ نورنبرگ | سایت ویزا

شهر نورنبرگ آلمان و جاذبه های دیدنی آن – قسمت اول

همانطور که می دانید، نورمبرگ به واسطه موزه ها، مجموعه های تحسین برانگیز هنری و زادگاه ماشین های چاپی به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی و علمی کشور آلمان شناخته می شود. در ادامه به مهمترین جاذبه های این شهر در دو تیتر نگاهی می اندازیم و مختصری در مورد آنها صحبت می کنیم.

موزه ملی ژرمنی: این موزه با داشتن 1.200.000 اثر تاریخی، فرهنگی و هنری و 17.000 مهر و آرشیو بی نظیر، بزرگترین محل نگهداری آثار فرهنگی و تاریخی در آلمان شناخته می شود. 

قلعه نورنبرگ: این قلعه از مهمترین استحکامات سالمی است که در قرون وسطی بنا شده و در سال های 1050 تا 1571 به عنوان محل پادشاهی امپراتوران محلی استفاده می شد. از نقاط زیبای این منظره می توان به برج «سین ول» و «کایزربرگ» در کنار منظره تمام دور آن اشاره نمود.

دیوارهای شهر: این دیوارها متعلق به قرون 14 و 15 می باشند که در صده 16 میلادی، مرمت شدند. بهترین قسمت از دیوارهای شهر در غرب این شهر واقع شده است که می توان دروازه ها و برج های این دیوار را به عنوان بهترین منظره های دیوار شهر نورنبرگ آلمان، در نظر گرفت.

موزه حمل و نقل نورنبرگ: این موزه در خود نمایشگاهی از تاریخچه و آثار راه آهن آلمان گنجانده است. این آثار در مدل ها و مقیاس های مختلفی به نمایش گذاشته اند و در نوع خود، جزو قدیمی ترین آثار در کل اروپا می باشند.

شهر نورنبرگ آلمان و جاذبه های دیدنی آن - قسمت اول | سایت ویزا

شهر نورنبرگ آلمان و جاذبه های دیدنی آن – قسمت دوم

کلیسای سنت لورنس: این کلیسا که در قرن 14 میلادی در میدان لورنس ساخته شده است، عناصر زیبایی را در خود جای داده است که از جمله آنها می توان به پنجره های دایره ای شکل با قطر 9 متر، مجسمه بشارت، آثاری از قرون 14 و 15 میلادی و فواره پاکدامنی اشاره نمود.

هاپ مارکت: یک آبنما به نام «فواره زیبا» است که متعلق به قرن 14 میلادی و با تزیینات فوق العاده زیبا می باشد. در کنار این آبنما، سیاه چال ها، اتاق های شکنجه و فواره ای دیگر نیز قرار دارد. بازار معروف کریسمس در این ناحیه از شهر برگزار می شود که معمولا دو هفته طول می کشد.

کلیسای بانوی ما: کلیسای رومی کاتولیکی که متعلق به سال 1352 میلادی می باشد و با توجه به ظاهر زیبا و قدمتی که دارد، جزو عمارت های تاریخی و جاذبه های دیدنی این شهر است. 

کلیسای سنت زیبایدوس: یکی دیگر از کلیساهای پروتستانی است که از بناهای باشکوه این شهر به شمار می رود. راهروهای شمالی مقبره سنت زیبایدوس از بناهای بسیار زیبا درون این کلیسا می باشد.

مرکز مستند سازی زمین های گردهمایی حزب نازی: از مهمترین موزه های آلمان است که 1300 متر فضا دارد و در آن به ضربه های رژیم بر نورمبرگ و مستندهای دادگاهی پرداخته شده است.

شهر نورنبرگ آلمان و جاذبه های دیدنی آن - قسمت دوم | سایت ویزا

نکاتی در مورد شهر نورنبرگ

هزینه غذا در یک رستوران که قیمت های پایینی دارد می تواند در حدود 10 یورو باشد. منوهای مک دونالد در این شهر، دارای قیمتی در حدود 7 یورو می باشند. 

آب معدنی و یک فنجان قهوه به ترتیب 2-3 یورو هزینه دارند.

هزینه های حمل و نقل در این شهر نیز عبارتند از:

 • بلیط تک سفره: 3 یورو
 • بلیط ماهانه: 76 یورو
 • هزینه تاکسی: 3.5 یورو و به ازای هر کیلومتر در حدود 2 یورو
نکاتی در مورد شهر نورنبرگ | سایت ویزا

هتل ها و اماکن اقامتی در شهر نورنبرگ آلمان

از جمله بهترین هتل های اقامتی در شهر نورنبرگ آلمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • هتل لئوناردو: این هتل در نزدیکی ایستگاه راه آهن مرکزی این شهر قرار دارد. با توجه به فاصله کم این مکان با مناظر قدیمی، برخورداری از فضای استقبال درجه یک، داشتن 102 اتاق مدرن همراه با وای فای رایگان می تواند مکان خوبی برای اقامت مسافران و گردشگران باشد.
 • هتل Sheraton Carlton: یک هتل 5 ستاره که در قسمت مرکزی شهر به آدرس Eilgutstr. 15, 90443 Nuremberg, Bavaria Germany قرار دارد. این هتل نیز در فاصله کوتاهی از ایستگاه قطار این شهر آلمان قرار گرفته است و دارای امکاناتی نظیر: ایستگاه شارژ الکتریکی وسایل نقلیه، استخر، باشگاه، بار، محل نگهداری کودکان و ایستگاه دوچرخه می باشد.
 • هتل بزرگ Le Meridien: این هتل با آدرس کامل Bahnhofstr. 1-3, 90402 Nuremberg, Bavaria Germany یکی از هتل های بسیار خوب با نظرات مناسب می باشد که مقابل ایستگاه راه آهن این شهر قرار گرفته است. مهمانان می توانند از هر سمتی از ساختمان ورود و خروج داشته باشند. از ویژگی های اتاق خواب های این هتل می توان گفت: دارای تهویه، داشتن سوئیت، خدمات اتاق، امن و مینی بار است. 
هتل ها و اماکن اقامتی در شهر نورنبرگ آلمان | سایت ویزا

رستوران های شهر نورنبرگ آلمان

از جمله رستوران های مناسب در این شهر می توان نام برد:

 • رستوران ایرانی Apple: این رستوران به آدرس Untere Zwingerstraße 9, 90489 Nürnberg یک رستوران ایرانی است که دارای منوی شامل انواع غذاهای ایرانی و آلمانی می باشد.
 • رستوران Opatija نورنبرگ: این رستوران که یکی از گرانترین رستوران های این شهر است، می تواند محل مناسبی برای سرو غذاهای آلمانی، اروپایی، مدیترانه ای، دریایی باشد.
 • رستوران Delphi: در این رستوران شما می توانید به دنبال غذاهای روسی و دریایی باشید.
 • کافه Literatur haus: کافه لیتر اتور هاوس می تواند مکانی مناسبی برای یک استراحت میان روز برای گردشگران ارائه کند. این مکان دارای انواع مختلفی از نوشیدنی ها و غذاهای خوشمزه و گوناگون است.
رستوران های شهر نورنبرگ آلمان | سایت ویزا

راهنمای سفر به شهر نورنبرگ

از جمله دیگر نکاتی که لازم است در سفر به شهر نورنبرگ آلمان به آن توجه نمایید می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اگر بخواهید بی توجه از خیابان ها رد شوید، شامل جریمه خواهید شد.
 • لازم است تا زمانی که میزبان، اقدام به تعارف نکرده است، شروع به غذا خوردن ننمایید.
 • از ضمیر Sie برای محترم خطاب کردن افراد استفاده نمایید. 
 • در شهر نورنبرگ آلمان مانند اماکن دیگر، بحث های سیاسی استقبال می شود.
 • بهتر است در تماس های تلفنی، خود را معرفی نمایید.
 • زمان شناسی یکی از اخلاقیات آلمانی ها می باشد.
 • اگر در شهر نورنبرگ آلمان رانندگی می کنید، بهتر است بدانید که نباید به هیچ وجه در قسمت های مخصوص مانند بخش های دوچرخه سواری، وارد شوید.
راهنمای سفر به شهر نورنبرگ | سایت ویزا

کلام آخر

اگر بخواهیم کمی دیگر درباره شهر نورنبرگ بگوییم، می توان گفت در هنگام سفر به شهر نورنبرگ آلمان می توانید از سایر دیدنی های نورنبرگ که می توانند جذاب و شگفت انگیز باشند مانند کشتی نادان ها، کتنزتگ، منطقه هوگو، موزه اسباب بازی، هاز و موزه موتور نیز دیدن نمایید. 

در سفر به شهر نورنبرگ آلمان، حتما بازدید از آثار فرهنگی، موزه ها را از دست ندهید. شما می توانید در رفت و آمدهای خود در سطح شهر، از خطوط مترو شهر نورنبرگ آلمان با داشتن سه خط، 46 ایستگاه در طول 35 کیلومتر استفاده نمایید. شما می توانید برای دسترسی به مرکز شهر، از خطوط u2 , u-bahn  استفاده کنید. جالب است بدانید که فرودگاه نورنبرگ از شهر تنها 5 کیلومتر فاصله دارد.

همچنین برای زمانی که می خواهید چند روزی را در سطح شهر به گردش بپردازید و یا خرید کنید، نورنبرگ کارت توصیه می شود. با این کارت ها شما می توانید از تخفیف در ورودی های موزه ها و اماکن گردشگری و استفاده از سیستم حمل و نقل در طی 2 روز بهره مند شوید. 


سوالات متداول نورنبرگ

در نورنبرگ برای رفت و آمد استفاده از چه وسایل نقلیه‌ای را پیشنهاد می‌دهید؟

هنگام سفر به شهر نورنبرگ بازدید از کدام یک از دیدنی های نورنبرگ را پیشنهاد می‌دهید؟

چند مورد از نکاتی که هنگام سفر به نورنبرگ باید رعایت کرد، چیست؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دیدنی های دورتموند: گردشگران و مسافران بیشماری هر ساله به قصد بازدید از دیدنی های دورتموند به این منطقه سفر...

دیدنی های فرانکفورت: یکی از زیباترین شهرهای آلمان، فرانکفورت می باشد که با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی باشکوه...

شهر مونیخ یکی از بهترین و دیدنی ترین شهرهای آلمان بوده که امروزه بسیاری از گردشگران به دنبال بهترین زمان...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر