فرم اپلیکیشن سفارت آلمان، از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای تهیه و اخذ ویزای کشور آلمان می‌توان به فرم اپلیکیشن سفارت آلمان اشاره کرد. فرم مذکور از مهم‌ترین و ...

فرم اپلیکیشن سفارت آلمان | بهترین زمان تکمیل – نحوه ارائه – نحوه دسترسی

۷ خرداد ۱۳۹۸

فرم اپلیکیشن سفارت آلمان، از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای تهیه و اخذ ویزای کشور آلمان می‌توان به فرم اپلیکیشن سفارت آلمان اشاره کرد. فرم مذکور از مهم‌ترین و …

آشنایی با فرم اپلیکیشن سفارت آلمان

ویزای کشور آلمان یکی از پرطرفدارترین ویزاهای قاره اروپا بوده و امروزه بسیاری از افراد به دنبال اخذ ویزای این کشور هستند. از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای تهیه و اخذ ویزای این کشور می‌توان به فرم اپلیکیشن سفارت آلمان اشاره کرد. فرم مذکور از مهم‌ترین و حساس‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور آلمان بوده که بی‌شک بدون ارائه آن نمی‌توان درخواست کتبی خود را مبنی بر دریافت ویزای مورد نظر اعلام کرد.

بهترین زمان تکمیل فرم درخواست ویزای کشور آلمان، چند ما قبل از سفرتان به این کشور می‌باشد تا بتوانید در مناسب‌ترین زمان ویزای آلمان را دریافت کرده و طبق برنامه‌ریزی خود به این کشور سفر داشته باشید.

فرم اپلیکیشن سفارت آلمان | بهترین زمان تکمیل - نحوه ارائه - نحوه دسترسی | سایت ویزا

کشور آلمان

یکی از پیشرفته‌ترین و بهترین کشورهای دنیا، کشور آلمان می‌باشد که به عنوان قطب صنعتی قاره اروپا به شمار می‌رود و در زمره ی‌قدرتمندترین کشورهای جهان واقع شده است.

از زمان‌های بسیار قدیم مهاجرت‌های بسیار مختلفی به سوی کشور آلمان صورت می‌گرفته است که از مهم‌ترین این مهاجرت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان
 • مهاجرت سرمایه گذاری به کشور آلمان
 • مهاجرت کاری به کشور آلمان
 • مهاجرت نمایشگاهی به کشور آلمان

کشور آلمان با داشتن زیر ساخت‌های بسیار پیشرفته و مدرن خود توانسته است توجه بسیاری از افراد را از سوی کشورهای مختلف را به سوی خود جذب کند. علاوه بر صنایع بسیار پیشرفته در این کشور، آلمان دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار متنوعی وجود دارد که هر کدام از این جاذبه‌ها در نوع خود منحصر به فرد بوده و سالانه میلیون‌ها گردشگر و توریست را به سوی خود جذب کرده است.

از پرطرفدارترین مهاجرت‌هایی که به سوی این کشور صورت می‌گیرد، مهاجرت تحصیلی می‌باشد که کشور آلمان با داشتن دانشگاه‌های مشهور و معتبر خود توجه بسیاری از دانشجویان را به سوی خود جذب کرده است. بسیاری از دانشگاه‌های این کشور در رتبه‌های زیر ۲۰۰ علمی واقع شده و همین امر نیز باعث شده تا دانشجویان زیادی سالانه مهاجرت‌های بسیاری را به سوی خود جذب کند.

ویزای کشور آلمان

برای سفر به کشور آلمان بایستی ویزای کشور آلمان را تهیه و اخذ کنید که البته بایستی توجه داشته باشید که ویزای کشور آلمان جزء ویزای شینگن بوده و مسافران نیز باید ویزای شینگن کشور آلمان را اخذ کنند.

توجه داشته باشید که بدون اخذ و صدور ویزای کشور آلمان نمی‌توان اجازه ورود به این کشور را داشت و ماموران حاضر در فرودگاه برخوردهای شدیدی را با مسافرانی که بدون اخذ ویزای این کشور سفر کرده‌اند، خواهند داشت شما می‌توانید با خیالی آسوده برای اخذ ویزا کارهایتان را به دست آژانس مسافرتی ایران ویزا بسپارید.

از مهمترین ویزای کشور آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویزای گردشگری: مسافرانی که قصد دارند از جاذبه‌های گردشگری و دیدنی کشور آلمان بازدید داشته باشند بایستی ویزای این کشور را به دست آورده و سپس اقدام به سفر کنند.

ویزای سرمایه گذاری: ویزای سرمایه گذاری مختص مسافرانی می‌باشد که می‌خواهند در این کشور به کسب و کار پرداخته و سرمایه گذاری‌های بلند مدتی را در این کشور داشته باشند.

ویزای کار: کشور آلمان دارای صنایع بسیار پیشرفته برای اشتغال بوده و افراد با استعداد زیادی به سوی این کشور به قصد کار مهاجرت می‌کنند که الزامی اصلی برای مهاجرت خود به این کشور نیز اخذ ویزای کار می‌باشد.

وقت سفارت آلمان

برای اخذ ویزای کشور آلمان بایستی یک سری مراحل را طی نمود که بتوان در بهترین زمان ممکن سفر خود را شکل داد.

از مهمترین مراحل اخذ ویزای کشور آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز برای تهیه ویزای کشور آلمان
 • پر کردن فرم اپلیکیشن سفارت آلمان
 • پرداخت هزینه مربوط به صدور ویزا کشور آلمان
 • گرفتن و اخذ ویزای سفارت آلمان
 • منتظر ماندن برای دریافت پاسخ از کنسولگری این کشور
 • آماده شدن برای مصاحبه
 • حضور در مصاحبه
 • صدور ویزا

هر کدام از این مراحل از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار بوده و افراد بایستی نهایت دقت و توجه را در این مراحل داشته باشند. در نظر داشته باشید که به وجود آمدن هرگونه مشکلی در هر کدام از این مراحل ممکن است زمان صدور ویزای مورد نظرتان را با تاخیر رو به رو نموده و مشکلات بسیاری را برای شما به وجود بیاورد.

در این مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مراحل و مدارک اخذ ویزای کشور آلمان توضیحاتی را برای شما ارائه دهیم. در ادامه به بررسی فرم اپلیکیشن سفارت آلمان، بهترین زمان برای تکمیل این فرم، هزینه فرم مذکور و تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان توسط سایت ویزا توضیحات بیشتری را ارائه داده‌ایم که امیدواریم با همراهی ما اطلاعات بسیار مفیدی را به دست بیاورید.

مدارک اخذ ویزای کشور آلمان

برای اخذ ویزای کشور آلمان همان طور که در بخش‌های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد بایستی یک سری مدارک را از قبل تهیه و آماده کنید که از مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار زمانی
 • ارائه مدارک شناسایی و ترجمه تمامی صفحات
 • دعوتنامه
 • دو قطعه عکس
 • رزومه کاری، رزومه تحصیلی
 • بیمه پزشکی
 • گواهی مبنی بر نداشتن سوء سابقه
 • ضمانت نامه بانکی
 • گردش حساب بانکی
 • گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه بیماری
 • رسید پرداخت هزینه
 • فرم اپلیکیشن سفارت آلمان

تمام متقاضیان اخذ ویزای کشور آلمان بایستی در کوتاه‌ترین زمان ممکن تمامی مدارک اشاره شده در فوق را تهیه و آماده کنند چرا که تمامی مدارک مذکور هنگام گرفتن وقت سفارت آلمان بایستی تحویل کنسولگری و ماموران این سازمان واقع شود.

تهیه مدارک از حساس‌ترین و مهم‌ترین مراحل صدور ویزا است چرا که هرگونه کوتاهی یا مغایرتی می‌تواند سبب ابطال درخواست اخذ ویزا شود. به همین جهت به تمامی متقاضیان پیشنهاد می‌کنیم که دقت و توجه بیشتری را برای تهیه مدارک خرج کنند.

فرم اپلیکیشن سفارت آلمان

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان فرم اپلیکیشن سفارت آلمان می‌باشد. فرم درخواست سفارت آلمان از چندین صفحه تشکیل شده است که پرچم کشور آلمان نیز بر صفحه اول سمت چپ واقع شده است که این نشان بارز‌ترین ویژگی این فرم بوده و متقاضیان می‌توانند به راحتی این فرم را شناسایی کنند.

متقاضیان با هر هدفی که قصد سفر به این کشور را دارند بایستی فرم اپلیکیشن سفارت آلمان را تهیه و تکمیل نمایند. شما می‌توانید برای فرم مذکور از همکاران ما در وب سایت اخذ ویزا راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید و این فرم را به بهترین نحو ممکن تکمیل و تحویل کنسولگری دهید.

اهمیت فرم اپلیکیشن سفارت آلمان

بسیاری از متقاضیان به دنبال اهمیت فرم اپلیکیشن سفارت آلمان در صدور ویزای مورد نظر هستند که در این خصوص باید گفت فرم مذکور خلاصه‌ای از ویژگی‌های شخصی و هدف شما از سفر به این کشور می‌باشد و تمامی متقاضیان نیز باید از این موضوع آگاه بوده و با دقت بیشتری اقدام به تکمیل آن نمایند.

ماموران کنسولگری کشور آلمان فرم اپلیکیشن سفارت آلمان با نهایت دقت مورد بررسی قرار می‌دهند و آن را با تمامی اسناد ارائه شده به کنسولگری مطابقت داده و در صورت مشاهده هرگونه مغایرتی نه تنها درخواست صدور ویزا ابطال می‌شود بلکه طبق قوانین نیز رفتار خواهد شد. به همین جهت پیشنهاد می‌کنیم که قبل از تکمیل فرم مذکور آن را مورد مطالعه قرار داده و با همکاری مشاورین متخصص ما اقدام به تکمیل فرم درخواست ویزای آلمان داشته باشید.

بهترین زمان تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان

با توجه به این که در سال‌های اخیر شاهد افزایش درخواست صدور ویزا برای کشور آلمان هستیم زمان اخذ ویزای مورد نظر متقاضیان بسیار افزایش یافته است به همین جهت توصیه می‌شود در بهترین و مناسب‌ترین زمان ممکن اقدام به درخواست و تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان داشته باشید تا بتوانید به راحتی به پرواز خود برسید.

میانگین زمان مورد نیاز جهت پاسخ دادن به وقت سفارت آلمان یک الی سه ماه می‌باشد چرا که بررسی مدارک و فرم اپلیکیشن سفارت آلمان زمان بر بوده و ماموران کنسولگری زمان بیشتری را برای پاسخگویی نیاز دارند.

بهترین زمان تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان | سایت ویزا

اگر شما نیز می‌خواهید در آینده نزدیک سفری به سوی کشور آلمان داشته باشید می‌توانید چند ماه قبل از زمان پرواز خود اقدامات لازم را جهت صدور ویزای این کشور انجام داده و در زمان مقرر شده پرواز خود را انجام دهید. شما می‌توانید برای دریافت راهنمایی در این حوزه نیز با همکاران ما در تماس بوده و مشاوره‌های لازم را از آنها دریافت کنید.

دسترسی به فرم اپلیکیشن سفارت آلمان

متقاضیان برای مشاهده فرم اپلیکیشن سفارت آلمان می‌توانند به دو روش زیر اقدام کنند:

روش اول: اگر به دنبال دسترسی به فرم اپلیکیشن سفارت آلمان هستید می‌توانید با مراجعه به سفارتخانه کشور آلمان در اولین فرصت ممکن اقدام به دریافت فرم مذکور را داشته باشید و آن را مورد مطالعه و تکمیل خود قرار دهید. این روش برای افرادی که دسترسی راحت‌تری به سفارتخانه کشور آلمان دارند بسیار مناسب می‌باشد.

روش دوم: روش دوم مراجعه به آژانس مسافرتی و متقاضیان می‌توانند با دریافت فرم مذکور از شرکت، به فرم درخواست ویزای کشور آلمان دسترسی داشته باشند. برای دریافت به روز‌ترین نسخه این فرم می‌توانید با همکاران ما در ارتباط بوده و فرم را مورد مطالعه قرار دهید.

اگر می‌خواهید که در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان داشته و در بهترین زمان سفر خود را به سوی این کشور انجام دهید می‌توانید هم اکنون با ما در ارتباط بوده و راهنمایی‌های لازم را در خصوص تکمیل این فرم را به دست بیاورید.

نحوه ارائه فرم اپلیکیشن سفارت آلمان به کنسولگری

نحوه ارائه فرم اپلیکیشن سفارت آلمان به کنسولگری این کشور کاملا بسته به نوع گرفتن وقت سفارت کشور آلمان دارد برای مثال اگر متقاضیان به شکل حضوری اقدام به دریافت وقت سفارت این کشور داشته باشند بایستی فرم مذکور را نیز به صورت حضوری تکمیل کرده و به سفارتخانه این کشور تحویل دهند.

با توجه به این امر که دسترسی به سفارت خانه کشور آلمان برای بسیار متقاضیان غیر قابل امکان بوده، بسیاری از این متقاضیان سعی بر آن دارند تا به روش‌های آنلاین اقدام به اخذ وقت سفارت کشور آلمان و تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان داشته باشند چرا که این روش بسیار راحت و سریع بوده و افراد می‌توانند تمام مدارک مورد نیاز را نی اسکن نموده و آنها را آپلود کنند.

توجه داشته باشید که وب سایت ویزا نیز توانسته است بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را در این حوزه ارائه دهد و تمام نکات مربوط به چگونگی پر و تکمیل کردن فرم مذکور را به شما ارائه داده و در صورت تمایل شما نیز می‌تواند فرم مذکور را پر کرده و به کنسولگری این کشور ارسال کند. اگر شما نیز استرس و نگرانی بسیار زیادی را از خصوص پر کردن فرم مذکور دارید می‌تواند آن را به ما سپرده و با خیال راحت به دنبال بستن چمدان‌های خود باشید.

سوالات درج شده در فرم اپلیکیشن سفارت آلمان

از مهم‌ترین سوالات فرم اپلیکیشن سفارت آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نام و نام خانوادگی
 • جنسیت و سن متقاضی
 • سطح تحصیلات متقاضی
 • محل تولد و صدور شناسنامه
 • زمان سفر به کشور آلمان
 • تاریخ خروج از کشور آلمان
 • هدف از سفر به کشور آلمان
 • تاریخ دقیق پاسپورت
 • محل اقامت در آلمان
 • و محل و امضاء

متقاضیان بایستی تمام این سوالات را با نهایت دقت تکمیل و پر نمایند تا هیچگونه مغایرتی با اسناد و مدارک ارائه شده نداشته باشد. همچنین شما نیز می‌توانید بعد از تکمیل فرم مذکور توسط همکاران ما، اطلاعات ذکر شده در فرم را مورد مطالعه قرار داده و در صورت به وجود آمدن مغایرتی اقدام به اصلاح آن داشته باشید.

تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان با سایت ویزا

برای تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان می‌توانید با همکاران متخصص و با تجربه ما در ارتباط بوده و با خیال راحت اقدام به تکمیل این فرم داشته باشید. همکاران ما در این وب سایت سعی بر آن دارند تا با بهره‌گیری از علم و دانش به روز خود بهترین خدمات و تسهیلات را به متقاضیان و مشتریان خود ارائه دهند.

هزینه تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان با ما

همکاران ما در سایت ویزا بهترین و با کیفیت‌ترین امکانات و خدمات را برای متقاضیان ارائه می‌دهند و تمام سعی آنها بر آن است که رضایت متقاضیان و مشتریان خود را به دست بیاورند. در نظر داشته باشید که هزینه تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان بسیار اندک و مناسب می‌باشد و شما می‌توانید با هزینه‌های مقدور و مناسب فرم مذکور مورد نظر خود را تکمیل کنید.

خدمات ارائه شده توسط سایت ویزا

از سایر خدمات ارائه شده توسط سایت ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه نکات بسیار مهم در خصوص اخذ سریع و آسان ویزای کشور آلمان
 • تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن با دقیق‌ترین جزئیات
 • پر کردن سایر فرم‌های درخواست ویزا برای کشور دیگر
 • ارائه اطلاعات دقیق‌تر در مورد هزینه‌های صدور ویزا و انگشت نگاری
 • ارائه اطلاعات بسیار دقیق در حوزه نحوه گرفتن وقت سفارت کشور آلمان
 • ارائه اطلاعات دقیق‌تر در مورد مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای کشور آلمان

هم چنین وب سایت ما علاوه بر صدور ویزای کشور آلمان، برای بسیاری از کشورهای اروپایی و جهان نیز این امکانات را ارائه می‌دهد و شما می‌توانید با توجه به کشور که می‌خواهید به آن سفر داشته باشید، نیازمندی‌های خود را با متخصصان ما در میان گذاشته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

نکات مورد توجه در تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان

فرم اپلیکیشن سفارت آلمان همانطور که ارائه شد، یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور آلمان می‌باشد که بدون تکمیل و ارائه آن فرم نمی‌توان درخواست صدور ویزا را داشته باشید؛ اما بایستی در تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان نکاتی را مورد توجه قرار دهید که از مهم‌ترین این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرم مذکور را بدون خط و خش تکمیل و پر نمایید.
 • هیچ سوالی را بدون پاسخ رها نکنید چرا که مجبور هستید به تمام سوالات جواب دهید.
 • سعی بر آن داشته باشید که با خط خوانا این فرم را تکمیل کنید تا ماموران بازرسی بتوانند به راحتی آن را بررسی کنند.
 • سعی کنید تمام اطلاعات درج شده در فرم مذکور با تمام مدارک و اسناد که به کنسولگری ارائه شده است هیچگونه مغایرتی نداشته باشد.
 • اگر قصد دارید با خانواده خود، اقدام به سفر داشته باشید بایستی برای هر اعضای خانواده نیز فرم مذکور جداگانه‌ای پر شود.
 • اگر به وکالت از کودک خود فرم مذکور را پر می‌کنید بایستی در محل امضاء حتما نسبت خود را با کودک ذکر نمایید.
نکات مورد توجه در تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان | سایت ویزا

شما نیز می‌توانید با رعایت تمام نکات ارائه شده در فوق، به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به دریافت ویزای کشور آلمان داشته باشید. به خصوص وقتی که ویزای مورد نظر را به کمک متخصصان وب سایت ویزا بخواهید را اخذ و به دست بیاورد.


سوالات متداول فرم اپلیکیشن سفارت آلمان

فرم اپلیکیشن سفارت آلمان چرا حائز اهمیت است؟

برخی از نکاتی که هنگام تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان باید رعایت شوند، چیست؟

پس از تکمیل فرم اپلیکیشن سفارت آلمان معمولا چقدر طول می‌کشد تا ماموران کنسولگری به وقت سفارت ما پاسخ دهند؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل داشتن اقتصاد قدرتمند و شرایط شغلی مناسب، افراد زیادی جهت اخذ...

هتل های هامبورگ هامبورگ یکی از شهرهای شمالی کشور آلمان است که می توان آن را به عنوان مرکزی توریستی...

شهر نورنبرگ آلمان یکی از شهرهای زیبای آلمان است که به واسطه تاریخ و فرهنگی که دارد، میزبان آثار تاریخی،...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر