فرودگاه هامبورگ، شهر هامبورگ دومین شهر بزرگ کشور آلمان به شمار می آید که فرودگاه بین المللی هامبورگ در هشت و نیم کیلومتری شمال مرکز شهر هامبورگ واقع شده است.

فرودگاه هامبورگ و آشنایی با آن

۲ آبان ۱۳۹۸

فرودگاه هامبورگ، شهر هامبورگ دومین شهر بزرگ کشور آلمان به شمار می آید که فرودگاه بین المللی هامبورگ در هشت و نیم کیلومتری شمال مرکز شهر هامبورگ واقع شده است.

فرودگاه هامبورگ شهر هامبورگ دومین شهر بزرگ کشور آلمان به شمار می آید که فرودگاه بین المللی هامبورگ در هشت و نیم کیلومتری شمال مرکز شهر هامبورگ واقع شده است. این فرودگاه از قدیمی ترین فرودگاه های فعال آلمان و سراسر دنیا محسوب می شود که هرساله گردشگران و مسافران زیادی از طریق این فرودگاه به نقاط مختلف جهان جا به جا می شوند. این فرودگاه دارای 2 ترمینال فعال با امکانات مختلف می باشد که در محوطه هر یک از آنها شرکت های هواپیمایی مشغول فعالیت هستند. اگر قصد سفر به کشور آلمان و شهر هامبورگ را دارید، توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فرودگاه هامبورگ و آشنایی با آن | سایت ویزا

معرفی فرودگاه بین المللی هامبورگ

با توجه به تردد افراد از کشورهای مختلف سراسر دنیا، یکی از قدیمی ترین فرودگاه های هامبورگ به فرودگاه بین المللی تبدیل شده است. فرودگاه بین المللی هامبورگ در سال 1911 میلادی و در فاصله هشت و نیم کیلومتری مرکز شهر هامبورگ احداث شده است. فرودگاه هامبورگ که در قسمت شمالی شهر واقع شده است هر ساله حدود 16 میلیون مسافر را جا به جا می کند و یکی از قدیمی ترین فرودگاه های فعال در آلمان و دنیا به شمار می آید.

این فرودگاه در سال 2017 میلادی 130 پرواز به شهرهای مختلف دنیا داشته است که چهار مقصد از پرواز دوربرد برخوردار بوده اند که شامل دبی، نوآرک، تهران و تبریز می شدند.

مشخصات فرودگاه بین المللی هامبورگ

همانطور که گفته شد، فرودگاه هامبورگ از قدیمی ترین و فعال ترین فرودگاه های آلمان به شمار می آید که از لحاظ تردد و جا به جایی مسافر رتبه پنجم کشور آلمان را به خود اختصاص داده است.

از مشخصات فرودگاه بین المللی هامبورگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نام فرودگاه: فرودگاه بین المللی هامبورگ(Hamburg Airport)  
 • نوع فرودگاه: عمومی
 • کد یاتا فرودگاه: HAM
 • کد ایکائو فرودگاه: EDDH
 • ارتفاع از سطح دریا: ۱۶ متر
 • تعداد پایانه های فعال: 2 عدد
 • قطب اصلی خط هوایی: Eurowings، Germanwings، Ryanair، easyJet
 • فاصله هوایی تا تهران: ۳۸۰۰ کیلومتر و با توجه به نوع پرواز بین ۴ تا ۹ ساعت طول می کشد.
 • وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی هامبورگ: www.hamburg-airport.de
مشخصات فرودگاه بین المللی هامبورگ | سایت ویزا

تاریخچه فرودگاه هامبورگ

فرودگاه بین المللی هامبورگ از قدیمی ترین فرودگاه های قاره اروپا محسوب می شود که از گذشته تا امروز مشغول فعالیت می باشد. این فرودگاه در شهر صنعتی آلمان یعنی هامبورگ واقع شده است که در سال 1911 میلادی شروع به کار کرده است. در معماری این فرودگاه بین المللی ترکیبی از طرح های مختلفی الهام گرفته است. شروع به کار این فرودگاه که در قرن نوزدهم بوده است، مصادف با تغییر سبک زندگی در کشور آلمان از صنعتی به مدرن و به کارگیری تکنولوژی بود و بسیاری از جا به جایی آن زمان که از طریق این فرودگاه انجام می شد به رفت و آمد سران وقت کشور و نظامیان اختصاص پیدا می کرد.

این فرودگاه هامبورگ (Hamburg Airport) در سال 1955 میلادی به عنوان مرکز اصلی فعالیت های هواپیمایی آلمان لوفت هانزا شناخته شد ولی 5 سال بعد با وارد شدن بوئینگ ۷۰۷ که سروصدای زیادی نسبت به هواپیماهای قبلی لوفت هانزا به پا کرده بود، تصمیم بر این شد تا فعالیت ها به فرودگاه فرانکفورت منتقل شود اما در نهایت لوفت هانزا از هامبورگ به فرانکفورت منتقل نشد. در سال 1990 میلادی این فرودگاه مورد بازسازی و توسعه قرار گرفت و 1 هتل و 1 ترمینال دیگر در  فرودگاه بین المللی هامبورگ احداث شد.   

این فرودگاه بین المللی در سال 2016 میلادی به نام فرودگاه هلموت اشمیت (Hamburg Airport Helmut Schmidt) تغییر نام داد و دلیل این امر به محبوبیت صدراعظم آلمان غربی یعنی هلموت اشمیت (Helmut Schmidt) بر می گردد.

تاریخچه فرودگاه هامبورگ | سایت ویزا

فرودگاه هامبورگ فین کن ‌وردر از فرودگاه بین المللی هامبورگ مجاز است!

شهر هامبورگ دومین شهر بزرگ و وسیع کشور آلمان به شمار می آِید که علاوه بر فرودگاه بین المللی هامبورگ، فرودگاه دیگری به نام فرودگاه هامبورگ فین کن ‌وردر (Hamburg Finkenwerder Airport)  نیز دارد که این 2 فرودگاه در نزدیکی هم قرار دارند و بسیاری از افراد این 2 فرودگاه را با هم اشتباه می گیرند. فرودگاه فین کن ‌وردر هامبورگ به عنوان یک فرودگاه خصوصی در شهر هامبورگ و کشور آلمان مشغول فعالیت می باشد که شرکت هواپیماسازی ایرباس (Airbus aircraft manufacturer) در محوطه فرودگاه خصوصی فین کن ‌وردر واقع شده است.

فرودگاه هامبورگ فین کن ‌وردر از فرودگاه بین المللی هامبورگ مجاز است! | سایت ویزا

ترمینال های فرودگاه بین المللی هامبورگ

همانطور که در بخش های قبل اشاره شد، فرودگاه هامبورگ دارای 2 پایانه یا ترمینال فعال می باشد که این 2 ترمینال به ای پورت پلازا شهرت دارند. این 2 ترمینال از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند و به یکدیگر متصل می شوند.

حال در ادامه به معرفی 2 پایانه فعال فرودگاه بین المللی هامبورگ خواهیم پرداخت:

 • ترمینال شماره 1

ترمینال یا پایانه شماره 1 در سال 2005 میلادی احداث شده است که شرکت های هواپیمایی از قبیل وان وُرلد (Oneworld) و اتحادیه اسکای تیم (SkyTeam)در این پایانه مشغول ارائه خدمات به مسافران هستند. این ترمینال به گونه ای طراحی شده است که مصرف آب و انرژی بهینه می شود.

 • ترمینال شماره 2

ترمینال شماره 2 به عنوان قدیمی ترین ترمینال فرودگاه بین المللی هامبورگ محسوب می شود که در سال 1993 میلادی شروع به فعالیت کرده است. از جمله شرکت های هواپیمایی که در این ترمینال مشغول فعالیت هستند، می توان به ایرلاین لوفت‌هانزا و شرکت های زیر مجموعه یورو وینگز چون جرمن وینگز (Germanwings) و اتحادیه استار الاینس (Star Alliance)اشاره کرد.

ترمینال های فرودگاه بین المللی هامبورگ | سایت ویزا

امکانات و خدمات ارائه شده در فرودگاه هامبورگ

فرودگاه بین المللی هامبورگ که دارای 2 پایانه فعال می باشد، امکانات بسیاری را برای مسافران در نظر گرفته است که از جمله امکانات و خدمات ارائه شده در این فرودگاه، می توان موارد زیر را نام برد:

 • هتل
 • رستوران
 • کافی شاپ
 • کلینیک
 • صرافی
 • دستگاه های خودپرداز
 • کابین مخصوص برای افراد سیگاری
 • فروشگاه های عرضه انواع لوازم و خوراکی و …
 • صندلی های راحتی برای مسافران
 • و…
امکانات و خدمات ارائه شده در فرودگاه هامبورگ | سایت ویزا

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی هامبورگ

اگر به کشور آلمان سفر کردید و قصد بازگشت به کشور خود را دارید، فرودگاه هامبورگ بهترین گزینه محسوب می شود که در شمال مرکز شهر هامبورگ واقع شده است. این فرودگاه مجهز و مدرن در نزدیکی شهر هامبورگ قرار دارد و امکان دسترسی راحت و آسان را برای مسافران فراهم کرده است. سیستم شبکه حمل و نقل هامبورگ بسیار منظم و متنوع می باشد و تمام سیستم ها نقاط مختلف شهر  را به صورت کامل پوشش می دهند. در این شهر می توانید از وسایل نقلیه مختلف از جمله قطار، ماشین شخصی و تاکسی برای جا به جایی و رفتن به فرودگاه بین المللی هامبورگ یا حرکت از فرودگاه به هتل محل اقامت خود استفاده کنید.

دسترسی به فرودگاه هامبورگ

در ادامه قصد داریم روند حرکتی و دسترسی انواع وسایل نقلیه شهر هامبورگ را برایتان توضیح دهیم:

 • ماشین شخصی: اگر به منظور دسترسی به فرودگاه بین المللی هامبورگ قصد استفاده از ماشین شخصی خود را دارید تا به استقبال دوستان یا آشنایان بروید باید از طریق اتوبان 7 حرکت کنید. همچنین شرکت های کرایه ای بسیاری به شما ماشین کرایه می دهند تا برای جا به جایی در شهر هامبورگ استفاده کنید.
 • قطار: اگر قصد دارید با قطار از مرکز شهر به فرودگاه بین المللی بروید یا بالعکس از فرودگاه به مرکز شهر هامبورگ بروید باید از خط قطار شهری هامبورگ S1 استفاده کنید. ایستگاه این قطارها دقیقا مقابل ترمینال فرودگاه واقع شده است و هر 10 دقیقه حرکت را آغاز می کنند و چیزی در حدود 25 دقیقه زمان می کشد تا به مرکز شهر یا بالعکس فرودگاه برسند.
 • تاکسی: تاکسی های بسیاری در مقابل درب ترمینال های فرودگاه بین المللی هامبورگ متوقف شده اند که در ازای دریافت هزینه شما را به هر نقطه ای از شهر خواهند برد.

بنابراین گزینه های بسیاری برای دسترسی به فرودگاه بین المللی هامبورگ یا مرکز شهر هامبورگ پیش رو دارید. حال که اطلاعات دقیقی از فعالیت و خدمات فرودگاه هامبورگ در اختیارتان قرار داده شد، اگر قصد سفر به کشور آلمان و شهر زیبای هامبورگ را دارید، می توانید به راحتی اقدامات مناسب از قبیل تهیه بلیط، جا به جایی به مرکز شهر هامبورگ و … را انجام دهید.

دسترسی به فرودگاه هامبورگ | سایت ویزا

وجه اشتراک موزه مینیاتوری واندرلند با فرودگاه بین المللی شهر هامبورگ

همانطور که گفته شد، فرودگاه بین المللی هامبورگ به عنوان قطب هواپیمایی یورو وینگز (Eurowings) ، کوندور فلوگدینست (Condor Flugdienst) و ایزی جت  (easyJet)محسوب می شود و این فرودگاه با یک موزه وجه اشتراک دارد. موزه مینیاتور واندرلند (Miniatur Wunderland) یا سرزمین عجایب مینیاتوری که در شهر هامبورگ واقع شده است در واقع در بخشی از طراحی خود از فرودگاه بین المللی هامبورگ الهام گرفته است و بزرگترین ماکت راه آهن در کل جهان در این موزه مینیاتوری قرار دارد. بنابراین اگر به شهر هامبورگ سفر کردید، توصیه می کنیم به موزه مینیاتور واندرلند سری بزنید.با ما در سایت ویزا همراه بمانید.

وجه اشتراک موزه مینیاتوری واندرلند با فرودگاه بین المللی شهر هامبورگ | سایت ویزا

آشنایی با شهر هامبورگ

شهر هامبورگ از لحاظ وسعت و جمعیت، دومین شهر بزرگ کشور آلمان به شمار می آید که جمعیتی بالغ بر یک میلیون و سیصد هزار نفر دارد و از مهمترین بنادر کشور آلمان محسوب می شود که به عنوان یکی از قطب های حمل و نقل آلمان و حتی اروپا شناخته می شود. این شهر از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و جاذبه های گردشگری سرآمد دیگر شهرهای آلمان می باشد و هر ساله گردشگران و مسافران بسیاری از سراسر دنیا به این شهر دیدنی سفر می کنند. به همین دلیل فرودگاه هامبورگ(Hamburg Airport)  یکی از فعال ترین فرودگاه های دنیا محسوب می شود که مسافران زیادی از این فرودگاه استفاده می کنند.


سوالات متداول فرودگاه هامبورگ

فرودگاه هامبورگ از چه امکاناتی برخوردار است؟

با چه وسایل نقلیه‌ای می‌توان به فرودگاه هامبورگ دسترسی پیدا کرد؟

آیا فرودگاه هامبورگ همان فرودگاه فین کن وردر است؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کشور آلمان جز توسعه یافته ترین کشورهای جهان است که به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری فراوان توانسته صنعت گردشگری...

برلین بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر کشور آلمان و غول اقتصادی اروپاست. برلین همچنین پایتخت این کشور پر آوازه...

با خرید بلیط برلین به پایتخت کشور آلمان که شهری تاریخی بوده و گردشگران خارجی زیادی دارد، سفر خواهید کرد....

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر